Zaloguj się do konta

Ruszyła petycja o górny wymiar dla karpia

utworzono: 2011/10/14 13:18
berthold

powiem jeszcze raz ZERO DEMOKRACJI w głosowaniach w kołach wędkarskich czym zarybiać tylko twarda ręka ministra środowiska i decyzja w oparciu naukowców koniec kropka i już wiadomo gdzie pisać petycje

twarda ręka to jest to a nie ta miałka demokracja ( ale tylko w takich przypadkach )
[2011-10-15 11:32]

O, ostatnie wypowiedzi całkiem sie ładnie wkomponowały. A kolega Spines21 istotnie, spokojnie mógłby należeć do grupy moich przyjaciół którzy są karpiarzami, ale potrafią rozmawiać i wiedzą że problem jest bardzo głęboki. [2011-10-15 11:33]

Diablo

Kuźwa znowu ta petycja. Czy wyście oszaleli !!!!!! Karp jest to "ryba" tylko i wyłącznie hodowlana. On ma żreć,żreć, tuczyć się i trafic w końcu na stół. Tylko po to były kiedyś hodownae przez człowieka. A ze szybko rośnie i przybiera na wadze i jest oczywiście tani, to kilku idiotów postanowiło nim zarybić dzikie wody i mamy teraz takie łowiska jakie mamy.

Dla mnie karp jest niczym innym jak szkodnikiem, na równi z sumikiem karłowatym.


Kolejny głos rozsądku - dzięki.
[2011-10-15 11:36]

ryukon1975

Skoro PZW kupuje w hodowlach karpie i wrzuca do swoich wód to dlaczego myśliwi nie złożą petycji o uwolnienie wszystkich prosiaków?
Wypuścili by wszystkie świnki do lasu,nakupili patronów i strzelali do woli. I chwalili  "ja dziś walnąłem 125 kg" ,"e mała ja 140 kg". Jest pełno świnek w naszym kraju są hodowle ,wypuśćmy je będziemy mieli lasy pełne "zwierzyny". :):):)
Przecież prosiak też zwierzę,dajmy mu wolność.
[2011-10-15 11:41]

Dobreeeeeeeeeeee! Alem się ubawił! Analogia się nasuwa sama! Ha ha! [2011-10-15 11:48]

fenix11

Witam...  petycja jeśli przejdzie chodzi o karpa to pewnie będziemy walczyć o inną rybę czyli lina, leszcza szczupaka suma itp by nie było tego zbyt mało w naszych wodach poza tym ciekawe czy jesteście zadowoleni jak siedzisz cały Weekend  i a ni brania  i jakie masz uczucie ?? dlatego petycję piszemy bo jak ta przejdzie to będą powstawać następne by poprawić harmonie i ład w naszych wodach a nie że są zbiorniki gdzie niema już prawie żadnej ryby . A tak krótko mówiąc to ostatnio byłem na odrze na Weekend i siedzieli troszkę dalej było ich 2 i co leszcze po 65 70 cm brali w 2 dźwigali siatkę a żadnej kontroli na odrze nie było i tyle prawie dorosłej ryby która może się rozmnażać zniknęło i potem cytuje siedzą takie debile i się do nich podchodzi i się pyta złapali coś a oni nie... w tym wypadku co się pcha na język wszystko wyłapałeś to jak ma brać ???? . i dlatego jestem za powstawaniu takich petycji nie tylko w sprawie karpia ale innych ryb które są w naszych wodach .
[2011-10-15 12:32]

ryukon1975

Witam...  petycja jeśli przejdzie chodzi o karpa to pewnie będziemy walczyć o inną rybę czyli lina, leszcza szczupaka suma itp by nie było tego zbyt mało w naszych wodach poza tym ciekawe czy jesteście zadowoleni jak siedzisz cały Weekend  i a ni brania  i jakie masz uczucie ?? dlatego petycję piszemy bo jak ta przejdzie to będą powstawać następne by poprawić harmonie i ład w naszych wodach a nie że są zbiorniki gdzie niema już prawie żadnej ryby . A tak krótko mówiąc to ostatnio byłem na odrze na Weekend i siedzieli troszkę dalej było ich 2 i co leszcze po 65 70 cm brali w 2 dźwigali siatkę a żadnej kontroli na odrze nie było i tyle prawie dorosłej ryby która może się rozmnażać zniknęło i potem cytuje siedzą takie debile i się do nich podchodzi i się pyta złapali coś a oni nie... w tym wypadku co się pcha na język wszystko wyłapałeś to jak ma brać ???? . i dlatego jestem za powstawaniu takich petycji nie tylko w sprawie karpia ale innych ryb które są w naszych wodach .


