Rosówki w wiadrze ?

/ 9 odpowiedzi
Mam krótkie ale ważne dla mnie pytanie chciałem się dowiedzieć czy jak będę trzymał rosówy w wiaderku bez przykrycia w piwnicy to mi zdechną czy będą żyć i co trzeba dodać jedni mówią wystarczy ziemi drudzy że liście tylko proszę o pomoc :)
Kasztaniak

Ja całe wakacje i jesień trzymałem w wiaderku 5 litrowym u mnie pod krzakiem na podwórku i przed zimą jak sprawdzałem to były w dobrej kondycji tylko co miesiąc im zmieniałem darń ziemi. Więc nałap sobie i spokojnie możesz trzymać nawet przykryte ważne żeby miały chłodno a w piwnicy to myślę że tak jest. Wykop darń razem z trawą na to trochę trawy zerwij i wrzuć i po problemie. Od czasu do czasu wody im dolałem żeby za sucho nie miały ale jak się zmienia darń co miesiąc to nawet nie trzeba chyba że sucha. To mój sposób może ktoś ma inne. Pozdro (2014/04/18 13:44)

użytkownik102837

Mam krótkie ale ważne dla mnie pytanie chciałem się dowiedzieć czy jak będę trzymał rosówy w wiaderku bez przykrycia w piwnicy to mi zdechną czy będą żyć i co trzeba dodać jedni mówią wystarczy ziemi drudzy że liście tylko proszę o pomoc :)

Powinno ci się udać tylko proponuje ci przykryć to wiadro czymś z małymi dziurkami, ponieważ jak postawisz wiadro z dużą ilością ziemi bez przykrycia to możesz mieć problem. Mi kiedyś w lodówce wyszyły rosówki ze styropianowego opakowania (musiało być niedomknięte) i pół dnia myłem lodówkę :) (2014/04/18 13:56)

robban

Był już na forum taki temat. Poszukaj kolego, to dość wyczerpujący temat i wszystko tam jest o rosówkach. Pzdr. (2014/04/18 13:56)

użytkownik102837

Był już na forum taki temat. Poszukaj kolego, to dość wyczerpujący temat i wszystko tam jest o rosówkach. Pzdr.

http://forum.wedkuje.pl/f,hodowla-czerwonych-robakow-jak-zaczac,295852,0.html

http://forum.wedkuje.pl/f,hodowla-czerwonych-robakow,186694,0.html (2014/04/18 16:00)

JOPEK1971

Jak chcesz długo przechować rosówki to najlepiej użyć do tego szczelnego pojemnika wielkości skrzynki,ziemia najlepsza jest z miejsca gdzie były zbierane,należy dodać troszkę gliny która będzie trzymała wilgoć.Przed obsadzeniem puebla robaszkami zawsze sprawdz żywotość,nie mogą być uszkodzone.Najlepszy patent jest przez puknięcie palcem w łebek rosówki.Te które się wiją po takim zabiegu nadają się do obsady "skrzyneczki".Wierzch ziemi pokryj mchem(trzyma wilgoć i dostarcza pożywienia.Co jakiś czas dostarczaj "dziewczynom" jedzonka,różne odpadki roślinne,natka marchwi itd.Jak będziesz chciał śmignąć na rybki to nie kop tylko włóż patyka i nim poruszaj,rosówki same wyjdą,będą najzdrowsze,najbardziej odpowiednie na ryby.
Pozdrawiam. (2014/04/18 16:46)

notaki

Przed łowieniem mozna dokarmić rosówki fusami z kawy. Jakoś kofeina i na nie dziala i starzy wedkarze twierdzą, ze robią się po tych fusach bardzo ruchliwe. (2014/04/18 18:40)

użytkownik102837

Co do fusów to niektórzy wędkarze dodają je do opakowań robaków, bądź też czystą kawę przed łowieniem i twierdzą że robaczki stają się bardziej aktywne ale jeszcze tego nie próbowałem. Co do hodowli faktycznie czytałem że trzeba je dokarmiać fusami z herbaty i kawy. (2014/04/19 09:01)

kamil11269

Ja trzymam cały rok w wiaderku dżdżownice, w tym również rosówki. Jak interesuje Cię to jak to robię zapraszam do lektury: tutaj (2014/04/19 12:39)

darkokop

witaj kolego ja mam cały rok i nie muszę szukac wiec tak do wiaderka wsypujesz troszeczkę piasku potem dajesz celulozę albo troszeczkę wytłoczki z jajek to jest poczebne do rozmnarzania modych rosuwek potym dajesz warstwe ziemi albo kretowiny potym obierki z owoców lub małe resztki z obiadu i znowu warstwa ziemi i to starczy pozdrawiam (2014/05/01 00:57)