Zaloguj się do konta

ROZWALMY BETON czyli walczmy o nasze ryby!

utworzono: 2011/08/04 11:58

Witam wszystkich!Widząc co się dzieje z naszymi wodami, patrząc na to bezrybie, czytając o postępowaniu PZW (bez komentarza!) to po prostu wk**rw mnie bierze jak cholera, zresztą pewnie nie tylko mnie. Jesteśmy obywatelami Rzeczpospolitej. Chyba mamy jakieś prawa nie? PZW w swoim statucie ma zapis, że będzie propagować wędkarstwo itp. ALE ONI UTRUDNIAJĄ NAM TO ŁOWIENIE!! Dla kogo oni są? Dla nas czy dla siebie i własnych portfeli? Dlaczego wody które nie są dzierżawione przez PZW są w o wiele lepszej kondycji? Bardziej "żyzne"? Więcej ryb tam pływa? Ja nie sądzę że to przez mniejsze zainteresowanie przez wędkarzy i dodatkowe opłaty. Dawniej to można było wyłowić pięknego szczupłego na robaka. A teraz? Ja wiem, wędkarstwo wymaga cierpliwości, ale co tu łowić jak nie ma ryb? chyba glony. Panowie w ZG znają się od lat. W PRL-u pewnie też się przyjaźnili. Wpierając siebie nawzajem i co? I mamy mur, beton, zasieki i du*a. W kołach bywa tak, że Panowie są chętni do pracy, chcą zawalczyć o wody. Wyjdzie jedno pismo drugie i co? I nic. Wielu próbowało i próbuje walczyć z PZW. Niestety to są pojedyncze jednostki. Oni sami nic nie są w stanie zrobić. Chociaż walczą jak lwy. Poświęcają swoje zdrowie na to żeby polskie wody nie były czyste (w sense bez ryb). Sami nic nie zrobią. Jest ich za mało.... Do tego kłusownictwo. Ja wiem PSR SSR się stara jak może... no czasami im to lepiej wychodzi a czasami nie.... Ale PZW? Co robi w tej kwestii?? i nie chodzi mi tu o wycinek tekstu tylko chcę widzieć działania! Każdy chce być przy korycie. Ale skoro już siedzimy na stołku to może zamiast zajmować się swoimi funduszami zrobimy coś nie dla wędkarzy ale dla Polski! Dla wód w naszej ojczyźnie. TO NIE!!! przyrośli do stołków nawzajem siebie wybierają i koło się zamyka! A kłusole trzepią prądem. Bo PZW ma tyko żądania. Nie działa zgodnie z założeniami SWOJEGO statutu. To jest chore! Na ich miejscu to bym się wstydził na oczy ludziom pokazywać. Ich działanie jest bardzo proste. Wydzierżawić -> wydoić -> -> zarobić -> zostawić pustynie. Szkoda mi ryb. Nie tylko dla tego, ze jestem wędkarzem. Szkoda mi ich dla tego, że giną przez CZŁOWIEKA!!! A do tego największy wpływ na to ma stowarzyszenie, które miało opiekować się wodami i wszystkim co w tej wodzie żyje. Dlatego zróbmy coś z tym. Jeżeli zbierze się wystarczająca ilość wędkarzy i powie NIE! na to co robi PZW to wtedy możemy coś osiągnąć. PZW i tak upadnie. Ale w tej agonii swojej dobije wszystkie gatunki ryb. Zarząd będzie doił kasę aż do upadku budynku jakim jest PZW. Już ten barak się chwieje i przechyla. Tylko stan kont poniektórych jest stabilny. Ja nie wiem. Płacimy tak wysokie składki a co otrzymujemy w zamian? Zamiast rodzimych gatunków wpuszczają nam jakieś tanie gówno MADE IN CHINA! ZRÓBMY Z TYM COŚ!!! Ukróćmy postępowanie PZW! Albo zadbają o nas i wody w Polsce albo wypad!!! KOLEDZY! jeżeli macie jakieś pomysły to proponujcie! Może macie pomysł jak zakończyć ten kabaret! 
PozdrawiamWędkarz widzący to że PZW to szkodnik oraz wędkarz który chce walczyć o wody!
PortalowyJamesbond 007 [2011-08-04 11:58]

Ja w swojej firmie, jak się okazywało, że auta nagle mi dużo palą, psują się, są niszczone, to nie wymieniałem aut, tylko KIEROWCÓW..... Zebranie pracowników, ty, ty i ty, do biura po wypowiedzenia. Problem na dłuższy czas się skończył. Tak metafora sytuacyjna, ale sposób sprawdza się w każdej dziedzinie.  [2011-08-04 12:20]

maciek34

jamesbond popieram cie w 100 %.Jak będziesz zbierał podpisy na petycje to napewno się podpisze
[2011-08-04 12:32]

grzesiek35

na dluższy?Czyli powrócił.
[2011-08-04 12:33]

pawelz

jamesbond popieram cie w 100 %.Jak będziesz zbierał podpisy na petycje to napewno się podpisze