I co dadzą tego typu petycje?
Sam sobie kolego odpowiedziałeś.Wody PZW to samowola i partyzantka,żadnej kontroli bo PZW szkoda kasy na utrzymanie jakiejś straży.Myślisz że zapis na papierku w pięknym urzędzie coś zmieni? Nic nie zmieni, bo nad wodą będzie tak jak było są tacy co wezmą leszcze po 60cm i są tacy co wezmą wszystko co się rusza.
Może wreszcie czas przestać rozwijać sztuczne paragrafy,a dopilnować by przestrzegano tych co już istnieją? Jeśli nie ma komu egzekwować prawa, to prawo to jest martwe.
[2011-10-15 12:45]

fenix11

Jarek11 zostawcie w spokoju jest za petycją i tyle ja też zamią jestem Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie a nie jeden na drugiego naskakiwać nie chcecie to nie głosujcie w tej petycji .
I one będą powstawać hefeed8 dlatego że może zmusimy PZW do tego by były kontrole na zbiornikach będą im cały czas wpływać wnioski zauważą że jest źle i może w końcu zaczną z tym coś robić .
[2011-10-15 13:12]

JOPEK1971

Jark11. Może tak, może nie, może coś wyniknie, a może nie. Może kiedyś beton runie i na miejsce generała  trafi człowiek z głową. Wtedy będziesz te swoje karpie łowił w stawach hodowlanych i na łowiskach specjalnych. Twoje podejście i styl rozmowy już zdążyliśmy poznać, dlatego może już nie nic nie pisz. Łów te swoje karpie, proszę, ale już nic nie pisz. Gdyby ktoś inny tak się do kogoś odezwał, to pan moderator już by ten post usunął. Ale widać tobie wolno.


lukas 31 gwoli ścisłości Napisałem diablo że z nim nie będe gadał bo poprostu lubi prowokować a z takimi ludźmi sie nie zadaje.
po drugie pokarz mi w którym miejscu kogokolwiek w tym poście obraziłem lub wyzwałem???To niejaka "kolczatka' (między innymi) mnie personalnie napadła .Powtarzam  NIKOGO W SWOIM POŚCIE NIE OBRAZIŁEM!!!!!!! napisałem tylko że wasze głosy,posty,lamenty i utyskiwania na temat karpia NIC NIE DADZĄ!!!! i zejdźcie ze mnie bo ja nic do waszego łowienia i do "waszych" brzan,szczupaków ,płotek itp nie mam więc dla czego wy jesteście tak zapalczywi do naszego łowienia i do karpia?Robicie z karpii jakieś demony czy diabły wcielone odpowiadające za wszelkie zło na tym świecie.

Znam karpiarzy którzy wypuszczają wszystkie karpie a drapieżnikowi nie przepuszczą,ów karpiarze łowią karpie w okresie wiosna-jesień,a jesienią przeistaczają się w łowców drapieżników,zwłaszcza sandacza,bo karp xxl jest niejadalny.Nie miałbym nic do karpiarzy gdyby postępowali tak ze wszystkimi rybami jak z karpiami czy amurami . [2011-10-15 13:19]

Górnego wymiaru dla CHWASTA?! Nigdy!!! Ta ryba powinna być tępiona wszelkimi możliwymi sposobami a nie dodatkowo chroniona.
[2011-10-15 13:28]

Jrek11 twój post był obraźliwy a jak nie rozumiesz w którym miejscu to go powoli jeszcze przeczytaj z uwagą, być może umknęło ci coś istotnego. Może poczytaj nieco miedzy wierszami. [2011-10-15 14:30]

JOPEK1971

Jak mi się nawinie na spina jakiś misio,a już się zdarzało,to od razu dostaje w łeb,tak jak to robią "karpiarze" z sumami łowionymi na pelet,lub z sandaczami łowionymi sezonowo przez "miłośników" karpiowania. [2011-10-15 14:40]

Samotnik

No No !Cekawe co na to wszystko prod.  narybku Karpia , HAHA!!. Zgrzytają zębami ??  chyba tak . Pozdrawiam . 


