Zaloguj się do konta

Rozszerzenie uprawnień SSR

utworzono: 2011/12/18 13:34

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Tajemne praktyki tajemnych służb Diablo. Nikt nie może wiedzieć jakie chwyty stosują te tajne służby. Nie pytaj kolego bo nie dowiesz się nigdy. To tajne!  [2012-01-07 12:27]

Diablo

Kolego niczego nie pomylilem. Srodkiem przymusu bezposredniego jest np. Pałka, lub kajdanki. Ewentualnie stosowanie technik walki wrecz Krav-Maga ktorej są uczeniu funkcjonariusze. Chwyt transportowy w mysl ujęcia obywatelskiego nie jest srodkiem przymusu bezposredniego.

Wracajac do ww. srodkow przymusu wymienie Ci je, dla twojej jasnosci w kolejnosci od najlagodniejszych :
-fizyczne, teczniczne,chemiczne srodki sluzace do obezwladnia, konwojowania lub zatrzymywania pojazdow.
-pałki sluzbowe typu TOMFA
-wodne srodki obezwladniajace
- psy i konie sluzbowe
- pociski niepenetracyjne miotane z broni palnej
- bron palna na amunicje penetrujaca

Wyzej wymienionych nie mozna stosowac wobec :
-kobiet o widocznej ciazy
-osob ktorych wyglad wskazuje na ponizej 13 lat
-starcow oraz osob o wyraznym kalectwie

NIE DOTYCZY chwytow obezwladniajacych

Kolego DjMaks
Co powiesz na to?

Szkoła Policji w Katowicach
Taktyka i Techniki Interwencji
Środki przymusu bezpośredniego
wydanie III
Opracowanie:
nadkom. mgr Piotr Sielecki
nadkom. mgr Piotr Sobiech
nadkom. mgr Dariusz Pluta


W zakres fizycznych środków przymusu bezpośredniego wchodzą:

♦ siła fizyczna w postaci chwytów obezwładniających,

♦ siła fizyczna w postaci podobnych technik obrony lub ataku.
[2012-01-07 12:31]

Kolego zauwazyles ze dyskusja dotyczy ujecia obywatelskiego a nie technik interwencyjnych?

Nie mowimy tu o aspekcie prawnym dotyczacym funkcjonariuszy tylko zwyklych prostych ludzi.
[2012-01-07 12:33]

Tajemne praktyki tajemnych służb Diablo. Nikt nie może wiedzieć jakie chwyty stosują te tajne służby. Nie pytaj kolego bo nie dowiesz się nigdy. To tajne! 




Brawo! Nareszcie jakiś rozsądny wpis! Właśnie tak. Nie są to rzeczy, których się uczy na W-F-ach w gimnazjum czy ogólniakach, albo na spotkaniach AA. Bo na każdy chwyt istnieją techniki z nich uwalniania.   Michał, dodaj tez "fachowcom", że nie każda forma fizycznej samoobrony, czy stosowanych chwytów transportowych, doprowadza do urwania łba zatrzymanemu-doprowadzanemu, czy nawet zostawienia siniaczków na łapkach, którymi wcześniej wymachiwał. 

[2012-01-07 12:40]

Masz racje Maćku, ale jak widzisz niektórzy szukają dziury w całym, i próbują wykazac swoja wyzszosc przeszukujac setki stron, a nie majac pojecia o faktycznym tego zastosowaniu
[2012-01-07 12:45]

Masz racje Maćku, ale jak widzisz niektórzy szukają dziury w całym, i próbują wykazac swoja wyzszosc przeszukujac setki stron, a nie majac pojecia o faktycznym tego zastosowaniu




Michał, nie niektórzy, zawsze ci sami "fachowcy". Zawsze. 


[2012-01-07 12:49]

Diablo

Masz racje Maćku, ale jak widzisz niektórzy szukają dziury w całym, i próbują wykazac swoja wyzszosc przeszukujac setki stron, a nie majac pojecia o faktycznym tego zastosowaniu

Nie szukam dziury w całym i nie próbuje się wywyższać. Masz rację - nie mam pojęcia o faktycznym tego zastosowaniu stąd moje dociekliwe pytania.
[2012-01-07 12:53]

Diablo

Kolego zauwazyles ze dyskusja dotyczy ujecia obywatelskiego a nie technik interwencyjnych?