Petycje w sprawie czego ???. Tak z ciekawosci pytam.
[2011-08-04 12:47]

adamso13

Zacytuję klasyka :

Kasa misiu kasa

Pod ewntualna petycją składam podpis

 

[2011-08-04 12:49]

Ja w swojej firmie, jak się okazywało, że auta nagle mi dużo palą, psują się, są niszczone, to nie wymieniałem aut, tylko KIEROWCÓW..... Zebranie pracowników, ty, ty i ty, do biura po wypowiedzenia. Problem na dłuższy czas się skończył. Tak metafora sytuacyjna, ale sposób sprawdza się w każdej dziedzinie. 



czyli chcesz wymienić wędkarzy ??? Czy zarząd bo zgłupiałem :P [2011-08-04 13:10]

Ja w swojej firmie, jak się okazywało, że auta nagle mi dużo palą, psują się, są niszczone, to nie wymieniałem aut, tylko KIEROWCÓW..... Zebranie pracowników, ty, ty i ty, do biura po wypowiedzenia. Problem na dłuższy czas się skończył. Tak metafora sytuacyjna, ale sposób sprawdza się w każdej dziedzinie. 



czyli chcesz wymienić wędkarzy ??? Czy zarząd bo zgłupiałem :P





Oj Rafał :) Kierowca kieruje tak? A jak źle kieruje, to fruuuuu, tak? Więc w PZW także należy zwolnić "kierowców" :)


[2011-08-04 13:53]

Chcecie rozkruszyć stary beton ? jest bardzo łatwo, ale zawsze znajdzie się ktoś/coś  którzy po odpowiedniej obróbce technologiczno/personalnej potrafią stworzyć na następne kilkadziesiąt lat następny SUPER BETON............

[2011-08-04 14:04]

sauber

pzw-pzpn podobny problem...jest ich więcej. [2011-08-04 14:21]



Oj Rafał :) Kierowca kieruje tak? A jak źle kieruje, to fruuuuu, tak? Więc w PZW także należy zwolnić "kierowców" :)



:D spoko... na początku nie zrozumiałem intencji .... ale później zakumałem. Państwo-właściciel firmy  ZGPZW i im podobne - kierowcy... :) [2011-08-04 14:23]

Chcecie rozkruszyć stary beton ? jest bardzo łatwo, ale zawsze znajdzie się ktoś/coś  którzy po odpowiedniej obróbce technologiczno/personalnej potrafią stworzyć na następne kilkadziesiąt lat następny SUPER BETON............


C4 TNT i inne syfy nie pomogą. Mózgiem da się do zrobić :).  [2011-08-04 14:24]


:D spoko... na początku nie zrozumiałem intencji .... ale później zakumałem. Państwo-właściciel firmy  ZGPZW i im podobne - kierowcy... :)







Genau.... [2011-08-04 14:25]

cierpliwy1

Witam
Może wieczorem napiszę wam jak wygląda narada ZO gdzie w programie znalazł się temat wyrzucenia z PZW jednego z prezesów kół ,który nie odpowiadał np prezesowi Zarządu Okręgu.Zobaczycie jak można zgnoić człowieka nie konieczne winnego.Statut PZW obowiązuje nas członków PZW ,ale już na szczeblu ZO jest nie ważny.Pozdrawiam
[2011-08-04 14:35]

JOPEK1971

Nie ma co bic piany,większości wędkujących taki stan rzeczy odpowiada,jak widzę wpisy typu "byłem dziś na rybach na jeziorze x i złowiłem krąpia,5 płoci 18-20cm,dwa leszcze 35cm,było fajnie" to nie wiem czy płakac czy się śmiac. [2011-08-04 14:48]

kazik

A kolego ,,jamesbond” (bez urazy) jak to chciał byś zrobić ? Masz jakieś propozycje które będą skuteczne ?

Jak pamiętam to tu na tym forum już byli tacy , co z podobnymi propozycjami wychodzili i nic to nie dało . Były propozycje petycji , wyzwiska , kłótnie , różne propozycje i co nie widać ich teraz  . Owszem zbliża się termin ponownych wyborów , więc po mału powinniśmy na ten temat rozmawiać . Ja na przykład widzę tylko takie rozwiązanie , gdzie większość wędkarzy , a zwłaszcza ci niezadowoleni przyjdą na takie zebranie wyborcze i wspólnie zagłosują na takich kandydatów którzy może coś zmienią i   będą pasowali . Do tej pory frekwencja na takich zebraniach była mała i przeważnie przychodzili ci co im pasowały obecne władze , więc nic się nie mogło zmienić . To moim zdaniem jedyna i rozsądna propozycja , aby właśnie brać udział w walnych zebraniach i tam podnosić tą sprawę i odpowiednio głosować .

