Rozszerzenie uprawnień SSR

/ 283 odpowiedzi / 4 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

u?ytkownik64718

Fakt pomyłka ups, masz rację piszemy osobno , ale myślę że każdy te słowo nawet tak napisane powinien zrozumiec to nie jest nic trudnego ,  jest to  tylko moje zdanie i mój pogląd na SSR i nikt nie musi się z tym zgadzac . Oczywiście również zdrówka, mokrego dyngusa no i wesołych świąt dla ciebie i wszystkich kolegów i koleżanek na naszym forum. (2012/04/07 16:23)

Sniper64

Cześć ...wszystkim a ja wam życzę wesołych Świąt Wielkanocnych,,niech jajo wam smakuje a ciuchy schną w wiosennym słońcu:) (2012/04/07 21:52)

u?ytkownik99254

U mnie SSR jest już na straconej pozycji. Niedługo zostanie zlikwidowana. Nie wiem czy to dobrze czy źle, bo twór który ma powstać w zamian to jakaś dziwna formacja. Ale fakt jest faktem, że coraz więcej okręgów będzie likwidować SSR. 

Tak więc Kol. Januszu pisząc koledze Jurkowi że "już niedługo" niechcący miałeś rację :)

Oby tylko nabór do tych nowych służb był bardzo restrykcyjny, by się tam nie dostał jakiś nie do końca myślący "funkcyjonaryjusz".

(2012/04/08 12:59)

Romuald55

Bajki ,Panowie włóżcie do szuflady.Ani Okręgi,ani ZG PZW nie mają nic do Społecznej Straży Rybackiej.Na podstawie Ustawy,SSR powołuje Starosta i on tylko może odwołać strażnika w ściśle określonym przypadku.Głównie w przypadku skazania prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa z ustawy o rybactwie śródlądowym czy tez nie wywiązywania się ze swoich obowiązków w sposób zgodny z regulaminem.Okręgi nie mają prawa tworzyć "jakichś tam formacji kontrolnych". (2012/04/08 13:25)

u?ytkownik99254

Pożywiom, uwidim. Nie do końca masz rację.  (2012/04/08 13:55)

ryukon1975

Bajki ,Panowie włóżcie do szuflady.Ani Okręgi,ani ZG PZW nie mają nic do Społecznej Straży Rybackiej.Na podstawie Ustawy,SSR powołuje Starosta i on tylko może odwołać strażnika w ściśle określonym przypadku.Głównie w przypadku skazania prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa z ustawy o rybactwie śródlądowym czy tez nie wywiązywania się ze swoich obowiązków w sposób zgodny z regulaminem.Okręgi nie mają prawa tworzyć "jakichś tam formacji kontrolnych".

Bardzo nie do końca.:)
Wymienienie tej ustawy i jakiegoś regulaminu świadczy o wąskim polu widzenia.

Rzecz jest prosta.
Nikt skazany prawomocnym wyrokiem za jakiekolwiek przestępstwo umyślne nie powinien być strażnikiem czy kandydatem.
Więc po co wynoszenie na czołówkę ustawy o rybactwie i jakiegoś regulaminu? (2012/04/08 14:08)

JKarp

Bajki ,Panowie włóżcie do szuflady.Ani Okręgi,ani ZG PZW nie mają nic do Społecznej Straży Rybackiej.Na podstawie Ustawy,SSR powołuje Starosta i on tylko może odwołać strażnika w ściśle określonym przypadku.Głównie w przypadku skazania prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa z ustawy o rybactwie śródlądowym czy tez nie wywiązywania się ze swoich obowiązków w sposób zgodny z regulaminem.Okręgi nie mają prawa tworzyć "jakichś tam formacji kontrolnych".

