Zaloguj się do konta

Rybacy i wędkarze ?

utworzono: 2012/08/25 19:34
Seba0303

Moi mili koledzy wędkarze,chciał bym poruszyć temat panoszenia się(bo tak to można stwierdzić)rybaków stojących też na straży naszych polskich wód.A mianowicie,mój kolega,współtowarzysz wypraw wędkarskich wybrał się z rodziną podkreślam z rodziną aby syn podszkolił się w sztuce wędkowania (ma 8 lat),wypłynął pontonem,zezwolenia karta wędkarska wszystko w porządku,w pewnym momencie podpływa straż rybacka,sprawdza dokumenty jest wszystko ok i.......karze się wynieść koledze pod bez nawet"proszę"z miejsca połowu gdyż na odległości 50 metrów mieli rozstawione ok 10 do 12 sieci gdzie nie była zachowana odległości od pomostu dla nie znających przepisów 50 metrów,druga sprawa jest tam ok.20 kładek wędkarskich zbudowanych między innymi przez nas,to co z kładki też wygonili by mnie,o tuż Panowie i Panie nie mają takiego prawa.Zasięgnąłem języka u znajomego zajmującego się sprzedażą zezwoleń,prowadzenia egzaminów jednym słowem mówiąc znający przepisy i powiedział mi że my wędkarze posiadający karty,zezwolenia itd.mamy takie same prawa jak oni,mało tego nie mają kompletnego prawa nas przeganiać z miejsca połowów,moim zdaniem jest to absurd ponieważ my ich utrzymujemy w pewnym sensie i co by było jak by nagle cały światek wędkarzy przestał kupować zezwolenia,opłacać składki to co by było,przestali by istnieć.Pytam się jakim prawem dochodzi do takich ekscesów i to kiedy w pełni sezonu wędkarskiego.Fakt jest jeden tak dalej nie może być i myślę że trzeba to ruszyć gdzieś np.Najwyższa Izba Kontroli.
Pozdrawiam  [2012-08-25 19:34]

irex

Witam.Nie to żebym kochał rybaków ale niestety nawet w naszym regulaminie jest podana minimalna odległość wędkarza(łowiącego) od postawionych sieci.Nie wiem jak dokładnie wyglądała sytuacja przez ciebie opisana ale możliwe ,że mieli rację rybacy.
[2012-08-25 19:59]

dendrobena

Podobno w/g wytycznych UE w 2014 ma być wprowadzony zakaz odłowów sieciowych. Nie będzie tego typu dylematów. [2012-08-25 20:26]

altershepi

Jest określona minimalna odległość ale tylko od oznaczonych sieci... A gdyby jak piszesz wszyscy wędkarze w Polsce zastrajkowali i nie złożył składek to jedyne co byśmy zyskali to że PZW z braku środków wydzierżawiło bo wszystkie wody rybakom i to dopiero wtedy była by zagłada.... [2012-08-25 20:40]

krzychu64

Dwa lata strajku, brak zarybień i rybacy zdychają z głodu.
Kijanki żaden ........ by nie złowił
[2012-08-26 00:26]

Kowal73

:) [2012-08-26 00:38]

bobus86

takie rzeczy tylko w polsce :) [2012-08-26 13:22]

JOPEK1971

Jest określona minimalna odległość ale tylko od oznaczonych sieci... A gdyby jak piszesz wszyscy wędkarze w Polsce zastrajkowali i nie złożył składek to jedyne co byśmy zyskali to że PZW z braku środków wydzierżawiło bo wszystkie wody rybakom i to dopiero wtedy była by zagłada....

Nie wiem czy wiesz,ale by odławiac ryby siecią w wodach PZW,nie trzeba byc dzierżawcą,wystarczy opłacic zezwolenie na taki połów u dzierżawcy którym przecież jest PZW.

[2012-08-26 14:00]

JOPEK1971

Jest określona minimalna odległość ale tylko od oznaczonych sieci... A gdyby jak piszesz wszyscy wędkarze w Polsce zastrajkowali i nie złożył składek to jedyne co byśmy zyskali to że PZW z braku środków wydzierżawiło bo wszystkie wody rybakom i to dopiero wtedy była by zagłada....

Nie wiem czy wiesz,ale by odławiac ryby siecią w wodach PZW,nie trzeba byc dzierżawcą,wystarczy opłacic zezwolenie na taki połów u dzierżawcy którym przecież jest PZW.

[2012-08-26 14:01]

camelot

Podobno w/g wytycznych UE w 2014 ma być wprowadzony zakaz odłowów sieciowych. Nie będzie tego typu dylematów.

Nie bardzo jakoś w to wierzę, by nasze ,,władze" wzięły sobie do serca wytyczne UE ?           Polska to bardzo specyficzny kraj, w którym grabież majątku narodowego jest na porządku dziennym we wszystkich chyba dziedzinach gospodarki. .......  Widać , jesteśmy inni i musimy się przecież jakoś wyróżniać - Bo inaczej nie było by nas wcale widać na tle innych krajów.    Szkoda tylko, że nie potrafimy niczym innym zaimponować , jak tylko aferami , przekrętami i zwykłym złodziejstwem !  [2012-08-26 14:13]

jurek

Już niebawem wybory w PZW , najpierw w Kołach potem Okręgach , a na jesieni w Zarządzie Głównym PZW ---------- Więc już dziś myślmy i chodźmy na Walne Sprawozdawcze Zebrania , żeby coś zmienić .
[2012-08-26 14:30]

