Rozszerzenie uprawnień SSR

/ 283 odpowiedzi / 4 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

u?ytkownik64718

Ja jeszcze czytac umię kolego i wiem że tak jest zapisane, ale fakty moim zdaniem są inne takich pokwitowań ssr nie posiada i jak chce zatrzymac takowy sprzęt musi byc w danej chwili policjant lub psr. (2012/01/17 12:57)

jurek

Zgadza się My mamy protokóły od Policji , tylko edytowane . W różnych Okręgach one się różnią
(2012/01/17 13:03)

u?ytkownik64718

To jest kolego protokół policyjny , podkreślam jeszcze raz ssr nie posiada takiego protokołu a policja nie może udostępniac swoich dokumentów, nie czarujcie kolegów na forum , tak jak mówię możecie podczas kontroli zadzwonic na policję i oni robią resztę lub psr. SSr jest społeczną a nie państwową organizacją. I jeszcze jedno czy zdarzyło się któremukolwiek z kolegów by sprzęt jego podczas kontroli zarekwirował SSR, proszę o odpowiedzi ,ja o takim przypadku nie słyszałem (2012/01/17 13:06)

jurek

szkarlupnia3 Art. 23 pkt 4 lit b ustawy o rybactwie śródlądowym w pełnym brzmieniu:

W czasie wykonywania czynności służbowych strażnik Społecznej Straży Rybackiej jest uprawniony do żądania wyjaśnień i wykonywania czynności niezbędnych do przeprowadzania kontroli, a w wypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa lub wykroczenia: odebrania za pokwitowaniem ryb i przedmiotów służących do ich połowu, z tym że ryby należy przekazać za pokwitowaniem uprawnionemu do rybactwa, a przedmioty zabezpieczyć.

.............................................................................................................................
I właśnie takie pokwitowania wystawiamy , pisząc i opisując bardzo szczegółowo wędziska ( nawet gdzie jest zarysowana lub brak trochę farby na kołowrotku ) , potem to przekazujemy do PSR wraz z notatką , protokółem i opisem zatrzymanych rzeczy w terminie do 3 dni (2012/01/17 13:10)

u?ytkownik61658

To jest kolego protokół policyjny , podkreślam jeszcze raz ssr nie posiada takiego protokołu a policja nie może udostępniac swoich dokumentów, nie czarujcie kolegów na forum , tak jak mówię możecie podczas kontroli zadzwonic na policję i oni robią resztę lub psr. SSr jest społeczną a nie państwową organizacją. I jeszcze jedno czy zdarzyło się któremukolwiek z kolegów by sprzęt jego podczas kontroli zarekwirował SSR, proszę o odpowiedzi ,ja o takim przypadku nie słyszałem

napisałem Koledze dokładnie, że w rubrykach gdzie jest wpisane np."jednostka policji" skreśla się i wpisuje Społeczna Straż Rybacka- takie wytyczne mamy od Prokuratora i Sądu- zatrzymane rzeczy składałem niejednokrotnie w Sądzie Rejonowym celem zatwierdzenia zatrzymania rzeczy-jest na to termin zawiły 7 dni , nikt tu nikogo nie czaruje tutaj dodaję link do sytuacji gdzie ów rzecz została zatrzymana w dość błahym przypadku lecz wystarczająco dokumentuje wykonanie czynności zatrzymania rzeczy przez patrol http://www.spoleczna-straz-rybacka.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=48&Itemid=70 można zatrzymać podczas ujawnienia wykroczenia lub przestępstwa  i w powyższym temacie się już nie wypowiem bo uznaję ,że  sprawa zatrzymania rzeczy została wystarczająco wytłumaczona i podparta powyższymi podstawami prawnymi. (2012/01/17 13:54)

szkarlupnia3

Na marginesie, jeśli chodzi o uprawnienia organizacji działających społecznie to jedna z takich organizacji, a mam na myśli Straż Ochrony Przyrody (rozwiązana i przekształcona w stowarzyszenie w 2001 roku), miała o wiele większe uprawnienia niż SSR. Miała m.in. prawo legitymować ludzi, nakładać mandaty karne i konfiskować sprzęt kłusowniczy. Prawo zabezpieczania rzeczy to przy tym mały pikuś.