CześćStrażnika tak jak napisałeś - jeśli karany nie może być powołany do SSR, jeśli karany z Ustawy o Rybactwie do odwołania.Daniel mówi o całej formacji powiatowej . Jak powołana tak samo również może zostać odwołana. Nie wiem czy to dobrze? JK (2012/04/08 14:32)

u?ytkownik32263

Po pierwsze jak zauważył Kolega Krzychu chodzi o wyroki za KAŻDE umyślne przestępstwo bo taki jest wymóg przyjęcia do SSR-czysta kartoteka kandydata. Poza tym jeśli by sie kierować blockquoteem "...czy tez nie wywiązywania się ze swoich obowiązków w sposób zgodny z regulaminem." to powinno w niektórych kołach wylecieć 80% "strażników". Na potwierdzenie dane za 2011 z działalnosci SSR w Dzierżoniowie.

Sprawozdanie dotyczące działalności SSR Powiatu Dzierżoniowskiego za 2011r

Na 42 SSRowców aż 35 to "śpiące królewny".

Oby ziściło się moje marzenie aby nastąpiła likwidacja SSR i na jej miejsce powołanie nowej formacji która była by odpowiednio wyedukowana, przeszkolona i opłacana, z uprawnieniami podobnymi do PSR. A nie jak do tej pory zbieranina ludzi różnej maści z niestety dużą ilością czarnych owiec nieznającymi prawa, np. samego RAPRu czy teksty o częstym stosowaniu zatrzymania obywatelskiego. Śmieszne a raczej żałosne. (2012/04/08 14:47)

Romuald55

Masz rację Kolego.Wielu strażników nie powinno nimi być.I nie będą.Obecna ustawa jasno precyzuje kto może być Społecznym Strażnikiem i w chwili obecnej jest cały cykl szkoleń i weryfikacji.Art.24 ust.4 mówi:-strażnikiem Społecznej Straży Rybackiej może być osoba posiadająca kwalifikacje strażnika Państwowej Straży Rybackiej.Państwowa Straż Rybacka nadzoruje pracę SSR,wszystkie protokoły tam trafiają i PSR decyduje co do dalszego postępowania z osobami nie przestrzegającymi obowiązującego prawa.PSR równocześnie weryfikuje prawidłowość działania strażników SSR i w razie stwierdzenia nieprawidłowości czy też działań niezgodnych z prawem może złożyć wniosek do odpowiedniego Starosty o odwołanie takiego strażnika i ewentualne pociągnięcie do odpowiedzialności karnej.Zarówno PSM jak i SSR musi działać zgodnie z obowiązującym prawem. (2012/04/08 16:28)

spokojny

Żadnych dodatkowych praw!!!
Sorry koledzy Strażnicy, ale Wy macie nam pomagać, a nie straszyć.Możecie wiele, tylko bywajcie nad wodą, kontrolujcie, sprawdzajcie.
W ramach swoich kompetencji wykonujcie swoje obowiązki rzetelnie, tak jak na początku swojej "służby" z takim samym zapałem, jak  wam wygasł zrezygnujcie i dajcie pole tym którzy zrobią to lepiej bo chcą.
A czy powoływani są przez PZW, Starostę czy też PZPR to przecież bez znaczenia. Przecież Pan Generał nie uszczupli kasy ZG, klika była kliką, jest i będzie, a bicie piany na portalach wędkarskich niczego nie zmieni. Oni wręcz się cieszą, że my sobie tu do gardeł skaczemy, a nie patrzymy im na ręce :)  A robią to za Nasze pieniądze. (2012/04/08 16:43)

JKarp

Masz rację Kolego.Wielu strażników nie powinno nimi być.I nie będą.Obecna ustawa jasno precyzuje kto może być Społecznym Strażnikiem i w chwili obecnej jest cały cykl szkoleń i weryfikacji.Art.24 ust.4 mówi:-strażnikiem Społecznej Straży Rybackiej może być osoba posiadająca kwalifikacje strażnika Państwowej Straży Rybackiej.Państwowa Straż Rybacka nadzoruje pracę SSR,wszystkie protokoły tam trafiają i PSR decyduje co do dalszego postępowania z osobami nie przestrzegającymi obowiązującego prawa.PSR równocześnie weryfikuje prawidłowość działania strażników SSR i w razie stwierdzenia nieprawidłowości czy też działań niezgodnych z prawem może złożyć wniosek do odpowiedniego Starosty o odwołanie takiego strażnika i ewentualne pociągnięcie do odpowiedzialności karnej.Zarówno PSM jak i SSR musi działać zgodnie z obowiązującym prawem.

