Rozszerzenie uprawnień SSR

/ 283 odpowiedzi / 4 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

jurek

Janusz , moje Koło po zmianie Prezesa Okręgu napisało wniosek do Starosty iż nie potrzebuje SSR i byliśmy zawieszeni przez 6 miesięcy , bo Starosta nie chciał powołać nas , bo by musiał wyposażyć nas i płacić za przejechane km , potem sytuacja w Okręgu się zmieniła i Starosta na wniosek PZW , znów nas powołał . Uwierz mi wejdź na jakieś strony Kół dostępne w internecie i 1/4 , to Straż Starosty .

A tu podam Ci przykład ,  : Pamiętasz głośny artykuł o tytule : Pierwszy Starosta , który zlikwidował SSR " , była to Straż w Kamiennej Górze , jeleniogórskie

Druga sprawa , to , że powinniśmy walczyć z głupimi nieraz Uchwałami jakiś Okręgów , to My musimy ich sprawdzać na każdym kroku ,
a ja się pytam kiedy pójdę na rybki ? (2012/01/19 15:32)

JKarp

CześćJurek już niedługo;-) -  luty, marzec a w kwietniu pewnie już tak. Jednym słowem masz prawie dwa i pół miesiąca na wertowanie i sprawdzanie nowych pomysłów ZO PZW.JK (2012/01/19 15:46)

jurek

Janusz mi chodzi stricte wędkarstwo , bi jak bym miał siedzieć i wertować niektóre bzdetne uchwały , to bym dostał paranoi .Lepiej robić to ad hoc .
(2012/01/19 16:23)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

jurek

Kolego były vice-prezesie i były strażniku , tak nie przystoi , naruszyłeś nowy regulamin tego portalu , używając wobec kogoś powszechnie obraźliwego wyrazu.

Proszę sobie przeczytać ten link: Regulamin forum wedkuje.pl
(2012/01/19 16:35)

szkarlupnia3

Nie Grzegorzu , nie ja usuwam , choć też chcę się przyłączyć do tej dyskusji .

Otóż SSR powołuje Starosta na wniosek PZW ( i pieczę nad nią ma Wojewoda poprzez Komendanta PSR .................. , lecz Koło Wędkarskie , które dostaje 5 % odpis ( są to bardzo małe pieniądze , zwłaszcza , gdy członków jest mało ) , to również Okręg ma wpływ na to co i jak robi PZW .

SSR powołuje Starosta ... lecz koło wędkarskie, które dostaje odpis to .... Okręg (PZW) ma wpływ na to co i jak robi PZW?

Czy ktoś mi to przetłumaczy? (2012/01/19 19:22)

Zibi60

Jurek w swym wpisie podał przykład powołania SSR przez Okręg, właśnie w Okręgu Częstochowskim takowa SSR istnieje od kilku lat - trzy osoby opłacane przez okręg. (2012/01/19 19:47)

u?ytkownik61658

Tak samo jest w naszym przypadku Starosta tylko wyraził zgodę na utworzenie straży przez zainteresowanego czyli Okręg PZW i jesteśmy SSR PZW-podlegamy pod Okręg:) (2012/01/19 20:32)

Zibi60

Ta SSR o której ja piszę jest osobnym, dodatkowym tworem, opłacanym z naszych pieniędzy. (2012/01/19 20:48)

slawomir66

Taka straż o której pisze Zibi60 również działa w moim okręgu ale nie jest to SSR. Jest to Straż Ochrony Mienia PZW. Są to strażnicy będący zatrudnieni przez okręg. Oprócz zajmowania się kontrolami na wodach okręgu prowadzą również wraz z ichtiologiem gospodarkę zarybieniową.
(2012/01/19 20:59)

u?ytkownik61658

Taka straż o której pisze Zibi60 również działa w moim okręgu ale nie jest to SSR. Jest to Straż Ochrony Mienia PZW. Są to strażnicy będący zatrudnieni przez okręg. Oprócz zajmowania się kontrolami na wodach okręgu prowadzą również wraz z ichtiologiem gospodarkę zarybieniową.