MARA77

Panowie, jeżeli dobrze zrozumiałem to nie byli żadni rybacy tylko straż rybacka, więc najprawdopodobniej było to tzw. odłów kontrolny, a tym samym inna bajka. 
[2012-08-26 20:19]

lenel

Myślę że warto było zadzwonić do Zarządu Okręgu i sprawdzić czy w tym dniu na tym zbiorniku były planowane odłowy. Jeśli tak to trudno. Trzeba zachować przepisowe odległości. A jeżeli odłów nie był zgłoszony to zawiadomić policję o kłusownictwie.
W okręgu toruńskim doprowadziliśmy do likwidacji odłowów sieciowych z wyjątkiem odłowów kontrolnych i odłowu tarlaków celem pozyskania ikry. Jakie będą tego efekty zobaczymy za kilka lat.
[2012-08-27 21:43]

Iron21

Podobno w/g wytycznych UE w 2014 ma być wprowadzony zakaz odłowów sieciowych. Nie będzie tego typu dylematów.

Nie bardzo jakoś w to wierzę, by nasze ,,władze" wzięły sobie do serca wytyczne UE ?           Polska to bardzo specyficzny kraj, w którym grabież majątku narodowego jest na porządku dziennym we wszystkich chyba dziedzinach gospodarki. .......  Widać , jesteśmy inni i musimy się przecież jakoś wyróżniać - Bo inaczej nie było by nas wcale widać na tle innych krajów.    Szkoda tylko, że nie potrafimy niczym innym zaimponować , jak tylko aferami , przekrętami i zwykłym złodziejstwem ! 

Każdy niekoniecznie porządny obywatel dajmy na to Norwegii czy innego państwa ma od państwa prawo posiadania do 20m sieci które może postawić (wydaje mi sie, ze to taki bonus od panstwa zeby nie umrzec z glodu jakby co) tylko dlaczego u nas tak nie ma?? Ano dlatego, że szkoda państwu pieniędzy na rybę i jej ochronę, aby utrzymać prawidłowe pogłowie ryb w każdym zbiorniku. Druga rzecz to nasza pier... mentalność i nawet jeśli taki przepis by byl to ryb nie byloby wcale po 2 tygodniach od jego wprowadzenia. A z tymi wytycznymi to jest jednak jakas przesada ponieważ trzeba korzystać z sieci nawet po to żeby określić skład i strukturę ichtiofauny co jakiś czas (wiedzieć m/w ile i co mamy w swoim jeziorku)pzdr [2012-10-11 23:00]

jurek

A swoim zdanie to ja osobiście nie wierze , żeby nie było odłowów sieciowych .
[2012-10-12 10:49]

Piotr 100574

mieszkam w niemczech i pierwszy raz słyszę żeby był taki zakaz ,na jeziorze którym łowię jest 29 rybaków są oni właścicielami jeziora i sprzedają zezwolenia na połów ryb ,wądpie żeby im zakazano łowić sieciami ,zakaz może dotyczy polski bo kasują kasę na takie rzeczy jak ratowanie środowiska i zarybianie a prowadzą gospodarę rabunkową ,wydzierżawi sobie taki ktoś jezioro i trzepie je siatami o ostatniego ślimaka
[2012-10-12 20:18]

Artur z Ketrzyna

Trzeba było tych strażników nasłać na tych rybaków. Niech sprawdzą jakie ryby odławiają (wymiar i czas ochrony), czy nie przekroczyli już swego limitu itd. Jak też to czy mogą w takiej odległości od stanowiska wędkarskiego stawiać sieci...
[2012-10-14 20:14]

Draq

A ja jeszcze mam takie pytanie np. łowię na jeziorze na którym też rybacy trzepią co się da. I jak jadą stawiać sieci to stawiają takie, co mają ciężarki na dole i pływaki w lince, ale i tak ta siata jest przy dnie na np. 4-6m głębokości i tego po prostu nie widać nawet jak się stanie łódką centralnie nad nią. Bojek nic nie ma to skąd ja mam wiedzieć że jest sieć postawiona? Później ja blachy sobie urywam bo k.... nie wiem że siata jest postawiona, a jak spuszcze odczepiacz żeby przynetę odczepić to przypływają z wontami do mnie że w sieci grzebie... SSR nie działa na tym łowisku, a posterunek PSR jakieś 60km więc pozostaje pogodzić się z tym, że rybaka żadne przepisy nie dotyczą i robi co chce. Siaty wszędzie, szczupak tarło = siaty, leszcz tarło=siaty, na węgorza jak pupek nastawiają to nie idzie przepłynąć żeby się z jakaś nie zderzyć...
[2012-10-14 21:53]

Piotr 100574

A ja jeszcze mam takie pytanie np. łowię na jeziorze na którym też rybacy trzepią co się da. I jak jadą stawiać sieci to stawiają takie, co mają ciężarki na dole i pływaki w lince, ale i tak ta siata jest przy dnie na np. 4-6m głębokości i tego po prostu nie widać nawet jak się stanie łódką centralnie nad nią. Bojek nic nie ma to skąd ja mam wiedzieć że jest sieć postawiona? Później ja blachy sobie urywam bo k.... nie wiem że siata jest postawiona, a jak spuszcze odczepiacz żeby przynetę odczepić to przypływają z wontami do mnie że w sieci grzebie...

jeżeli siata nie ma boj to mogą sobie mieć wąty jak im ją potniesz:)))jak znajdziesz nie oznakowaną siatę dzwoń po PSR lub policję oni wytłumaczą tym co to zastawili do czego i w jakim celu stawia się boje do oznaczania sieci ,sieć musi mieć 2 bojki ,jedną na początku drugą na końcu
[2012-10-14 22:01]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia