Zaloguj się do konta

Równouprawnienie

utworzono: 2015/02/02 11:36
Artur z Ketrzyna



Nie trzeba tworzyć nowych - wystarczy przestrzegać tego co jest.Zapewniam Cię, że wiedzą o opcji niezrzeszony ale kasa robi swoje.JK

I co z tego wynika?
To że zapisali się by mieć taniej, i nie korzystają ze swoich praw.
I zapewniam Cię że połowa z tych o których piszesz. Tak naprawdę nie wiedzą.
Bo nie mówili że opłacają kartę itd.
[2015-02-11 23:55]

pawelz



Nie trzeba tworzyć nowych - wystarczy przestrzegać tego co jest.Zapewniam Cię, że wiedzą o opcji niezrzeszony ale kasa robi swoje.JK

I co z tego wynika?
To że zapisali się by mieć taniej, i nie korzystają ze swoich praw.
I zapewniam Cię że połowa z tych o których piszesz. Tak naprawdę nie wiedzą.
Bo nie mówili że opłacają kartę itd.

Sorry, ze sie wtrace, ale z jakich praw nie korzystaja ?.
Ten dzialacz spoleczny, ten "prawdziwy" czlonek PZW wg Twoich standardow z jakich to praw korzysta w stosunku do mnie. Ja naleze do tej pierwszej, wiekszej grupy leni nalezacych tylko i wylacznie dla mniejszych oplat. Coz jeszcze pozytywnego moge dostac od PZW (bo tak rozumiem korzystanie ze swoich praw) ?. Mam dostepne lepsze lowiska ?. Place mniej ?.
[2015-02-12 08:44]

JKarp

I co z tego wynika? To że zapisali się by mieć taniej, i nie korzystają ze swoich praw. I zapewniam Cię że połowa z tych o których piszesz. Tak naprawdę nie wiedzą. Bo nie mówili że opłacają kartę itd.

A ja nie rozumiem co masz na myśli?JK [2015-02-12 09:02]

Artur z Ketrzyna

To że nie wiedza jakie maja prawa jako członkowie, itd.
Sam z nich korzystać nie umiesz...
Mówisz "A", a to co możesz nie robisz by tak było...
[2015-02-12 09:21]

Jędrula

To że nie wiedza jakie maja prawa jako członkowie, itd.
Sam z nich korzystać nie umiesz...
Mówisz "A", a to co możesz nie robisz by tak było...







Czyli jakie to prawa ? Bo może coś przegapiłem ?




[2015-02-12 09:43]

JKarp

Czyli jakie to prawa ? Bo może coś przegapiłem ?
No ja też jakby nie w temacie.

Artur nie mów półsłówkami, na domysły itd. Napisałeś coś ( I co z tego wynika? To że zapisali się by mieć taniej, i nie korzystają ze swoich praw.)  to wytłumacz co masz na myśli ? Bo ja swoje prawa znam . Tylko nie pisz proszę o zebranaich, petycjach, głosowaniach i wnioskach bo my mówimy o równouprawnieniu a w zasadzie o tym, że PZW nie traktuje równo obywateli Polski.
JK [2015-02-12 11:02]

Artur z Ketrzyna

Czyli jakie to prawa ? Bo może coś przegapiłem ?
No ja też jakby nie w temacie.

Artur nie mów półsłówkami, na domysły itd. Napisałeś coś ( I co z tego wynika? To że zapisali się by mieć taniej, i nie korzystają ze swoich praw.)  to wytłumacz co masz na myśli ? Bo ja swoje prawa znam . Tylko nie pisz proszę o zebranaich, petycjach, głosowaniach i wnioskach bo my mówimy o równouprawnieniu a w zasadzie o tym, że PZW nie traktuje równo obywateli Polski.
JK

Tak nie mówmy o tym. Bo ...
Mówmy o równouprawnieniu. Porównać nie zrzeszonego do członka organizacji. To tak jak motor roweru. Niby oba to jednoślady. A inne uprawienia potrzebne (na karcie rowerowej motorem nie pojeździsz...).
[2015-02-12 12:59]

