Rozszerzenie uprawnień SSR

/ 283 odpowiedzi / 4 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

jurek


Ujecie Obywatelskie nie jest martwym przepisem , świadczy przynajmniej mój przykład , w roku 2011 " Ująłem dwa razy ludzi , którzy popełnili przestępstwo zaliczane z Ustawy dotyczące wędkarstwa .
A jeden raz ująłem na mieście złodzieja , gdy próbował okraść 
starszą Panią , wyrywając jej torebkę z emeryturą ( ten złodziej tego dnia okradł i pobił jeszcze 2 starsze osoby , odpowiadał z paragrafu 10 KK ) , a ja dostałem prezent z podziękowaniami od Komendanta Policji


Jeżeli tak bardzo chcesz wiedzieć , jak to się robi , to  " Ujęcie Obywatelskie " , to wstąp w szeregi jakiś służb , o ile Cię przyjmą i czy będziesz spełniał kryteria .
(2012/01/06 14:42)

u?ytkownik99069


Jurek! Nie ma takich służb. Znasz takie? Nie rób nadziei człowiekowi.  (2012/01/06 14:54)

u?ytkownik99069


.....opisz jak to zrobiłeś..... Hahahahahahahahahahahahahaha............ i jak byłeś ubrany i co mówiłeś i czy pana bolało, hahahahahaha.....jezu co za ........piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (2012/01/06 15:07)

Romuald55


Starosta wydaje karty wędkarskie i powołuje SSR.Wydaje się ,że tylko On może dać zezwolenie strażnikom SSR do zatrzymania  Karty Wędkarskiej łamiącym prawo i ewentualnego egzaminu kontrolnego w celu jej odzyskania.Poza sądem,oczywiście.Okręgi w tym przypadku nic nie mogą zdziałać.Jedynie sąd koleżeński może okresowo zawiesić w prawach członka a przez to uniemożliwić łowienia.W przypadku o którym mówi Kolega Zbyszek przypuszczam że okręg porozumiał się ze starostami,uzyskał pozwolenie na zatrzymanie kart wędkarskich i strażnicy mogli działać w ten sposób.Nie znalazłem w przepisach PZW innej możliwości.Należałoby się zastanowić nad taką możliwością i zasięgnąć opinii w starostwach.Byłby to najlepszy straszak na nieuczciwych wędkarzy. (2012/01/06 15:12)

Diablo


Starosta wydaje karty wędkarskie i powołuje SSR.Wydaje się ,że tylko On może dać zezwolenie strażnikom SSR do zatrzymania  Karty Wędkarskiej łamiącym prawo i ewentualnego egzaminu kontrolnego w celu jej odzyskania.Poza sądem,oczywiście.Okręgi w tym przypadku nic nie mogą zdziałać.Jedynie sąd koleżeński może okresowo zawiesić w prawach członka a przez to uniemożliwić łowienia.W przypadku o którym mówi Kolega Zbyszek przypuszczam że okręg porozumiał się ze starostami,uzyskał pozwolenie na zatrzymanie kart wędkarskich i strażnicy mogli działać w ten sposób.Nie znalazłem w przepisach PZW innej możliwości.Należałoby się zastanowić nad taką możliwością i zasięgnąć opinii w starostwach.Byłby to najlepszy straszak na nieuczciwych wędkarzy.


Starosta powołuje SSR ale żadnych praw szerszych niż jest to zapisane o rybactwie śródlądowym nadać nie może. (2012/01/06 15:20)

Romuald55


Na walnym zebraniu poruszę tą sprawę.Mam nadzieję,że starosta lwówecki znów zaszczyci nas swą obecnością i podejmie dyskusje w tej sprawie.Jeśli nie jest władny zatrzymać okresowo karty wędkarskiej to może to da się zmienić dla dobra ogólnego. (2012/01/06 15:51)

jurek


Oczywiście również poruszymy tą sprawę .
(2012/01/06 16:35)

