Zaloguj się do konta

Ruszyła petycja o górny wymiar dla karpia

utworzono: 2011/10/14 13:18
fenix11

Witam ruszyła petycja o wprowadzenie górnego wymiaru dla karpia 60 cm na wodach pzw katowice oto link do petycji    www.petycje.pl/petycja/7803/petycja_

[2011-10-14 13:18]

Woa-VooDoo

Stary kasuj ten temat z tej strony internetowy i to jak najprędzej.Ja jako pierwszy wrzuciłem temat z petycją  i więcej zaszkodziłem niż zdziałałem  [2011-10-14 14:07]

ryukon1975

Dziwne ,wręcz nienormalne.
Mamy swoją ojczystą ,rodzimą faunę ,mamy w niej piękne ryby którym nie wszędzie jest dobrze.Niektóre nasze gatunki są zagrożone a spotkanie z nimi to łut szczęścia.
Dlaczego więc rusza petycja akurat o ochronę  hodowlanego przybłędy? Którym PZW rokrocznie zasypuje nasze wody.
[2011-10-14 14:17]

JKarp

Cześć
Ja Ci powiem dlaczego tak się dzieje.
Bo Karpiarze potrafią się zorganizować. Bo nam zależy żeby nie tylko karpie w wodzie były. Bo wszyscy stosują C&R NIE TYLKO WZGLĘDEM KARPI I AMURÓW.
Bo wędkowanie traktujemy jako sport a nie sposób na tanie żarcie - nie jestem maniakiem C&R i jeśli tylko karp albo inna ryba trzyma wymiar to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sobie taką rybkę zabrać. Ale nie łowić tyle ile wlezie i wszystkie zabrać.
Czy ktoś broni ustanowić widełki dla sandacza, szczupaka, suma, leszcza, lina czy okonia ? Nie - nikt nie broni. Ale spróbuj taką petycję ogłosić - zostaniesz wrogiem numer jeden. Na nic się zda, że w ten sposób chronisz nasze rodzime gatunki.
Poza tym wszystkim przecież można zagłosować na nie i nie wywoływać zbędnych awantur.
Janusz JKarp


[2011-10-14 15:03]

ryukon1975

Cześć
Ja Ci powiem dlaczego tak się dzieje.
Bo Karpiarze potrafią się zorganizować. Bo nam zależy żeby nie tylko karpie w wodzie były. Bo wszyscy stosują C&R NIE TYLKO WZGLĘDEM KARPI I AMURÓW.
Bo wędkowanie traktujemy jako sport a nie sposób na tanie żarcie - nie jestem maniakiem C&R i jeśli tylko karp albo inna ryba trzyma wymiar to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sobie taką rybkę zabrać. Ale nie łowić tyle ile wlezie i wszystkie zabrać.
Czy ktoś broni ustanowić widełki dla sandacza, szczupaka, suma, leszcza, lina czy okonia ? Nie - nikt nie broni. Ale spróbuj taką petycję ogłosić - zostaniesz wrogiem numer jeden. Na nic się zda, że w ten sposób chronisz nasze rodzime gatunki.
Poza tym wszystkim przecież można zagłosować na nie i nie wywoływać zbędnych awantur.
Janusz JKarp



Witam.
Całkowicie się nie zgadzam z Twoimi słowami.Zresztą wyżej kolega już napisał o co mi chodzi.
Karpiarstwo to dla mnie tylko wielkie słowo i próba wyniesienia się ponad innych.W rzeczywistości tej którą widzę co roku,karp to tylko mięcho wrzucone do wody by potem go wyłowić i wrzucić do zamrażarki.Kto pierwszy ten lepszy.Tak  i w tym celu łowi 95 % łowiących karpie na zbiornikach PZW.
Wiem że gdzieś tam są prawdziwi karpiarze ale to kropla w morzu,a fakty są jakie są.Piszesz spróbuj ogłosić petycję przykładowo leszcz czy lin.Nie porywam się z motyką na słońce.
Nie jestem przeciwnikiem tej petycji tylko wypowiedziałem swoje zdanie na ten temat.
Petycja co do karpia to utopia wiem z góry że nie przejdzie to raz (bo co będą jedli karpiarze z niższej półki), a dwa jestem z okręgu Rzeszów.:)
Pozdrawiam.

[2011-10-14 15:22]

JKarp

Cześć
Miło, że mamy takie same poglądy :-)
Janusz JKarp
[2011-10-14 15:41]

michol

O mnie za mnie super petycja. Lubie ryby i karpika takiego 2 kg chętnie zjem ale większy do niczego sie nie nadaje. Niestety większość wędkarzy zabiera nawet te spasione miski które mnie najbardziej interesują by złowić zrobić zdjęcie i wypuscić. Nikt nikomu nie broni pisać takiej petycji jeżeli będzie duże poparcie to chłopakom może sie uda. Faktycznie jest to odważny krok o którym ja nawet nie myślę ale popieram.
pozdrawiam  [2011-10-14 17:18]

W rzeczywistości tej którą widzę co roku,karp to tylko mięcho wrzucone do wody by potem go wyłowić i wrzucić do zamrażarki.Kto pierwszy ten lepszy.Tak  i w tym celu łowi 95 % łowiących karpie na zbiornikach PZW.