JKarp

Artur powiedz co ma piernik do wiatraka ? Nadal nie odpowiedziałeś na pytanie: " Artur nie mów półsłówkami, na domysły itd. Napisałeś coś ( I co z tego wynika? To że zapisali się by mieć taniej, i nie korzystają ze swoich praw.)  to wytłumacz co masz na myśli ? Bo ja swoje prawa znam . Tylko nie pisz proszę o zebranaich, petycjach, głosowaniach i wnioskach bo my mówimy o równouprawnieniu a w zasadzie o tym, że PZW nie traktuje równo obywateli Polski."
Poza tym prawo do wędkowania daje nam ustawa i Konstytucja RP nie dzieląc ludzi na zrzeszonych i niezrzeszonych. Żadne prawo nie mówi o zrzeszonych lub niezrzeszonych.  Jednym z aspektów równouprawnienia jest to, że nikt nie może się poczuć dyskryminowanym finansowo i gospodarczo a nie należenie lub nie nie należenie do stowarzyszenia. Poza tym nadal jest pewien problem - ten zły, nie będący w PZW za to, ze płaci dużo więcej nie zyskuje zupełnie nic. Na łowiskach gdzie trzeba zapłacić każdy kto płaci ma równe szanse, równe warunki do wędkowania. Nie musi robić nic oprócz respektowania regulaminu łowiska.  Żadnych głosowań, czynów społecznych !!!
JK [2015-02-12 13:21]

pawelz

No i dalej nie wiem, czego to ja moge jeszcze sie domagac w ramach swoich praw od PZW.
[2015-02-12 13:52]

JKarp

Tak nie mówmy o tym. Bo ...
No masz Paweł odpowiedź tylko sam sobie odpowiedz BO: ...
Masz domagać się bo płacisz : rybnych wód, jasnych przepisów dotyczących wędkowania, przejrzystości finansowej, straży rybackiej PZW, PODNIESIENIA WYMIARÓW NIEKTÓRYCH RYB I ZMNIEJSZENIA LIMITÓW, WYWALENIA RYBAKÓW I ZAPISU O RACJONALNEJ GOSPODARCE RYBACKIEJ.
JK [2015-02-12 14:44]

Artur z Ketrzyna

Jak grochem o ściane.
Poza tym prawo do wędkowania daje nam ustawa i Konstytucja RP nie dzieląc ludzi na zrzeszonych i niezrzeszonych. Żadne prawo nie mówi o zrzeszonych lub niezrzeszonych.
A o czym pisze w ustawie o stowarzyszeniach?


Na łowiskach gdzie trzeba zapłacić każdy kto płaci ma równe szanse, równe warunki do wędkowania. Nie musi robić nic oprócz respektowania regulaminu łowiska.  Żadnych głosowań, czynów społecznych !!!
Jeśli mówisz o wodach użytkowanych przez osoby fizyczne, to Tak zgada się.


Masz domagać się bo płacisz : rybnych wód, jasnych przepisów dotyczących wędkowania, przejrzystości finansowej, straży rybackiej PZW, PODNIESIENIA WYMIARÓW NIEKTÓRYCH RYB I ZMNIEJSZENIA LIMITÓW, WYWALENIA RYBAKÓW I ZAPISU O RACJONALNEJ GOSPODARCE RYBACKIEJ.
JK

Nie masz a możesz, nie płacisz a opłacasz składki i jesteś członkiem. No i powinieneś dbać o wspulne dobro... Ale dla Ciebie to śmieszne, niby dorosły, a ma takie problemy...
[2015-02-12 16:01]

Artur z Ketrzyna

No i dalej nie wiem, czego to ja moge jeszcze sie domagac w ramach swoich praw od PZW.

Na to to ja już Ci nic nie poradzę. Że sam nie wiesz tak naprawdę czego by chcieć, do czego dążyć.
Jak Ty tego nie rozumiesz że sam tworzysz PZW (jesteś jego częścią), a nie w formie oni. No fakt, ty tylko siedzisz z boku...
:-)
[2015-02-12 16:07]

Jędrula

Janusz , Paweł ! To nie ma sensu ... [2015-02-12 16:15]