CześćJuż to kiedyś przerabialiśmy.Ten zapis znaczy tylko tyle, że będąc strażnikiem PSR może być jednocześnie strażnikiem SSR.A " może " już sobie wyjaśnialiśmy co znaczy ;-)Jakie szkolenia i weryfikacje masz na myśli?JK (2012/04/08 19:30)

Romuald55

Komendanci Placówek terenowych PSR prowadzą szkolenia strażników SSR.Strażnicy SSR przekraczający swoje uprawnienia będą eliminowani.Ci,którzy nie biorą udziału w szkoleniach nie będą spełniać wymogów prawa i też przestaną być strażnikami.Tyle w tym temacie.Natomiast język polski jasno określa warunki z Art.24 ust4....nie a tu różnych interpretacji.Chyba ,że dla kogoś wszystko jest czarne..... (2012/04/08 19:52)

JKarp

CześćCzy chcesz powiedzieć, że tylko mając kwalifikacje PSR możesz być SSR?A środki przymusu, ostra broń,  prawo do przeszukania torby czy auta ?Przecież to jasne, że nawet mając kwalifikacje nawet lepsze niż PSR będąc Strażnikiem SSR nie możesz nic z powyższych rzeczy zastosować.Mając kwalifikacje zawodowego strażaka możesz należeć do ochotników.Mając kwalifikacje pracownika BOR możesz u kolegi zająć się ochroną lokalu.Nie rozumiem po co znowu ta wybujała forma dotycząca przynależności do SSR ? Po co te insynuacje dotyczące czytania ze zrozumieniem i interpretacji? "Może" znaczy dokładnie to co już napisałem - inaczej nie będzie. 

"Podstawowe warunki jakie musi spełniać kandydat na Strażnika Społecznej Straży Rybackiej, są identyczne jak w przypadku werbowania strażników PSR a są nimi:

- niekaralność

- ukończony 21 rok życia (wedle regulaminu danego Wojewody)

- min 3 letni okres członkowstwa w PZW (wedle regulaminu danego Wojewody)

- sprawność fizyczna, itd

- brak cech poryczego usposobienia"

Czy tu  gdzieś powołuje się Norbert na Art.24 ust4? 

To blockquote autorstwa Norberta Stolarczyka stąd:http://www.wedkarstwotv.pl/artykuly/spoecznosc/724-stranik-ssr-jak-nim-zostaJKPS - Dla Ciebie Olu wszystko :-)

(2012/04/08 20:52)

Roxola

Ostatni punkt z literówką jest chyba najważniejszy, a przynajmniej najbardziej mi się podoba.... powinien być pogrubiony :) (2012/04/08 21:06)

ryukon1975

Ostatni punkt z literówką jest chyba najważniejszy, a przynajmniej najbardziej mi się podoba.... powinien być pogrubiony :)

Ostatni punkt wyjaśnia dlaczego SSR ma takich ludzi jakich ma i przeczy temu co jest napisane na początku:

"Podstawowe warunki jakie musi spełniać kandydat na Strażnika Społecznej Straży Rybackiej, są identyczne jak w przypadku werbowania strażników PSR a są nimi:

