Rozmiar żywca

/ 1 odpowiedzi
Chciałbym zacząc swoją przygodę z łowieniem na żywca oglądąłem pare poradników więc mniejwięcej orjętuje się w zestawach a łowiąc na bata i wypuszczając małą rybkę która połkneła tak haczyk że problem był z wyhcaczeniem i trafiała do wody już prawie martwa i chlupotała po wodzie zauważychem jak porywa ją jakiś drapieżnik i to mnie zainspirowało do żywca problem w tym że niewiem jaki rozmiar może mieć rybka na szczupaka i okonia a przy okazj korzystając zadam jeszcze pytanie które jest lepsze nabjanie ryb czy za warge czy za kark i czy kotwica czy lepiej hak z góry wielkie dzięki.
Jakub Woś

Skoro drapieżnik na Twoich oczach zaatakował rybkę to zacząłbym od żywców podobnej wielkości do tej rybki. Na małego żywca może wziąć szczupak kazdej wielkości. NA dużego zazwyczaj biorą te większe szczupaki choć zdarza się że i mały pistolet walnie w rybke której żadnymi prawami fizyki połknąć nie ma prawa. Zazwyczaj widuję jako żywce karasie wielkości 7-10cm. Choć widziałem też człowieka który na żywca stosował ponad 20cm klenie.

Ja zazwyczaj zaczepiałem za grzbiet na wodzie stojącej i za pyszczek na wodach płynących, z tym że nie wolno hakiem zamknąć rybce pyszczka bo długo nie pożyje.

Jeśli chodzi o wybór między hakiem a kotwicą to tu zapewne każdy ma swoje zdanie. Kotwicę trudniej wyjąć i może uszkodzić rybie skrzela. Hak pojedynczy znowu jest głębiej połykany i też może uszkodzić drapieżnika. Ja zazwyczaj pod szczupaka stosowałem kotwice a na okonia hak pojedyńczy (2017/06/19 11:14)

Wedkuje.pl poleca

Aplikacja