slawomir66


 "Ujęcie obywatelskie".
Wielokrotnie przwinęło się to określenie w postach dodawanych przez kolegów. Są zwolennicy ale są również przeciwnicy takich działań czy to strażników SSR czy zwykłych wędkarzy. Wręcz jeden z kolegów podaje wskazówki potencjalnemu kłusownikowi czy wędkarzowi łamiącemu przepisy jak postąpić po takim zatrzymaniu.
Cały temat nawiązuje do wędkarstwa i SSR.
A ciekawy jestem czy wspomniany kolega widząc np. jak ktoś okrada jego dom, czy dom kogoś bliskiego patrzyłby ze stoickim spokojem jak złodziej skończy, czy okrada jakąś staruszkę na ulicy etc. A może krzyknął by w jego kierunku "kolego złodzieju nie okradaj mojego domu". A może zadzwoniłby i zgłosił policji, że jego dom jest okradany i czekał aż władza przyjedzie.
NIE. I uważam, że większość jeśli nie wszyscy z nas zastosowaliby "Ujęcie obywatelskie" i nie patrzyli czy złodziej skręci sobie nogę i zrobi obdukcję, czy podrą mu się spodnie podczas naszej interwencji. Każdy z nas by wtedy zastosował to ujęcie sprawcy - bo to chodzi o mój dom, moje mienie czy najbliższych lub znajomych.
Ale wody czy ryby to nie moje to związku i po co się narażać na obdukcję kłusola lepiej niech weźmie te ryby a ja nic nie zauważę.
Nigdy nie miałem w swojej karierze strażnika SSR takiej sposobności aby w ten sposób interweniować ale myślę, że podjąłbym taką decyzję. (2012/01/06 17:13)

u?ytkownik61658


Ja zawsze będę powtarzał z uporem maniaka- decydując się na obywatelskie ujęcie  musimy być bardzo ostrożni bo nie spełnienie kilku przesłanek  tego pojęcia może skutkować poważnymi problemami . Uważam ,że nie można tutaj porównywać napadu na własny dom a kłusownika łowiącego na czerwonego robaka .Należy zauważyć ,że waga tych dwóch przypadków jest całkowicie inna . Jak by popatrzył na taką różnicę Pan Prokurator? (2012/01/06 17:44)

jurek


Ujęcia Obywatelskiego możemy dokonać tylko w przypadku przestępstwa , a w wędkarstwie jest dużo takich przestępstw . Oczywiście trzeba mierzyć siły na zamiary i mieć do tego predyspozycje .



     Kolego Sławku , bardzo dobra rada z Twej strony .
slawomir6 (2012/01/06 18:10)

u?ytkownik61658


Ujęcia Obywatelskiego możemy dokonać tylko w przypadku przestępstwa , a w wędkarstwie jest dużo takich przestępstw . Oczywiście trzeba mierzyć siły na zamiary i mieć do tego predyspozycje .



     Kolego Sławku , bardzo dobra rada z Twej strony .
slawomir6

dokładnie Jurek najlepiej w ostateczności stosować ujęcie obywatelskie w stosunku do sprawców przestępstw wędkarskich kiedy osoba jest agresywna , istnieje prawdopodobieństwo,że zbiegnie z miejsca przestępstwa a ustalenie jej personaliów po oddaleniu się będzie nie możliwe, dlatego należy z trzeźwym rozumem podchodzić do tej materii... (2012/01/06 18:22)

Zibi60


A może do meritum koledzy. Zamieściłem już tą fotkę w innym temacie, powtórzę tutaj, aby obudzić niedowiarków. Dla jeszcze większego uwiarygodnienia dodam, że prezesem Zarządu Okręgu w Częstochowie jest wiceprezes Zarządu Głównego kolega Maciej Brudziński. (2012/01/06 19:41)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik61658


Przepraszam, po co ta dyskusja która nie ma żadnego sensu? Uprawnienia SSR nie są żadną tajemnicą. Zostały zdefiniowane i opisane. Żenujące wydaje się, że sami panowie będący w szeregach SSR wmawiają ludziom kompletne bzdury. Jeśli któryś z kolegów uważa że ma prawo obezwładnić człowieka stosując siłę, to proszę podać jaki przepis nadaje wam to prawo. Proszę podać źródło lub zacytować dokładne brzmienie ( sam znajdę). Interesuje mnie też kwestia która została poruszona, a mianowicie kto z panów będących w szeregach SSR został przeszkolony pod względem użycia siły, zatrzymania osób z użyciem siły, jakiego rodzaju było to szkolenie ( praktyczne czy teoretyczne). Proszę podać miejsce ( instytucję, nazwę ośrodka) takiego szkolenia, czas kiedy to szkolenie miało miejsce oraz podać kto panów na takie szkolenie skierował i na jakiej podstawie to nastąpiło. Jeżeli nie potraficie panowie odpowiedzieć na tak proste pytania, to cała rozmowa w tym wątku toczyła się bez sensu.