Strażnik PSR żeby potwierdzić ten ostatni punkt i dostać do ręki min. broń przechodzi badania lekarskie w tym złożone u psychologa,strażnik SSR też dostaje do ręki namiastkę władzy niestety niektórzy nie wiedzą jak z niej korzystać i gdyby byli weryfikowani przez psychologów i Policję przez wywiady środowiskowe wielu by nie było strażnikami. (2012/04/08 21:22)

perwer

Witam mędrców świata purpurowych.
Nawet jeśli SSR miała by uprawnienia takie jak Straż Miejska ,nawet jak babcia miała by wąsy to paplanie i zakładanie trzydziestego  wątku o SSR to ma taki sens jak sranie w polu obok szaletu miejskiego.
Nikt z was i ja zarazem nie ma prawa twierdzić co strażnik powinien ,jak sie zachowywać itd.
Wydaje mi sie że wiele opini jest dla tych ludzi krzywdzących . To są ludzie społecznie sie angażujące ,a wielu z was pisze ogólnie że sa zakały i wielu nie nadaje sie do tej funkcji.
To tak jak by mój zawód piętnowało  publicznie, przez kilka czarnych w tym zawodzie osób i sam bym sie czuł do dupy .Macie konkretny przykład zakały tej szczytnej funkcji ,to napiszcie --ale nie uogólniajcie bo to jest krzywdzące. (2012/04/08 23:19)

u?ytkownik99254

Kolego Spokojny - pełna zgoda.

Kolego Perwer - oni sami niech dbają o to, by pośród nich nie mogły zaistnieć mendy o podejrzanym psychoprofilu.

Niestety to co pisałem o likwidacji SSR to nic dobrego, bo zachodzi obawa, że w nowej formacji znajdą zatrudnienie kolesie, członkowie rodzin i inna materia spoza normalności.

Moje ostatnie rozmowy z osobami mającymi dostęp do kręgów zbliżonych do władz PZW niestety dobrze nie rokują.

Wielu wędkarzy i "strażników" będzie się dziwić bardzo namiętnie kiedy to wszystko pierdyknie!

(2012/04/08 23:30)

JOPEK1971

Strażnicy to my wędkarze,SSR tylko w tym nam pomaga,nie klikajcie w klawiaturę tylko obserwujcie co dzieje się z waszą wodą i informujcie lub działajcie na własną rękę by zwalczac patologię.W Niemczech gdy rybki się trą każdy wędkarz wie o co chodzi,nie znających tematu informują by nie zakłócac godów,a intruz jest natychmiast usuwany z łowiska.Bardzo mi się podobało jak Niemiec zwrócił mi uwagę że za blisko stoję miejsca gdzie rybki się tarły,jana to nie zwracałem uwagi na tej rzeczce byłem pierwszy raz(Nidda) za jakiś czas Niemcy zaczaili że jestem wędkarzem a nie mięsołowem.Bardzo często wstydziłem się za rodaków. (2012/04/09 00:01)

u?ytkownik32263

Witam mędrców świata purpurowych.
Nawet jeśli SSR miała by uprawnienia takie jak Straż Miejska ,nawet jak babcia miała by wąsy to paplanie i zakładanie trzydziestego  wątku o SSR to ma taki sens jak sranie w polu obok szaletu miejskiego.
Nikt z was i ja zarazem nie ma prawa twierdzić co strażnik powinien ,jak sie zachowywać itd.
Wydaje mi sie że wiele opini jest dla tych ludzi krzywdzących . To są ludzie społecznie sie angażujące ,a wielu z was pisze ogólnie że sa zakały i wielu nie nadaje sie do tej funkcji.
To tak jak by mój zawód piętnowało  publicznie, przez kilka czarnych w tym zawodzie osób i sam bym sie czuł do dupy .Macie konkretny przykład zakały tej szczytnej funkcji ,to napiszcie --ale nie uogólniajcie bo to jest krzywdzące.

