Rurka antysplątaniowa do sprężyny?

/ 8 odpowiedzi
Czy jest konieczna? czy bez niej będę mógł komfortowo łowić?
zajaclol

możesz bez niej :), jak kto woli i jak komu wygodniej, pozdrawiam. (2011/05/11 15:41)

pablos1000

Sprężyna sama w sobie ma już wmontowaną rurkę, jedne są z dłuższymi a drugie z krutszymi więć nie trzeba zakładać dodatkowej. Zazwyczaj rurkę zakłada się po to żeby było do czego podczepić koszyczek zanętowy lub ciężarek. (2011/05/11 15:48)

JaroDaw

Sprężyna sama w sobie ma już wmontowaną rurkę, jedne są z dłuższymi a drugie z krutszymi więć nie trzeba zakładać dodatkowej. Zazwyczaj rurkę zakłada się po to żeby było do czego podczepić koszyczek zanętowy lub ciężarek.

A ja do dziś myślałem, że po to, by żyłka się nie plątała ;0, a koszyczek można by do żyłki przypiąć. (2011/05/11 16:01)

siwynd

Na początku używałem sprężyn na rurce antysplątaniowej długiej na 20cm ale bardzo często plątały mi się zestawy i przerzuciłem się na rurki z koszyczkiem i pozostaje przy tym.Dużą rolę odgrywa długość przyponu im dłuższy tym bardziej podatny na poplątanie.Kilka zestawów gruntowych można znaleść na Google grafika wpisując "feeder" lub "zestaw gruntowy" .Może tam coś znajdziesz ciekawego dla siebie np. ala boczny trok ,method itp.Koszyczka,sprężyny używa się po to aby podprowadzić rybę do naszej przynęty chyba, że potrafisz zanęcić i celnie zarzucić zestaw w to samo miejsce to możesz założyć tylko ołów.

(2011/05/11 16:18)

kazik

Rurka antysplątaniowa , to sama nazwa o czymś mówi . Raczej taka rurka służy jako zapobieganie  plątaniu się i zarzucaniu przyponu na żyłkę główną podczas rzutów . Później ona nie jest potrzebna .  Dajemy właśnie ją po to aby mieć spokój i wygodę w łowieniu , nie myśląc że zestaw się splątał i brań nie będzie widać .

Kto chce to może łowić i bez tej rurki , ale na pewno rzuty będą krótsze , bo chcąc dalej rzucić to pewne że zaplącze się przypon . Następnie nie zawsze uda się zarzucić aby przypon nie zaczepił się o koszyczek , czy żyłkę główną .

Łowiąc na grunt na rzece gdzie odległości są nieduże to można sobie podarować rurkę , ale na zbiornikach , gdzie dalej się rzuca to bez rurki nie będzie to takie wygodne .

(2011/05/11 16:59)

pstrag222

moim zdanie do sprezyny czy metody nie potrzebne jest zakałdanie rurki, ale kiedy łowimy na koszyk czy ciezarek to polecałbym stosowanie rurek zestaw sie mniej poplacze (2011/05/15 17:39)

Artur z Ketrzyna

Czy jest konieczna? czy bez niej będę mógł komfortowo łowić?

Na rynku spotykamy sprężyny zanętowe w 3 głównych rodzajach; sama, z wbudowaną rurką antysplątaniową i z dociążeniem i rurką anty..
Samą rurkę antysplątaniową stosuje się do koszyków i różnego typu dociążeń.

Jeśli jesteś zwolennikiem sprężyny to polecam tą ostatnią. Dociążenie powoduje to że jest bardziej stabilniejsza podczas lotu i żuty są znacznie celniejsze o dalsze. Nawet bez zanęty spisuje się dość możliwie. Co do długości rurki to wszystko zależy od twego upodobania i łowiska (musisz sam wypróbować).
Ważne by prawidłowo ją zamontować i się nią posługiwać. A mianowicie przypon wychodzi od strony rurki (tej dłuższej części), przy wyrzucie trzeba pilnować napięciem żyłki głównie w ostatniej fazie lotu jak i samego opadu zestawu na dno. Choć te wskazówki tyczą się praktycznie każdego sposobu wędkowania.

Oczywiście w łowiskach ze sporą podwodną roślinnością polecam zestaw z koszyczkiem bez denka, na rurce antysplątaniowej. Jej zastosowanie powoduje to że po spudłowanym zacięciu zestaw podczas zwijania wypływa na powierzchnię wody, co jest super sprawą. (2011/05/15 18:24)