[2011-10-15 17:42]

"Co? Wy myślicie "obrońcy" polskich ryb że wasze lamenty coś dadzą??Tyle macie że se po marudzicie ale z waszego ględzenia i tak g*** wyniknie .Czy wam sie to podoba ,czy nie karp w polskich wodach BYŁ,JEST i BĘDZIE." (Jarek11)

Cały ten post jest obraźliwy kolego. Nasze poglądy sprowadziłeś do lamentu i g*wartego ględzenia. Rozumiem że mogły cie ponieść nerwy, ale chyba przesadziłeś. Ty kochasz karpie a my ich nie kochamy. Jak pisałem wyżej ten konflikt był jest i będzie. Ale nie masz pewności czy wreszcie ktoś nie skoczy po rozum do głowy i nie stworzy przepisów które zabronią ciągłego introdukowania karpia do naszych wód. Bo jeśli chodzi o karpia, to jest to introdukcja obcego gatunku a nie zarybianie. Jeśli rozumiesz co mówię, to przyznasz mi rację, że o zarybianiu tu mowy być nie może.



[2011-10-15 22:00]

piotrcarp

Dokladnie tak jest to sa zwykle lamety bo jak sa zebrania w kolach na koniec roku i jest pytanie o zarybianie to prawie wszyscy glosuja zeby zarybiac karpiem a gdzie wtedy sa milosnicy naszych rodzimych gatunkow potrafia tylko na forum pisac a na zebraniach ich nie widac
[2011-10-15 22:13]

Co ty wiesz człowieku o zebraniach w moim kole? Ja nie płaczę że mało jest karpia tylko wy. Ja nie głosuję na introdukcję tego , tylko wy.  Dziadki na emeryturach, wy i mięsiarze. Na takim zebraniu jest nas kilkunastu, a wszej koalicji jest kilkadziesiąt osób. I co? Pisałem o lesie rąk. Ale kiedyś ktoś mądry ukróci te praktyki ku korzyści wszystkich wędkarzy i wreszcie pieniądze wyrywane z naszych kieszeni pójdą na gatunki rodzime. [2011-10-15 22:24]

ryukon1975

Co ty wiesz człowieku o zebraniach w moim kole? Ja nie płaczę że mało jest karpia tylko wy. Ja nie głosuję na introdukcję tego , tylko wy.  Dziadki na emeryturach, wy i mięsiarze. Na takim zebraniu jest nas kilkunastu, a wszej koalicji jest kilkadziesiąt osób. I co? Pisałem o lesie rąk. Ale kiedyś ktoś mądry ukróci te praktyki ku korzyści wszystkich wędkarzy i wreszcie pieniądze wyrywane z naszych kieszeni pójdą na gatunki rodzime.




Powrócą wtedy liny,leszcze, jazie i inne nasze rybki a karp będzie tam gdzie miejsce wszelkiego taniego dziadostwa,za Wielkim Murem......

[2011-10-15 22:30]

JOPEK1971

Karp w łowiskach jest dzięki panu ministrowi ochrony środowiska,wędkarze domagający się tego badziewia mają nieznaczny wpływ. [2011-10-15 22:32]

OK.  jesteś w porządku. To my jesteśmy be. [2011-10-15 22:42]

