Rozszerzenie uprawnień SSR

/ 283 odpowiedzi / 4 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Diablo


DjMaks
Mógłbyś rozszerzyć ten zwrot :

W razie stawiania oporu przez osobę ujmowaną, dopuszczalne jest stosowanie siły fizycznej w stopniu nie przekraczającym potrzeb jej zatrzymania"


Diablo czyli.............mogem ale nie muszem jakby to LW powiedział :)

Rozumiem, tylko bardziej mi chodzi o
stopniu nie przekraczającym potrzeb jej zatrzymania
czyli co? jak ktoś łowił na 3 wędki zobaczył mnie i ucieka. Ja go dogoniłem i wykręciłem ręke. Ten dalej ucieka wlekąc mnie na plecach. Łamie mu tą rękę  a on dalej ucieka. Łamie mu nogę. Ten w przypływie adrenaliny kuśtyka dalej. Przekroczyłem potrzeby zatrzymania?
(2012/01/07 12:14)

u?ytkownik99069


Ty mnie gasiłeś....buahahahahahahahaha......... No i oczywiście nawet adept OSP (jeśli dobrze zrozumiałem) jest dla ciebie niedoinformowany, hahahahaahaha...... (2012/01/07 12:15)

u?ytkownik99069


Kolego niczego nie pomylilem. Srodkiem przymusu bezposredniego jest np. Pałka, lub kajdanki. Ewentualnie stosowanie technik walki wrecz Krav-Maga ktorej są uczeniu funkcjonariusze. Chwyt transportowy w mysl ujęcia obywatelskiego nie jest srodkiem przymusu bezposredniego. 
Ale komu Ty kolego próbujesz to tłumaczyć? Tym fachowcom? :)))))))) Pozdrawiam :)
(2012/01/07 12:17)

jurek


Diablo , a co Ty tak bardzo chcesz wiedzieć o tych chwytach , zapisz się na kurs samoobrony lub omów się z Komendantem Policji , to może Ci powie ?
(2012/01/07 12:21)

Diablo


DjMaks
Mógłbyś rozszerzyć ten zwrot :

W razie stawiania oporu przez osobę ujmowaną, dopuszczalne jest stosowanie siły fizycznej w stopniu nie przekraczającym potrzeb jej zatrzymania"


Oczywiście:
Jak powszechnie wiadomo nie każdy kogo bedziemy ujmować to jakiś Rambo, Marines, czy jeszcze inny Leon Zawodowiec. W kazdym przypadku samemu trzeba mierzyc sily na zamiary. Np. sytuajca : Pan Kowalski nie chce poddać się kontroli, pomimo wyraźnego łapania na 10 wedek, trzymania w wiaderku tony nie wymiarowych ryb. W efekcie Pan Kowalski zaczyna pakowac manatki, my w tym czasie widzac co Pan wyczynia wyciagamy telefon dzwonimy do PSR lub 997, a Pana Kowalskiego przytrzymujemy np za ramie do czasu przybycia odpowiednich slużb. Ale jeśli Pan Kowalski okaże swoje oblicze Ninja, to mozemy sprowadzic go na ziemie chwytem transportowym, inaczej mowiac prostą dzwignia na bark, jaką stosuje się do prowadzenia zatrzymanych. Chwyt nie wyrzadzi panu Kowalskiemu zadnej krzywdy a nam pozwoli spokojnie poczekac na przyjazd PSR lub Policji. Natomiast jesli tak na wszelki wypadek rzucimy ww. Pana na ziemie, przygnieciemy go sobą w wyniku czego pan kowalski wybije sobie palca, to mozemy odpowiadac z powodztwa cywilnego o napasc.

//Maks

dzięki za odpowiedz, o to mi chodzilo. (2012/01/07 12:21)

u?ytkownik92385


Kolego niczego nie pomylilem. Srodkiem przymusu bezposredniego jest np. Pałka, lub kajdanki. Ewentualnie stosowanie technik walki wrecz Krav-Maga ktorej są uczeniu funkcjonariusze. Chwyt transportowy w mysl ujęcia obywatelskiego nie jest srodkiem przymusu bezposredniego.

Wracajac do ww. srodkow przymusu wymienie Ci je, dla twojej jasnosci w kolejnosci od najlagodniejszych :
-fizyczne, teczniczne,chemiczne srodki sluzace do obezwladnia, konwojowania lub zatrzymywania pojazdow.
-pałki sluzbowe typu TOMFA
-wodne srodki obezwladniajace
- psy i konie sluzbowe
- pociski niepenetracyjne miotane z broni palnej
- bron palna na amunicje penetrujaca

Wyzej wymienionych nie mozna stosowac wobec :
-kobiet o widocznej ciazy
-osob ktorych wyglad wskazuje na ponizej 13 lat
-starcow oraz osob o wyraznym kalectwie

NIE DOTYCZY chwytow obezwladniajacych
(2012/01/07 12:22)

Diablo


Diablo , a co Ty tak bardzo chcesz wiedzieć o tych chwytach , zapisz się na kurs samoobrony lub omów się z Komendantem Policji , to może Ci powie ?