Nie mowimy tu o aspekcie prawnym dotyczacym funkcjonariuszy tylko zwyklych prostych ludzi.

zacytowany przeze mnie Twoj post dotyczył Środków Przymusu Bezpośredniego a to jak rozumiem (być może błędnie) dotyczy technik interwencji a nie ujęcia obywatelskiego.
[2012-01-07 12:55]

I właśnie ta twoja niewiedza kompletna powoduje to co powoduje z tobą między wszystkimi, którzy się na ten temat wypowiadają. Techniki interwencyjne, to CAŁKIEM INNA BAJKA! I próbuje ci to wytłumaczyć chyba od roku grupa kilku osób, do których ty z automatu jesteś nastawiony na anty i nie czytasz co się pisze, jednocześnie robiąc sobie burdel w głowie nieodpowiednio dobranymi przez siebie cytatami z neta.  [2012-01-07 13:01]

Diablo

I właśnie ta twoja niewiedza kompletna powoduje to co powoduje z tobą między wszystkimi, którzy się na ten temat wypowiadają. Techniki interwencyjne, to CAŁKIEM INNA BAJKA! I próbuje ci to wytłumaczyć chyba od roku grupa kilku osób, do których ty z automatu jesteś nastawiony na anty i nie czytasz co się pisze, jednocześnie robiąc sobie burdel w głowie nieodpowiednio dobranymi przez siebie cytatami z neta. 




Moja niewiedza i bałagan biorą sie właśnie z czytania takich wypowiedzi jak Twoje. O tym jak to podchodzisz do kłusola a on już leży przestraszony na ziemi, o tym jak z psami chodzicie na akcje Strażnicy SR - a nie macie prawa straszyć psem, nie macie prawa nikogo do niczego zmusić jako Strażnik. Nie masz prawa dotknąć najwiekszego pyskacza, poki Cie nie dotknie. W ogóle jako strażnik masz takie samo prawo jak zwykły obywatel. Kiedyś wierzyłem w opowieści takich bajarzy stąd moja niewiedza stąd moje pytania i uczenie się od nowa.

Na szczęście 17 latek potrafi wiecej i jaśniej napisać o tym czego sie uczę.
[2012-01-07 13:10]

Zibi60

Myślę, że ...
Amen !

[2012-01-07 13:11]

jurek



Diablo


Ty naucz i pogłębiaj swą wiedzę stricte wędkarską i bądź etycznym wędkarzem , a nie będziesz mieć wtedy żadnych problemów z żadnymi służbami i ich metodami postępowania

[2012-01-07 13:18]

Diablo



Diablo


Ty naucz i pogłębiaj swą wiedzę stricte wędkarską i bądź etycznym wędkarzem , a nie będziesz mieć wtedy żadnych problemów z żadnymi służbami i ich metodami postępowania


Jurku nie mam problemów ze służbami w życiu prywatnym. Tu na forum niewielkie.
[2012-01-07 13:21]

Moja niewiedza i bałagan biorą sie właśnie z czytania takich wypowiedzi jak Twoje. O tym jak to podchodzisz do kłusola a on już leży przestraszony na ziemi, o tym jak z psami chodzicie na akcje Strażnicy SR - a nie macie prawa straszyć psem, nie macie prawa nikogo do niczego zmusić jako Strażnik. Nie masz prawa dotknąć najwiekszego pyskacza, poki Cie nie dotknie. W ogóle jako strażnik masz takie samo prawo jak zwykły obywatel. Kiedyś wierzyłem w opowieści takich bajarzy stąd moja niewiedza stąd moje pytania i uczenie się od nowa.

Na szczęście 17 latek potrafi wiecej i jaśniej napisać o tym czego sie uczę.




ŻE CO???? Ty odpuśc sobie ogladanie kryminałów koreańskich, bo ci się już to na psychę rzuca.  Hahahahahahaha........tak właśnie czytasz co kto pisze na ten i inne tematy gdzie zawsze wszczynasz burdy. Ten, jak to piszesz 17-to latek, napisał dokładnie to samo, co kilka osób ze mną włącznie ci próbujemy wbić do głowy od wielu miesięcy, tylko widocznie twoja nienawiść i chęć prowokowania jest na tyle silniejsza od rozsądku, że już nawet złożenie kilku słów do kupy i zrozumienie ich w całości jest dla ciebie nie lada wyczynem. Dziesiątki razy ci pisaliśmy, że interwencja a ujęcie i ich techniki fizyczne to dwa różne światy, jak widać dla ciebie za trudne do pojęcia.