 

[2011-08-04 14:58]

A kolego ,,jamesbond” (bez urazy) jak to chciał byś zrobić ? Masz jakieś propozycje które będą skuteczne ?

Jak pamiętam to tu na tym forum już byli tacy , co z podobnymi propozycjami wychodzili i nic to nie dało . Były propozycje petycji , wyzwiska , kłótnie , różne propozycje i co nie widać ich teraz  . Owszem zbliża się termin ponownych wyborów , więc po mału powinniśmy na ten temat rozmawiać . Ja na przykład widzę tylko takie rozwiązanie , gdzie większość wędkarzy , a zwłaszcza ci niezadowoleni przyjdą na takie zebranie wyborcze i wspólnie zagłosują na takich kandydatów którzy może coś zmienią i   będą pasowali . Do tej pory frekwencja na takich zebraniach była mała i przeważnie przychodzili ci co im pasowały obecne władze , więc nic się nie mogło zmienić . To moim zdaniem jedyna i rozsądna propozycja , aby właśnie brać udział w walnych zebraniach i tam podnosić tą sprawę i odpowiednio głosować .

 

1. nie wyzywam bo to nie ma sensu.2. co do działań to chcę się wzorować na akcji NTN czyli petycja zamieszczona na portalu petycje.pl gdzie można składać podpisy.3. Strona "Koniec PZW" albo coś w ten deseń coby nie powtarzać po w***ych kibicach piłki nożnej4. może i ten temat zniknie ale ja mam nadzieję że zbierze się dość duża liczba osób chętnych do działania5. Jak Tobie odpowiada taki stan rzeczy to nikt Ciebie nie zmusza ani do wypowiedzi ani do uczestnictwa

[2011-08-04 15:08]

http://forum.wedkuje.pl/post/co-sie-dzieje-z-rybami/317472/0 koledzy zauważyli problem bezrybia. Wystarczy poczytać choćby WŚ skoro oni tak piszą jako gazeta o PZw to znaczy że tez coś do nich mają! Problem jest i trzeba coś zmienić. A ja nie proponuję tylko proszę o wsparcie w działaniach. Fajnie jakby redakcja założyła subdomenę na tę właśnie stronę (gdzie podwiesilibyśmy petycje) nic wulgarnego coś jak:
http://ntn.knives.pl/

gdzie strona jest subdomeną strony knives.pl
do tego można by tam jakieś plakaty userbary dodać.... Ja chcę coś zrobić, bo chcę za 3,4,5 lat i później mieć co łowić w polskich wodach. Na zebraniach cały czas to samo. Próbowałem to ruszyć Gdzie tam drażliwy temat....  [2011-08-04 15:21]

pawelz

I tak jak przypuszczalem. NIKT nie odpowiedzial na moje pytanie.
Piszecie o jakich petycjach. Ale zapominacie o jednym. Petycja jest w sprawie czegos.

Powtorze , w sprawie czego mialaby byc to petycja.
Rozwiazania PZW, odwolania ZG, zwiekszenia / zmniejszenia oplat ???.

Chetnie wezme udzial w jakims konstruktywnym dzialaniu. Ale pod warunkiem ze dostrzege jego sens i szanse (chocby minimalne) powodzenia.

Bo petycja w formie "zrobmy cos zeby bylo lepiej" sensu zadnego nie ma.
[2011-08-04 15:39]

JOPEK1971

biadolicie a składki co roku wpłacacie,dopóki będziecie płacic, dopóty ta machina będzie działac,ja na szczęście nie wspieram finansowo pzw bo to mija się z jakąkolwiek logiką,nie lubię jak ktoś mnie okrada. [2011-08-04 15:43]

mielec

To będzie petycja w sprawie petycji:):):) Sorak chłopaki intencję super. NAwet mógłbym rzec, że się przyłączam, ale...


Petycji możemy pisac tysiące, a słać miliony no tylko no właśnie gdzie.

