Rozszerzenie uprawnień SSR

/ 283 odpowiedzi / 4 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

MASTINO

CześćMaciek Ty uogólniasz ja natomiast napisałem co mnie osobiście spotkało.Mimo tego co mnie spotkało nie jestem wrogiem SSR :-)Zapatrywania wędkarskie to zupełnie inna para kaloszy. JK

No uogólniłem coś, co Ty uogólniłeś. Że SSR jest beeeeeee i tyle, bo kiedyś, gdzieś, któryś.....itd. Pozostaje mi tylko współczuć że trafiłes na niedouków, niekulturalnych i nie wychowanych gburów, których dni w SSR powinny być JUŻ zredukowane do zera po czymś takim, ale z pomocą wędkarzy, którzy to poczuli tak jak Ty sam, zamiast wrzucać wszystkich do jednego wiadra z gnojówką i mieszać. Jeśli nie jesteś wrogiem SSR, to powinieneś napisać, że proponujesz zwiększyć kompetencje/uprawnienia, ale w zamian zaostrzyć sposoby rekrutacji społeczych i ich wyszkolenia. Ja także trafiłem na karpiarzy na łowiskach, którzy powinni za swoje zachowanie i podejście do innych wędkarzy skończyć w kamieniołomach, ale to nie znaczy, że mam być za unicestwieniem i krytykowaniem wszystkich karpiarzy, w tym Ciebie kolego.  (2012/04/09 23:30)

Roxola

Na JAKIKOLWIEK temat o SSR czy nawet PSR by nie wejść, to zawsze CI SAMI krytycy-krzykacze-kozacy internetowi z tymi samymi, do znudzenia tekstami na anty....... A SSR zwalczała i będzie zwalczać kłusowników, nieetycznych wędkarzy, brudasów na łowiskach, łobuzerie, niszczycieli, tak jak do tej pory, z waszymi krzykami, czy bez, czy wam się to podoba, czy nie, czy lubicie SSR, czy nie :) Efektów waszego plucia na SSR nie widać teraz nigdzie i nigdy nie będzie widać, a efekty pracy społecznej strażników były, są i będą widoczne jeszcze dłuuuuuuuuugo :) Czy to środek tygodnia, czy weekend, czy święta, to zawsze te same "milutkie  wypociny", tych samych osób. Że jeszcze wam się nie znudziło..... Wytrwałości więc życzę, takiej przynajmniej jak mają członkowie SSR w walce z nieprawidłowościami na łowiskach  :) Tylko jedna mała prośba w imieniu swoim i wszystkich przychylnych SSR- Nie pomagacie, to przynajmniej nie przeszkadzajcie nam społecznie pracować m.in. dla łowisk i dobra takich jak wy.

________________________________________________________________________________________________

Ponieważ również umieściłam kilka postów w tym wątku, a były to posty głównie skierowane do czarnej owcy,
czy osła z szeregów SSR to Twoim postem czuję się również zaatakowana.
Wcześniej powstrzymałam się przed komentarzem, jednak próbujesz odwrócić "kota ogonem", że to my
jesteśmy ci źli, obrażamy strażników, kłusujemy, robimy zadymy...
Twoje posty są pełne agresji, dlaczego? Powiem Ci szczerze, że chciałabym spotkać Ciebie na kontroli.
Ponieważ czytając Twoje posty zdajesz się być gburem (sorki jeżeli to nieprawda) i dlatego właśnie ciekawi
mnie Twój rzeczywisty obraz.
Wiem, że masz wiedzę z zakresu np.ratownictwa. Czy taki człowiek może być rzeczywiście zły? (2012/04/09 23:31)

Iras1975

Bywa zły i nieprzewidywalny jak pies. Daje to do myślenia...

Dobrej nocy życzę.:)

(2012/04/09 23:45)

Roxola

No uogólniłem coś, co Ty uogólniłeś. Że SSR jest beeeeeee i tyle, bo kiedyś, gdzieś, któryś.....itd. Pozostaje mi tylko współczuć że trafiłes na niedouków, niekulturalnych i nie wychowanych gburów, których dni w SSR powinny być JUŻ zredukowane do zera po czymś takim, ale z pomocą wędkarzy, którzy to poczuli tak jak Ty sam, zamiast wrzucać wszystkich do jednego wiadra z gnojówką i mieszać. Jeśli nie jesteś wrogiem SSR, to powinieneś napisać, że proponujesz zwiększyć kompetencje/uprawnienia, ale w zamian zaostrzyć sposoby rekrutacji społeczych i ich wyszkolenia. Ja także trafiłem na karpiarzy na łowiskach, którzy powinni za swoje zachowanie i podejście do innych wędkarzy skończyć w kamieniołomach, ale to nie znaczy, że mam być za unicestwieniem i krytykowaniem wszystkich karpiarzy, w tym Ciebie kolego. 

Ja Ola ...Nie jestem wrogiem SSR, jestem przeciwna zwiększeniu uprawnień dla tej formacji (?)

