Zaloguj się do konta

Różnice w cenach sprzętu

utworzono: 2012/04/27 06:40
krzychu64

Witam

Chciałbym dowiedzieć się jakie zakupy sprzętu preferujecie tj. w sklepach stacjonarnych czy

w internecie. Proszę o Wasze opinie na temat różnic w cenach sprzętu pomiędzy sklepami

stacjonarnymi i internetowymi.

Do założenia tego wątku natchnęła mnie różnica w cenie zakupionego wczoraj kołowrotka do

matchówki. W sklepie w mojej okolicy zakupiłem kołowrotek Mitchell AVOMATCH 400RD w

cenie 165PLN, do tego szpula  żyłki  matchowej 150m za 24,99PLN i spławiczek wagler

za 4PLN. Razem daje to kwotę 193,99PLN.
Suma summarum po negocjacji ze

sprzedającym zapłaciłem 180PLN.
Jakie było moje zdziwienie gdy w domu chcąc zobaczyć

cenę na allegro dostałem wytrzeszczu oczu. Mój kołowrotek został wystawiony przez sklep

"Pstrąg za kwotę 255PLN.

Podaję link do aukcji

http://allegro.pl/kolowrotek-mitchell-avomatch-400-rd-nowosc-4-bb-i2286018765.html [2012-04-27 06:40]

JKarp

CześćA wiesz, że na Grouponie ceny są takie same jak normalnie a czasem są wyższe niż powinny być.A ponoć są tam promocje :http://www.groupon.pl/Ile razy tam nie wejdę tyle razy brak tej jednej osoby ( patrz na lewo ).Naprawdę jest mało sklepów internetowych dających dobre ceny - będąc tyle lat w branży wiem, że dają ceny normalne. Każdy przecież chce zarobić - nikt nie prowadzi interesu dla idei :-)Jak doliczysz do tego koszt przesyłki, koszt wysyłki w razie uszkodzenia to nawet tam gdzie jest taniej wychodzi normalna cena.JK
[2012-04-27 07:12]

barti28s

Kolego ja nie mogę ci dać jednoznacznej odpowiedzi. Zakup jakiegokolwiek sprzętu poprzedzam tygodniowym sprawdzaniem cen w internecie (oczywiście zawsze doliczam koszty przesyłki) oraz sprawdzam w sklepach stacjonarnych które mam "po drodze" bo jak wiesz kasa na dojazd do sklepu to też dodatkowy składnik ceny sprzętu. 
Kupuje i w internecie i w sklepie stacjonarnym. Jednak zawsze mam zasadę żeby nawet jak się decyduje na zakup w internecie to iść do sklepu i wziąć do ręki towar bo często mamy mylne wrażenie co jest na zdjęciach w internecie. Ostatnio właśnie kupowałem upatrzony w internecie kołowrotek cormorana do okoniówki i idąc do sklepu dostałem do ręki... ten kołowrotek wielkości podlodowej! zdziwienie wielkie... no ale wziąłem i jak mi przysłali to przynajmniej nie płakałem po rozpakowaniu bo wiedziałem co będzie. 
A to że do sklepu zajrzeć warto w celu obejrzenia upatrzonego na internecie sprzętu potwierdza następujące zdarzenie. A mianowicie, po pracy podjechałem do RAPY na Czerniakowskiej obejrzeć spinning daiwy który na internecie był najtaniej za 155 zł + przesyłka. Okazało się że na miejscu  też kosztował ok.155 zł a dostałem rabat i kupiłem za 130 zł !!!
Wiem jedno- zakup na uraaa- to żaden zakup a jak troszkę poklikamy to może zostać dużo pieniążków w kieszeni... [2012-04-27 08:33]

krzychu64

Byłem dzisiaj w sklepie w Częstochowie przy ul. Wieluńskiej u Marka - ok. 30km ode mnie. Ten sam model kołowrotka ( miałem go w ręku) w innym kolorze - purpura, i zgadnijcie cenę

Tak, tak jedyne 272PLN.
To nawet ten z allegro wyszedłby 2 zeta taniej z przesyłką kurierską.

Dlatego również sprawdzam ceny zanim cokolwiek kupię.
[2012-04-27 12:40]

JKarp

Cześć "kolor "ferrari"" Tak jest napisane w opisie kołowrotka z Allegro :-) Różnica w cenie 2zł czyli wychodzi praktycznie ta sama cena ;-) A kupując na miejscu masz wiele problemów rozwiązanych. Aż nie chce mi się wierzyć, że jest w cenie aż taka różnica. Ty kupujesz za 165zł a w necie tyle drożej bo praktycznie 100zł. Chyba, że kupiłeś z dostaw z tamtego roku lub inny model.http://www.intersa-fishing.abc24.pl/default.asp?kat=57143&pro=464366 JK
[2012-04-27 14:40]

krzychu64

Witam.
Januszu kołowrotek wskazany przez Ciebie różni sie specyfikacją od mojego, a mianowicie:
wielotarczowy mikrometryczny hamulec tylny
natychmiastowa blokada biegu wstecznego
przedłużona, precyzyjna korbka
antysplątaniowa rolka kabłąka
kabłąk rurkowy
obudowa polimerowa
szpule matchowe : 2 aluminiowe i 1 grafitowa _
u mnie 1 aluminiowa 2 grafitowe
1 szpula głęboka grafitowa
pojemność szpul matchowych : 0, 16 mm / 100 m -
u mnie1 alu i 1 grafit
pojemność szpuli głębokiej : 0, 30 mm / 185 m -
u mnie 1 grafit
przełożenie : 7, 2 : 1
nawój : 105 cm za jednym obrotem korby
8 łożysk w tym jedno oporowe -
u mnie 4 łożyska w tym 1 oporowe
waga : 315 g
- u mnie waga 305g
No i oczywiście kolor mój czarny
Kołowrotek do którego podałem link na Allegro w pierwszym poście jest niestety identyczny z moim a różnica w cenie 90 zeta. Nie wiem tylko dlaczego podano kolor ferrari gdy na zdjęciu jest czarny..

[2012-04-27 21:32]

borsuk 6x9

niestety trzeba sprawdzać sprawdzać i jeszcze raz sprawdzać ceny wszystkiego i wszędzie. mam najlepszy przykład na telewizorze. w media markt ten sam model który kupiłem był droższy o drobne 900 złociszy. i tak samo jest ze wszystkim. co do sprzętu wędkarskiego to mam nieodparte wrażenie że w sklepie który mam po sąsiedzku ceny są niższe a co najwyżej takie same jak na allegro z przesyłką. choć bywają i wyjątki. ostatnio kupiłem przypony na allegro. przy zakupie 60 sztuk cena jednego wyszła mi około 0,40 PLN podczas gdy w sklepie kosztuje 1,20 czyli 3x drożej. [2012-04-27 22:20]