Rozpiór co to za ryba ?

/ 60 odpowiedzi / 5 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

lysywedkowicz


A myślałem, że znalazłem fajny portal ...Czy każdy Polak ma zakodowane, żeby krytykować jeden drugiego ?Żeby zawsze i wszędzie wpie...ć swoje 5 groszy nawet nie na temat ?Czy nie można krótko, zwarcie i na temat pisać ? (2012/07/15 19:25)

u?ytkownik115029


Co się natomiast tyczy wspomnianego rozpióra : jest to ryba z rodzaju Abramis , tak jak np : płoć jest z rodzaju Rutilus , jelec , jaź , ugaj  - z rodzaju Leuciscus (jelce)   itp.
Największe chyba  rozpióry spotykane są w jeziorze Druzno (Drużno ) , akwenie tyleż unikatowym , co wartym ochrony przed wandalizmem , tak często dotykającym wody w Polsce ( jest to jezioro deltowe )  ...

[W ramach komunikatu dygresyjnego niezwiązanego bezpośrednio z tematyką wątku  : wolę nie myśleć co  , by się stało  , gdyby nagle  jakaś banda durniów - zaczęła wpuszczać sobie do Druzna: karpie i amury , które aktualnie wpuszczane są do wielu różnych ,  wód ku ogólnej aprobacie  lokalnego pospólstwa .]


Rozpiór to ryba , która raczej nieczęsto trafia na wędkę . Czasem jest również mylona z  innymi . Naprawdę jednak warto pamiętać ,że taka ryba żyje w polskich wodach .
Należę do wędkarzy , dla których liczy się wyłącznie rodzimy rybostan  - mimo ,że łowię także te nieboże karpie  wpuszczane do polskich wód przez pospolitych wandali i złachmaniałych złodziei.
(2012/07/15 19:25)

u?ytkownik99254


znam ludzi którzy łowiom kilka lat i mają wyniki leprze niż ty przez te trzydzieści

Jak do mnie to było,to jesteś wybitnie śmieszny.Naucz się pisac poprawnie,wtedy zabieraj głos.


Przeanalizowałem ten wątek jak i wypowiedzi tutaj zawarte i sądzę ,że ten wpis dotyczył kol. "Dandec" .
Rzucał się jak z przeproszeniem :  "przeczulony na swoim punkcie frajer" ,że mu inni nie dorównują w wędkarskim stażu i zaawansowaniu , to i doczekał się wreszcie szerokiego odzewu od tych , którzy łowią lat kilka , czyniąc to skutecznie i z nieudawaną przyjemnością .
Pozdrawiam  cię Jopek1971.


I którzy muszą w tym celu założyć sobie nowe konto, bo nie mają odwagi powiedzieć tego samego z prawdziwego konta. Jest na was jedna rada - olać na ciepło i pozwolić byście się dobrze poczuli ze swoimi wynikami - hehe. (2012/07/15 19:56)

JOPEK1971


znam ludzi którzy łowiom kilka lat i mają wyniki leprze niż ty przez te trzydzieści

Jak do mnie to było,to jesteś wybitnie śmieszny.Naucz się pisac poprawnie,wtedy zabieraj głos.


Przeanalizowałem ten wątek jak i wypowiedzi tutaj zawarte i sądzę ,że ten wpis dotyczył kol. "Dandec" .
Rzucał się jak z przeproszeniem :  "przeczulony na swoim punkcie frajer" ,że mu inni nie dorównują w wędkarskim stażu i zaawansowaniu , to i doczekał się wreszcie szerokiego odzewu od tych , którzy łowią lat kilka , czyniąc to skutecznie i z nieudawaną przyjemnością .
Pozdrawiam  cię Jopek1971.


I którzy muszą w tym celu założyć sobie nowe konto, bo nie mają odwagi powiedzieć tego samego z prawdziwego konta. Jest na was jedna rada - olać na ciepło i pozwolić byście się dobrze poczuli ze swoimi wynikami - hehe.

