Rurki termokurczliwe

/ 15 odpowiedzi
witam serdecznie kolegow:)

mam pare pytan odnosnie rurek termokurczliwych mianowicie :

zakupilem haczyki KORDA: kontinental size 2i4 i kurv shiank size 6 i rurke termo. firmy "stonfo"
probowalem podgrzeac rurke zapalniczka . . . delikatnie do tego podchodzilem ale moja pierwsza proba okazala sie fiaskiem :( uszkodzilem plecionke i musialem zaczac od nowa .
1 A wiedz jakie wy macie sposoby na podgrzewanie rurek ? ps probowalem nad para z czajnika elektrycznego ale nie wyszlo.

2 Czy rurki sa naprawde potrebne i czy zwiekrzaja prawdopodobienstwo zaciecia karpia ,czy moze jest to jedynie bajer do estetyki zestawu końcowego ?

3 jak macie jakies zdj swoich zestawow koncowych , to prosil bym o wstawienie

pozdro ADam
u?ytkownik39933


witam serdecznie kolegow:)

mam pare pytan odnosnie rurek termokurczliwych mianowicie :

zakupilem haczyki KORDA: kontinental size 2i4 i kurv shiank size 6 i rurke termo. firmy "stonfo"
probowalem podgrzeac rurke zapalniczka . . . delikatnie do tego podchodzilem ale moja pierwsza proba okazala sie fiaskiem :( uszkodzilem plecionke i musialem zaczac od nowa .
1 A wiedz jakie wy macie sposoby na podgrzewanie rurek ? ps probowalem nad para z czajnika elektrycznego ale nie wyszlo.

2 Czy rurki sa naprawde potrebne i czy zwiekrzaja prawdopodobienstwo zaciecia karpia ,czy moze jest to jedynie bajer do estetyki zestawu końcowego ?

3 jak macie jakies zdj swoich zestawow koncowych , to prosil bym o wstawienie

pozdro ADam

Cześć . Najlepszym  i najbezpieczniejszym sposobem zgrzania rurki jest para , rurki są bardzo potrzebne w większości przypadków i zdecydowanie zwiększają prawdopodobieństwo zaciecia karpia gdyż rurka powoduje że hak szybko obraca się i wbija w wargę karpia , dobrą alternatywą dla rurek są robaczki carp rusa

http://www.sklep-karpiowy.pl/carprusmouthsnaggerochotkazielona-p-266.html?cPath=16_60

,   przy użyciu tych pozycionerów hak również obraca się bardzo  bardzo szybko w pysku karpia i wpija w 90% przypadków w dolną wargę karpia , nie musisz używać  pary :)). polecam ;) (2013/01/28 13:08)

damian15417


Rurki, nie tylko dodają estetyki, przede wszystkim pomagają w prawidłowym obrocie haka, oraz zabezpieczają węzeł na główce. Zapalniczki nie stosuj, zresztą sam się już o tym przekonałeś, ja zawsze robię to na parze, nad czajnikiem. Woda musi stale wrzeć, wtedy wytwarza się dużo pary i rureczki fajnie się kurczą, a do tego możesz je uformować tak jak chcesz. Nie wiem dlaczego Ci nie wyszło, może masz jakieś lipne rurki, kiedyś takie posiadałem, nic ich nie było w stanie skurczyć :)  (2013/01/28 13:10)

patryk6patryk


Kolego wez maly garnuszek wlej do niego odrobine wody tak na ok 2cm i zagotuj. Kiedy zacznie porzadnie bulgotac to zanoz w niej zestaw z rurka nie wylaczajac palnika. Rurka idealnie sie wtedy kurczy:) (2013/01/28 13:39)

elo36


Cześć 

Najlepiej tak jak koledzy napisali pod parą i wtedy ładnie sie kurczy. 

Ale dobra alternatywą są te robaczki z carp'rusu  nie musisz nic podgrzewać i możesz zdejmować :) 

(2013/01/28 13:51)

u?ytkownik26223


Zgadzam się z elo36 oprócz tego robaczki (podobno) fajnie sie dipuje.niestetk mrobaczki są sporo droższe od rurek. (2013/01/28 14:03)

u?ytkownik39933


Cześć Jarek , no z tymi cenami to trochę przesadzają i to  niestety nie tylko z robaczkami :), ale myślę że warto je kupić z kilku powodów choć by z takiego że można ich używać wiele razy ;)  (2013/01/28 14:12)

damiano89


Kolego wez maly garnuszek wlej do niego odrobine wody tak na ok 2cm i zagotuj. Kiedy zacznie porzadnie bulgotac to zanoz w niej zestaw z rurka nie wylaczajac palnika. Rurka idealnie sie wtedy kurczy:)

Ja coś słyszałem o tępieniu ostrzy przez ta metodę... (2013/01/28 19:04)

JKarp


CześćWrzątek tępi wszelkie ostrza- to prawda.JK (2013/01/28 19:16)

u?ytkownik26223


Śliwa a używałeś robaczków Tandema?? są troche tańsze . (2013/01/28 19:26)

u?ytkownik39933


Śliwa a używałeś robaczków Tandema?? są troche tańsze .


nie, kupiłem carp rusa (2013/01/28 19:28)

michol


Kolego wez maly garnuszek wlej do niego odrobine wody tak na ok 2cm i zagotuj. Kiedy zacznie porzadnie bulgotac to zanoz w niej zestaw z rurka nie wylaczajac palnika. Rurka idealnie sie wtedy kurczy:)

Ja coś słyszałem o tępieniu ostrzy przez ta metodę...


To prawda, wkładanie haka do wrzątku tępi haki oraz w pewnym stopniu rozhartowuje i są dużo bardziej podatne na odkształcanie  . (2013/01/28 21:14)

patryk6patryk


W takim razie koledzy przepraszam za zla rade. Ja tez przestane tak robic jesli to zle wplywa na sprzet. (2013/01/31 12:03)

lynx


Kolego wez maly garnuszek wlej do niego odrobine wody tak na ok 2cm i zagotuj. Kiedy zacznie porzadnie bulgotac to zanoz w niej zestaw z rurka nie wylaczajac palnika. Rurka idealnie sie wtedy kurczy:)

Ja coś słyszałem o tępieniu ostrzy przez ta metodę...


To prawda, wkładanie haka do wrzątku tępi haki oraz w pewnym stopniu rozhartowuje i są dużo bardziej podatne na odkształcanie  .

Temperatura 100stC. nie powinna rozchartować zadnego haka. taka temperatura moze byc stosowana jako niskie odpuszczanie aby zlikwidować naprężenia materialu. Sądzę, że haczyki przechodzą takie odpuszczanie bo inaczej byłoby duzo pękających. (2013/02/15 19:29)

zenekbenek


Witam. Ja też użyłem dziś pierwszy raz takich koszulek i polecam do tego garnek z przykrywką,w której jest taki otwór. Zazwyczaj są to szklane pokrywki. Polecam też użyć szczypiec,bo łatwo sie poparzyć ;-) (2015/10/04 23:17)