Zaloguj się do konta

Rozszerzenie uprawnień SSR

utworzono: 2011/12/18 13:34

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Romuald55

Starosta wydaje karty wędkarskie i powołuje SSR.Wydaje się ,że tylko On może dać zezwolenie strażnikom SSR do zatrzymania  Karty Wędkarskiej łamiącym prawo i ewentualnego egzaminu kontrolnego w celu jej odzyskania.Poza sądem,oczywiście.Okręgi w tym przypadku nic nie mogą zdziałać.Jedynie sąd koleżeński może okresowo zawiesić w prawach członka a przez to uniemożliwić łowienia.W przypadku o którym mówi Kolega Zbyszek przypuszczam że okręg porozumiał się ze starostami,uzyskał pozwolenie na zatrzymanie kart wędkarskich i strażnicy mogli działać w ten sposób.Nie znalazłem w przepisach PZW innej możliwości.Należałoby się zastanowić nad taką możliwością i zasięgnąć opinii w starostwach.Byłby to najlepszy straszak na nieuczciwych wędkarzy. [2012-01-06 15:12]

Diablo

Starosta wydaje karty wędkarskie i powołuje SSR.Wydaje się ,że tylko On może dać zezwolenie strażnikom SSR do zatrzymania  Karty Wędkarskiej łamiącym prawo i ewentualnego egzaminu kontrolnego w celu jej odzyskania.Poza sądem,oczywiście.Okręgi w tym przypadku nic nie mogą zdziałać.Jedynie sąd koleżeński może okresowo zawiesić w prawach członka a przez to uniemożliwić łowienia.W przypadku o którym mówi Kolega Zbyszek przypuszczam że okręg porozumiał się ze starostami,uzyskał pozwolenie na zatrzymanie kart wędkarskich i strażnicy mogli działać w ten sposób.Nie znalazłem w przepisach PZW innej możliwości.Należałoby się zastanowić nad taką możliwością i zasięgnąć opinii w starostwach.Byłby to najlepszy straszak na nieuczciwych wędkarzy.


Starosta powołuje SSR ale żadnych praw szerszych niż jest to zapisane o rybactwie śródlądowym nadać nie może.
[2012-01-06 15:20]

Romuald55

Na walnym zebraniu poruszę tą sprawę.Mam nadzieję,że starosta lwówecki znów zaszczyci nas swą obecnością i podejmie dyskusje w tej sprawie.Jeśli nie jest władny zatrzymać okresowo karty wędkarskiej to może to da się zmienić dla dobra ogólnego. [2012-01-06 15:51]

jurek

Oczywiście również poruszymy tą sprawę .
[2012-01-06 16:35]

slawomir66

 "Ujęcie obywatelskie".
Wielokrotnie przwinęło się to określenie w postach dodawanych przez kolegów. Są zwolennicy ale są również przeciwnicy takich działań czy to strażników SSR czy zwykłych wędkarzy. Wręcz jeden z kolegów podaje wskazówki potencjalnemu kłusownikowi czy wędkarzowi łamiącemu przepisy jak postąpić po takim zatrzymaniu.
Cały temat nawiązuje do wędkarstwa i SSR.
A ciekawy jestem czy wspomniany kolega widząc np. jak ktoś okrada jego dom, czy dom kogoś bliskiego patrzyłby ze stoickim spokojem jak złodziej skończy, czy okrada jakąś staruszkę na ulicy etc. A może krzyknął by w jego kierunku "kolego złodzieju nie okradaj mojego domu". A może zadzwoniłby i zgłosił policji, że jego dom jest okradany i czekał aż władza przyjedzie.
NIE. I uważam, że większość jeśli nie wszyscy z nas zastosowaliby "Ujęcie obywatelskie" i nie patrzyli czy złodziej skręci sobie nogę i zrobi obdukcję, czy podrą mu się spodnie podczas naszej interwencji. Każdy z nas by wtedy zastosował to ujęcie sprawcy - bo to chodzi o mój dom, moje mienie czy najbliższych lub znajomych.
Ale wody czy ryby to nie moje to związku i po co się narażać na obdukcję kłusola lepiej niech weźmie te ryby a ja nic nie zauważę.
Nigdy nie miałem w swojej karierze strażnika SSR takiej sposobności aby w ten sposób interweniować ale myślę, że podjąłbym taką decyzję.