Jestem za zwiększeniem ilości strażników w PSR

Uzasadnienie; Martwi mnie ostatni punkt "-Brak cech porywczego usposobienia". Zwykle wychodzi dopiero później. (2012/04/10 00:08)

perwer

No i po świętach...
Ola wiesz że uważam Cie za spoko kobitkę -Maciek wiesz że uważam Cie za spoko gościa --tak że dwoje dobrych ludzi i ja trzeci zły -odpuśćmy se ten temat który nic i tak nowego nie wniesie ,a tylko wprowadza niepotrzebne zamieszanie.
Wiadmo ,każdy ma swoje zdanie ,ale z czasem człowiek sie niepotrzebnie nakręca i czasami wychodzi to co bysmy nie chcieli .Jest jak jest na łowiskach i portal wedkuje tego nie zmieni .
Natomiast konkretny przykład jakiejś zakały ,na konkretnym łowisku ,o konkretnej porze -popieram jak najbardziej napietnować na ogólnych portalach i wtedy dyskusja może byc merytoryczna. (2012/04/10 06:41)

MASTINO

Darek, jesteś także DLA MNIE spoko gościem, Ola również, nie rozumiem tylko dlaczego wykazuje u innych agresję, samej nie będąc w porządku w tej materii. Gdzie masz okazję Ola, to "wsiadasz" na jednego czy kilku społecznych. Po co? Czy inni społeczni po Tobie "jeżdżą"? Masz jakieś animozje do JEDNEGO, to skup się na tym jednym ALE NA PRIV, a nie wciąż manifestujesz to tutaj. Po co pytam.... No bądź sprawiedliwa w tych wypowiedziach ogólnych, a nie sprowadzasz się ZAWSZE do jednego. Ja nikogo personalnie nie wymieniłem, tylko uogólniłem biorąc pod uwagę wiele wątków na ten temat i wypowiedzi WIELU osób, a nie TWOJE. Mam prawo tak jak i inni wypowiedzieć się na temat pracy SSR, PZW, PKP, PZU, SKO, PKS etc, mam prawo krytykować i chwalić, ale nie robię podjazdów i wycieczek personalnych, nawet jak skaczesz do gardła jednemu Twojemu "ulubieńcowi". Odpuść więc wycieczki z tekstami TYLKO do mnie, a do innych skacz ile wlezie jak tego potrzebujesz, ale na priv. Ja bronię SSR, ty bronisz wielokrotnie swojej "działki" w PZW, ale ja nie czepiam się konkretnej osoby/osób, ale uogólniam. Ty Ola masz na odwrót. To jest fer? Przeczytaj mój post, a przeczytaj post dandeca i swój. Ja neutralnie, ogólnie a Twój i jego post personalnie. Uderzyłem w stół a nożyce..... Porywcze usposobienie jest niewskazane wśród społecznych działaczy PZW-strażników, sędziów i pozostałych, jakim Ty również jesteś. Odpuść dziewczyno, to pięknej kobiecie nie przystoi.  (2012/04/10 07:37)

Artur z Ketrzyna

Od 2012 roku SSR w Okręgu Częstochowskim dostała możliwość zatrzymania "Zezwolenia na amatorski połów ryb". Konsekwencją tego faktu jest brak możliwości łowienia. Myślę, że z takim uprawnieniem SSR-y będą się liczyć nad naszymi wodami. Jak jest w innych okręgach, macie jakieś rozeznanie ?

Jestem za takim rozwiązaniem. Po zarekwirowaniu zezwolenia strażnik powinien zrobić notatkę z przebiegu kontroli i w raz z zarekwirowanym dokumentem, przesłać do koła danego delikwenta. Tam by zdecydowali, czy koło odbierze zezwolenie na zawsze i wykluczy z członkostwa, czy zwróci.
Lecz tu powinny też być jakieś widełki. Za jakie przewinienia może strażnik zatrzymać uprawnienia do wędkowania. (Np.; łowienie i zabieranie ryb podczas okresu ochronnego, zabieranie nie wymiarowych ryb, łowienie w miejscach prawnie chronionych (w wyznaczonych, oznakowanych i zamkniętych okresowo tarliskach ryb), posługiwanie się narzędziami kłusowniczymi)
I oczywiście, jeśli strażnik dopuści się nadużycia swoich uprawnień, jak i będzie postępował nie etycznie. To powinien liczyć się z pozbawieniem go uprawnień. Zresztą jak każdy człowiek, odpowiada za swoje czyny, i nie może naruszać czyjejś godności, czy też nadużywać swojego stanowiska...
Jestem za rozszerzeniem uprawnień SSR, a nawet za  przekształceniem w ochotniczą straż rybacką. Gdzie tylko odpowiednie do tego osoby mały by wstęp; po odpowiednich badaniach i szkoleniach/kursach zakończonych państwowymi egzaminami. Oczywiście nadzur nad taką jednostką powierzył bym Policji i Komendantowi PSR. Zaś co do samych strażników SSR/OSR, wprowadził bym diety (minimalne wynagrodzenie, za odbycie służby). (2012/04/10 07:45)

Romuald55

To są Kolego Artur tylko pobożne życzenia.Uprawnienia SSR ustala minister ds rybołówstwa w porozumieniu z ministrem administracji.Tak mówi ustawa i nie ma innej opcji.Ustawa nie przewiduje tworzenia innych formacji kontrolnych.
Wszystkie wykroczenia wynikające z ustawy są karane w dwojaki sposób:-mandat wystawiony przez PSR/tylko i wyłącznie?-sądy powszechne.
PZW może karać swoich członków poprzez Sądy Koleżeńskie za łamanie Statutu PZW.Okręg częstochowski upoważniając SSR do zatrzymywania Zezwoleń kręci na siebie bata.Co będzie jak się okaże,że Sąd nie dopatrzy się winy wędkarza któremu zatrzymano pozwolenie?Kto zapłaci odszkodowanie za traty moralne? To może być duża suma. (2012/04/10 10:15)