Zrozum  hefed8 że to NIE SĄ karpiarze!!!!Już kiedyś mówiłem (pisałem) na tym forum że nie każdy łowca karpii jest zaraz karpiarzem !!!tylko jak zwykle mnie wyśmiano :bo co może wiedzieć "głupi karpiarz" 
[2011-10-14 17:48]

ryukon1975

W rzeczywistości tej którą widzę co roku,karp to tylko mięcho wrzucone do wody by potem go wyłowić i wrzucić do zamrażarki.Kto pierwszy ten lepszy.Tak  i w tym celu łowi 95 % łowiących karpie na zbiornikach PZW.



Zrozum  hefed8 że to NIE SĄ karpiarze!!!!Już kiedyś mówiłem (pisałem) na tym forum że nie każdy łowca karpii jest zaraz karpiarzem !!!tylko jak zwykle mnie wyśmiano :bo co może wiedzieć "głupi karpiarz" 

Wiem dlatego napisałem w dalszej części swojej wypowiedzi -karpiarze z dolnej półki.
Prawda jest jednak taka że to tacy ludzie w większości łowią na zbiornikach PZW gdzie są praktycznie tylko karpie i amury,oni tak postępują i nie dopuszczą do tego by nie mogli wziąć ryby którą złowią ,jakikolwiek gatunek by to nie był.
[2011-10-14 18:06]

pstrag222

nie ukrywam ze zabieram rybke do domu, jak ma na nia ochote.
od tego roku po lubiłem wedkarstwo karpiowe ale za karpiarza sie nie uwazam,
bo jadam i karpia czasami.
górny wymiar to wspaniała rzecz i prawda jest , ze karpiarze umieja sie zorganizowac.
nam pozostaje tylko narzekac,
choc w okregu zamosc czyli moim pstrag ma widełki gorny to 50cm a dolny zalezy od rzeki
[2011-10-14 18:10]

Mija

A przepraszam, że zapytam ale co właściwie ma chronić ten górny wymiar poza możliwością rozrodu? Rozumiem, że dzięki temu ryby same będą się rozmnażać bez konieczności dodatkowego zarybiania. Jak im na to pozwolimy to w wodach będzie ich dużo i instytucje zarybiające będą zbędne. Natura sama będzie dbała o równowagę a wędkarze nie będą musieli płacić składek na regulację gospodarki wód... Marzenia? [2011-10-14 18:52]

JKarp

Cześć
Kasiu sama sobie odpowiedziałaś w pierwszym zdaniu :-)
Ryby ( nie tylko karpie i amury ) muszą dorosnąć żeby choć raz sobie bzzzzykły :-)
A maluszki raczej nie dadzą rady.
Janusz JKarp
[2011-10-14 19:07]

Diablo

Cześć
Ja Ci powiem dlaczego tak się dzieje.
Bo Karpiarze potrafią się zorganizować. Bo nam zależy żeby nie tylko karpie w wodzie były. Bo wszyscy stosują C&R NIE TYLKO WZGLĘDEM KARPI I AMURÓW.
Bo wędkowanie traktujemy jako sport a nie sposób na tanie żarcie - nie jestem maniakiem C&R i jeśli tylko karp albo inna ryba trzyma wymiar to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sobie taką rybkę zabrać. Ale nie łowić tyle ile wlezie i wszystkie zabrać.
Czy ktoś broni ustanowić widełki dla sandacza, szczupaka, suma, leszcza, lina czy okonia ? Nie - nikt nie broni. Ale spróbuj taką petycję ogłosić - zostaniesz wrogiem numer jeden. Na nic się zda, że w ten sposób chronisz nasze rodzime gatunki.
Poza tym wszystkim przecież można zagłosować na nie i nie wywoływać zbędnych awantur.
Janusz JKarp



He he he wszyscy stosują C&R, traktują wedkarstwo jako sport a nie sposób na tanie żarcie to po jakiego grzyba ta petycja? Skoro jest tak pięknie....

