Rozmnażanie ryb akwariowych.

/ 84 odpowiedzi / 3 zdjęć
kaziks403

Powyższe Aulonki to F0. Cena ryb z odłowu stanowi dużą barierę dla akwarystów. (2012/02/07 15:25)

pstrag222

Powyższe Aulonki to F0. Cena ryb z odłowu stanowi dużą barierę dla akwarystów.

Stanowi dużą barierę dla większości akwarystów niestety

Ostatni dużo czytam o
Wielopłetwiec ornatowy - Polypterus ornatipinnis 
Wielopłetwiec - Polypterus delhezi
Wielopłetwiec - Polypterus endlicheri

I myślę , że może za rok za dwa powstanie taki zbiornik specjalnie dla nich
(2012/02/07 16:53)

aligator20

cieżko o taką rybę. głównie ze względu na ich kondycję:)ale dostep jest:P (2012/02/07 19:55)

aligator20

a tęczanki Panowie może posiadali kiedyś???piękna ryba też fajnie się trze:D (2012/02/07 20:05)

pstrag222

cieżko o taką rybę. głównie ze względu na ich kondycję:)ale dostep jest:P

Co masz namyśli? (2012/02/08 10:04)

aligator20

Co masz namyśli?

chodzi mi oto że sprowadzić można każdego dzikusa. tyle że ciężko utrzymać te ryby bo woda musi mieć odpowiednie parametry. a mieć takie jak w  wodzie naturalnej tzn tam z kad ryba jest to ciężko oj ciężko. ale dla chcącego nic trudnego jak to się mówi:) (2012/02/09 22:58)

aligator20

Co masz namyśli?

chodzi mi oto że sprowadzić można każdego dzikusa. tyle że ciężko utrzymać te ryby bo woda musi mieć odpowiednie parametry. a mieć takie jak w  wodzie naturalnej tzn tam z kad ryba jest to ciężko oj ciężko. ale dla chcącego nic trudnego jak to się mówi:) (2012/02/09 22:58)

pstrag222

Co masz namyśli?

chodzi mi oto że sprowadzić można każdego dzikusa. tyle że ciężko utrzymać te ryby bo woda musi mieć odpowiednie parametry. a mieć takie jak w  wodzie naturalnej tzn tam z kad ryba jest to ciężko oj ciężko. ale dla chcącego nic trudnego jak to się mówi:)

Cieżko ciezko dlatego przydatne są filtr RO, lekturki o biotopach no i zero chemii w akwarium (2012/02/14 07:19)

aligator20

Ro to podstawa. najlepiej mieć kontakt z osobami które sprowadzają te ryby. z reguły mają sporą wiedzę na temat danego gatunku:D chemia nie do końca jest przydatna. jedynie witaminy dla rybek jesli są delikatne. a Co Pan chce trzymać co rozmnożyć???może doradze:) pozdrawiam (2012/02/15 14:13)

Sitownik

Cześć wszystkim!

Moge spytać ile ma lat twórca wątku? 

Ja rozmnożyłem (prawie) gupiki. Prawie bo jest jeszcze w ,, ciąży '' :)

Pozdrawiam Filip

(2012/02/15 14:40)

withanight88

Żeby rozmnożyć gupiki nie trzeba żadnych szczególnych zabiegów, one mnożą się na potęge...
U mnie na szczęście ostatnio się uspokoiły , albo są natychmiast zjadane albo niema ich tyle co na początku....
Największy poród 19 sztuk od jednej samicy. (2012/02/15 19:11)

aligator20

Cześć wszystkim!

Pozdrawiam Filip

starszy człowiek24?a co?:) (2012/02/15 19:50)

aligator20

Żeby rozmnożyć gupiki nie trzeba żadnych szczególnych zabiegów, one mnożą się na potęge...
U mnie na szczęście ostatnio się uspokoiły , albo są natychmiast zjadane albo niema ich tyle co na początku....
Największy poród 19 sztuk od jednej samicy.

nieprawda:)
zależy jakie gupiki. gupik gupikowi nie równy. :)
rozmnażałem kiedyś gupiki miałem ich sporo. sporo rybek rozmnażałem -małych i dużych:) (2012/02/15 19:54)

Sitownik

Cześć wszystkim!

Pozdrawiam Filip

starszy człowiek24?a co?:)

Nie, nic :)

(2012/02/15 20:06)

kaziks403

Witam. Kolego Łukaszu, jak ju z wcześniej pisałem, hodowla gupików jest hodowlą trudną jeżeli nie zna się podstw genetyki ryb. To co sprzedają w większości sklepów to tragedia a nie gupiki.

