RYBACY I WĘDKARZE

/ 23 odpowiedzi

  • konto usunięte

RYBAK NASZ WRÓG- Pochodzę z Pomorza gdzie na Zalewie Szczecińskim , Kamieńskim oraz Odrze rybactwo śródlądowe przyjęło okazała formę i wraz z nim niemal legalne kłusownictwo! Jestem zirytowany bezczelnością i bezkarnością tego procederu, formy kłusowania rybaków są przeróżne i Dotyczą łamania takich kwestii jak limity zawarte w licencjach ,rodzaje i ilości siatek określone w zezwoleniach ,naruszanie akwenów określonych przez SUM (Szczeciński Urząd Morski) jako tarliska lub zimowiska wymiar ochronny zwłaszcza dla sandacza nie istnieje dla rybaka (przecież szpic to najlepsza kasa ) akweny są traktowane niczym własności prywatne. A mnie kiedy uda mi się wyrwać na parę godzin z wędkami nad wodę rozlicza się z rodzaju przynęty , siatki , czy ilości haczyków i nie mam tu zamiaru ani potrzeby stanąć w szeregu z rybakami ,ale nie jestem w stanie opisać wkur… które mnie ogarnia kiedy Pan rybak z bezczelnym i szyderczym uśmieszkiem przepływa po spławikach, na od rana nęconym łowisku ! ! ! Wracam wówczas do domu a tam koleżanka małżonki przy kawie…komentuje „ Ale z ciebie rybak … nic nie złapałeś „ Rozumie nas wędkarzy jeszcze ktoś?
hekuba


Pełna racja a zwłaszcza z tą koleżanką przy kawie. Ale zauważyłem że we wschodniej Polsce tego problemu niema i dlatego dla mnie tam jest Eldorado wędkarskie -rybaków tam nima (2009/01/18 13:21)

hekuba


Ja również wędkuję na Odrze ale w naszym regionie jest inny problem - bardzo podobny - również siatkami targają ryby , ale kłusole , całymi grupami - jak się odezwiesz że po wędkach Ci grasują pontonem to wpie... Cię do wody razem ze sprzętem.A niestety kontrol to ja przez 15 lat wędkowania tylko raz spotkałem (2009/01/18 13:27)

kalmar


zgadzam się w pełni, są poza kontrolą, odpływają gdzie chcą, łowią ile chcą i jakiej ryby (nie wierzę, aby wypuszczali drobnicę (sporo idzie na maczkę więc wszystko jedno czy duże czy małe) Może kiedyś nie będzie rybactwa na wodach pzw :) dzierżawa jeziora i rybactwo, ale na wodach pzw powinien stołkowiczów z zarządów pzw obowiązywać całkowity zakaz udostępniania wód wędkarskich rybakom ... i tu czytamy ile za to powinno być kary ;) dla zarządu pzw oczywiście :) (2009/01/18 13:35)

u?ytkownik6499


Właśnie ! Kontrola ,higiena łowisk i dbałosć o zachowanie ciszy (akwen to równierz legowiska ptactwa wodnego )ma sie nijak do pijanego rybola lub( nie )na swojej krypie którą słychać wszędzie ! (2009/01/18 13:54)

u?ytkownik6499


Ale zaś prawdziwych kusoli nawet bać się powinno ! (2009/01/18 13:59)

u?ytkownik6499


To już rybol-kłusol lepszy od kłusola-kłusola ! A wędkarze Z DROGI KARAWANIE ! (2009/01/18 14:06)

u?ytkownik1805


Kłusownictwo i rybactwo śródlądowe to ogólnopolski problem.Wydaje się nie rozwiązywalny. W normalnych krajach europy coś takiego jak rybak śródlądowy nie istnieje. Nie potrafię zrozumieć jak można traktować nielegalny połów ryb jak coś o małej szkodliwości społecznej.Kiedy kłusownictwo w lasach jest traktowane o wiele bardziej surowo. Więc można. W nowej ustawie o rybactwie śródlądowym kłusownictwo ma być traktowane jako wykroczenie,nie przestępstwo!! Karane grzywnami. Najniższa grzywna 100 złoty. Mam wrażenie,że w tym kraju ktoś oszalał. (2009/01/18 14:09)

u?ytkownik6499


Może lobby nie mamy żadnego ! A jeszcze te Parki Narodowe gdzie dyrektor podlega bezpośrednio ministrowi środowiska! Który jest gospodarzem ,i wydaje pozwolenia na odłowy mające na celu regulacje gospodarki wodnej danego akwenu ,a w rzeczywistości to prywatna kradzież i działkowanie kasy! (2009/01/18 14:31)

rysiek38


z tego wszystkiego wynika ze lepiej lowic bez karty,oszczednosc na oplatach aw razie wpadki konsekwencje mniejsze-smutne to troche (2009/01/18 14:37)

