Zaloguj się do konta

Rosówki w wiadrze ?

utworzono: 2014/04/18 13:25
zali16

Mam krótkie ale ważne dla mnie pytanie chciałem się dowiedzieć czy jak będę trzymał rosówy w wiaderku bez przykrycia w piwnicy to mi zdechną czy będą żyć i co trzeba dodać jedni mówią wystarczy ziemi drudzy że liście tylko proszę o pomoc :)
[2014-04-18 13:25]

Kasztaniak

Ja całe wakacje i jesień trzymałem w wiaderku 5 litrowym u mnie pod krzakiem na podwórku i przed zimą jak sprawdzałem to były w dobrej kondycji tylko co miesiąc im zmieniałem darń ziemi. Więc nałap sobie i spokojnie możesz trzymać nawet przykryte ważne żeby miały chłodno a w piwnicy to myślę że tak jest. Wykop darń razem z trawą na to trochę trawy zerwij i wrzuć i po problemie. Od czasu do czasu wody im dolałem żeby za sucho nie miały ale jak się zmienia darń co miesiąc to nawet nie trzeba chyba że sucha. To mój sposób może ktoś ma inne. Pozdro [2014-04-18 13:44]

bocznytrok

Mam krótkie ale ważne dla mnie pytanie chciałem się dowiedzieć czy jak będę trzymał rosówy w wiaderku bez przykrycia w piwnicy to mi zdechną czy będą żyć i co trzeba dodać jedni mówią wystarczy ziemi drudzy że liście tylko proszę o pomoc :)

Powinno ci się udać tylko proponuje ci przykryć to wiadro czymś z małymi dziurkami, ponieważ jak postawisz wiadro z dużą ilością ziemi bez przykrycia to możesz mieć problem. Mi kiedyś w lodówce wyszyły rosówki ze styropianowego opakowania (musiało być niedomknięte) i pół dnia myłem lodówkę :)
[2014-04-18 13:56]

robban

Był już na forum taki temat. Poszukaj kolego, to dość wyczerpujący temat i wszystko tam jest o rosówkach. Pzdr. [2014-04-18 13:56]

bocznytrok

Był już na forum taki temat. Poszukaj kolego, to dość wyczerpujący temat i wszystko tam jest o rosówkach. Pzdr.

http://forum.wedkuje.pl/f,hodowla-czerwonych-robakow-jak-zaczac,295852,0.html

http://forum.wedkuje.pl/f,hodowla-czerwonych-robakow,186694,0.html
[2014-04-18 16:00]

JOPEK1971

Jak chcesz długo przechować rosówki to najlepiej użyć do tego szczelnego pojemnika wielkości skrzynki,ziemia najlepsza jest z miejsca gdzie były zbierane,należy dodać troszkę gliny która będzie trzymała wilgoć.Przed obsadzeniem puebla robaszkami zawsze sprawdz żywotość,nie mogą być uszkodzone.Najlepszy patent jest przez puknięcie palcem w łebek rosówki.Te które się wiją po takim zabiegu nadają się do obsady "skrzyneczki".Wierzch ziemi pokryj mchem(trzyma wilgoć i dostarcza pożywienia.Co jakiś czas dostarczaj "dziewczynom" jedzonka,różne odpadki roślinne,natka marchwi itd.Jak będziesz chciał śmignąć na rybki to nie kop tylko włóż patyka i nim poruszaj,rosówki same wyjdą,będą najzdrowsze,najbardziej odpowiednie na ryby.

Pozdrawiam.

[2014-04-18 16:46]

notaki

Przed łowieniem mozna dokarmić rosówki fusami z kawy. Jakoś kofeina i na nie dziala i starzy wedkarze twierdzą, ze robią się po tych fusach bardzo ruchliwe.
[2014-04-18 18:40]

bocznytrok

Co do fusów to niektórzy wędkarze dodają je do opakowań robaków, bądź też czystą kawę przed łowieniem i twierdzą że robaczki stają się bardziej aktywne ale jeszcze tego nie próbowałem. Co do hodowli faktycznie czytałem że trzeba je dokarmiać fusami z herbaty i kawy.
[2014-04-19 09:01]

kamil11269

Ja trzymam cały rok w wiaderku dżdżownice, w tym również rosówki. Jak interesuje Cię to jak to robię zapraszam do lektury: tutaj
[2014-04-19 12:39]

darkokop

witaj kolego ja mam cały rok i nie muszę szukac wiec tak do wiaderka wsypujesz troszeczkę piasku potem dajesz celulozę albo troszeczkę wytłoczki z jajek to jest poczebne do rozmnarzania modych rosuwek potym dajesz warstwe ziemi albo kretowiny potym obierki z owoców lub małe resztki z obiadu i znowu warstwa ziemi i to starczy pozdrawiam
[2014-05-01 00:57]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia