Rozpuszczalne ciasto wędkarskie pasta pelletowa

/ 12 odpowiedzi
Zna może ktoś z was przepis na rozpuszczalne ciasto coś ala pasta pelletowa , do oblepiania ciężarka i przynęty? jeśli nie , to tylko może jakieś pomysły? z góry dzięki
JKarp

CześćDo miksu dodaj jajka, liquid i ciut oleju i masz pastę :-)JK (2012/06/12 17:46)

spines21

Możesz zrobić pastę z pelletu zalewając go gorącą wodą.
Jak się zrobi miękki wyrabia się na masę i jest pasta.Ja robię z granulatu i dodaję zmielone szprotki i kozieradkę.Wyczytałem taki przepis kiedyś u Pawła Szewca.Ale z samego pelletu też można,dodajemy do rozmoczonego trochę oleju,albo jakiś buster i gotowe. (2012/06/12 18:06)

kaki1998

Ale mi chodzi o domowy sposób , bez prawdziwego pelletu. A da sie rade zrobic z pelletu domowego , tego co ostatnio został opublikowany na stronie? (2012/06/12 18:49)

JKarp

CześćOczywiście, że się da.JK (2012/06/12 18:51)

JKarp

CześćZamiast  tej  bułki tartej dałbym choćby mąką sojową nie wspomnę o rybnej.Po co dodawać cukier jak jest miód?Możesz rozmoczyć psią karmę i zmieszać z mąką pszenną i kukurydzianą. Do tego dodaj ciut oleju sojowego i liquid lub booster i masz pastę.JK (2012/06/12 19:01)

Sitownik

Miałem taki pomysł żeby kupić paste z ryb i wymieszać ze zmielonym pelletem.. Co wy na to ? (2012/06/12 19:20)

JKarp

CześćPomysł dobry ale po co aż tak kombinować?Rozmocz pellet wodą i dodaj pastę rybną. JK (2012/06/12 19:31)

Sitownik

No chyba że tak :) Macie jakąś paste rybną do polecenia ? Bo nie wszystkie chyba są bez konserwantów itd.

Pozdrawiam Filip (2012/06/12 19:38)

JKarp

CześćNo własnie zaczynasz kombinować ;-)Masz dwa w zasadzie gotowe przepisy powyżej.Co znaczy " pasta rybna "?JK (2012/06/12 20:09)

Sitownik

CześćNo własnie zaczynasz kombinować ;-)Masz dwa w zasadzie gotowe przepisy powyżej.Co znaczy " pasta rybna "?JK

Bo mnie chodziło głównie o taką w tubce do jedzenia :))) Żeby ją z pelletem wymieszać :))

Pozdrawiam Filip (2012/06/12 20:11)

kaki1998

Przepis 1.pellet (3 cześci mąki kuku , 3 części mąki pszennej  , 1.5 części cukru , 0.5 części nasion , 1 część mąki sojowej , 0.5 szkl miodu , 0.25 szkl oleju, atraktor , woda) rozrabiamy z wodą ( i tu pytanie jaką , słyszałem ze z kozieradką , a oprócz kozieradki , jakie inne patenty?)
Przepis 2.karma dla pieska (i tu pytanko czy może być zwykła z biedronki , bo tylko taką kupujemy dla psa(oczywiście wybrane te twarde kawałki , bez żadnego mięsa  , czy może te mięso też?))mąka kuku , mąka sojowa , mąka pszenna , atraktor  (mięsny ) , i tu pytanie , czy te ciasto będzie sie rozpuszczać , czy bardziej nadaje sie na haczyk?)
Przy okazji pytanko , czy mieszanka zanętowa( kulki(wanilia truskawka) , kukurydza ,pellet(ten przepis co na górze) , ewentualnie konopie) , będzie dobra czy może do tych słodkich rarytasów dać karme dla pieska? co jeszcze dać?jako przynęte będe używał kulek i kuku , ewentualnie może pelletu i tej karmy. (2012/06/13 15:40)

kopytko12343

Witam !
A czy rozrobioną pastę można miesiącami trzymać tak jak pellet ? :) (2013/12/02 19:38)