Zaloguj się do konta

Rowerki wodne czy można z nich wędkować?

utworzono: 2011/08/22 11:42
Lony1

Może będzie wiedział ktoś jak wygląda sprawa z łowieniem metodą spinningową z rowerków wodnych? Na zbiorniku, który mnie interesuje jest dozwolone łowienie ze sprzętu pływającego ale nie wiem czy rowerki wodne albo kajaki też się wliczają w tą definicje. Z góry dzięki za odpowiedź.
[2011-08-22 11:42]

Nie wolno. Wędkować wolno tylko z ZAREJESTROWANEGO sprzętu pływającego. A kajaki i rowery wodne nie będą zarejestrowane jako wędkarski sprzęt pływający. Jest to sprzęt stricte rekreacyjny. [2011-08-22 11:53]

Lony1

Czyli mam rozumieć, że pontony też odpadają?
[2011-08-22 21:49]

mielec

Czyli mam rozumieć, że pontony też odpadają?

Zarejestrowanym pontonem możesz, jak Się komuś uda zarejestrować kajak lub heheh rowerek to też może poławiać. Ważne jest to by był zarejestrowany z godnie z prawem i miał widoczne i czytelne numery rejestracyjne.
[2011-08-22 22:01]

lysy82

Rowerki nie mają obowiązku rejestrowania, co pewnie nie oznacza, że ktoś kto bardzo chce nie może zarejestrować takiego sprzętu;), ponton też często jest sprzętem typowo rekreacyjnym, do chlapania się na plaży, stawie itd, ustawa wydaje mi się nie zabrania rejestrowania roweru wodnego, nie ma o tym wzmianki ;) [2011-09-03 15:36]

krapiotr69

Sprzęt musi być zarejestrowany...tak stanowi przepis. Dokonuje tego starostwo powiatowe..jak uda się zarejestrować rower wodny, czy kajak jak kolega wcześniej wspomniał do celów wędkarskich to nie ma przeszkód. Na wodach, gdzie łowię są zarejestrowane do celów wędkarskich dwa rowery wodne ( plastiki). Interpretacja co do sprzętu pływającego służącego do amatorskiego połowu ryb jest luźna i tylko należy przekonać urzędnika  w starostwie....
[2011-09-04 08:42]

Nie wolno. Wędkować wolno tylko z ZAREJESTROWANEGO sprzętu pływającego. A kajaki i rowery wodne nie będą zarejestrowane jako wędkarski sprzęt pływający. Jest to sprzęt stricte rekreacyjny.

Hehe - proszę mi pokazać zapis zabraniający rejestrowanie kajaków. Było małe zamieszanie prawne związane z koniecznością rejestracji kajaków o długości przekraczającej 5 metrów, ale tu chodziło o poruszanie się nimi po drogach wodnych (żeglownych). Jest juz poprawka tego zapisu i nie ma obowiązku rejestracji kajaków. Oczywiście rekreacyjnych , turystycznych i ble ble ble.

Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań by zarejestrować w starostwie kajak jako środek pływający po to, by z niego wędkować. Mój koleka pływa kajakiem i z niego łowi, ma papiery, ma numery boczne. Ze względu na niską burtę zrobił cos w rodzaju spojlera na którym umieścił numer rejestracji i przynitował to do poszycia górnego z przodu.

W handlu jest dostępna cała masa kajaków wędkarskich - co.... sprzedają sprzęt z którego nie wolno wędkować? Hehehe.

Myślę, że zarejestrowanie rowerka wodnego też jest do pokonania.

Czuwaj.

[2011-09-04 10:15]

Krapiotr - sam widziałem takie plastiki z rejestracją. Nie powinno być żadnego problemu z zarejestrowaniem. Może ktoś mógłby mieć problemy z rowerem dwupływakowym ale myślę że i to nie byłby problem.

Rowerek plastikowy ma normalny kadłub i jeśli mozna zarejestrować każdą krypę, nawet leżącą na złomie, to i taki rowerek mozna zarejestrować. U mnie nie jest potrzebny żaden papier, żaden rachunek, zadne świadectwo... itd. 

Idziesz do miłej panienki w urzędzie i rejestrujesz. Pyta na ile osób i wsio jasne. Płacisz znaczek skarbowy 17 zeta i otrzymujesz blajtkę z numerem.

Koniec procedury. Nikt nie pyta czy to rower, czy samolot........ czy łódka.