[2012-01-06 17:13]

Ja zawsze będę powtarzał z uporem maniaka- decydując się na obywatelskie ujęcie  musimy być bardzo ostrożni bo nie spełnienie kilku przesłanek  tego pojęcia może skutkować poważnymi problemami . Uważam ,że nie można tutaj porównywać napadu na własny dom a kłusownika łowiącego na czerwonego robaka .Należy zauważyć ,że waga tych dwóch przypadków jest całkowicie inna . Jak by popatrzył na taką różnicę Pan Prokurator? [2012-01-06 17:44]

jurek

Ujęcia Obywatelskiego możemy dokonać tylko w przypadku przestępstwa , a w wędkarstwie jest dużo takich przestępstw . Oczywiście trzeba mierzyć siły na zamiary i mieć do tego predyspozycje .     Kolego Sławku , bardzo dobra rada z Twej strony .
slawomir6
[2012-01-06 18:10]

Ujęcia Obywatelskiego możemy dokonać tylko w przypadku przestępstwa , a w wędkarstwie jest dużo takich przestępstw . Oczywiście trzeba mierzyć siły na zamiary i mieć do tego predyspozycje .     Kolego Sławku , bardzo dobra rada z Twej strony .
slawomir6

dokładnie Jurek najlepiej w ostateczności stosować ujęcie obywatelskie w stosunku do sprawców przestępstw wędkarskich kiedy osoba jest agresywna , istnieje prawdopodobieństwo,że zbiegnie z miejsca przestępstwa a ustalenie jej personaliów po oddaleniu się będzie nie możliwe, dlatego należy z trzeźwym rozumem podchodzić do tej materii... [2012-01-06 18:22]

Zibi60

A może do meritum koledzy. Zamieściłem już tą fotkę w innym temacie, powtórzę tutaj, aby obudzić niedowiarków. Dla jeszcze większego uwiarygodnienia dodam, że prezesem Zarządu Okręgu w Częstochowie jest wiceprezes Zarządu Głównego kolega Maciej Brudziński.

[2012-01-06 19:41]

Przepraszam, po co ta dyskusja która nie ma żadnego sensu? Uprawnienia SSR nie są żadną tajemnicą. Zostały zdefiniowane i opisane. Żenujące wydaje się, że sami panowie będący w szeregach SSR wmawiają ludziom kompletne bzdury. Jeśli któryś z kolegów uważa że ma prawo obezwładnić człowieka stosując siłę, to proszę podać jaki przepis nadaje wam to prawo. Proszę podać źródło lub zacytować dokładne brzmienie ( sam znajdę). Interesuje mnie też kwestia która została poruszona, a mianowicie kto z panów będących w szeregach SSR został przeszkolony pod względem użycia siły, zatrzymania osób z użyciem siły, jakiego rodzaju było to szkolenie ( praktyczne czy teoretyczne). Proszę podać miejsce ( instytucję, nazwę ośrodka) takiego szkolenia, czas kiedy to szkolenie miało miejsce oraz podać kto panów na takie szkolenie skierował i na jakiej podstawie to nastąpiło. Jeżeli nie potraficie panowie odpowiedzieć na tak proste pytania, to cała rozmowa w tym wątku toczyła się bez sensu.

napisał : 
 
dandec 
Nikt tu nikomu nie wmawia bzdur , dyskutujemy tutaj o różnych problemach prawnych i nie tylko . Co do przepisów prawnych , które upoważniają do obywatelskiego ujęcia to art. 234 Kodeksu Postępowania Karnego szczegóły tutaj: http://www.serwisprawa.pl/artykuly,33,50,zatrzymanie-obywatelskie . cyt:"  kto z panów będących w szeregach SSR został przeszkolony pod względem użycia siły, zatrzymania osób z użyciem siły, jakiego rodzaju było to szkolenie ( praktyczne czy teoretyczne). Proszę podać miejsce ( instytucję, nazwę ośrodka) takiego szkolenia, czas kiedy to szkolenie miało miejsce oraz podać kto panów na takie szkolenie skierował i na jakiej podstawie to nastąpiło "odpowiadam sam za siebie ja zostałem przeszkolony w ośrodkach specjalistycznych Centrum Szkolenia Policji Legionowo, Centrum Szkolenia Policji Gdańsk z racji pracy w formacji mundurowej od 15 lat.Uważam, że rozmowy nie są bez sensu.