Bardzo ciekawy pomysł . Musze go przedstawić w naszym Okręgu. (2012/01/19 21:04)

Pitbul

Gdyby "paramoderator wątku, rodziny, grupy czy jak tam zwać" nie wywalił mojej wypowiedzi to ostatnie 5 wypowiedzi straciły by na swej odkrywczości. Dodam, że (nie tylko moja wypowiedź była regulaminowa i nie tylko moja została usunięta z niewiadomych przyczyn).  Usuwającego proszę o odwagę (a nie kłamstwa -Redakcja w priv określiła Kto to) w informowaniu KTO usunął i dlaczego. Wiele to wyjaśni.Dziękuję i pozdrawiam, życząc odwagi.T.  (2012/01/19 21:18)

karlik

Ta SSR o której ja piszę jest osobnym, dodatkowym tworem, opłacanym z naszych pieniędzy.

Zbynio  na poczatek pytanie o jakiej SSR mówisz . ?  Całopolskiej  czy w swym rejonie  ? (2012/01/19 21:50)

Zibi60

Dlaczego żaden z moderatorów nie odpowie  - co się dzieje ? (2012/01/19 21:51)

Zibi60

Ta SSR o której ja piszę jest osobnym, dodatkowym tworem, opłacanym z naszych pieniędzy.

Zbynio  na poczatek pytanie o jakiej SSR mówisz . ?  Całopolskiej  czy w swym rejonie  ?

Nie wypada siebie cytować - dwa posty wyżej. (2012/01/19 21:53)

adler

Witajcie koledzy .

Po kilku tygodniowej chorobie i pobycie w szpitalu , dziś konkretnie otworzyłem kompa . 

To że zostałem moderatorem dowiedziałem się od innych kolegów , a dopiero w poniedziałek w domu tylko przejrzałem portal . Więc oświadczam że niczego nie usuwałem , naprawiałem , więc proszę bez głupich tekstów i podjazdów . Dajcie mi dzień dwa , otrząsnę się z przeżyć szpitalnych i ogarnę to Nasze wspólne podwórko . Bądźcie jak na prawdziwych wędkarzy przystało cierpliwi , etyczni w każdym calu i spokojni w konwersacjach i dialogach . 

Pozdrawiam  adler.

(2012/01/19 21:56)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

karlik

STRAŻ OCHRONY MIENIA         A SPOŁECZNA STRAŻ RYBACKA   to są dwie zasadnicze  różnice

proszę to zrozumieć    SSR   to osoby które wykonują swoje czynności pilnując i chroniąc wody PZW nie mają z tego powodu żadnej korzyści finansowej bo robią to społecznie używając swoich prywatnych aut z narażeniem życia ..............  (2012/01/19 22:01)

jarekk

Otrzymałem od Redakcji maila, że prawdopodobnie to Jurek usunął posty, sprawa będzie wyjaśniona, a posty przywrócone. ...no jakoś chyba z tym przywróceniem nie wyszło. A szkoda, bo dawno nie było tematu w którym tak wiele sobie wyjaśniono, a nawet nawiązano porozumienie między dyskutującymi ze sobą grupami strażników. Szczerze ...szkoda.

(2012/01/20 02:04)

pawelz

Straz ochrony mienia PZW to cos , co powinno funkcjonowac w kazdym okregu.
Problem w tym, ze podobno funkcjonuje w piotrkowskim, ale ja osobiscie ani nikt z moich znajomych nie mial z tymi Panami stycznosci. To ze SSR nie widac nad woda, moge zrozumiec. Ale oni biora kase, wiec bedac nad woda 60 razy w roku przynajmniej raz na kilka lat ja albo ktos z moich znajomych powinien sie na nich natknac. A lowie na dosc popularnych wodach. Moi kumple lowia praktycznie tylko na Zalewie, wiec gdzie ta straz ochrony mienia ?. (2012/01/20 08:34)