Perwer przeczytaj mój poprzedni post a dokładniej przytoczony artykuł o SSR w Dzierżoniowie, idealny przykład. Jeśli twierdzisz że na 42 strażników aż 35 "śpiochów" to tylko kilka czarnych owiec to wybacz. Tą formację trzeba jak najszybciej rozwiązać, powołać za to kompetentnych ludzi o odpowiednich kwalifikacjach potwierdzonych szczegółowymi egzaminami. Oczywiście jestem za tym aby byli oni opłacani i wyposażeni jak PSR. Ale niech skończy się szarogęsienie co niektórych ludzi którym klepa odbiła bo dostali jakąś blaszkę. Na dodatek robiąc to z wolnej nie przymuszonej woli marudzą jak to ciężko im się żyje. Przykłady chyba pamiętasz.
I żeby nie było niedomówień że niby piszę o wszystkich SSRowcach tak samo. Są też, myślę iż nawet znacząca większość, ludzie którym naprawdę zależy na naszych wodach. Pracują społecznie, poświęcają swój czas , wydają na paliwo itp. I z nich w pierwszej kolejności powinno się "wyławiać"" kandydatów do nowej formacji. Choć tak na dobą sprawę można było  by tylko powiększyć PSR. Tylko oczywiście po odpowiednich egzaminach. (2012/04/09 00:14)

bodekk66

Witam , ten przepis jest bzdura , ja nie pozwolę się szarpać jakiemuś cieciowi  nad woda od tego jest policja w naszym kraju . 

dziwi minie taki wpis szanownego kolegi i szanującego się wędkarza,jestem wędkarzem od kilku lat i sam jestem strażnikiem i nie spotkałem się jeszcze z tym aby kontrolujący się szarpali z kontrolowanym,na naszych wodach gdzie każde koło które ma swoje wody pod opieką i odcinki do kontroli zna się wędkarzy i nie ma takich sytuacji,robimy akcję że łączymy kontrole z innymi kołami aby eliminować właśnie takie sytuacje,że każdy zna każdego i można przymknąć oczy na niektóre zachowania wykroczenia nad wodą.CIKAWE co powiedzą na takie słownictwo twoi koledzy w kole,którzy pełnią funkcję strażników,a dla wiadomości samo zatrzymanie karty nie pozbawia wędkarza do prawa uprawiania wędkarstwa,myślę że wielu z tym się zgodzi ze mną (2012/04/09 13:03)

JKarp

CześćBodek wyrwałeś to zdanie z kontekstu początku tematu.A chodzi o zatrzymanie obywatelskie i wypowiedź Sławka.JK (2012/04/09 13:43)

bodekk66

czytałem wszystkie kometarze,odniołem się do słowa cieć i szarpania, a słowa że jest od tego policja to chyba już są sytuacje dramatyczne,,ale dziękuję za wpis (2012/04/09 14:28)

adwer

Jak czytam te wasze bzdury to aż śmiać się chce jedynie użytkownik perwer logicznie i rzeczowo tu odpowiedział w tym bezsensownym wątku gdzie jak zauważyłem wypowiada się większość nie znajacych się na rzemiośle i tych którzy tacy chojracy przed komputerem bo sami nic nigdy społecznie nie uczynili a między nimi "kobieta"...  (2012/04/09 14:30)

bodekk66

adwer,jeżeli już czytasz to jest dobrze,dodaj jescze coś sensownego i wszyscy przeczytają ,a wielu jest tu co naprawde duzo robią dla swoich kół,(kobieta też_)w takich dyskusjach lepszych i gorszych wypowiedziach zawsze można coś znaleść dla siebie,nikt nie jest alfą i  omegą,nie musimy od razu mówić że wszystko tu na tym portalu jest do d,,, bo nie było by tej strony,,pozdr (2012/04/09 14:41)

adwer

wszyscy myślą  że zrobili Najjj mieszając z błotem innych którzy też coś zrobili. w tym tkwi problem. Najwięcej mają do powiedzenia ci co nic nie zrobili:) (2012/04/09 14:50)