Rozmiary haczyków i firmy jakie stosujecie

/ 16 odpowiedzi
Witam,chciałbym prosić o rade jakie rozmiary haczyków i jakie firmy stosujecie?Ja mam firmy Bushido 10, ale nie jestem zadowolony gdyż nawet przy zaczepie o małe zielska haczyki się poddają i prostują:/ możecie polecić coś mocniejszego, tak przynajmniej na np. 3kg. rybę. I gdzie można je nabyć na gterenie Opole Krapkowice.Pozdrawiam
ogtw


Ja stosuję haczyki od nr. 18 do 1,0 . Nigdy nie patrzę na to jak się nazywają. Gdyby się nazywały Mustad, to bym nie kupił, Bushido też bym nie kupił, bo ta nazwa nie pasuje do haczyków. Na moich haczykach najczęściej pisze Kamatsu. (2015/10/14 15:50)

notaki


Witam,
chciałbym prosić o rade jakie rozmiary haczyków i jakie firmy stosujecie?
Ja mam firmy Bushido 10, ale nie jestem zadowolony gdyż nawet przy zaczepie o małe zielska haczyki się poddają i prostują:/ możecie polecić coś mocniejszego, tak przynajmniej na np. 3kg. rybę. I gdzie można je nabyć na gterenie Opole Krapkowice.


Samo Twoje pytanie jest - nie obraź się - lamerskie.
W rozmiarze haka 10 jest mnóstwo  wzorów rózniacych się tak krzywizna łuku kolankowego, podgięciem ostrza, jego ułożeniem w osi haka, wielkością zadzioru , gruboscia drutu, rodzajem mocowania ( łopatka, bądź uszkiem ), katem podgiecia tegoż mocowania   i wreszcie długoscią trzonka  i kolorem haka.

Kazdy z tych typów ma określone wlasciwości, przeznaczony jest tak dla róznych przynęt, metod połowu i planowanego gatunku poławianej ryby.

Wiec stwierdzenie: Używam haka 10 firmy xxx jest tak naprawdę mowieniem o niczym. (2015/10/14 16:07)

Artur z Ketrzyna


Witam,
chciałbym prosić o rade jakie rozmiary haczyków i jakie firmy stosujecie?
Ja mam firmy Bushido 10, ale nie jestem zadowolony gdyż nawet przy zaczepie o małe zielska haczyki się poddają i prostują:/ możecie polecić coś mocniejszego, tak przynajmniej na np. 3kg. rybę. I gdzie można je nabyć na gterenie Opole Krapkowice.
Pozdrawiam

Jak kolega wyżej napisał. Haków jest multum. Nawet jedna firma ma wiele typów, dedykowanych do różnych przynęt jak i metod.
Ja używam haków firm: Mustad, Kamakatsu itd.
Haki na grunt, czy większą rybę, muszą być wykonanie solidniej. Czyli z grubszego drutu i mieć podkuwane kolanka.
(2015/10/14 17:55)

Jakub Woś


Ja od dwóch lat używam tylko haków Robinson Titanium. Haki przygotowane specjalnie pod większość popularnych gatunków ryb. Na kazdym opakowaniu masz nawet grafikę ryby, także się nie pomylisz. W dodatku można nabyć również z gotowymi przyponami. (2015/10/14 18:21)

pstrag222


firma , firmie nie równa jak i numeracja  (2015/10/14 19:56)

jannowywpoznaniu


kup kamatsu sprawdzone i jak najbardziej ok tylko że rozmiar 10 jest różny w zależności od gatunku ryby (zawsze na opakowaniu jest obrazek )jak prostują ci się haki to na pewno stosujesz jakieś delikatne druciaki
oznaczenie czy hak jest kuty itp .z reguły jest zawsze na opakowaniu(kamatsu tak ma ) i to prostymi rysunkami nie trzeba być żadnym ekspertem żeby rozszyfrować
miałem haki Bushido i są to chyba haki trapera nic mi się nie rozginały
sam używam haków nr4 lub 6 zależy od modelu przeważnie złotych
duży hak + duża przynęta = duża ryba (2015/10/14 23:15)

Pierre87


Ja od 2 lat używam haków drennan rozmiary od 4 do 14 Wild gape specjalist ogólnie łowie jedynie z gruntu na nie i jeszcze mnie nie zawiodły na haku nr 10 wycholowalem karpia 10 kg i z hakiem nic się nie stało. Każdy wędkarz ma swoje gusta i gościki dla każdego jego haki będą najlepsze bo jemu się akurat sprawdzają. Z tych co masz jesteś niezadowolony więc kup inne w końcu znajdziesz swoje najlepsze dla ciebie. (2015/10/15 01:15)

notaki


hak + duża przynęta = duża ryba



:D :D :D Ale się obsmiałem :-)
Swoje najwieksze karpie zlowiłem na pojedyncze ziarno kukurydzy na haku drennana nr 10 .