medyk354

Witam ja jestem pracownikiem ochrony licencjonowanym i licencja uprawnia mnie do posiadania środków przymusu bezpośredniego oraz broni palnej,do niedawna byłem strażnikiem SSR ale niestety tak jak kolega pisze SSR nie ma żadnych uprawnień miałem kilka takich sytuacji a potem tłumaczenia się,a jeśli chodzi o zatrzymanie to nie ma czegoś takiego jak zatrzymanie obywatelskie, zatrzymania mogą dokonać tylko organy służb publicznych typu Policja,UOP,Abw,Cba itp w naszych stukturach jest tylko PSR.istnieje ujęcie obywatelskie według prawa przy składaniu zeznań na policji i użyciu sformułowania "zatrzymałem go"możemy zostać oskarżeni o przekroczenie swoich uprawnień.a jeśli chodzi o ujęcie obywatelskie to wędkarz łowiący legalnie bądź nie może sobie odejść i jeśli pierwszy nie wy7ciągnie ręki i nie będzie prubował nas uderzyć,czy odepchnąć,to nie możemy dokonać ujęcia używając siły fizycznej,bo jest to jeden ze środków przymusu bezpośredniego,i nastąpiło by wtedy przekroczenie "stanu wyższej konieczności"  (2012/04/06 19:54)

u?ytkownik64718

Panowie strażnicy przeczytajcie ten powyżej post kolegi Leszka. Niebujajcie w obłokach, bo prawda jet właśnie taka jak Leszek pisze. To jest panowie doświadczenie i wiedza ,człowiek który jest wędkarzem, był w SSr, do tego pracownik ochrony z licencją, to tacy właśnie ludzie najlepiej znają się na tej robocie i wiedzą jak postępowej w róznych sytuacjach nad wodą, witaj w klubie chłopie. (2012/04/06 20:43)

perwer

Panowie strażnicy przeczytajcie ten powyżej post kolegi Leszka. Niebujajcie w obłokach, bo prawda jet właśnie taka jak Leszek pisze. To jest panowie doświadczenie i wiedza ,człowiek który jest wędkarzem, był w SSr, do tego pracownik ochrony z licencją, to tacy właśnie ludzie najlepiej znają się na tej robocie i wiedzą jak postępowej w róznych sytuacjach nad wodą, witaj w klubie chłopie.

15 lat temu jak wyszedłem z wojska tez zrobiłem sobie lcencję ochroniarską ( Jednak pracowałem 3miesiące w tym zawodzie ,bo jak poszedłem do normalnej roboty to w tydzien zarobiłem to co ochroniarz w miesiąc).
piszesz kolego o bujających w obłokach straznikach,którzy powinni od strażnika ochronny (czy ciecia jak sie u nas goda) ,uczyć.
Tak naprawde to  ta licencja przydaje sie tylko kolego do obiektów objetych w ewidencji wojewody ,lub do konwojowania kwot pieniężnych. Środki przymusu bezpośredniego niech nikt lepiej nie używa ,bo albo sam sobie krzywdę zrobi ,albo będzie ponosił gorsze konsekwencję niż sprawca.wszystko ma mieć raczej zamiar prewencyjny.  Taki straznik nie ma ani lepszych praw niz zwykły obywatel,ani tak naprawdę doświadczenia.Wszystkie czyny jakie podejmujemy ,musimy robic za pomoca odpowiednich służb ,jak Policja. Nikt w Rambo bawić sie nie może. Społeczna straż ma swoje prawa wynikające z przepisów i obowiązki.My mamy obowiazek sie poddać kontroli jako wędkarze. Jeśli chodzi o drażliwy temat bójki wędkarz-strażnik ,to straznik ma prawo ująć takiego delikwenta i przekazać Policji,jeśli stwarza zagrożenie życia lub zdrowia ,lub ma prawo reagować w obronie koniecznej -ale takie samo prawa ma zwykły obywatel.W innym wypadku wzywamy organy Policji,czy to jest Starznik ochrony ,staraznik Teksasu,czy zwykły obywatel.Jeśli wędkarz nie chce podjąć sie kontroli ,albo sie stawia -straznik wzywa Policje ,sam kary wymierzać nie wolno. Nie ma tu żadnej filozofii. Dużą kwestia w ochronie ,jak i w strazy (powinno byc ) ,jest prewencja.dobrze żeby taki straznik ,to był chłop ,który swoim wyglądem wzbudza szacunek i gość stanowczy ,nie wdający sie w głupia polemike. Jakiekolwiek zdarzenia ,interwencje ,muszą byc poparte świadkami i dobrymi argumentami ,żeby uniknąć przykrości. (2012/04/06 21:19)