JKarp

Wiem Jędrula ale chcę pokazać i pokazałem, że nie ma takiego czegoś w polskim prawie jak niezrzeszony. To PZW wymyśliło sobie taki tworek ;-)Wykazałem, że czy zapłacę 200 czy 600 zł i tak dostanę to samo więc po jakie licho mam płacić 600 zł ? 
jak grochem o ściane. Poza tym prawo do wędkowania daje nam ustawa i Konstytucja RP nie dzieląc ludzi na zrzeszonych i niezrzeszonych. Żadne prawo nie mówi o zrzeszonych lub niezrzeszonych.  A o czym pisze w ustawie o stowarzyszeniach?
No pokaż gdzie jest mowa o niezrzeszonych? W ustawie jest tylko mowa o członkach stowarzyszeń !! Ale za to ja zacytuję kilka istotnych zapisów:
" Art. 6. 1. Tworzenie stowarzyszeń przyjmujących zasadę bezwzględnego posłuszeństwa ich członków wobec władz stowarzyszenia jest zakazane. 2. Nikogo nie wolno zmuszać do udziału w stowarzyszeniu lub ograniczać jego prawa do wystąpienia ze stowarzyszenia. Nikt nie może ponosić ujemnych następstw z powodu przynależności do stowarzyszenia albo pozostawania poza nim."
Dla mnie ujemnym skutkiem pozostawania poza stowarzyszeniem PZW jest konieczność opłacania zezwolenia w kwocie trzy razy wyższej niż członkowie PZW.
JK




[2015-02-12 16:35]

Artur z Ketrzyna

Wiem Jędrula ale chcę pokazać i pokazałem, że nie ma takiego czegoś w polskim prawie jak niezrzeszony. To PZW wymyśliło sobie taki tworek ;-)Wykazałem, że czy zapłacę 200 czy 600 zł i tak dostanę to samo więc po jakie licho mam płacić 600 zł ? 
jak grochem o ściane. Poza tym prawo do wędkowania daje nam ustawa i Konstytucja RP nie dzieląc ludzi na zrzeszonych i niezrzeszonych. Żadne prawo nie mówi o zrzeszonych lub niezrzeszonych.  A o czym pisze w ustawie o stowarzyszeniach?
No pokaż gdzie jest mowa o niezrzeszonych? W ustawie jest tylko mowa o członkach stowarzyszeń !! Ale za to ja zacytuję kilka istotnych zapisów:
" Art. 6. 1. Tworzenie stowarzyszeń przyjmujących zasadę bezwzględnego posłuszeństwa ich członków wobec władz stowarzyszenia jest zakazane. 2. Nikogo nie wolno zmuszać do udziału w stowarzyszeniu lub ograniczać jego prawa do wystąpienia ze stowarzyszenia. Nikt nie może ponosić ujemnych następstw z powodu przynależności do stowarzyszenia albo pozostawania poza nim."
Dla mnie ujemnym skutkiem pozostawania poza stowarzyszeniem PZW jest konieczność opłacania zezwolenia w kwocie trzy razy wyższej niż członkowie PZW.
JK



Nie Janek, nie pokazałeś tego że nie ma zapisanego w pawie czegoś takiego jak nie zrzeszony.
Bo to każdy wie. Prawo nie reguluje definicji "nie zrzeszony". Bo to jest zwykły obywatel, który ma wybót. Jedynie to że ma prawo się do niego zapisać, jeśli taka możliwość jest. Bądź skorzystać z jego usług.

Art 6. No i pokaż gdzie to tak władze karzą Ci się ich słuchać?
Masz prawo składać wnioski itd.
Jeśli masz we władzach osobę łamiącą twoje prawa itd. Masz prawo wnieść o postępowanie dyscyplinarne.
Owszem, w PZW występują takie osoby, co by pasowały do tego co piszesz.
Ale kto ich tam wsadził? No i nawet potrafią jeszcze nagrody za to przyznawać...
[2015-02-12 17:43]

JKarp

Nie Janek, nie pokazałeś tego że nie ma zapisanego w pawie czegoś takiego jak nie zrzeszony. Bo to każdy wie. Prawo nie reguluje definicji "nie zrzeszony". Bo to jest zwykły obywatel, który ma wybót. Jedynie to że ma prawo się do niego zapisać, jeśli taka możliwość jest. Bądź skorzystać z jego usług.
Art 6. No i pokaż gdzie to tak władze karzą Ci się ich słuchać? Masz prawo składać wnioski itd.  Jeśli masz we władzach osobę łamiącą twoje prawa itd. Masz prawo wnieść o postępowanie dyscyplinarne.  Owszem, w PZW występują takie osoby, co by pasowały do tego co piszesz. Ale kto ich tam wsadził? No i nawet potrafią jeszcze nagrody za to przyznawać...