Skoro SSR ma uprawnienia do zabezpieczenia sprzętu kłusowniczego nie widzę sensu nad tym dyskutować. Należy żywić nadzieję, że strażnicy SSR zawsze czynią to w zgodzie literą prawa.  Moim zdaniem nie ma przeszkód prawnych by strażnicy SSR wykorzystywali do czynności zabezpieczania sprzętu ... "policyjny" protokół zatrzymania rzeczy.

(2012/01/17 14:44)

kamael

Na marginesie, jeśli chodzi o uprawnienia organizacji działających społecznie to jedna z takich organizacji, a mam na myśli Straż Ochrony Przyrody (rozwiązana i przekształcona w stowarzyszenie w 2001 roku), miała o wiele większe uprawnienia niż SSR. Miała m.in. prawo legitymować ludzi, nakładać mandaty karne i konfiskować sprzęt kłusowniczy. Prawo zabezpieczania rzeczy to przy tym mały pikuś.

Tak, ale zauważ że generalnie w prawie jest tendencja do pełnej profesjonalizacji wszystkich służb państwowych/mundurowych itp. Rozszerzanie uprawnień SSR (czy innych służb "społecznych") na podobieństwo państwowych służb -  z punktu widzenia prawa to niestety byłby krok wstecz. W Polsce przede wszystkim jest potrzebna profesjonalna dobrze zorganizowana służba ochrony wód i środowiska.  Niestety można tylko pomarzyć bo PSR niestety nią z wielu powodów nie jest . (2012/01/17 15:54)

jurek

Masz rację Kamilu , zgadzam się z Tobą w 100 %
(2012/01/17 18:19)

szkarlupnia3

Tak, ale zauważ że generalnie w prawie jest tendencja do pełnej profesjonalizacji wszystkich służb państwowych/mundurowych itp. Rozszerzanie uprawnień SSR (czy innych służb "społecznych") na podobieństwo państwowych służb -  z punktu widzenia prawa to niestety byłby krok wstecz. W Polsce przede wszystkim jest potrzebna profesjonalna dobrze zorganizowana służba ochrony wód i środowiska.  Niestety można tylko pomarzyć bo PSR niestety nią z wielu powodów nie jest .

W pełni się z Tobą zgadzam
pozdrawiam (2012/01/17 19:30)

JaroDaw

Waldemar

Wielu wedkarzy uważa, że Powiatowa SSR nie SSR PZW bo taka nie istnieja, gdyż straż rybacka jest powoływana przez starostę powiatowego za porozumieniem z PZW i z członków PZW jako organizacji społecznej. Uważam, że SSR w ramach rozsądku ma najlepsze uprawnienia. W ramach swych obowiązków i uprawnień o organizacjach społecznych ma prawo do odebrania za pokwitowaniem uprawnień do wędkowania jak legitymację członkowską PZW oraz zezwolenie na połów ryb na danych wodach PZW, nie mylić z kartą wędkarską, gdyż są to dokumenty będące własnością PZW wydane podczas corocznych opłat składkowych. Takie odebrane dokumenty SSR winna trybie pilnym przesłać do Rzecznika Dyscyplinarnego koła do którego należy wędkarz. Same oczekiwanie na decyzję Sądu Koleżeńskie koła bez mozliwości wędkowania jest najgorszą karą dla każdego pseudowędkarza lub kłusownika. 

(2012/01/17 21:03)

krapiotr69

No i chyba Jarku rozwiałeś wszystkie wątpliwości bo od kilku godzin nie ma żadnego komentarza. (2012/01/18 16:50)

Zibi60

Siedem stron dyskusji, w temacie wiodącym bardzo mało, by konkluzja zabrzmiała jak pierwszy wpis. Większość się skupiła na zanegowaniu tego co już działa i starała się cokolwiek znaleźć, aby przekonać wszystkich, że działa nieprawnie. Mimo wszystko niektóre wpisy bardzo pouczające, za wszystkie dziękuję. Mniemam, że w żadnym okręgu nie jest wprowadzona ta forma, więc jest precedens i do roboty koledzy, uprzykrzać życie kłusolom. (2012/01/18 17:24)