Rozpoczęcie sezonu trociowego

/ 6 odpowiedzi

  • konto usunięte

Troć
3 stycznia chyba w Wiadomościach lub innym programie informacyjnym była migawka ze Słupi
 z rozpoczęcia sezonu trociowego. Wyniki słabe, konkluzja prezentera - słabo bo wędkarze nie przestrzegają zasady złów i wypuść........ (czyli to że nie ma troci to wina tylko i wyłącznie wędkarzy). Ciekawe czy władze PZW zażądają sprostowania typu że są jeszcze kłusownicy, rybacy sieciowi, niedawne choroby, słaby ciąg tarłowy itp. Ale pewnie ich nie interesuje pozytywny PR związku. Ciekawe kto temu prezenterowi podsunął tego newsa do przeczytania.
u?ytkownik2569


Od szeregu lat telewizja pokazuje Słupie jako wyznacznik połowów troci i łososia w Polsce, a to jest błąd bo nie tylko Słupia rybą słynie.
http://wedkomania.pl/index.php
Nie mam bladego pojęcia dlaczego na Słupi były takie słabe wyniki ale tam gdzie prężnie działa straż i towarzystwa wędkarskie wyniki są i jeżeli tak dalej działać będą to wyniki będą.
A co do wypowiedzi tego kolesia? Jak się idzie po najmniejszej linii oporu to wygaduje się takie głupoty. Najprościej zgonić na wędkarzy. (2010/01/06 22:28)

u?ytkownik13410


Dobrze, że nie powiedzieli że ryba jest, tylko wędkarze nie potrafią jej złowić, co z tego co pamiętam zdarzyło się powiedzieć panom z PZW. Stosowanie się do C&R nie jest naszym obowiązkiem a jedynie dobrą wolą i szczerze rozumiem to że ktoś po przejechaniu kilkuset kilometrów nie wypuszcza ryby tylko ją uśmierca i zabija. Zabieranie ryb przez wędkarzy to tylko marny procent w porównaniu do wymienionych wyżej przyczyn ogólnego bezrybia-  i tu nie chodzi tylko o trotki. Najbardziej ucieszyłbym się gdyby któregoś dnia któryś z panów reporterów stwierdził, że bezrybie to zasługa tylko i wyłącznie obecnej polityki PZW i działaczy którzy ewidentnie minęli się z powołaniem. (2010/01/06 22:37)

kostekmar


A co najlepsze to są od kilku lat te same migawki. Tylko komentarze są świeże. Masz rację Jacek - PR to jest to. (2010/01/07 07:01)

bosman1974


olego Jacku a jak tam twoje doświadczenia z połowem tych ryb z plaży? Bo zamierzam zacząć łowić z plaży i zastanawiam się jakie będą wyniki. (2010/01/07 09:28)

u?ytkownik22572


Kol. Bosman 1974 - z plaży to ja jeszcze trotki nie złowiłem. W porcie wojennym był kiedyś samiec, koło "Kormorana " z łodzi też ale po plaży z wędka nie chodziłem, bo plaże u nas mało kamieniste i bez zielska. Po prostu przy plażach nie widać typowych miejscówek w zasięgu rzutu , więc nie próbowałem. (2010/01/07 13:21)

krisskowron


Czego Panowie wymagacie od dziennikarza (lektora), który nawet nie wie jak troć wygląda, co to kelt a co srebrniak, no i w ogóle co to jest gatunek anadromiczny? Co do Słupi, nad którą mieszkałem ponad 20 lat - kiepścizna na początku stycznia wcale mnie nie dziwi. tak naprawdę warto poczekać do pierwszej połowy lutego, a później sensownie nastawiać się na marcowe dmuchnięcia Bałtyku.
Mnie ciekawi z kolei jak sytuacja rozwija się na Drwęcy? (2010/01/07 16:49)