Artur ja nie zamierzam Ci pokazywać że prawo nie przewiduje " niezrzeszonego ". To Ty pisałeś wcześniej " Poza tym prawo do wędkowania daje nam ustawa i Konstytucja RP nie dzieląc ludzi na zrzeszonych i niezrzeszonych. Żadne prawo nie mówi o zrzeszonych lub niezrzeszonych.  A o czym pisze w ustawie o stowarzyszeniach? " . Konstytucja, które jest prawem nadrzędnym jasno określa, że " urzędnicy mają działać zgodnie z prawem i w jego granicach ". Nie może PZW jako stowarzyszenie na swoje potrzeby interpretować prawa w ten sposób, że co jest nie zabronione to jest dozwolone a konkretnie chodzi o niezrzeszonego. Skoro Prawo o stowarzyszeniach mówi tylko o członkach stowarzyszeń skąd więc nagle składka dla tego drugiego czyli niestowarzyszonego ? NIE MA TAKIEGO TWORU !!!
"  Art. 6. 1. Tworzenie stowarzyszeń przyjmujących zasadę bezwzględnego posłuszeństwa ich członków wobec władz stowarzyszenia jest zakazane."No sam sobie odpowiedz co się dzieje jak zaczynasz coś robić inaczej niż zarząd koła ?Stąd mój cytat. Niby wszystko wolno, do wszystkiego masz prawo ale rzeczywistość jest zgoła inna ...
JK
[2015-02-12 18:01]

Artur z Ketrzyna

Jak Ci już pisałem. Jeśli uważasz że jakiś zapis prawny, ustawa Łamie konstytucje. Możesz go zaskarżyć do trybunału konstytucyjnego.
Czego tego nie zrobisz?
Bo dobrze wiesz, ze to co piszesz to jest pokrętne twierdzenie, nie fakt.
Konstytucja daje ci prawa jak i prawo do zrzeszania się. Ustawa nie zabrania ci wędkować. Jedynie wymaga od ciebie posiadanie zezwolenia od uprawnionego. Uprawnionemu pozwala ustalać wysokość opłat.

Skoro Prawo o stowarzyszeniach mówi tylko o członkach stowarzyszeń skąd więc nagle składka dla tego drugiego czyli niestowarzyszonego ?  NIE MA TAKIEGO TWORU !!!

Tak z tym się zgodzę, że nie powinno nazywać opłaty składką. Było o tym już nie raz. I kiedyś gdzieś czytałem wypowiedź rzecznika PZW, który sam potwierdził że to jest opłata.
Prawo nie zabrania opłaty nazwać jak się che. I przyznam Ci racje Że jest to troszkę mylne.


[2015-02-12 18:51]

JKarp

Jedynie wymaga od ciebie posiadanie zezwolenia od uprawnionego. Uprawnionemu pozwala ustalać wysokość opłat.
Nie, nie - nie wysokość opłat ... " pobierać opłatę w wysokości przez siebie ustalonej "...
To są dwie różne sprawy - wysokość opłat czyli kilku opłat . Pobierać opłatę czyli jedną opłatę. "  8. Uprawniony do rybactwa za wydane zezwolenie na uprawianie amatorskiego połowu ryb może pobierać opłatę w wysokości przez siebie ustalonej."
JK

[2015-02-12 19:20]

Artur z Ketrzyna

To może czy nie może ustalić wysokość opłaty za APR?
[2015-02-12 21:32]

JKarp

Jednej opłaty w wysokości przez siebie ustalonej.
Skoro ja mam ustalone nieodpłatnie to dlaczego ktoś inny ma odpłatnie?JK [2015-02-12 21:37]

Artur z Ketrzyna

Jednej opłaty w wysokości przez siebie ustalonej.
Skoro ja mam ustalone nieodpłatnie to dlaczego ktoś inny ma odpłatnie?JK

Przestań pitolić ty dostajesz jako członek, po opłaceniu składek. A osoba z zewnątrz płaci za zezwolenie, bo mu świadczy się usługę.
Tak ciężko to zrozumieć?

