Zaloguj się do konta

Rurka antysplątaniowa z agrafką na koszyczek

utworzono: 2018/04/19 06:15
michal86fishsl

Witam wędkarzy :) Mam pytanie a mianowicie jak u was sie sprawdza połów ryb z rurką antysplątaniową z agrafką na koszyczek? Pytam ,dlatego że zauważyłem, że czestość brań nie mam najlepszą. Jak Ryby reagują u was na tą Rurkę i czy macie brania? Rok temu miałem podobnie,Lato,sierpień łowiłem na Rurke antysplątaniową i bez brań myślałem że ryby nie biorą aż tu nagle doświadczony wędkarz który przyszedł na spacer ze swoją żoną powiedział mi żebym pokazał przypon i jak łowie :) Gdy mu pkazałem powiedział mi żebym zdjął rurkę antysplotaniową wziął żyłkę zrobił oko uciął i do jednej koncówki krótszej zamątował koszyczek a do drugiej dłuższej założył agrafkę i koszyczek. Tak zrobiłem. Bez rurki antysplątaniowej. Po wrzuceniu na dane moje miejsce zaczełu ryby brać piękne płocie i Leszcze bo na te Ryby sie nastawiałem nawet wyciągnąłem karpia ładnego :) Chce jechać na Liny i Doradzcie mi czy z rurką antysplątaniową da rade czy nie bardzo na grunt? Doradzcie mi koledzy po fachu jak wy łowicie i miło by było widzieć wasze zdjęcie zestawów i ryb jakie złapaliście. Pozdrawiam :) [2018-04-19 06:15]

hakon

ja uĹźywam zestawow z rurka i jestem zadowolony. Nawet ostatnio niezle polowilem... Z drugiej strony coraz wiecej czytam opinii, ze rurki w niczym nie pomagaja... Chyba trzeba bedzie przeprowadzic konfrontacje [2018-04-19 08:09]

To zależy gdzie łowisz , na rzekach ponoć rurka nie przeszkadza a wręcz pomaga. ale na wodzie stojącej rurka wg. mnie może płoszyć ostrożne ryby.
Ja nie stosuję rurek ,wole robić zestaw albo na troku bocznum albo na skrątce.

Tu masz zestaw ze srętką [2018-04-19 08:44]

tu masz zestaw na pętli [2018-04-19 08:55]

Jakub Woś

Witam wędkarzy :) Mam pytanie a mianowicie jak u was sie sprawdza połów ryb z rurką antysplątaniową z agrafką na koszyczek? Pytam ,dlatego że zauważyłem, że czestość brań nie mam najlepszą. Jak Ryby reagują u was na tą Rurkę i czy macie brania? Rok temu miałem podobnie,Lato,sierpień łowiłem na Rurke antysplątaniową i bez brań myślałem że ryby nie biorą aż tu nagle doświadczony wędkarz który przyszedł na spacer ze swoją żoną powiedział mi żebym pokazał przypon i jak łowie :) Gdy mu pkazałem powiedział mi żebym zdjął rurkę antysplotaniową wziął żyłkę zrobił oko uciął i do jednej koncówki krótszej zamątował koszyczek a do drugiej dłuższej założył agrafkę i koszyczek. Tak zrobiłem. Bez rurki antysplątaniowej. Po wrzuceniu na dane moje miejsce zaczełu ryby brać piękne płocie i Leszcze bo na te Ryby sie nastawiałem nawet wyciągnąłem karpia ładnego :) Chce jechać na Liny i Doradzcie mi czy z rurką antysplątaniową da rade czy nie bardzo na grunt? Doradzcie mi koledzy po fachu jak wy łowicie i miło by było widzieć wasze zdjęcie zestawów i ryb jakie złapaliście. Pozdrawiam :)

Czy ja dobrze rozumiem i zamontowałeś dwa koszyczki jeden na krótszym drugi dłuższym końcu? Tak jak napisał Jarek11 na rzekach stosuję rurki, zestaw się nie placze i nie osłabia. Na wodzie stojącej rezygnuję z rurek. [2018-04-19 10:03]

luk-kr

W tym sezonie nie stosuję rurki antysplątaniowej zamiast niec z powodzeniem mam tzw.skrętkę jak ją zrobic możesz wpisac na youtube są filmiki i powiem,że zestaw wygląda lepiej nie ma śmiesznej rurki i mi się nie plącze . [2018-04-19 11:19]