Zaloguj się do konta

Rozmieszczenie wędek na stanowisku

utworzono: 2013/05/20 11:53
dw998

Witam, pomóżcie mi jestem laikiem w metodzie gruntowej, chciałbym abyście pomogli mi w skonstruowaniu mojego stanowiska. Posiadam dwie wędki do gruntu karpiówkę 2.5lbs 3.9m i drgającą szczytówkę 100g 3.6m. Myślę aby pierwsza była "cięższa" z zestawem na karpia - łeska na żyłce głównej ok 60g i zakończone włosem z kulką proteinową. Drugi zestaw "lżejszy" na inny białoryb z białymi robakami i koszyczkiem zanętowym w zestawie. Co wy na to? Nie chcę łowić tylko typowo na karpie. I jeszcze rozmieszczenie ich na łowisku czy rysunek przedstawia dobry sposób? Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi ;) [2013-05-20 11:53]

aandi76

Wszystko wygląda jak powinno ,tylko do feedera nie musisz stosować sygnalizatora elektronicznego bo żyłka jest ciągle napięta. A do karpiówki sygnalizator jak najbardziej plus bąbka
[2013-05-20 19:50]

luki1006

Jeśli chcesz do obydwu wędek sygnalizator to feeder ustaw tak jak karpiówkę i karpiówka raczej też na dwóch podpórkach powinna być. [2013-05-20 20:05]

JKarp

CześćNa pewno nie stawiaj przed feederem tego czujnika brań.Mała pomyłka w ustawieniu i albo rwiesz żyłkę po zacięciu zahaczoną o sygnałek albo wyrywasz sygnałek z podpórką i ląduje on w wodzie kilka kroków od Ciebie.JK
[2013-05-20 20:22]

dw998

Więc co najlepiej użyć do sygnalizacji brań drgającej szczytówki?
Wiem że to ona jest odpowiedzialna za pokazywanie brań ale sami dobrze wiecie że czasami trzeba zająć się czymś innym lub coś oderwie naszą uwagę od szczytówki.
Co wtedy?
[2013-05-20 22:48]

JKarp

CześćWidzisz tak to jest jak kupisz każdą wędkę do innej metody.Niby obie każda z oddzielna jest fajna i dobra ale feeder wymaga skupienia w przeciwieństwie do karpiówki, przy której w sumie siedzisz i czekasz na dźwięk sygnałka.
W sumie możesz założyć jakiś dzwoneczek ale nie jest to dobry sposób. Czy tak czy tak należy siedzieć i obserwować szczytówkę.JK [2013-05-20 22:55]

lynx

Często stawiam sygnalizator do federka bo tak jak piszesz i ja też lubię połazic wkoło z aparatem. Stawiam tak daleko z przodu aby przy najwiekszym ugięciu federa koncówka nie dostała do sybnalizatora. Feder nie stoi w pionie tylko równolegle do brzegu.
Do pionu mam sygnalizatorek mocowany na wędzisku ale przy słabych braniach nie zdaje egzaminu a sygnał ma taki, ze jak przysniesz to on cie z butów wydrze.
[2013-05-21 00:01]

JKarp

CześćZ całym szacunkiem ale nie tak dawno jeden z Kolegów wstawił fotkę na której pokazane było dość nietypowe uszkodzenie czyli gniazda wędki w sygnałku. Oczywiście były żale, że to lipny sygnałek, materiał obudowy itp. W wyniku wymiany spostrzeżeń przez PW dowidziałem się, że właśnie w ten sposób stawia sygnałek jaki opisujesz. Nie powielajmy błędów prowadzących być może do utraty ryby życia lub do uszkodzenia sprzętu.Jeśli już ma być ten sygnałek to najlepiej go ustawić jak przy karpiówce.Zapomniałem dopisać, że uszkodzenie było spowodowane żyłką 0,25 mm, która weszła pod antypoślizgowe podkładki zamocowane w gnieździe.Tu na tym zdjęciu widać taką podkładkę.JK [2013-05-21 08:11]

perwer

Nie śmiało - bo po Januszu nic lepszego wymyslic nie idzie  hehe pozdro Janusz ,ale...
Ale jak ja miał bym coś skromnie doradzic ,to kup sobie w takim wypadku podpórkę z sygnalizatorem .Wytwarza ona dzwieki na delikatny ruch wędki w bok .Wtedy bedziesz mógł łowic typowo na feedera i nie musiał być cały czas skupiony ....
[2013-05-21 08:36]

dw998

Jutro wybieram się z rana na rybki i coś pokombinuję i postaram się znaleźć złoty środek waszych podpowiedzi. Oczywiście podzielę się z wami moimi spostrzeżeniami ;) [2013-05-21 08:59]