[2012-01-06 19:49]

A może do meritum koledzy. Zamieściłem już tą fotkę w innym temacie, powtórzę tutaj, aby obudzić niedowiarków. Dla jeszcze większego uwiarygodnienia dodam, że prezesem Zarządu Okręgu w Częstochowie jest wiceprezes Zarządu Głównego kolega Maciej Brudziński.


tak tylko to nie są przepisy ogólnopolskie i obowiązują w Okręgu częstochowskim "zezwolenie zostaje zatrzymane za pokwitowaniem do czasu rozpatrzenia sprawy przez właściwy sąd" tylko jaki Koleżeński, czy państwowy... takie to nie do końca- czy były przypadki zatrzymania uprawnień przez strażników SSR? [2012-01-06 19:53]

Pracujesz więc w jakiejś formacji mundurowej i z tego tytułu jesteś kolego przeszkolony. Większość panów jednak jest amatorami, mówiąc inaczej cywilami. Dlatego bardzo mnie interesuje jakie doświadczenie może posiadać ktoś amatorsko zajmujący się przeprowadzaniem kontroli na łowiskach z ramienia SSR. Powtórzę :  chodzi mi o kolegów z SSR którzy nie są żołnierzami zawodowymi służb granicznych, policjantami, ochroniarzami pracującymi w różnych agencjach, ponieważ oni mogą posiadać umiejętności i wiedzę na temat użycia siły środków przymusu itp. Natomiast co z resztą zwykłych amatorów? To chcę wiedzieć, a nie kto gdzie pracuje.jak to powiedział ktoś mądry "chcieć nie znaczy móc" [2012-01-06 20:05]

KYLON

Ja zostałem przeszkolony w kryminale we Wronkach wyrok 12 lat za pobicia i rozróby.Co zrobić takie życie.hahahahahaha
[2012-01-06 20:11]

:) [2012-01-06 20:13]

To chcę wiedzieć, ......hahahahahahahaahahahaahahaha.......... Sprawy wewnętrzne, niejawne służb kontrolnych on CHCE znać, hahahahahahahaha....... A planów architektonicznych, rozmieszczenia pomieszczeń w ośrodkach szkolenia, konspektów i nazwisk szkoleniowców nie chcesz znać???? Hahahahahahaha....Jaki tupeciarz, To CHCE wiedzieć.... Hahhahahaha.... [2012-01-06 20:16]

cyt:" To chcę wiedzieć"   
no chce wiedzieć hmmm czy za dużo nie oczekuje??????? [2012-01-06 20:19]

KYLON

Brawo Mastifek !!!!!!!!!o cholera pękne ze śmiechu o jaaaaaaa hahahahahahahahahaha
[2012-01-06 20:21]

jurek


dandec Pracujesz więc w jakiejś formacji mundurowej i z tego tytułu jesteś kolego przeszkolony. Większość panów jednak jest amatorami, mówiąc inaczej cywilami. Dlatego bardzo mnie interesuje jakie doświadczenie może posiadać ktoś amatorsko zajmujący się przeprowadzaniem kontroli na łowiskach z ramienia SSR. Powtórzę :  chodzi mi o kolegów z SSR którzy nie są żołnierzami zawodowymi służb granicznych, policjantami, ochroniarzami pracującymi w różnych agencjach, ponieważ oni mogą posiadać umiejętności i wiedzę na temat użycia siły środków przymusu itp. Natomiast co z resztą zwykłych amatorów? To chcę wiedzieć, a nie kto gdzie pracuje.Witamy Panie GHOSTMIR , DUCHOWSKI , GHOST , Mirosław Kopeć , czy jednak Konopka ?

    Proszę nie prowokować
[2012-01-06 20:22]

Hahahahahahahahaha............a jutro znowu kac....hahahahahahaha... [2012-01-06 20:26]

Profil:


Pseudonim:dandec
Imię i nazwisko:Daniel Dec
W portalu od:2012-01-06
Ranga: Początkujący (19)
 dodaj do znajomych  napisz wiadomość

Wędkarstwo to moja pasja.
hej Kolego GHOSTMIR , DUCHOWSKI , GHOST ,  jesteś??????
[2012-01-06 20:50]