Kolego daj sobie luz,nikt Ciebie nie obraził a Ty masz jakieś esy floresy.Napisałem już,że zatargi to na priv.Zachowujesz się jak jakiś młokos. (2012/07/15 20:07)

u?ytkownik115029


znam ludzi którzy łowiom kilka lat i mają wyniki leprze niż ty przez te trzydzieści

Jak do mnie to było,to jesteś wybitnie śmieszny.Naucz się pisac poprawnie,wtedy zabieraj głos.


Przeanalizowałem ten wątek jak i wypowiedzi tutaj zawarte i sądzę ,że ten wpis dotyczył kol. "Dandec" .
Rzucał się jak z przeproszeniem :  "przeczulony na swoim punkcie frajer" ,że mu inni nie dorównują w wędkarskim stażu i zaawansowaniu , to i doczekał się wreszcie szerokiego odzewu od tych , którzy łowią lat kilka , czyniąc to skutecznie i z nieudawaną przyjemnością .
Pozdrawiam  cię Jopek1971.


I którzy muszą w tym celu założyć sobie nowe konto, bo nie mają odwagi powiedzieć tego samego z prawdziwego konta. Jest na was jedna rada - olać na ciepło i pozwolić byście się dobrze poczuli ze swoimi wynikami - hehe.



Nie łowię kilka lat , nie założyłem nowego konta od kilku miesięcy. Na forum nie było mnie już miesiące dwa . Jedna rada , skoro już używasz miejskich porzekadeł , powinieneś wprzód poznać ich znaczenie . Takie powiedzonka określają pewne intencje i stany .Użyłeś wysublimowanego  zwrotu  : "Olać na ciepło " . Wiedz ,że powiedzonko : " Olać ciepłym moczem " to znaczy chcieć kogoś udobruchać , ugłaskać , przekonać go do swojej  nieprawdziwej racji w sposób polubowny  , przesadnie grzeczny .
Stosujesz prymitywne zwroty , które pomimo istniejącego w nich sensu i znaczenia , użyte przez ciebie - stają się nieadekwatne do sytuacji.
Dziecko kochane , ten trądzik przejdzie - tylko pamiętaj :nie drap , bo będą szpetne blizny. (2012/07/15 20:11)

u?ytkownik99254


znam ludzi którzy łowiom kilka lat i mają wyniki leprze niż ty przez te trzydzieści

Jak do mnie to było,to jesteś wybitnie śmieszny.Naucz się pisac poprawnie,wtedy zabieraj głos.


Przeanalizowałem ten wątek jak i wypowiedzi tutaj zawarte i sądzę ,że ten wpis dotyczył kol. "Dandec" .
Rzucał się jak z przeproszeniem :  "przeczulony na swoim punkcie frajer" ,że mu inni nie dorównują w wędkarskim stażu i zaawansowaniu , to i doczekał się wreszcie szerokiego odzewu od tych , którzy łowią lat kilka , czyniąc to skutecznie i z nieudawaną przyjemnością .
Pozdrawiam  cię Jopek1971.


I którzy muszą w tym celu założyć sobie nowe konto, bo nie mają odwagi powiedzieć tego samego z prawdziwego konta. Jest na was jedna rada - olać na ciepło i pozwolić byście się dobrze poczuli ze swoimi wynikami - hehe.

Kolego daj sobie luz,nikt Ciebie nie obraził a Ty masz jakieś esy floresy.Napisałem już,że zatargi to na priv.Zachowujesz się jak jakiś młokos.



Ty chyba tego gościa nie czytałeś. Może byś jemu zwrócił uwagę zamiast mnie? Mam pozwalać jakiemuś szczylikowi się wieszać na mojej godności?! O to ci chodzi? No to pięknie! To znaczy, że od dziś wszyscy my, starzy wyjadacze mamy stać na baczność przed dzieciakami które pokazują nam rogi i poniewierają nami? Poczytaj co ten cwaniak pisze to może zrozumiesz o co mi chodzi. A na temat wiedzy - Wujek Google, ciotka Wiki, może jakaś gazetka wędkarska - to jego wiedza. Więc daruj sobie, nie ustawiaj mnie, tylko ustaw jego. Bo ja sobie nie pozwolę smarkom jeździć po mnie jak po zarzynanej świni. Sorry memory. A moderatorowi mogę tylko pogratulować, że pozwala na podobne numery. (2012/07/15 20:33)

u?ytkownik115029


znam ludzi którzy łowiom kilka lat i mają wyniki leprze niż ty przez te trzydzieści

Jak do mnie to było,to jesteś wybitnie śmieszny.Naucz się pisac poprawnie,wtedy zabieraj głos.