Oczywiście rozmnoży się kazda ryba żyworodna jeżeli bedzie samiec i samica. Ale co z tego wyrośnie to juz całkiem inna sprawa.

Pozdrawiam i życzę hodowania a nie trzymania ryb.

(2012/02/15 20:45)

Sitownik

Witam. Kolego Łukaszu, jak ju z wcześniej pisałem, hodowla gupików jest hodowlą trudną jeżeli nie zna się podstw genetyki ryb. To co sprzedają w większości sklepów to tragedia a nie gupiki.

Oczywiście rozmnoży się kazda ryba żyworodna jeżeli bedzie samiec i samica. Ale co z tego wyrośnie to juz całkiem inna sprawa.

Pozdrawiam i życzę hodowania a nie trzymania ryb.

Kolego, możesz mi powiedzieć jak poznać taką ,, zepsutą rybe ''? chodzi mi o genetyke.

(2012/02/15 21:09)

kaziks403

Młody człowieku, zanim się weźmiesz za cokolwiek, trzeba NAJPIERW zdobyć wiedzę. Chociaż podstawy.

Odpowiedz najpierw sobie na pytania:

- jakiego pochodzenia masz ryby, jakiej odmiany, jak wyglądają rodzice

- czy kupiłeś samicę już zapłodnioną (jeżeli trzymana w akwarium z samcami to 100% zapłodniona). I urodzi niewiadomo co.

- czy kupione przez Ciebie rybki spełniaja standardy ( przeglądarka-"standardy gupików") i czy nie mają zniekształceń.

- czy masz możliwość założenia tylu niewielkich zbiorników, aby trzymać osobno same samice. Samce trzeba oddzielić jak najszybciej ( jak tylko da sie dostrzec gonopodium).

I do poczytania:

http://www.akwarium.net.pl/adv/genetyka_cz1.htm

Piszemy oczywiście o profesjonalnej hodowli gupika. Moim zdaniem, a że trochę starszawy jestem, mogę się mylić, biorąc jakiekolwiek zwierzę pod swoją opiekę, musimy do niego podchodzić profesjonalnie.

Pozdrawiam

(2012/02/15 22:10)

aligator20

liczy sie też pokarm witaminki woda itp itd książki można pisać (2012/02/15 22:42)

aligator20

widzę że grono akwarystów jest bardzo zawężone. niewielu bawi się wodą w domu. aszkoda bo tema bardzo ciekawy i interesujący.:) (2012/02/16 22:21)

pstrag222

Ro to podstawa. najlepiej mieć kontakt z osobami które sprowadzają te ryby. z reguły mają sporą wiedzę na temat danego gatunku:D chemia nie do końca jest przydatna. jedynie witaminy dla rybek jesli są delikatne. a Co Pan chce trzymać co rozmnożyć???może doradze:) pozdrawiam

Niestety rybek które mam zamiar hodować w przyszłości cięzko będzie rozmnozyc i raczej bedzie to nie mozliwe:) (2012/02/17 10:08)

aligator20

Ro to podstawa. najlepiej mieć kontakt z osobami które sprowadzają te ryby. z reguły mają sporą wiedzę na temat danego gatunku:D chemia nie do końca jest przydatna. jedynie witaminy dla rybek jesli są delikatne. a Co Pan chce trzymać co rozmnożyć???może doradze:) pozdrawiam

Niestety rybek które mam zamiar hodować w przyszłości cięzko będzie rozmnozyc i raczej bedzie to nie mozliwe:)

chodzi o wielkopłetwca?? (2012/02/17 13:35)

aligator20

Niestety rybek które mam zamiar hodować w przyszłości cięzko będzie rozmnozyc i raczej bedzie to nie mozliwe:)

chodzi o wielkopłetwca?? (2012/02/17 13:35)

pstrag222

chodzi o wielkopłetwca??

Nie tylko ale tak
Wielopłetwiec ornatowy - Polypterus ornatipinnis 
Wielopłetwiec - Polypterus delhezi
Wielopłetwiec - Polypterus endlicheri
i może trzciniaki ale cała obsada i baniak to narazie marzenia i sprawa otwarta:)
(2012/02/17 13:56)

aligator20

no no!!! to widzę poważne ryby będzie Pan trzyamł. fajnie!!! lubie takie urozmaicenia i nowości w akwarystyce. trzciniak bardzo ciekawa ryba. śliska strasznie:D (2012/02/17 20:34)