[2011-09-04 10:22]

[2011-09-04 10:43]

[2011-09-04 11:21]

Litera "A" na końcu rejestracji świadczy o tym, że jest to środek pływający służący do amatorskiego połowu ryb.

Gdyby na końcu była literka "R" był by to srodek służący do uprawiania rybactwa.

Ogólnie jest tak, że nie jest zdefiniowane w ustawach jaki środek pływający może słuzyć do połowu ryb wędką. Jedyny zapis prawny jaki istnieje mówi, że każdy środek pływający z którego się wędkuje musi być zarejestrowany. I tego trzeba sie trzymać idąc do urzędu. Któryś z urzedników może mieć zły dzień, ale prawo stoi po naszej stronie. Każdą krypę jak by ona nie była, czy ma wiosła czy śrubę, czy pedały, trzeba zarejestrować by z niej łowić ryby. Jako środek wędkarski zarejestruje sie praktycznie nawet opone od traktora.

Określono też jakie silniki mozna używać. Ale to sobie poczytajcie w necie.

29 pkt. 4.2. Ustawy o Żegludze Śródlądowej stwierdza, że pływadło wędkarskie nie musi posiadać świadectwa żeglugowego.

Zatem rejestrujmy nasze krypy!

Czuwaj.

[2011-09-04 11:27]

Jędrula

Więc Panowie jak to nazwiemy ? Sprzęt pływajacy ? Swoją drogą świetny wynalazek i wcale nie nowy ?

http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1531&Itemid=107

[2011-09-04 12:09]

W szerokim świecie jest to popularne pływadełko właśnie dla wędkarzy. W Skandynawii jest to tak popularne jak wodery w Polsce. 

I tu znów pojawia się myśl, że ta Polska to kompletnie zryty i porąbany kraj, gdzie nawet z głupiej zapałki można zrobić problem i wynaleźć jakieś prawne kruczki by ludziom uprzykrzyć życie.

Nigdzie nie ma takiego przepisu jak u nas, że chcąc z czegoś takiego wędkować trzeba posiadać dowód rejestracyjny i numer boczny. 

Zatem idąc za światowymi trendami i chcąc sobie zakupić takie pływadło muszę się liczyć z faktem że nie będzie mi wolno go zarejestrować?

Otóż nie! Zarejestruję toto z łatwością jako ponton jednoosobowy.

Czuwaj.

[2011-09-04 12:51]

lysy82

Ciekawa jest definicja ; " wędkarski sprzęt pływający" , której nigdzie w żadnej ustawie nie ma, nie ma też przepisu zabraniającego rejestrowania rowerku wodnego, czy też pływadełka;), jest to o tyle idiotyczne, że właśnie taki sprzęt trzeba rejestrować, tak jakby właściciel pływadełka, czy też ruskiego pontonu;) miał go do celów żeglugi ;D, paranoja.  Gdybym się uparł, to zarejestrowałbym oponę od ciągnika C-330 jako sprzęt pływający i znając moją upór w urzędzie by to przeszło ;D [2011-09-04 14:13]

lysy82

Może będzie wiedział ktoś jak wygląda sprawa z łowieniem metodą spinningową z rowerków wodnych? Na zbiorniku, który mnie interesuje jest dozwolone łowienie ze sprzętu pływającego ale nie wiem czy rowerki wodne albo kajaki też się wliczają w tą definicje. Z góry dzięki za odpowiedź.

Idź do urzędu, ładnie poproś miłą panią z uśmiechem, możesz jej coś przysłodzić jeśli warto i sie uda;), a jeśli w urzędzie zastaniesz gbura, który odpowie Ci ; ''NIE", to zapytaj urzędowo, skoro już jesteś w urzędzie; " na jakiej podstawie to NIE'' ;) i też się uda;) [2011-09-04 14:39]

krapiotr69

@Stokrotkopolna nie ma takiego przepisu, który zabrania rejestrowania sprzętu pływającego do amatorskiego połowu ryb....sprzęt musi być zarejestrowany. Około jednego roku temu na tym forum rozpatrzyliśmy sprawę rejestracji opony od ciągnika jako sprzętu pływającego służącego do amatorskiego połowu ryb. Jeden z userów miał taką fantazje i taki temat rozwinął- pamiętam, że wiele było dyskusji, nawet zażartych. Stanęło na tym ,że opona musi nosić cechy rejestracji i jakby ją ktoś zarejestrował w urzędzie to czemu nie... Pozdrawiam   
[2011-09-04 16:39]

krapiotr69

Dodam tylko, że kajak w mojej ocenie musi być świetny do spiningowania.... szybko można się nim przemieszczać, szybciej niż łodzią...
[2011-09-04 16:42]

ayem

Łowić można tylko z zarejestrowanych środków pływających . I to tyle na ten temat , jak zdawałem na kartę to pamiętam w regulaminie było opisane z czego można łowic więc nie rozumiem całej dyskusji ale kto pyta nie błądzi itd, itd....
[2011-09-04 17:02]