Przeanalizowałem ten wątek jak i wypowiedzi tutaj zawarte i sądzę ,że ten wpis dotyczył kol. "Dandec" .
Rzucał się jak z przeproszeniem :  "przeczulony na swoim punkcie frajer" ,że mu inni nie dorównują w wędkarskim stażu i zaawansowaniu , to i doczekał się wreszcie szerokiego odzewu od tych , którzy łowią lat kilka , czyniąc to skutecznie i z nieudawaną przyjemnością .
Pozdrawiam  cię Jopek1971.


I którzy muszą w tym celu założyć sobie nowe konto, bo nie mają odwagi powiedzieć tego samego z prawdziwego konta. Jest na was jedna rada - olać na ciepło i pozwolić byście się dobrze poczuli ze swoimi wynikami - hehe.

Kolego daj sobie luz,nikt Ciebie nie obraził a Ty masz jakieś esy floresy.Napisałem już,że zatargi to na priv.Zachowujesz się jak jakiś młokos.



Ty chyba tego gościa nie czytałeś. Może byś jemu zwrócił uwagę zamiast mnie? Mam pozwalać jakiemuś szczylikowi się wieszać na mojej godności?! O to ci chodzi? No to pięknie! To znaczy, że od dziś wszyscy my, starzy wyjadacze mamy stać na baczność przed dzieciakami które pokazują nam rogi i poniewierają nami? Poczytaj co ten cwaniak pisze to może zrozumiesz o co mi chodzi. A na temat wiedzy - Wujek Google, ciotka Wiki, może jakaś gazetka wędkarska - to jego wiedza. Więc daruj sobie, nie ustawiaj mnie, tylko ustaw jego. Bo ja sobie nie pozwolę smarkom jeździć po mnie jak po zarzynanej świni. Sorry memory. A moderatorowi mogę tylko pogratulować, że pozwala na podobne numery.


Panie Dandec, schowaj pan swoją próżność do kieszeni.
Nie wiem za kogo się pan uważasz ,ale wypowiedzi pańskiego autorstwa rażą ( zresztą już nie tylko mnie )  : eskalacją szambelańskich nawyków , wyniosłością , nieuzasadnioną dumą a także infantylizmem ośmieszającym autora .
Skończ pan już te niepoważne bójki z własnym cieniem i z innymi .
Wywrotowiec się znalazł , psia karma !
Może byś tę swoją zajadłość , przekuł na walkę o przyszłość polskich wód , ryb i przyrody ?
Mam nadzieję ,że spotkamy się kiedyś nad wodą : goniąc ramię w ramię kłusowników i zidiociałych wandali niszczących rybostan poprzez zarybienia obcymi gatunkami ryb !
Musiałbyś jednak mieć odwagę  dziecka a powagę wędkarzy takich jak np: Jopek 1971 . Wtedy przeszedłbyś z moją  ideą do porządku dziennego.
Mój chrześniak Mateuszek , któremu opowiadam o kłusownikach i owej bandzie idiotów , niszczących polską przyrodę często podczas zabawy mawia ,że "walczy z tymi złoczyńcami "
Pozdrawiam  przy okazji Mateuszka , a ty co najwyżej mógłbyś w przyszłości wziąć z niego przykład . Nie wiem czy to możliwe ,ale to przecież tylko dziecko a dzięki takiemu programowi  "małego prania mózgu " jaki  stosuję    -w przyszłości ,  nie zostanie na pewno takim teoretyzującym bohaterem zza płota  ,co to się wymądrzać potrafi tylko w Internecie .
(2012/07/15 20:59)