Kto wybiera Zarządy kół, kto wybiera Zarządy Okręgów i kto wybiera ZG. Nie kto inny tylko wędkarze.   Delegacji na Zebraniach i zacząć trzeba od własnego koła. Chodzić na zebrania wybrać zarząd który będzie też chciał zmian w ZG później delegacji Koła jadą na Wybory ZO Tam również ta sama sytuacja i Ci wybrani jadą na Wybory ZG i jeszcze trzeba zgody we wszystkich Okręgach by tak samo głosowano. Petycję trzeba by było wysłać w fornmie zaproszeń do wędkarzy by szanowne raczyli ruszyć swoje tyłki na zebrania i Wybór Przedstawicieli jak chcieli by zmian.
[2011-08-04 15:52]

I tak jak przypuszczalem. NIKT nie odpowiedzial na moje pytanie.
Piszecie o jakich petycjach. Ale zapominacie o jednym. Petycja jest w sprawie czegos.

Powtorze , w sprawie czego mialaby byc to petycja.
Rozwiazania PZW, odwolania ZG, zwiekszenia / zmniejszenia oplat ???.

Chetnie wezme udzial w jakims konstruktywnym dzialaniu. Ale pod warunkiem ze dostrzege jego sens i szanse (chocby minimalne) powodzenia.

Bo petycja w formie "zrobmy cos zeby bylo lepiej" sensu zadnego nie ma.

pierwsza petycja nie musi być do rządu. Możemy "poprosić" PZW o zmianę polityki. Czyli więcej zarybień rodzimymi gatunkami. Obniżenie składek (jak to powiązać? a no prosto mniej odkładają do kieszeni a NASZE PIENIĄDZE wydają na zarybienia) jeżeli to nie działa to do rządu żeby rozwiązać PZW ewentualnie żeby to nie oni dzierżawili wody zbierali opłaty i opiekowali się wodą, niech to robi skarb państwa. Nie potrzeba będzie utrzymywać PZW. A forma zróbmy coś żeby było lepiej to można sobie w d**e wsadzić. (Pomysł z petycja nie był mój Kolega wyżej o tym napisał) ale to dobry pomysł tylko trzeba sensownie "uderzyć"satysfakcjonująca odpowiedź? To jest mój pomysł. Jak byście mieli propozycje konkretne to piszcie. [2011-08-04 15:52]

pawelz

Jesli Twoj przepis na rybnosc naszych wod to wiecej zarybien rodzimymi gatunkami z rownoczesnym obnizeniem skladek to ja odpadam.
Cudotworcow w naszym kraju nie ma i pewnie predko nie bedzie. Takie jest moje zdanie, wcale nie koniecznie prawdziwe.

Nie wiem czy rzad moze na prosbe czlonkow rozwiazac jakiekolwiek stowarzyszenie. To my sami musimy do tego doprowadzic.
A nawet gdyby tak bylo. Zalozmy ze rzad rozwiazuje PZW. Co propnujesz w zamian ?.
Kto ma przejac kontrole i gospodarowanie nad wodami. Jesli uwazasz ze prywaciaze sie rzuca to sie grubo mylisz. A juz na pewno zaden prywaciaz nie ustali np. ceny za rok wedkowania na poziomie 120 zl / okreg jak teraz jest w piotrkowskim. Nikt nie jest samobojca.
[2011-08-04 16:02]

Jesli Twoj przepis na rybnosc naszych wod to wiecej zarybien rodzimymi gatunkami z rownoczesnym obnizeniem skladek to ja odpadam.
Cudotworcow w naszym kraju nie ma i pewnie predko nie bedzie. Takie jest moje zdanie, wcale nie koniecznie prawdziwe.

Nie wiem czy rzad moze na prosbe czlonkow rozwiazac jakiekolwiek stowarzyszenie. To my sami musimy do tego doprowadzic.
A nawet gdyby tak bylo. Zalozmy ze rzad rozwiazuje PZW. Co propnujesz w zamian ?.
Kto ma przejac kontrole i gospodarowanie nad wodami. Jesli uwazasz ze prywaciaze sie rzuca to sie grubo mylisz. A juz na pewno zaden prywaciaz nie ustali np. ceny za rok wedkowania na poziomie 120 zl / okreg jak teraz jest w piotrkowskim. Nikt nie jest samobojca.

nie proponuje obniżenia aż tak składek ale myślisz że wszystko z funduszy na zarybienia idzie na te ryby? A jeżeli PZW zostaje rozwiązane to wtedy właściciel Skarb Państwa albo takie coś jak w Norwegii czy Szwecji.  [2011-08-04 16:05]

berthold

może na zwykły początek bez zbytecznej wojny wymusić na PZW aby zakazało w kołach podległych zarybiania karpiem co najmniej na 5 lat ,to by wiele zmieniło ,bez dwóch zdań
[2011-08-04 16:10]

JOPEK1971

pzw-pzpn podobny problem...jest ich więcej.

A na mecze wszyscy chodzą,i oglądają jak to nasi wspaniale piłkę kopią :-))) [2011-08-04 16:31]