u?ytkownik64718

Perwer chłopie widzę że niezrozumiałeś tego co wyżej piszę, ponieważ gościu który jest pracownikiem ochrony licencjonowanym i pracuje na obiekcie kupę lat  w którym praca z licencją jest wymagana, będąc jednoicześnie wędkarzem i SSR  napewno jest bardziej doświadczona w różnego rodzaju zdarzenia które wynikają z pracy SSR. Niestety nad wodami chodzi dużo strażników tak jak piszesz dużych chłopów ale co z tego jak niekiedy ciemnych jak tabaka w rowie ,częst5o nieumiejących się nawet wysłowic, a żebyś wiedział ile kłusowników zostaje strażnikami i tylko po to żeby miec lepsze kontakty, koledzy dużo jeszcze nie wiecie.  Piszesz że strażnik prawdziwy to powinien byc duży chłop, a wcale tak nie musi byc to musi byc osoba co kocha wędkarstwo i z predyspozycjami o których pisałem wyżej. (2012/04/07 15:06)

Roxola

Ale numer :))))

Niezły ubaw miałam czytając ten wątek od pierwszej strony :))) Kolego lin66... niezłą komedię wygrzebałeś w archiwum.
Okazuje się, że powszechnie uważani za trolle, zadymiarzy, kłusowników...itp mają więcej racji od doświadczonych,
mądrych i wszystkowiedzących :)
Fakt... oczy trochę bolą od kursywy i koloru, ale polecam... Święta przecież powinny być wesołe :)

Ups...edycja...medyk354 był w archiwum...sorki ;)
(2012/04/07 15:43)

perwer

Perwer chłopie widzę że niezrozumiałeś tego co wyżej piszę, ponieważ gościu który jest pracownikiem ochrony licencjonowanym i pracuje na obiekcie kupę lat  w którym praca z licencją jest wymagana, będąc jednoicześnie wędkarzem i SSR  napewno jest bardziej doświadczona w różnego rodzaju zdarzenia które wynikają z pracy SSR. Niestety nad wodami chodzi dużo strażników tak jak piszesz dużych chłopów ale co z tego jak niekiedy ciemnych jak tabaka w rowie ,częst5o nieumiejących się nawet wysłowic, a żebyś wiedział ile kłusowników zostaje strażnikami i tylko po to żeby miec lepsze kontakty, koledzy dużo jeszcze nie wiecie.  Piszesz że strażnik prawdziwy to powinien byc duży chłop, a wcale tak nie musi byc to musi byc osoba co kocha wędkarstwo i z predyspozycjami o których pisałem wyżej.

Z okazji świąt życze Ci dużo lodu na okłady i żeby nie zabrakło Ci zimnej wody .Oczywiście dużo zdrówka i spokoju.Jaj widze że u Ciebie dostatek ,ale ze wszystkiego jaja robić nie musisz.
Bardzo fajnie sie Ciebie czyta ,lecz raczej zamieścił bym to w dowcipach wędkarskich.
Słowo nie zrozumiałeś piszemy osobno ,bo nie zrozumieć wątku potem można.
Pozdrowienia dla licencjonowanego pracownika ochrony ,od którego strażnicy w Polsce powinni sie uczyć -jak być dobrym strażnikiem .....jesteście świetni ....nie ma co... (2012/04/07 16:03)