u?ytkownik99254


I niby ten tekst ma dowodzić, że jesteś wielkim kimś......... brawo. Ubierać swe wywody w ładne słówka i to już załatwia sprawę? Czy myślisz, że jestem aż tak ograniczony? Robienie z kogoś przestępcy za to ze zjadł lina uważam za idiotyzm i o to mi głównie szło. Ale włączyłeś się ze swoją mądrością i nie wiem po jakiego grzyba się do mnie przyssałeś. Ja wyniosły, z szambelańskimi nawykami, z nieuzasadnioną dumą itd..... czy ty człowieku w ogóle czytasz co piszesz, czy tylko popadasz w splątanie jak mawia pewien mój przyjaciel, czyli w niekontrolowany słowotok, a inaczej przerost elokwencji nad inteligencją? Przeczytaj jeszcze raz swój wywód i zastanów się. Przyganiasz komuś a sam....... Tylko pogratulować!

Co do rozpióra to myślę, że go w życiu nie widziałeś na oczy. Ja przynajmniej mogę się przyznać że nie widziałem, bo u mnie te ryby nie występują. Natomiast mądrzyć się tez mogę na jego temat. Właśnie przeczytałem obszerny artykuł na ten temat, ale nie uważam, żeby to było w dobrym tonie walić tu zaraz elaboraty i pierdoły o ochronie, o zarybianiu, o degradacji, o innych gusłach. Ale trzeba mieć odwagę, by się przyznać, zamiast się mądrzyć i błyszczeć wiedzą z Gugla.

(2012/07/15 21:15)

adler


Uwaga - Stop - Koniec - Kropka - AMEN ! 

            Dosyć . Temat wyczerpany , zamykamy . Identyfikacja tej pięknej , pospolitej ryby wyzwoliła w Was najgorsze instynkty , a szkoda , naprawdę szkoda . Nie dziwota że młodzi adepci wędkarstwa zmiatają gdzie pieprz rośnie . W szkole leją , w domu nuda , na portalu obciach . 

(2012/07/15 21:38)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

JOPEK1971


I niby ten tekst ma dowodzić, że jesteś wielkim kimś......... brawo. Ubierać swe wywody w ładne słówka i to już załatwia sprawę? Czy myślisz, że jestem aż tak ograniczony? Robienie z kogoś przestępcy za to ze zjadł lina uważam za idiotyzm i o to mi głównie szło. Ale włączyłeś się ze swoją mądrością i nie wiem po jakiego grzyba się do mnie przyssałeś. Ja wyniosły, z szambelańskimi nawykami, z nieuzasadnioną dumą itd..... czy ty człowieku w ogóle czytasz co piszesz, czy tylko popadasz w splątanie jak mawia pewien mój przyjaciel, czyli w niekontrolowany słowotok, a inaczej przerost elokwencji nad inteligencją? Przeczytaj jeszcze raz swój wywód i zastanów się. Przyganiasz komuś a sam....... Tylko pogratulować!

Co do rozpióra to myślę, że go w życiu nie widziałeś na oczy. Ja przynajmniej mogę się przyznać że nie widziałem, bo u mnie te ryby nie występują. Natomiast mądrzyć się tez mogę na jego temat. Właśnie przeczytałem obszerny artykuł na ten temat, ale nie uważam, żeby to było w dobrym tonie walić tu zaraz elaboraty i pierdoły o ochronie, o zarybianiu, o degradacji, o innych gusłach. Ale trzeba mieć odwagę, by się przyznać, zamiast się mądrzyć i błyszczeć wiedzą z Gugla.


W tych "Guglach" jest całkiem wiele informacji pomocnych,nikt nie jest Bogiem.Lecz tylko zorientowani mogą krytykowac ten portal informacyjny.Kolega jak nawet posiłkuje się w Google,to nie stwierdziłem żadnej popeliny,więc coś wie na temat ryb,zwłaszcza lina.

(2012/07/15 21:38)