Jurku nie zaczynaj proszę,czy ja tu o jakieś chwyty wypytuję? Nie myślałem o e-lerningu sztuk walki (2012/01/07 12:24)

u?ytkownik99254


Tajemne praktyki tajemnych służb Diablo. Nikt nie może wiedzieć jakie chwyty stosują te tajne służby. Nie pytaj kolego bo nie dowiesz się nigdy. To tajne!  (2012/01/07 12:27)

Diablo


Kolego niczego nie pomylilem. Srodkiem przymusu bezposredniego jest np. Pałka, lub kajdanki. Ewentualnie stosowanie technik walki wrecz Krav-Maga ktorej są uczeniu funkcjonariusze. Chwyt transportowy w mysl ujęcia obywatelskiego nie jest srodkiem przymusu bezposredniego.

Wracajac do ww. srodkow przymusu wymienie Ci je, dla twojej jasnosci w kolejnosci od najlagodniejszych :
-fizyczne, teczniczne,chemiczne srodki sluzace do obezwladnia, konwojowania lub zatrzymywania pojazdow.
-pałki sluzbowe typu TOMFA
-wodne srodki obezwladniajace
- psy i konie sluzbowe
- pociski niepenetracyjne miotane z broni palnej
- bron palna na amunicje penetrujaca

Wyzej wymienionych nie mozna stosowac wobec :
-kobiet o widocznej ciazy
-osob ktorych wyglad wskazuje na ponizej 13 lat
-starcow oraz osob o wyraznym kalectwie

NIE DOTYCZY chwytow obezwladniajacych

Kolego DjMaks
Co powiesz na to?


Szkoła Policji w Katowicach
Taktyka i Techniki Interwencji
Środki przymusu bezpośredniego
wydanie III
Opracowanie:
nadkom. mgr Piotr Sielecki
nadkom. mgr Piotr Sobiech
nadkom. mgr Dariusz Pluta


W zakres fizycznych środków przymusu bezpośredniego wchodzą:

♦ siła fizyczna w postaci chwytów obezwładniających,


♦ siła fizyczna w postaci podobnych technik obrony lub ataku. (2012/01/07 12:31)

u?ytkownik92385


Kolego zauwazyles ze dyskusja dotyczy ujecia obywatelskiego a nie technik interwencyjnych?

Nie mowimy tu o aspekcie prawnym dotyczacym funkcjonariuszy tylko zwyklych prostych ludzi. (2012/01/07 12:33)

u?ytkownik99069


Tajemne praktyki tajemnych służb Diablo. Nikt nie może wiedzieć jakie chwyty stosują te tajne służby. Nie pytaj kolego bo nie dowiesz się nigdy. To tajne! 




Brawo! Nareszcie jakiś rozsądny wpis! Właśnie tak. Nie są to rzeczy, których się uczy na W-F-ach w gimnazjum czy ogólniakach, albo na spotkaniach AA. Bo na każdy chwyt istnieją techniki z nich uwalniania.   Michał, dodaj tez "fachowcom", że nie każda forma fizycznej samoobrony, czy stosowanych chwytów transportowych, doprowadza do urwania łba zatrzymanemu-doprowadzanemu, czy nawet zostawienia siniaczków na łapkach, którymi wcześniej wymachiwał.  (2012/01/07 12:40)

u?ytkownik92385


Masz racje Maćku, ale jak widzisz niektórzy szukają dziury w całym, i próbują wykazac swoja wyzszosc przeszukujac setki stron, a nie majac pojecia o faktycznym tego zastosowaniu (2012/01/07 12:45)

u?ytkownik99069


Masz racje Maćku, ale jak widzisz niektórzy szukają dziury w całym, i próbują wykazac swoja wyzszosc przeszukujac setki stron, a nie majac pojecia o faktycznym tego zastosowaniu
Michał, nie niektórzy, zawsze ci sami "fachowcy". Zawsze. 
(2012/01/07 12:49)

Diablo


Masz racje Maćku, ale jak widzisz niektórzy szukają dziury w całym, i próbują wykazac swoja wyzszosc przeszukujac setki stron, a nie majac pojecia o faktycznym tego zastosowaniu

Nie szukam dziury w całym i nie próbuje się wywyższać. Masz rację - nie mam pojęcia o faktycznym tego zastosowaniu stąd moje dociekliwe pytania. (2012/01/07 12:53)

Diablo


Kolego zauwazyles ze dyskusja dotyczy ujecia obywatelskiego a nie technik interwencyjnych?