JKarp

Cześć
Wy Koledzy szanowni macie chyba jakiś kompleks karpiarza niespełnionego. Słowo karp pobudza wasze kill&grill :-) Każdy ma swój sposób na spędzanie czasu nad wodą. Ja czy Jarek czy Piotr karpiuje, ktoś inny ze spinem biega, drugi tyczka i tak dalej. Ale to Wy atakujecie karpie i karpiarzy na każdym kroku. Jakaś obsesja czy jak? Ja nic nie mówię jak na zawodach spławikowych jeden czy drugi goli ukleje bo wynik się liczy. Ale wystarczy słowo mata, płyn do odkażania i już się zaczyna.
Oczywiście, że Paweł ma rację. Bywam na zebraniach koła i jak jest czym zarybiamy - karpiem brzmi odpowiedź. Oczywiście jest też i szczupak, sum itd ale karp to numer jeden w planach.
Post pierwotnie dotyczył petycji o wymiar górny dla karpia.
Po co więc wiedzący lepiej że to " FE OBCY " tu się rozpisują.
Proszę wejść na stronę petycji i zagłosować na nie i po problemie.
Jak nie lubię spławika to nawet spławikówki nie mam. Jak coś wiem to podpowiem ale nie napadam na zawodników choć wiem jakie spustoszenie robią w wodzie po zawodach.
Zgadzam się - nie jest to nasza ryba ale skoro od 700 lat jest w Polsce może należy choć udać, że skoro ktoś tam coś chce ( w tym wypadku górny wymiar ustanowić ) to niech działa, niech zrobi dla karpia. Może kiedyś będzie petycja dla suma, szczupaka itd. Karpiarze poprą taką petycję. Nikt nie powie, że sum wyjada karpie he he .
Janusz JKarp
[2011-10-15 22:59]

tomasz26552

No Januszu to ciekawe albo ci się udało albo słyszałeś to motto
[2011-10-15 23:06]

JOPEK1971

Karpiarze przez ogromne"K" jestem za,ale badziewiarzy nie toleruję,łówcie wy swoje miśki jak największe,ale patrzcie na środowisko które jest degradowane przez niekompetentnych ludzi, którzy walą te ryby do łowisk w ogromnych ilosciach,widząc że ruch karpiarzy rośnie na potęgę,pomóżcie nie tylko "waszym"rybom. [2011-10-15 23:11]

Ale wody o których mowa my tez użytkujemy, a nie tylko karpiarze. I to jest to czego wy nie rozumiecie. Macie wąską specjalizację, to proszę bardzo, ale nie kosztem naszych wód. Możecie je sobie łowić na wszelkich komercyjnych i specjalnych łowiskach. Ale zabierzcie ręce od wód ogólnie dostępnych, a przede wszystkim naturalnych! I tylko o to chodzi, że wy chcecie wszędzie łowić karpie po 20-30 kilo nie bacząc na szkody jakie one czynią. Możemy tak sobie paplać do skończenia świata i o dzień dłużej, a do was w życiu nie dotrze, że ta ryba szkodzi wodom. W imię czego mam niby się na to godzić?! [2011-10-15 23:15]

JKarp

No Januszu to ciekawe albo ci się udało albo słyszałeś to motto
Cześć
Słyszałem :)
Janusz JKarp


[2011-10-15 23:16]

piotrcarp

Nikt nie powiedzial ze ktos jest be ja tez czasami lubie pobawic sie federkami , bacikiem czy ze spiningiem polazic i cenie wszystkie gatunki ryb ale pisze to co widze na zebraniach i widze kto przychodzi i jak sie glosuje i wiem ze nie kazda woda nadaje sie do zarybiania karpiem na szczescie w moim kole zarybia sie nie tylko karpiem ale wpuszczaja tez karasie, szczupaki,sandacze, leszcze, liny i pstragi wiec sa kola co tez zarybiaja naszymi gatunkami ale to i tak jest wszystko za malo jak wiekszosc wedkarzy co zlapie to zabiera a wystarczy miec troche umiaru ja czasami tez ale zadko wezme jakas rybke na grila jak siedze tydzien nad woda i mam do tego prawo ale jak widac jak inni zabieraja wszystko i sie chwala ze juz miejsca brakuje lodowce to szlak trafia wiec to nie karp jest powodem ze ryb jest malo tylko sami wedkarze i klusole
[2011-10-15 23:16]