JKarp

CześćNie ma złotego środka ;-)Albo feedera używasz jak feedera ( bez sygnałka, dzwonka itp ) lub stawiasz jak karpiówkę z sygnałkiem.Ale kombinuj - może cos wymyślisz.JK [2013-05-21 09:10]

perwer

CześćNie ma złotego środka ;-)Albo feedera używasz jak feedera ( bez sygnałka, dzwonka itp ) lub stawiasz jak karpiówkę z sygnałkiem.Ale kombinuj - może cos wymyślisz.JK

Widze Janusz że nie czytasz postów wyżej .
Podpórka z sygnalizatorem nie wyklucza łowienie na feedera bez skupienia sie na patrzeniu w wedkę..

Jest to może nie złoty środek ,ale niech bedzie srebny .Dzwoneczek sprawdza sie tylko przy dość mocnych braniach ,a nie zawsze ryba tak bierze ,a stawianie wędki jak karpiówka ma sie nijak do łowienia metodą feeder .

stawiasz końcówkę szczytówki na takiej podpórce i każde zasygnalizowane branie -nawet delikatne -wytwarza sygnał dźwiekowy - wtedy nie patrzac na szczytówke łowisz metoda feeder...panimaju choć troche czy nikagda pojecia w głowie?
[2013-05-21 09:57]

JKarp

Darek czytam uważnie wszystko ;-)Tylko uważam, że pomysł z sygnałkiem przed wędką może prowadzić do uszkodzenia żyłki, wędki lub nawet sygnałka."  Z całym szacunkiem ale nie tak dawno jeden z Kolegów wstawił fotkę na której pokazane było dość nietypowe uszkodzenie czyli gniazda wędki w sygnałku. Oczywiście były żale, że to lipny sygnałek, materiał obudowy itp. W wyniku wymiany spostrzeżeń przez PW dowidziałem się, że właśnie w ten sposób stawia sygnałek jaki opisujesz. Nie powielajmy błędów prowadzących być może do utraty ryby życia lub do uszkodzenia sprzętu.Jeśli już ma być ten sygnałek to najlepiej go ustawić jak przy karpiówce.Zapomniałem dopisać, że uszkodzenie było spowodowane żyłką 0,25 mm, która weszła pod antypoślizgowe podkładki zamocowane w gnieździe.Tu na tym zdjęciu widać taką podkładkę.JK"

Oczywiście, że przecież w wędkarstwie można prawie wszystko pokombinować. Ja nie napisałem, że nie ale po co ?  Po co powielać czyjeś błędy ;-)

[2013-05-21 10:49]

perwer

Przed szczytówką nie sygnalizator !!!!!!!!! Janusz nie wszystko w wedkarstwie jest karpiowe .

Podpórka z budowanym sygnalizatorem do feederaaaaaaaa. Jest to taka podpórka która przy braniach na feedera wytwarza dzwiek ..PANIMAJETTT????
[2013-05-21 11:43]

perwer

Przed szczytówką nie sygnalizator !!!!!!!!! Janusz nie wszystko w wedkarstwie jest karpiowe .

Podpórka z budowanym sygnalizatorem do feederaaaaaaaa. Jest to taka podpórka która przy braniach na feedera wytwarza dzwiek ..PANIMAJETTT????

DODAM ŻE TO SAMA PODPÓRKA -tak jakby zwyczajnie kład wędkę na podpórce -tyle tylko że przy delikatnych drganiach wytwarza sygnał ...ufff ...ktoś to wymyslił żeby  tak jak karpiarze  poławiacze feederem mieli ułatwione zycie.
[2013-05-21 11:47]

JKarp

A o to chodzi ;-)Teraz panimajet :-)Nie wiem, nie widziałem jak to działa.JK [2013-05-21 11:48]

luki79

Perwer o takie Tobie chyba chodzi?
[2013-05-21 12:06]

lynx

O to to.
[2013-05-22 23:27]

perwer

Perwer o takie Tobie chyba chodzi?

Tak tak- sa różne wersje .Ja osobiście widziałem  z mechanizmem wbudowanym w podpórce -tak że w ogóle nie różniła sie od normalnej ...ale ogólnie o to chodzi....mało kto o tym wie i stosuje ,ale może warto wypróbować.
[2013-05-23 11:37]