Zaloguj się do konta

rozliczenie budżetu OM PZW za rok 2011

utworzono: 2012/01/04 13:27
JakubUrsynow

Witam kolegów, mam pytanie czy ktoś się orientuje gdzie znajdę rozliczenie budżetu OM PZW za rok 2011? Na stronie nie znalazłem, może źle szukam. [2012-01-04 13:27]

JakubUrsynow

Podbijam zapytanie [2012-01-05 13:28]

Zbig28

Bardzo ciekawe pytanie, lecz obawiam się, że konkretnej odpowiedzi nie uzyskasz. Swego czasu czyniłem wraz z ówczesnym zarządem koła starania o dostęp do szczegółowego budżetu OM PZW.
Bezskutecznie !!!
Zbyto nas jedynie nic nie znaczącym bardzo ogólnikowym dokumentem, z którego nic nie można było wywnioskować. Budżet był TAJNY  o czym informowałem szeroko na moim blogu tego portalu. ( zachęcam do przeczytania tych tekstów ).
Natomiast na wiosnę każdego roku ZOM przesyłał nam ( ZK )  informację zawierającą kwoty wydatkowane na poszczególne zadania. Niestety, też bardzo ogólnikowe.
Na ich podstawie nie można było dokonać oceny prawidłowości wykonania budżetu, tym bardziej, że szczegółowy jego plan nie był publikowany.
Nie pomogło wnioskowanie do Komisji Rewizyjnej "działającej" w OM.
Pozdrawiam.
[2012-01-06 16:53]

tstaros

To jakaś kpina. CZy w tym ktaju nie ma jakiejś instytucji, ktora mogłoby przeprowadzić kontrolę, np. NIK? [2012-01-08 09:48]

Romuald55

Jeżeli jesteś członkiem PZW to możesz dostać do wglądu w Okręgu ale za rok 2010.Za 2011 jeszcze nie ma bilansu w żadnym okręgu. [2012-01-08 09:56]

JakubUrsynow

Dokopałem się do sprawozdania za 2010. Być może na 2011 już jest, nie wiem, nie szukałem. Uderza to o czym pisał kolega Zbig28, dokument jest zwyczajnie niezrozumiały. Nie można w żaden sposób ocenić czy nasze pieniądze (jak widać, niemałe) są wydawane tak jak należy. Z informacjami o zarybieniach też jest podobnie. Niby były i wiadomo ile ale gdzie i kiedy to już nie bardzo.
Inna sprawa, gro ludzi na forum piszę na temat pzw źle, czasami wprost stawiając zarzuty i nikt nie reaguje. Wydawało by się, że takiej organizacji zależy na dobrym imieniu, że należałoby coś z tym zrobić. Nikomu się nie chce, czy może zarzuty są najzwyczajniej w świecie prawdziwe? [2012-02-07 08:53]