[2012-01-07 13:25]


Jurku nie mam problemów ze służbami w życiu prywatnym. Tu na forum niewielkie. 




Jestem pewien, że z tobą też nigdy żadne służby problemów najmniejszych mieć nie będą, tu zwłaszcza.


[2012-01-07 13:27]

Maćku szkoda czasu... :)
[2012-01-07 13:30]

Piotr 100574

:)))) [2012-01-07 13:46]

opór materii... [2012-01-07 13:49]

jurek

Jednak dowiedziałem się u źródła , że społecznym strażnikom będą nadawane uprawnienia do zatrzymania zezwolenia na połów ryb , gdy popełni wykroczenie z RAPR , Ustawy---- Czekam na opinię prawnika . [2012-01-15 19:55]

Jurku, zezwolenie na okregu Częstochowskim bedzie zatrzymywane za zlamanie zasad RAPR, i przekazywane w zaleznosci od czyny przekazywane do sądu kolezenskiego w kole, lub przy powaznym wykroczeniu do sadu rejonowego, jako niby material dowodowy, chociaz nie wiem co samo zezwolenie udowodni ( najwyzej nie wypelniony rejestr) lecz w toku postepowania sadowego zapewne zostanie ono odebrane klusownikowi. W wypadku sadu kolezenskiego przewodniczacy zdecyduje o losach delikwenta. Tak czy siak przepis byc moze pomocny, jednak watpie czy ktos bedzie go respektowac, gdyz stracic zezwolenie bylo mozna zawsze, gdy kontrolujacy wyslal notatke do naszego kola o naszym uczynku.
[2012-01-15 20:42]

Zibi60

Do czasu rozpatrzenia sprawy przez właściwy sąd nie możesz wędkować, a może to trochę potrwać. Myślę, że to jest dokuczliwe utrudnienie i ostudzi zapały niektórym.
[2012-01-16 06:42]

JKarp

Jednak dowiedziałem się u źródła , że społecznym strażnikom będą nadawane uprawnienia do zatrzymania zezwolenia na połów ryb , gdy popełni wykroczenie z RAPR , Ustawy---- Czekam na opinię prawnika .

CześćCzyli Starosta powinien rozszerzyć niejako Wasze uprawnienia. No i brak tam jest jednego ważnego punktu:- Za nieokazanie dokumentów zezwalających na amatorski połów ryb Strażnikom SSR.JK [2012-01-16 07:09]

Ja bym się z zatrzymywaniem uprawnień wędkarzom wstrzymał wszak brak jest odpowiednich ku temu przepisów, zatrzymanie rzeczy tj. w tym przypadku dokumentów nie jest uregulowane odpowiedniej rangi przepisami. Sam Starosta nie ma uprawnień aby rozszerzyć uprawnienia SSR. Musi to być podparte ustawą . [2012-01-16 08:22]

Zibi60

Mirku, Ty byś się wstrzymał... ale w moim okręgu jest to wprowadzone i stanowi prawo.
[2012-01-16 08:38]

jurek

Zgadzam się ze Zbyszkiem , to Starosta powołuje na wniosek PZW SSR na swój powiat , więc może również żądać egzekwowania przepisów , tak jak jest to w Częstochowie , ale teraz wielu Starostów wyda na piśmie takie polecenie , wszak działalność społecznych strażników , to nie tylko dotyczy wędkarstwa , ale również czystych brzegów , informowania o jakichkolwiek zanieczyszczeniach , czy nawet dzikich wysypiskach . Sam dostałem od Starosty nagrodę i podziękowanie za włączenie wędkarzy w sprzątanie brzegów i terenów przy akwenach .


Janusz , RAPR i Ustawa wyraźnie mówi komu wędkarz jest zobowiązany okazać dokumenty do kontroli . Przecież strażnik może zrobić zdjęcia i tak kara będzie ostrzejsza , więc nie wiem o czym mowa .

Gdyby wszyscy przestrzegali przepisów , to nikt nie obawiałby się kontroli , a za drobne uchybienia byśmy tylko zwracali uwagę wędkarzowi .

Jesteśmy w Unii Europejskiej , możemy swobodnie jeździć i przekraczać granicę , a przecież przepisy i kary w innych krajach są drastyczne i rzadko można tam spotkać się z kłusownictwem . Chcieliśmy do U.E , to również musimy się przystosować do nowego , a będzie dobrze .
[2012-01-16 10:37]