A jak chcesz by dla nie zrzeszonych było tak samo. To składaj taki wniosek. Masz prawo. Zobaczysz co z tego wyjdzie...
[2015-02-12 22:22]

JKarp

To Ty przestań pitolić bo ustawa mówi jasno i wyraźnie: " 2. Nikogo nie wolno zmuszać do udziału w stowarzyszeniu lub ograniczać jego prawa do wystąpienia ze stowarzyszenia. Nikt nie może ponosić ujemnych następstw z powodu przynależności do stowarzyszenia albo pozostawania poza nim."
Chyba to jest jasny zapis czy czegoś tu nie rozumiesz.
JK [2015-02-12 23:01]

Artur z Ketrzyna

To Ty przestań pitolić bo ustawa mówi jasno i wyraźnie: " 2. Nikogo nie wolno zmuszać do udziału w stowarzyszeniu lub ograniczać jego prawa do wystąpienia ze stowarzyszenia. Nikt nie może ponosić ujemnych następstw z powodu przynależności do stowarzyszenia albo pozostawania poza nim."
Chyba to jest jasny zapis czy czegoś tu nie rozumiesz.
JK

Czy ktoś cię zmusił do zapisania się?
Nie to był twój wybór, ekonomiczny ale wybór.

Czy ktoś ogranicza Ci prawo wystąpienia?
Nie, wystarczy że nie opłacisz składki.

Poświęcasz się by być w stowarzyszeniu?
NIE!
Jak byś pozostał po za nim. Ktoś ograniczył by ci prawa. zastraszał cię?
NIE!
Drożej by było. To trudno. Ale byś miał czyste sumienie. Jak tak gryzie cię sumienie.
No chyba że za te parę zeta sprzedajesz swoje sumienie jak Judasz.
:-)
[2015-02-12 23:32]

JKarp

Czy ktoś cię zmusił do zapisania się?
Nie to był twój wybór, ekonomiczny ale wybór.

Czy ktoś ogranicza Ci prawo wystąpienia?
Nie, wystarczy że nie opłacisz składki.

Poświęcasz się by być w stowarzyszeniu?
NIE!
Jak byś pozostał po za nim. Ktoś ograniczył by ci prawa. zastraszał cię?
NIE!
Drożej by było. To trudno. Ale byś miał czyste sumienie. Jak tak gryzie cię sumienie.
No chyba że za te parę zeta sprzedajesz swoje sumienie jak Judasz.
:-)
Nie nikt. To był ekonomiczny wybór od kilku dobrych lat. Mnie nie gryzie sumienie. Jetem normalny - wolę być niż płacić więcej.  Nikt nie może ponosić ujemnych następstw z powodu przynależności do stowarzyszenia  albo pozostawania poza nim."
Pozostając poza PZW zapłacę zdecydownie więcej. Nadal nie rozumiesz?
JK

[2015-02-12 23:44]

Iras1975

Czy ktoś cię zmusił do zapisania się?
Nie to był twój wybór, ekonomiczny ale wybór.

Czy ktoś ogranicza Ci prawo wystąpienia?
Nie, wystarczy że nie opłacisz składki.

Poświęcasz się by być w stowarzyszeniu?
NIE!
Jak byś pozostał po za nim. Ktoś ograniczył by ci prawa. zastraszał cię?
NIE!
Drożej by było. To trudno. Ale byś miał czyste sumienie. Jak tak gryzie cię sumienie.
No chyba że za te parę zeta sprzedajesz swoje sumienie jak Judasz.
:-)
Nie nikt. To był ekonomiczny wybór od kilku dobrych lat. Mnie nie gryzie sumienie. Jetem normalny - wolę być niż płacić więcej.  Nikt nie może ponosić ujemnych następstw z powodu przynależności do stowarzyszenia  albo pozostawania poza nim."
Pozostając poza PZW zapłacę zdecydownie więcej. Nadal nie rozumiesz?
JK
Kiedyś, na lekcji fizyki nauczycielka usiłowała nauczyć jednego z kolegów poprawnej wymowy słowa "żelazo". Biedna nie dała rady, kolega cały czas powtarzał "źielazło"..  Daj sobie luz.. "Syzyfie"
;)


[2015-02-12 23:48]