Ja karpiom mówię nie. Poza komercyjnymi łowiskami i stawami. I każda wymiarowa sztuka jest przeze mnie zgodnie z limitami zabijana. Oczyśćmy nasze wody z tej chińskiej podróby.
[2011-10-14 19:21]

JKarp

Cześć
Nie jest tak pięknie, nie jest. Większość na hasło "zarybili karpiem" dostaje amoku i siedzi na rybach nawet cztery razy na dobę że złowić jak najwięcej i żeby innym udowodnić, że ja dziś pierwszy raz i mam pierwszy tej doby limit karpi.                                                             Bądź tym odważnym i wystosuj petycję o wymiary widełkowe dla naszych rodzimych ryb.
Ja ją chętnie podpiszę.
Nie wiem dlaczego tak wszyscy są niechętni karpiom.
A co znaczy słowo staw? 5,10 czy 100ha. Błędem jest zarybianie karpiem każdej wody większej od kałuży. Ale gdyby nie te karpie to co byśmy ( i Wy też ) łowili? Rachityczne leszczyki i szczupaczki aby na wymiar 51cm?
A poza tym zagłosuj na nie i bądź tym super bohaterem :-)
Janusz JKarp
[2011-10-14 19:54]

pstrag222

chinskiej podroby?
to wywalmy wszystko z naszej wody.
 zerszta jakiej naszej wszystkie cieki wodne nigdy nie były nasze .
skoro ten karp, amur , czy nawet teczak ma swoich fanow to czego im zabraniac?
tak samo maja prawo wedkowac jak i ty.
Karpiarze maja sie wyniesc na komercje, a reszta niech zostanie?
[2011-10-14 19:56]

Diablo

chinskiej podroby?
to wywalmy wszystko z naszej wody.
 zerszta jakiej naszej wszystkie cieki wodne nigdy nie były nasze .
skoro ten karp, amur , czy nawet teczak ma swoich fanow to czego im zabraniac?
tak samo maja prawo wedkowac jak i ty.
Karpiarze maja sie wyniesc na komercje, a reszta niech zostanie?

Nie wiem czy wiesz ale istnieje takie pojęcie jak "środowisko naturalne" i jego ochrona. Rzeki czy jeziora są środowiskami naturalnymi dla naszych rodzimych gatunków ryb. Te gatunki żyjąc w tym środowisku utworzyły pewną równowagę czy harmonię. Wpuszczając gatunki obce wraz z ich obcymi pasożytami i chorobami niszczymy to środowisko. Są też stawy czyli środowiska wodne utworzone przez człowieka i w takich wypadkach może sobie tam trzymać co tylko zechce.
[2011-10-14 20:05]

pstrag222

przez tyle co karp wystepuje w naszych łowiska to raczej watpie ze nagle nastapi , plaga obcego pasozyta.
jaka ochrona srodowiska polegajaca na tepieniu karpia podaj jaki kolwiek przykład w który Ochrona srodowiska sie tym zainteresowała.
[2011-10-14 20:12]

Diablo

przez tyle co karp wystepuje w naszych łowiska to raczej watpie ze nagle nastapi , plaga obcego pasozyta.
jaka ochrona srodowiska polegajaca na tepieniu karpia podaj jaki kolwiek przykład w który Ochrona srodowiska sie tym zainteresowała.

Udajesz???

Słyszałeś o takich szkodnikach jak trawianka czy czebaczek sprowadzonych wraz z karpiem czy amurem? Słyszałeś o pasożytach sprowadzonych przez ryby ciepłolubne np chilodonelloza? Słyszałeś o tym że w Australii czy USA karp jest tępiony jako szkodnik?

Przeczytaj ten artykuł:

http://www.tvaqua.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=84:obama-wyda-80-mil-dolarow-na-walk-z-karpiem&catid=1:latest-news&Itemid=18

W Polsce jeszcze niestety nie tępi się tego szkodnika a to tylko dlatego że jesteśmy biednym krajem a to kupa szybko rosnącego mięsa. Ale przyjdzie czas kiedy pójdziemy po rozum do głowy i mam nadzieję że nie będzie za poźno jak to się stało w USA czy Australii
[2011-10-14 20:32]

piotrcarp

ja tez popieram taki pomysl i powinno sie wprowadzic dla wszystkich ryb gorny wymiar a dolny jeszcze podniesc to moze by bylo troche wiecej ryb w naszych wodach jestem w 100% za takimi petycjami a ci ktorzy so przeciw to napewno nie karpiarze i nie wedkarze tylko delikatnie mowiac milosnicy rybiego miesa i zabieraja wszystko co zlapia a pisza pierdoly o rodzimych gatunkach i ich ochronie. Starszych ciezko przekonac do wypuszczania zlowionych ryb ale coraz wiecej mlodziezy zaczyna traktowac wedkarstwo jako sport a nie polowanie na zarcie i to cieszy widokjak kilkunastoletni wedkarz wypuszcza zlowiona rybe a do domu zabiera pamiatkowe zdiecie.
[2011-10-14 20:47]

spines21

Na pewno trawianka i czebaczek nie zostały sprowadzone z karpiem,bo ta ryba jest w naszym kraju od wieków.Czebaczek prawdopodobnie trafił do nas z amurem i tołpygą a więc w latach 70,natomiast trawianka stwierdzona została w Polsce w 1993.
[2011-10-14 20:55]

Diablo

Na pewno trawianka i czebaczek nie zostały sprowadzone z karpiem,bo ta ryba jest w naszym kraju od wieków.Czebaczek prawdopodobnie trafił do nas z amurem i tołpygą a więc w latach 70,natomiast trawianka stwierdzona została w Polsce w 1993.