Pracujesz więc w jakiejś formacji mundurowej i z tego tytułu jesteś kolego przeszkolony. Większość panów jednak jest amatorami, mówiąc inaczej cywilami. Dlatego bardzo mnie interesuje jakie doświadczenie może posiadać ktoś amatorsko zajmujący się przeprowadzaniem kontroli na łowiskach z ramienia SSR. Powtórzę :  chodzi mi o kolegów z SSR którzy nie są żołnierzami zawodowymi służb granicznych, policjantami, ochroniarzami pracującymi w różnych agencjach, ponieważ oni mogą posiadać umiejętności i wiedzę na temat użycia siły środków przymusu itp. Natomiast co z resztą zwykłych amatorów? To chcę wiedzieć, a nie kto gdzie pracuje.jak to powiedział ktoś mądry "chcieć nie znaczy móc"

Kolego, jeżeli chcesz wiedzieć to ja wytłumaczę ci to w jednym zdaniu.SSR to amatorzy w dziedzinie użycia środków przymusu bezpośredniego, a to dlatego że nie może ich używać.   Nie czytaj więc tych bzdur i opowieści kozaczych o tym, jak to Czesiek twardy jest bo zgniata jednym palcem kłusoli. Cyrk w bani mają ci ludzie [2012-01-06 20:56]

cyt:" Cyrk w bani mają ci ludzie" czy chciałeś coś przez to powiedzieć, czy coś sugerujesz Kolego? [2012-01-06 21:08]

Coś się komuś pomyliło, ale to akurat wasza sprawa. Czy wy panowie nie przesadzacie? Co to jest ta SSR? To jest jakaś forma służb specjalnych? Czy to jest jakieś S.A.S , GROM, Komando FOKI? Jakieś tajne ośrodki szkoleniowe, jakieś tajne tajemnice, jakieś strasznie niejawne szkolenia, czy wy trochę panowie nie poszliście za daleko? Bardzo dobrze znam wszystkich strażników społecznych w moim kole. To są moi dobrzy znajomi, wręcz koledzy z wypadów na ryby. Żaden z nich nigdy nie przeszedł żadnego szkolenia związanego z technikami zatrzymywania przestępców. Macie poważny problem panowie. Usiłujecie robić z siebie strażników Teksasu. Pytałem całkiem poważnie i jak to zwykle bywa żaden z was nie udzielił żadnej konkretnej odpowiedzi. Tylko naśmiewać się potraficie.  To ja wam odpowiem:

- Nikt nie organizuje takich szkoleń dla SSR. Coś takiego nie istnieje.

[2012-01-06 21:36]

Coś się komuś pomyliło, ale to akurat wasza sprawa. Czy wy panowie nie przesadzacie? Co to jest ta SSR? To jest jakaś forma służb specjalnych? Czy to jest jakieś S.A.S , GROM, Komando FOKI? Jakieś tajne ośrodki szkoleniowe, jakieś tajne tajemnice, jakieś strasznie niejawne szkolenia, czy wy trochę panowie nie poszliście za daleko? Bardzo dobrze znam wszystkich strażników społecznych w moim kole. To są moi dobrzy znajomi, wręcz koledzy z wypadów na ryby. Żaden z nich nigdy nie przeszedł żadnego szkolenia związanego z technikami zatrzymywania przestępców. Macie poważny problem panowie. Usiłujecie robić z siebie strażników Teksasu. Pytałem całkiem poważnie i jak to zwykle bywa żaden z was nie udzielił żadnej konkretnej odpowiedzi. Tylko naśmiewać się potraficie.  To ja wam odpowiem:

- Nikt nie organizuje takich szkoleń dla SSR. Coś takiego nie istnieje.


a gdzie jest napisane ,że ma istnieć? jak jest napisane to nam rozjaśnij temat? podaj jakiś przepis , rozporządzenie ? bo ja jestem ciekawy? no i jestem ciekawy z jakiego koła jesteś?
bo to:

Profil:


Pseudonim:dandec
Imię i nazwisko:Daniel Dec
W portalu od:2012-01-06
Ranga: Początkujący (19)
 dodaj do znajomych  napisz wiadomość

Wędkarstwo to moja pasja.to jakbym rozmawiał z duchem.....
[2012-01-06 21:44]

Tylko o tym ujęciu obywatelskim umiecie pindolić , o niczym więcej :) ?  To ujęcie nie ma nic wspólnego ze środkami przymusu bezpośredniego i przestańcie pisać te bzdury, nie było tych bzdetów chwilę to był spokój, teraz w styczniu wiosna, to "kozaki" znowu wyłażą. Bzdury bzdury i jeszcze raz bzdury [2012-01-06 21:58]