Zaloguj się do konta

Rurki termokurczliwe

utworzono: 2013/01/28 13:02
florentyna

witam serdecznie kolegow:)

mam pare pytan odnosnie rurek termokurczliwych mianowicie :

zakupilem haczyki KORDA: kontinental size 2i4 i kurv shiank size 6 i rurke termo. firmy "stonfo"
probowalem podgrzeac rurke zapalniczka . . . delikatnie do tego podchodzilem ale moja pierwsza proba okazala sie fiaskiem :( uszkodzilem plecionke i musialem zaczac od nowa .
1 A wiedz jakie wy macie sposoby na podgrzewanie rurek ? ps probowalem nad para z czajnika elektrycznego ale nie wyszlo.

2 Czy rurki sa naprawde potrebne i czy zwiekrzaja prawdopodobienstwo zaciecia karpia ,czy moze jest to jedynie bajer do estetyki zestawu końcowego ?

3 jak macie jakies zdj swoich zestawow koncowych , to prosil bym o wstawienie

pozdro ADam
[2013-01-28 13:02]

witam serdecznie kolegow:)

mam pare pytan odnosnie rurek termokurczliwych mianowicie :

zakupilem haczyki KORDA: kontinental size 2i4 i kurv shiank size 6 i rurke termo. firmy "stonfo"
probowalem podgrzeac rurke zapalniczka . . . delikatnie do tego podchodzilem ale moja pierwsza proba okazala sie fiaskiem :( uszkodzilem plecionke i musialem zaczac od nowa .
1 A wiedz jakie wy macie sposoby na podgrzewanie rurek ? ps probowalem nad para z czajnika elektrycznego ale nie wyszlo.

2 Czy rurki sa naprawde potrebne i czy zwiekrzaja prawdopodobienstwo zaciecia karpia ,czy moze jest to jedynie bajer do estetyki zestawu końcowego ?

3 jak macie jakies zdj swoich zestawow koncowych , to prosil bym o wstawienie

pozdro ADam

Cześć . Najlepszym  i najbezpieczniejszym sposobem zgrzania rurki jest para , rurki są bardzo potrzebne w większości przypadków i zdecydowanie zwiększają prawdopodobieństwo zaciecia karpia gdyż rurka powoduje że hak szybko obraca się i wbija w wargę karpia , dobrą alternatywą dla rurek są robaczki carp rusa

http://www.sklep-karpiowy.pl/carprusmouthsnaggerochotkazielona-p-266.html?cPath=16_60

,   przy użyciu tych pozycionerów hak również obraca się bardzo  bardzo szybko w pysku karpia i wpija w 90% przypadków w dolną wargę karpia , nie musisz używać  pary :)). polecam ;)

[2013-01-28 13:08]

damian15417

Rurki, nie tylko dodają estetyki, przede wszystkim pomagają w prawidłowym obrocie haka, oraz zabezpieczają węzeł na główce. Zapalniczki nie stosuj, zresztą sam się już o tym przekonałeś, ja zawsze robię to na parze, nad czajnikiem. Woda musi stale wrzeć, wtedy wytwarza się dużo pary i rureczki fajnie się kurczą, a do tego możesz je uformować tak jak chcesz. Nie wiem dlaczego Ci nie wyszło, może masz jakieś lipne rurki, kiedyś takie posiadałem, nic ich nie było w stanie skurczyć :)  [2013-01-28 13:10]

patryk6patryk

Kolego wez maly garnuszek wlej do niego odrobine wody tak na ok 2cm i zagotuj. Kiedy zacznie porzadnie bulgotac to zanoz w niej zestaw z rurka nie wylaczajac palnika. Rurka idealnie sie wtedy kurczy:)
[2013-01-28 13:39]

elo36

Cześć 

Najlepiej tak jak koledzy napisali pod parą i wtedy ładnie sie kurczy. 

Ale dobra alternatywą są te robaczki z carp'rusu  nie musisz nic podgrzewać i możesz zdejmować :) 

[2013-01-28 13:51]

Zgadzam się z elo36 oprócz tego robaczki (podobno) fajnie sie dipuje.niestetk mrobaczki są sporo droższe od rurek. [2013-01-28 14:03]

Cześć Jarek , no z tymi cenami to trochę przesadzają i to  niestety nie tylko z robaczkami :), ale myślę że warto je kupić z kilku powodów choć by z takiego że można ich używać wiele razy ;) 
[2013-01-28 14:12]

damiano89

Kolego wez maly garnuszek wlej do niego odrobine wody tak na ok 2cm i zagotuj. Kiedy zacznie porzadnie bulgotac to zanoz w niej zestaw z rurka nie wylaczajac palnika. Rurka idealnie sie wtedy kurczy:)

Ja coś słyszałem o tępieniu ostrzy przez ta metodę...
[2013-01-28 19:04]

JKarp

CześćWrzątek tępi wszelkie ostrza- to prawda.JK [2013-01-28 19:16]

Śliwa a używałeś robaczków Tandema?? są troche tańsze . [2013-01-28 19:26]

Śliwa a używałeś robaczków Tandema?? są troche tańsze .

nie, kupiłem carp rusa

[2013-01-28 19:28]

michol

To prawda, wkładanie haka do wrzątku tępi haki oraz w pewnym stopniu rozhartowuje i są dużo bardziej podatne na odkształcanie  . [2013-01-28 21:14]

patryk6patryk

W takim razie koledzy przepraszam za zla rade. Ja tez przestane tak robic jesli to zle wplywa na sprzet.
[2013-01-31 12:03]

lynx

To prawda, wkładanie haka do wrzątku tępi haki oraz w pewnym stopniu rozhartowuje i są dużo bardziej podatne na odkształcanie  .

Temperatura 100stC. nie powinna rozchartować zadnego haka. taka temperatura moze byc stosowana jako niskie odpuszczanie aby zlikwidować naprężenia materialu. Sądzę, że haczyki przechodzą takie odpuszczanie bo inaczej byłoby duzo pękających.
[2013-02-15 19:29]

zenekbenek

Witam. Ja też użyłem dziś pierwszy raz takich koszulek i polecam do tego garnek z przykrywką,w której jest taki otwór. Zazwyczaj są to szklane pokrywki. Polecam też użyć szczypiec,bo łatwo sie poparzyć ;-) [2015-10-04 23:17]