Rybactwo na nowych zasadach w ok. mazowieckim

/ 5 odpowiedzi
Były dyrektor p Łojko byłego okręgu płocko-włocławskiego wraz z prezesem Lubowieckim doprowadzili okręg do upadku poprzez nadmierne odłowy rybackie ,co skutkowało brakiem ryb i w efekcie  odejściem dużej ilości wędkarzy  a wiadomo kto tak naprawdę utrzymuje PZW . Po wcieleniu naszego okręgu do mazowieckiego w/w panowie zostali odpowiednio nagrodzeni nowymi stanowiskami .Pierwszy z nich pracuje we Włocławku jako pracownik PZW (nie wiem na jakim stanowisku) drugi wszedł do zarządu głównego w Warszawie.Wędkarze z dawnego naszego okręgu mieli nadzieję ,że teraz wszystko się zmieni na lepsze a tu proszę dowiaduję się,że zmian wielkich nie będzie ponieważ ZO zezwoli 12- stu grupom rybackim nadal grabić Wisełkę w naszych okolicach  5 dni w tygodniu z wyłączeniem ryb drapieżnych ,ale jak ryba będzie padnięta ,to mogą ją zabrać (furteczka wszystkie będą padnięte).Chwalą się przy tym ,że zredukowali z 18 na 12 grup rybackich z czym się nie zgadzam ,ponieważ najwięcej rybaków zawsze grabiło wiosną w czasie tarła (najłatwiej namierzyć i odłowić ryby ) i rzeczywiście w tym czasie opłacało 18 ekip ,ale w ciągu lata liczba spadała na 12 a czasami 10 ekip.Chciałem przypomnieć ,że nie dawno jak było dużo ryb w Wiśle łowiło 28 ekip ,ale wycofali się sami ponieważ ryb było z roku na rok mniej i już im się nie opłacało. Obecnie z rybką u nas jest słabiutko np sandacza nie ma wcale a tu 12 ekip koledzy przecież to jakieś szaleństwo a nie gospodarka .Co o tym myślicie ,co na to koledzy wędkarze z Włocławka.Pozdrawiam
Podobno p Łojko lobbuje na rzecz rybactwa i dlatego 12 ekip a nie np 4.
Jędrula


Najchętniej przestałbym opłacać kartę i miał to głęboko gdzieś !!! Ale ni mogę , bo wtedy nie będę miał gdzie łowić . Tu afera za aferą , wiecznie jakieś bezprawne decyzje , co chwila ktoś kreci lody z naszych pieniędzy . Ręce opadają ! (2015/01/15 13:23)

ryukon1975


Jędrek idź na zebranie zagłosuj wszystko dostaniesz za darmo. :)))

Tylko że za darmo nikt nic nie daje - to taka moja złota myśl.

(2015/01/15 17:02)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Bernard51


To tylko nasz kraj i 7 lat rządów liberałów, Bytom, Brzeszcze mogą z mapy zniknąć a ja słyszę że Polskie filmy w żydowskim wyścigu szczurów mają szansę na "łoskary".
A gdzie nasze purpurowe łeby kto im w tych miastach na składkę rzuci.
(2015/01/15 19:27)

dendrobena


Łowie na rz.Wiśle na odcinku od Włocławka do Torunia od 10 lat. Potwierdza się opinia że z rybą coraz gorzej.Pozdrawiam. (2015/01/17 12:43)