Przechowywanie rosówek

/ 4 odpowiedzi
Witam jutro wybieram się na ryby i postanowiłem zebrać kilka rosówek.Nie spodziewałem się że wogóle coś znajdę bo temperatura w nocy spadła poniżej zera i od 6:00 do 9:00 padał śnieg ,ale udało mi się kilka znaleść dobra ,ale przejdzimy do rzeczy otóż to do słoika włożyłem trochę ziemi potem dałem rosówki spsikałem troszkę i zamknąłem słoik ręcznikiem i recepturką. Czy gdy trzymam je na balkonie przy temp. 4 stopnnie nic im nie będzie ? Czy w nocy gdy temp. spada nawet do -4 stopni mogę je trzymać na balkonie czy lepiej na noc w domu lub lodówce ? I dodam że zbierałem jak się ruszały ale jak tak patrzę to jakoś mało ruchliwe są czy to normalne ? :) 
ryukon1975


Słoik jest trochę nie na czasie. Jest dziś mnóstwo różnego typu opakowań z plastiku, lżejsze, trwalsze, bezpieczniejsze. Trzymanie rosówek w takim małym pojemniku z niewielką ilością ziemi na mrozie grozi ich zamarznięciem. (2017/04/19 12:43)

kacper-xd


Ok rozumiem sprawie sobie nowy pojemnik bo szczerze dziś tak jak napisałem nie spodziewałem się że coś znajdę i zastosowałem słoik a chodzi mi żeby do jutra przetrwały  (2017/04/19 13:09)

ryukon1975


Jeśli postawisz je w niskiej ale nie ujemnej temperaturze przetrwają nawet kilka tygodni. Przetrzymywanie w lodówce nie jest wymagane czy wskazane o tej porze roku. Ja trzymam główne zapasy na zewnątrz ale im mróz nie zaszkodzi dlatego że są w dużej drewnianej skrzyni, z sporą ilością ziemi i przykryte w przypadku deszczu. (2017/04/19 13:14)

andek


Trzymaj je gdzie  chcesz o tej porze roku aby tylko nie zamarzły, przecież złapałeś je przy niskiej temp. i nie sądze aby przez kilka dni coś im się stało, proponuje tylko dodać trochę zielonego do pojemnika w którym się znajdują. (2017/04/19 15:15)