To przecież napisałem sprowadzone z karpiem czy amurem
[2011-10-14 20:57]

Taaaaaak. Karp. Górny wymiar i inne jaja. Najwartościowsza ryba świata. Jej oczywiście jest potrzebny górny wymiar najbardziej. Brak słów. Szkodnik którego powinno się wyplenić ma mieć górny wymiar ochronny. To lin, albo sandacz już się nie liczy. Ważny jest zakichany karp. W mojej okolicy zarybiono ostatnio 5 zbiorników. Średnio po 500 kg- 3 tony. Nie wpuszczono nić więcej, tylko karpia. Pogratulować kołom opiekunom tych wód! Kiedy to społeczeństwo zmądrzeje?! Żałoba, marazm, i kupa szlamu! [2011-10-14 20:59]

Diablo

ja tez popieram taki pomysl i powinno sie wprowadzic dla wszystkich ryb gorny wymiar a dolny jeszcze podniesc to moze by bylo troche wiecej ryb w naszych wodach jestem w 100% za takimi petycjami a ci ktorzy so przeciw to napewno nie karpiarze i nie wedkarze tylko delikatnie mowiac milosnicy rybiego miesa i zabieraja wszystko co zlapia a pisza pierdoly o rodzimych gatunkach i ich ochronie. Starszych ciezko przekonac do wypuszczania zlowionych ryb ale coraz wiecej mlodziezy zaczyna traktowac wedkarstwo jako sport a nie polowanie na zarcie i to cieszy widokjak kilkunastoletni wedkarz wypuszcza zlowiona rybe a do domu zabiera pamiatkowe zdiecie.



Pierdoły o rodzimych gatunkach? Ja zagłosowałbym nawet za całkowitym zabieraniem ryb. Gdybym chciał zjeść kupił bym sobie w sklepie

Ale Ty wiesz lepiej... tylko zgnoić przeciwnika bo śmie stanąć przeciwko "szkodnikowi" karpiowi.
[2011-10-14 20:59]

spines21

Trawianka jak wyczytałem w necie prawdopodobnie dotarła do Wisły z jednej rzeki ukraińskiej będącej dopływem Sanu.w USA i Australii problem polega na tym,ze te ryby się tam rozmnażają.W naszym klimacie nie ma to miejsca natomiast  [2011-10-14 21:03]

JKarp

Cześć
Diabełku napisz tę petycję o widełki dla wszystkich naszych rodzimych gatunków.
Odwagi brak?
Ja ją chętnie podpiszę :-)
A jak nie to bądź łaskaw nie robić awantury i udowadniać jaki to karp jest fe.
Zrób coś po prostu dla naszych ryb i nie narzekaj.
I nie pisz pierduł, że możesz kupować ryby w markecie tylko to rób.
I jeszcze jedno - nie jesteś żadnym przeciwnikiem i nikt tu nikogo gnoi.
Janusz JKarp
[2011-10-14 21:08]

ja tez popieram taki pomysl i powinno sie wprowadzic dla wszystkich ryb gorny wymiar a dolny jeszcze podniesc to moze by bylo troche wiecej ryb w naszych wodach jestem w 100% za takimi petycjami a ci ktorzy so przeciw to napewno nie karpiarze i nie wedkarze tylko delikatnie mowiac milosnicy rybiego miesa i zabieraja wszystko co zlapia a pisza pierdoly o rodzimych gatunkach i ich ochronie. Starszych ciezko przekonac do wypuszczania zlowionych ryb ale coraz wiecej mlodziezy zaczyna traktowac wedkarstwo jako sport a nie polowanie na zarcie i to cieszy widokjak kilkunastoletni wedkarz wypuszcza zlowiona rybe a do domu zabiera pamiatkowe zdiecie.



Pierdoły o rodzimych gatunkach? Ja zagłosowałbym nawet za całkowitym zabieraniem ryb. Gdybym chciał zjeść kupił bym sobie w sklepie

Ale Ty wiesz lepiej... tylko zgnoić przeciwnika bo śmie stanąć przeciwko "szkodnikowi" karpiowi.





Mój superboyu ja bym ci takiego karpika codziennie na kolacyjkę smażyła:))))))ahhhhhhhhh co za diabełek
[2011-10-14 21:15]