u?ytkownik6499


To znaczy ,że potrzeba jest nagłasniać , monitorować, informować ,tworzyć pomysły zmian , widzieć i mówić , i nie przechodzić obojetnie ! (2009/01/18 14:58)

rysiek38


i masz racje ale zobacz na moim blogu sa 2 takie wpisy;co ze zlowiona ryba i nasza kasa moim zdaniem istotne sprawy i zobacz jaki odzew na 6 tys ludzi-pomysl jaki bede mia w kole na150 moze 2 osoby i nie chodzi mi o poparcie ale zainteresowanie .przeciwnicy tez niech pisza ale najgorsza jest zasada ...tak bylo i niech jest (2009/01/18 15:11)

u?ytkownik6247


ja się wypowiem na temat koleżanki przy kawie. kobiety nie rozumieją lub nie chcą was zrozumieć. tego czym się zajmujecie. zapraszam na mój blog,niech przeczytają co ja na ten temat myślę.nie jestem ani rybakiem ani wędkarzem.jestem żoną wędkarza. (2009/01/18 16:43)

u?ytkownik6499


I bardzo pieknie ! Malżonka rybaka również mogła by sie wypowiedzieć ,
tylko ,to zdaje się jest nie ten portal ! Pozdrawiam i też pije kawe ! (2009/01/18 17:04)

rysiek38


ani wole nie myslec co ci odpisze dorota to moja kobieta i troche ja znam.a co powiesz na to co napisalem odnosnie glownego tematu (2009/01/18 17:29)

hydrobud


Re re re u nas w okręgu są tylko kłusownicy i wędkarze , a o rybakach to nie słyszałem. (2009/01/18 17:47)

hydrobud


Są jeszcze wydry !!!!!!!!!!!!!! (2009/01/18 17:50)

u?ytkownik6247


tak myślisz? to zle myslisz!!! moj blog dorota39.wedkuje.pl jest tez o kobietach wedkarzy.zreszta poczytaj troche tego co kobiety o was mysla i innych moich opinii sa cenione przez brac po kiju.pozdrawiam gangaleon1970 a tak w nawiasie skad wziales ten nick? (2009/01/18 19:26)

u?ytkownik6247


a tak wogóle to się nie denerwuj. pozdrawiam. (2009/01/18 19:28)

u?ytkownik6247


moim zdaniem powinniście mieć takie same prawa jak rybacy. szczególnie wędkarze z Pomorza. jestem urodzoną gdańszczanką,znam Kaszubów. oni dzielą się na dwie nacje-Kaszub rybak i Kaszub wędkarz. uwieżcie,że nie bardzo się lubią. (2009/01/18 19:31)

u?ytkownik6499


Absolutny spokój , tu na forum a z rybakami wojnę mam i nie odpuszczam ! (2009/01/18 19:43)

u?ytkownik6499


Kilka napasci , potem wsparcie i konto usuniete ? (2009/04/08 00:09)

Figaro


Ten problem był i jest obecny również na Wiśle w Toruniu (okolice). Sam byłem świadkiem jak w akwenie określonym jako tarlisko szczupaka, na długo przed zakończeniem okresu ochronnego rybak ciągnął siatę a z niej spływała ikra przemieszana z krwią. Wystarczy przejść się na targowisko miejskie w Toruniu w okresie przedświątecznym i zobaczyć w jakim wymiarze są oferowane sandacze , szczupaki, liny i inne ryby. To woła o pomstę do nieba - czy Polska jest taka już beznadziejna że nie można liczyć na żadną pomoc w tępieniu takiej samowoli i barbarzyństwa? Czy wszyscy nasi włodarze widzą tylko koniec swojego nocha ? (2009/04/08 11:50)

sacha


gangaleon1970 napisał:"RYBAK NASZ WRÓG- Pochodzę z Pomorza gdzie na Zalewie Szczecińskim , Kamieńskim oraz Odrze rybactwo śródlądowe przyjęło okazała formę i wraz z nim niemal legalne kłusownictwo!"
Czy jesteś przekonany że w/w wody należą do ZO PZW Szczecin?
Jeśli jednak są to wody PZW to ZO podpisał z rybakami jakąś umowę czyli to wina zarządu okręgu.
Jeśli dzierżawcą jest jakaś spółdzielnia rybacka to robi co chce a PZW i tak z tym nic zrobić nie może.
Co wcale nie znaczy że się zgadzam z taką sytuacją,nie wiem czy jeszcze gdzieś w UE są prowadzone odłowy gospodarcze na taką skalę.A co mam powiedzieć jak na Mazowszu na wodach PZW i za zgodą ZO rybacy odławiają sieciami???
(2009/04/08 12:22)