napisał : 
 
dandec 
Nikt tu nikomu nie wmawia bzdur , dyskutujemy tutaj o różnych problemach prawnych i nie tylko . Co do przepisów prawnych , które upoważniają do obywatelskiego ujęcia to art. 234 Kodeksu Postępowania Karnego szczegóły tutaj: http://www.serwisprawa.pl/artykuly,33,50,zatrzymanie-obywatelskie . cyt:"  kto z panów będących w szeregach SSR został przeszkolony pod względem użycia siły, zatrzymania osób z użyciem siły, jakiego rodzaju było to szkolenie ( praktyczne czy teoretyczne). Proszę podać miejsce ( instytucję, nazwę ośrodka) takiego szkolenia, czas kiedy to szkolenie miało miejsce oraz podać kto panów na takie szkolenie skierował i na jakiej podstawie to nastąpiło "odpowiadam sam za siebie ja zostałem przeszkolony w ośrodkach specjalistycznych Centrum Szkolenia Policji Legionowo, Centrum Szkolenia Policji Gdańsk z racji pracy w formacji mundurowej od 15 lat.Uważam, że rozmowy nie są bez sensu. (2012/01/06 19:49)

u?ytkownik61658


A może do meritum koledzy. Zamieściłem już tą fotkę w innym temacie, powtórzę tutaj, aby obudzić niedowiarków. Dla jeszcze większego uwiarygodnienia dodam, że prezesem Zarządu Okręgu w Częstochowie jest wiceprezes Zarządu Głównego kolega Maciej Brudziński.


tak tylko to nie są przepisy ogólnopolskie i obowiązują w Okręgu częstochowskim "zezwolenie zostaje zatrzymane za pokwitowaniem do czasu rozpatrzenia sprawy przez właściwy sąd" tylko jaki Koleżeński, czy państwowy... takie to nie do końca- czy były przypadki zatrzymania uprawnień przez strażników SSR? (2012/01/06 19:53)

u?ytkownik61658


Pracujesz więc w jakiejś formacji mundurowej i z tego tytułu jesteś kolego przeszkolony. Większość panów jednak jest amatorami, mówiąc inaczej cywilami. Dlatego bardzo mnie interesuje jakie doświadczenie może posiadać ktoś amatorsko zajmujący się przeprowadzaniem kontroli na łowiskach z ramienia SSR. Powtórzę :  chodzi mi o kolegów z SSR którzy nie są żołnierzami zawodowymi służb granicznych, policjantami, ochroniarzami pracującymi w różnych agencjach, ponieważ oni mogą posiadać umiejętności i wiedzę na temat użycia siły środków przymusu itp. Natomiast co z resztą zwykłych amatorów? To chcę wiedzieć, a nie kto gdzie pracuje.



jak to powiedział ktoś mądry "chcieć nie znaczy móc" (2012/01/06 20:05)

KYLON


Ja zostałem przeszkolony w kryminale we Wronkach wyrok 12 lat za pobicia i rozróby.Co zrobić takie życie.hahahahahaha (2012/01/06 20:11)

u?ytkownik99069


To chcę wiedzieć, ......hahahahahahahaahahahaahahaha.......... Sprawy wewnętrzne, niejawne służb kontrolnych on CHCE znać, hahahahahahahaha....... A planów architektonicznych, rozmieszczenia pomieszczeń w ośrodkach szkolenia, konspektów i nazwisk szkoleniowców nie chcesz znać???? Hahahahahahaha....Jaki tupeciarz, To CHCE wiedzieć.... Hahhahahaha.... (2012/01/06 20:16)

u?ytkownik61658


cyt:" To chcę wiedzieć"   
no chce wiedzieć hmmm czy za dużo nie oczekuje??????? (2012/01/06 20:19)

KYLON


Brawo Mastifek !!!!!!!!!o cholera pękne ze śmiechu o jaaaaaaa hahahahahahahahahaha (2012/01/06 20:21)

jurek



dandec
Pracujesz więc w jakiejś formacji mundurowej i z tego tytułu jesteś kolego przeszkolony. Większość panów jednak jest amatorami, mówiąc inaczej cywilami. Dlatego bardzo mnie interesuje jakie doświadczenie może posiadać ktoś amatorsko zajmujący się przeprowadzaniem kontroli na łowiskach z ramienia SSR. Powtórzę :  chodzi mi o kolegów z SSR którzy nie są żołnierzami zawodowymi służb granicznych, policjantami, ochroniarzami pracującymi w różnych agencjach, ponieważ oni mogą posiadać umiejętności i wiedzę na temat użycia siły środków przymusu itp. Natomiast co z resztą zwykłych amatorów? To chcę wiedzieć, a nie kto gdzie pracuje.



Witamy Panie GHOSTMIR , DUCHOWSKI , GHOST , Mirosław Kopeć , czy jednak Konopka ?

    Proszę nie prowokować
(2012/01/06 20:22)

u?ytkownik99069


Hahahahahahahahaha............a jutro znowu kac....hahahahahahaha... (2012/01/06 20:26)