A na rosówkę na haku nr 2 swojego czasu masowo brały okonie o wymiarze ok 12-15 cm  :-D
O kiełbiach nie wspomnę ;-)

P.S Kilka dni temu poszalałem ciągnąc lipienie w granicach 40 cm na suchary krecone na hakach nr 14-16
Na "nimfowe" próby  na hakach nr  6-8 ciągnałem klenie w granicach 20-25 cm ;-)
(2015/10/16 21:11)

AWOR


Polecam i zachęcam do analizy tabeli zamieszczonej na tej oto stronie http://www.leszcz.pl/tabela_haczyki.php  życzę oczywiście połamania. (2015/10/18 15:29)

rafal0414


mi bardzo przypadły haki drenana  swit korn do metody przeważnie ujeło mnie to że byle by sie do czegoś dotknoł to cięzko go odczepić... stosowałem do tej pory różne .. doświadczenia mi brak bo krtę mam 2 rok ale myślę że do metody w przyszłym roku będę używał nr od 10 do 12 .. w tym roku przeważnie używałem 8 i jeżeli znudziła mnie drobnica to przechodziłem za większe.. ale myśle że na 10-12 też coś ładnego można wychaczyć/ .pozdrawiam (2015/11/06 18:06)

notaki


dokładnie to samo zaonserwowałem na hakach guru, Mialay tendencje do "samoczepiania się ". doktnięcie palcem skutkowalo zaczepieniem się o niego. Sa niesłychanie ostre i maja rewelacyjnie dobrany kat szkodliwy , co powoduje że pustych brań na nich praktycznie nie ma.
Ćwiczylem te haki wraz z fabrycznymi przyponami do method.
Rzadko coś z pelnym przekonaniem polecam, ale te haki i te przypony polecam !!!!
( a i cena nie zabija )

Szczególnie ze stoperami speedstop. Po prostu rewelka !!
Dla nie wiedzacych co to takiego :   http://allegro.pl/haki-z-przyponami-guru-speedstop-rigs-nr-10-12lb-i5728212692.html
( link przypadkowy )


(2015/11/06 18:56)

lynx


Nie bierz druciaków zwykłych bo się prostują i nie bierz druciaków hartowanych bo pękaja. Ja zawsze biorę kute. Wielkość haka stosuj do ryby. Tam ktos pisał, że na opakowaniu jest grafika. To szyld i na to nie patrz. Wazne natomiast są kształty ale jak mówią, na zwykłą rybe zwykły hak. Z czasem sam się przekonasz. Proste metody są najlepsze i tansze. Po co Ci hak za 15 zł jak to samo złowisz 10 razy taniej. (2016/01/23 18:43)

JKarp


???????????
Wybacz ale ja ten temat przerobiłem. Haczyk się rozgiął i być może karp życia się spiął.
JK (2016/01/23 21:13)

jarek-szwemin


Ja polecam haczyki Owner. Przystępna cena i nigdy mi się nie wyprostował. A ostre jak cholera! I nawet po wielu łowieniach/rybach dalej są jak nowe. 17-18 sztuk 7-10 zł. Testowane na garbusach. Polecam (2016/01/23 21:34)

notaki


Nie bierz druciaków zwykłych bo się prostują i nie bierz druciaków hartowanych bo pękaja. Ja zawsze biorę kute.


czyli... wszystkie poważne firmy produkujące "druciaki" żyją tylko z tego, ze ktoś jeszcze nie przeczytał Twojego postu i ludziska głupotę robią kupując ich produkcję ??
Nie wypowiadaj  kolego sympatyczny kategorycznych sądów, nie  wiedząc do końca  jak działa cienki, a jak grubszy haczyk :-) (2016/01/23 21:44)