Ależ cały czas nawijam o tym, że pan Mastiff nie miał racji pisząc że nie można - MOŻNA, A NAWET TRZEBA! Każde pływadło mające służyć do wędkowania trzeba zarejestrować, bo tak stanowi prawo mówiące że wędkować można tylko ze środków pływających posiadających numer boczny z odpowiednią literką na końcu. 

Powiedziano, że wolno łowić tylko z zarejestrowanych środków pływających, jednak nie ma definicji środka pływającego przeznaczonego do amatorskiego połowu ryb.

Dlatego idąc do urzędu w celu zarejestrowania środka pływającego trzeba wiedzieć jakie jest prawo, bo miła panienka jak się jej pocurkuje, zatwierdzi rejestrację nawet tej opony od C-330 jako środek pływający dla jednej osoby, ale upierdliwy pajac za biurkiem może mieć widzimisię i wtedy trzeba się podeprzeć przepisami, by niedoinformowany urzędnik nie poczuł się Bogiem.

Rower wodny jest środkiem pływającym i jeśli ma służyć do połowu ryb musi zostać zarejestrowany. Nie ma przepisu zabraniającego rejestrowania nawet takiego rowerka wodnego. 

A jeśli jest, to proszę mi go pokazać.

Czuwaj.

[2011-09-04 19:11]

lysy82

Łowić można tylko z zarejestrowanych środków pływających . I to tyle na ten temat , jak zdawałem na kartę to pamiętam w regulaminie było opisane z czego można łowic więc nie rozumiem całej dyskusji ale kto pyta nie błądzi itd, itd....

W całej tej dyskusji chodzi właśnie o to , by wędkarz wiedział czym może pływać i łowić, po to są posty z zagadnieniami prawnymi, żeby je wyjaśniać;).  
" Nie bo Nie" to kiepski argument ;D
Czuwaj [2011-09-05 15:46]

"Łowić można tylko z zarejestrowanych środków pływających . I to tyle na ten temat , jak zdawałem na kartę to pamiętam w regulaminie było opisane z czego można łowic więc nie rozumiem całej dyskusji ale kto pyta nie błądzi itd, itd...." (-)

No coż - zatempokaże mi kolega gdzie jest w regulaminie napisane z czego można łowić?  :-))

[2011-09-05 18:30]

lysy82

Łysy jestem, brakuje mi włosów do darcia ;D Daj już spokój Stokrotkapolna ;) buehhahahaha [2011-09-05 21:32]

No bo coby godać gupoty to nie trza nic wiedzieć. A jak sie cokolwiek wie, to się drąży temata aż sie cuś wyjaśni nie? Nikt nie zna podstaw prawnych, nikt nie próbował zarejestrować niczego oprócz pontonu czy łodzi ze sklepu, ale bedą wciskać kit ludziom którzy chca wiedzieć jak to naprawdę wygląda. Ja rejestrowałem samoróbkę i nikt mi wierzyć nie chciał, że nie musiałem mieć żadnych papierów coby ją zarejestrować.

I co? Zarejestrowałem. Bez najmniejszego problemu.

I z kajakiem jest tak samo i z rowerkirm wodnym bedzie tak samo. Wolno mi łowić ze środków pływających ale muszą być zarejestrowane. Mówię że nie ma przepisu określającego jakie to sa środki pływające, a na to koleś - że w regulaminie, ze ble ble ble.

Nie ma takiej definicji - a zamiast pisać głupoty to niech mi ktoś pokaże gdzie jest napisane że rower wodny albo kajak nie może być sprzętem zarejestrowanym do amatorskiego połowu ryb!

I wtedy dam spokój .    :-))

[2011-09-05 21:48]

lysy82

Pewnie tratwę z butelek PET też by zarejestrowali, no bo gdzie pisze, że nie wolno [2011-09-05 23:00]

Artur z Ketrzyna

Ja też rejestrowałem łódź samoróbkę. Ale ja musiałem przedstawić rachunek...
[2014-05-25 22:41]

Kowal73

Witam wszystkich i witam na wesoło :) :) [2014-05-25 23:38]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia