Rozwarzyn - jezioro.

/ 10 odpowiedzi

• konto usunięte

Witam. Rozwarzyn (kiedyś Rozważyn), 1,76 Ha, PZW Bydgoszcz. Co to za akwen?Nie pojadę tam, gdyż  to za daleko, ale lubię poczytać i wiedzieć na przyszłość.
grzegorz not

Rozwarzyn to tzw. Hafen w okolicy Nakła... (2014/12/18 00:49)

użytkownik149822

Rozwarzyn to tzw. Hafen w okolicy Nakła...

Cześć. Co mógłbyś powiedzieć o tym akwenie? Jak znam życie, to pewnie nic wyjątkowego? Krąpie i płotki, czasem coś "ekstra",ale bez rewelacji? Pozdrawiam. (2014/12/18 11:50)

pawel-janowiak

Hmm napewno Haffen to Lowisko Rozwarzyn??? Ogólnie haffen polączony jest z rzeką Noteć... Latem strasznie zarośnięte, kilka miejsc wyczyszczonych. Podobno ladne linki można polowić (2014/12/18 11:59)

użytkownik149822

Czyli to nie jest typowe  jezioro, fakt: wykaz wód nie definiuje rodzaju zbiornika.Właśnie chwilę temu, znalazłem przeczytałem ,że "Hafen" to lokalna nazwa jednego ze starorzeczy Noteci. Co dziwne, znalazłem tę  informację na niemieckiej stronie, gdzie turyści wymieniali doświadczenia z pobytu w okolicach Nakła.Jest to duży  staw i uważam ,że to wspaniale,iż wędkarze z okolic tej wsi - mają, gdzie połowić.Może kiedyś się tam wybiorę, choć kawałeczek drogi to jest, nie powiem.Jeśli już - to na cały dzień (dobę), na kilka godzin, nie za specjalnie  opłaca się  jechać tak daleko.
(2014/12/18 12:57)

grzegorz not

Hmm napewno Haffen to Lowisko Rozwarzyn??? Ogólnie haffen polączony jest z rzeką Noteć... Latem strasznie zarośnięte, kilka miejsc wyczyszczonych. Podobno ladne linki można polowić

Oczywiście, że hafen to Rozwarzyn. Trochę lat tam łowiłem na spławik... teraz wracam co najwyżej ze spinem... (2014/12/18 23:47)

pawel-janowiak

No to już wiem gdzie to lowisko Rozwarzyn:D Nigdy nie mogłem rozkminic gdzie się znajduje a tu się okazuje, że na nim lowilem:D A tak pozatym to nigdy nie próbowałem na spina na Hafenie...Można coś polowić?? Na co najlepiej się nastawić? (2014/12/19 09:14)

użytkownik149822

No to już wiem gdzie to lowisko Rozwarzyn:D Nigdy nie mogłem rozkminic gdzie się znajduje a tu się okazuje, że na nim lowilem:D A tak pozatym to nigdy nie próbowałem na spina na Hafenie...Można coś polowić?? Na co najlepiej się nastawić?

Tak więc piszcie Koledzy, co i jak - bo jestem strasznie ciekaw. Noteć to moje "mekka"  - planuję wypad nad tę rzekę. A co się tyczy tego akwenu - to tak jak pisałem: w grę wchodzi jedynie wyjazd na cały dzień lub dwa (Noteć + Rozwarzyn) , przyczyny są proste: to dość daleko. (2014/12/19 15:55)

grzegorz not

O ile dobrze kojarzę to ta woda to chyba jedyna, którą oficjalnie opiekuje się nakielskie koło PZW...niestety tylko na papierze...

w rzeczywistości kiedyś była to piękna i rybna woda, na której łowiło wiele osób...na chwilę obecną woda ta mocno zarosła i w okresie letnim wygląda niczym łąka...poza kilkoma wyczyszczonymi miejscami...

niestety i kłusownicy też zrobili swoje...

(2014/12/20 10:26)