Nie mowimy tu o aspekcie prawnym dotyczacym funkcjonariuszy tylko zwyklych prostych ludzi.

zacytowany przeze mnie Twoj post dotyczył Środków Przymusu Bezpośredniego a to jak rozumiem (być może błędnie) dotyczy technik interwencji a nie ujęcia obywatelskiego. (2012/01/07 12:55)

u?ytkownik99069


I właśnie ta twoja niewiedza kompletna powoduje to co powoduje z tobą między wszystkimi, którzy się na ten temat wypowiadają. Techniki interwencyjne, to CAŁKIEM INNA BAJKA! I próbuje ci to wytłumaczyć chyba od roku grupa kilku osób, do których ty z automatu jesteś nastawiony na anty i nie czytasz co się pisze, jednocześnie robiąc sobie burdel w głowie nieodpowiednio dobranymi przez siebie blockquoteami z neta.  (2012/01/07 13:01)

Diablo


I właśnie ta twoja niewiedza kompletna powoduje to co powoduje z tobą między wszystkimi, którzy się na ten temat wypowiadają. Techniki interwencyjne, to CAŁKIEM INNA BAJKA! I próbuje ci to wytłumaczyć chyba od roku grupa kilku osób, do których ty z automatu jesteś nastawiony na anty i nie czytasz co się pisze, jednocześnie robiąc sobie burdel w głowie nieodpowiednio dobranymi przez siebie blockquoteami z neta. 




Moja niewiedza i bałagan biorą sie właśnie z czytania takich wypowiedzi jak Twoje. O tym jak to podchodzisz do kłusola a on już leży przestraszony na ziemi, o tym jak z psami chodzicie na akcje Strażnicy SR - a nie macie prawa straszyć psem, nie macie prawa nikogo do niczego zmusić jako Strażnik. Nie masz prawa dotknąć najwiekszego pyskacza, poki Cie nie dotknie. W ogóle jako strażnik masz takie samo prawo jak zwykły obywatel. Kiedyś wierzyłem w opowieści takich bajarzy stąd moja niewiedza stąd moje pytania i uczenie się od nowa.

Na szczęście 17 latek potrafi wiecej i jaśniej napisać o tym czego sie uczę. (2012/01/07 13:10)

Zibi60


Myślę, że ...
Amen ! (2012/01/07 13:11)

jurek




Diablo


Ty naucz i pogłębiaj swą wiedzę stricte wędkarską i bądź etycznym wędkarzem , a nie będziesz mieć wtedy żadnych problemów z żadnymi służbami i ich metodami postępowania
(2012/01/07 13:18)

Diablo




Diablo


Ty naucz i pogłębiaj swą wiedzę stricte wędkarską i bądź etycznym wędkarzem , a nie będziesz mieć wtedy żadnych problemów z żadnymi służbami i ich metodami postępowania


Jurku nie mam problemów ze służbami w życiu prywatnym. Tu na forum niewielkie. (2012/01/07 13:21)

u?ytkownik99069


Moja niewiedza i bałagan biorą sie właśnie z czytania takich wypowiedzi jak Twoje. O tym jak to podchodzisz do kłusola a on już leży przestraszony na ziemi, o tym jak z psami chodzicie na akcje Strażnicy SR - a nie macie prawa straszyć psem, nie macie prawa nikogo do niczego zmusić jako Strażnik. Nie masz prawa dotknąć najwiekszego pyskacza, poki Cie nie dotknie. W ogóle jako strażnik masz takie samo prawo jak zwykły obywatel. Kiedyś wierzyłem w opowieści takich bajarzy stąd moja niewiedza stąd moje pytania i uczenie się od nowa.

Na szczęście 17 latek potrafi wiecej i jaśniej napisać o tym czego sie uczę.




ŻE CO???? Ty odpuśc sobie ogladanie kryminałów koreańskich, bo ci się już to na psychę rzuca.  Hahahahahahaha........tak właśnie czytasz co kto pisze na ten i inne tematy gdzie zawsze wszczynasz burdy. Ten, jak to piszesz 17-to latek, napisał dokładnie to samo, co kilka osób ze mną włącznie ci próbujemy wbić do głowy od wielu miesięcy, tylko widocznie twoja nienawiść i chęć prowokowania jest na tyle silniejsza od rozsądku, że już nawet złożenie kilku słów do kupy i zrozumienie ich w całości jest dla ciebie nie lada wyczynem. Dziesiątki razy ci pisaliśmy, że interwencja a ujęcie i ich techniki fizyczne to dwa różne światy, jak widać dla ciebie za trudne do pojęcia. (2012/01/07 13:25)

u?ytkownik99069



Jurku nie mam problemów ze służbami w życiu prywatnym. Tu na forum niewielkie. 
Jestem pewien, że z tobą też nigdy żadne służby problemów najmniejszych mieć nie będą, tu zwłaszcza.
(2012/01/07 13:27)