Zaloguj się do konta

Rosówki jak i kiedy ich szukać?

utworzono: 2011/08/11 15:26
pepa1119

byłem w nocy poszukać rasówek i lipa ,zachowywałem spokuj i lampke przykryłem zieloną reklamówka,ale było sucho może dlatego nie znalazłem,dziś juz od 4 rano pada deszcz do teraz
jest większa szansa na znalezienie rasówek ??
[2011-08-11 15:26]

jurek

Chyba rosówek.
[2011-08-11 15:30]

blazej1989

Pewnie ze tak, jak jest sucho rzadko kiedy znajdziesz. Ja czasami jak jest sucho to podlewam wężem ogrodowym tak delikatnie żeby była wilgoć i zawsze są chyba że jest zimno w nocy.
Może chodzi o "rasową rosówkę" xD pozdrawiam
[2011-08-11 15:36]

jurek

Masz racje Błażej  i jeszcze trzeba się cichutko poruszać w nocy , bo rosówka ślepa , ale słuch ma dobry .
[2011-08-11 15:48]

frankozola

ja zawsze brałem widły, wybierałem się do ogródka w zacienione miejsce i troche pomachać i się znajdą. Najwięcej jest przy mleczach lub innej roślinności [2011-08-11 16:26]

frankozola

albo połóż worek ziemi gdzieś pod drzewkiem, przyjdz na drugi dzień i go podnieś i też coś powinno pod nim być [2011-08-11 16:28]

krystian20

Jest jeszcze jeden troche niebespieczny sposób na pozyskanie rosówek w nocy;/ Wystarczy wyjść w nocy na podwórko polać troche wodą ziemie i popieścić je prądem  (220W) i w tedy trzeba poczekać chwilke i same powinny wyjść na powieszchnie, tylke w ten sposób pozyskane rosówki są słabcze i wcześniej zdychają;/ Ja osobiście nigdy tak nie robiłem tylko słyszałem od znajomego:) [2011-08-11 18:07]

Jest jeszcze jeden troche niebespieczny sposób na pozyskanie rosówek w nocy;/ Wystarczy wyjść w nocy na podwórko polać troche wodą ziemie i popieścić je prądem  (220W) i w tedy trzeba poczekać chwilke i same powinny wyjść na powieszchnie, tylke w ten sposób pozyskane rosówki są słabcze i wcześniej zdychają;/ Ja osobiście nigdy tak nie robiłem tylko słyszałem od znajomego:)


Jeśli chodzi o pozyskiwanie rosówek prądem pora dnia nie ma znaczenia.Ale tej metody nie polecam.Słaba żywotność rosówek i duże ryzyko [2011-08-11 18:17]

zbynio5o

Kiedyś taki jeden na Śląsku, pół nocy pozyskiwał prądem rosówki. I nic .

O 2ej  w nocy z ziemi wyszli górnicy i mu napie .....li :)))


Bardziej poważnie to przy pracującej ubijarce "tup tuś" i zagęszczarce pięknie po bokach rosówki wychodzą z ziemi na trawe.

[2011-08-11 18:30]

J-A-C-E-K

Chodząc za pługiem świeżo oranego pola, można znaleść sporo pięknych rosówek lub

http://allegro.pl/dzdzownice-kalifornijskie-500szt-wysylka-gratis-i1755910718.html

[2011-08-11 18:31]

Mateusz997Pila

Ja w tym roku w Szwecji zbierałem rosówki na polu golfowym, po deszczu, wszystkie egzemplarze +10 cm, trzeba po cichu sie przede wszystkim poruszac jak wyzej napisali i delikatnie je wyciągać.
pozdrawiam
[2011-08-12 00:34]

kargul

ja zbieram w nocy jak juz jest ciemno po deszczu [2011-08-12 11:39]

jacenty75

Chodząc za pługiem świeżo oranego pola, można znaleść sporo pięknych rosówek lub

http://allegro.pl/dzdzownice-kalifornijskie-500szt-wysylka-gratis-i1755910718.html



Ale ani te z pola za pługiem ani te z Allegro to nie będą rosówki. [2011-08-12 13:55]

latajacymoczykij

Rosówka jest wielkosci ołówka!Nie mylcie z kopanymi.Ciezko złapać ale jak sie dojdzie do wprawy to pikus,pod warunkiem, ze bedzie rosa na trawie. Inaczej kapa.Najwazniejszy jest chwyt jak w zapasach.Haha
[2011-08-12 13:59]

rygiel

Najlepiej po deszczu kiedy zapadnie zmrok na trawnikach ale i na udeptanej ziemi w okół parkowych ławek.Poruszamy się bardzo cicho i nie używamy ostrego światła.Rosówkę chwytamy w miejscu z którego wystaje ona z ziemi a nie za głowę.PRĄD W ŻADNYM WYPADKU!!!
Albo: Rozkładamy na ziemi w ogródku trzy warstwy zwykłej gazety,układamy na niej parę kawałków chleba,polewamy wodą i przykrywamy workiem foliowym.Po paru godzinach rosówki gromadzą się na ziemi pod gazetami(oczywiście ieśli w ogóle w tym miejscu występują),
[2011-08-12 19:57]

Najlepiej po deszczu kiedy zapadnie zmrok na trawnikach ale i na udeptanej ziemi w okół parkowych ławek.Poruszamy się bardzo cicho i nie używamy ostrego światła.Rosówkę chwytamy w miejscu z którego wystaje ona z ziemi a nie za głowę.PRĄD W ŻADNYM WYPADKU!!!
Albo: Rozkładamy na ziemi w ogródku trzy warstwy zwykłej gazety,układamy na niej parę kawałków chleba,polewamy wodą i przykrywamy workiem foliowym.Po paru godzinach rosówki gromadzą się na ziemi pod gazetami(oczywiście ieśli w ogóle w tym miejscu występują),


To by było na tyle w temacie zbierania rosówek, twoja odpowiedź godna polecenia.
[2011-08-12 20:25]

Marek Tczew

Najwiecej zbieralem na niskiej trawie, przy chodnikach oczywiscie tam gdzie cicho  ispokojnie, na dzialce ogrodniczej. Najlepiej wtedy kiedy jest wilgotno i ciemno , uzywam latarki o slabym swietle i zbieram do stu w pol godziny.  Przetrzymuje je w duzym naczyniu w chlodnym miejscu na sama gure wkladam darn z trawa. Polecam i pozdrawiam.
[2011-08-12 20:52]

rosówki najlepiej po deszczu, na krótkich trawnikach- oczywiście latarka ale nie z mocnym promieniem światła bo rosówy się boją światła i szybko uciekają, łap je zawsze za tylną część wtedy już nie ucieknie do swej norki.Pozdrawiam [2011-08-13 11:12]

Iaross

A ja wykopuje z kompostu na działce zawsze znajdzie się sporo szczególnie po deszczu.
[2011-08-13 11:22]

latajacymoczykij

Najwiecej zbieralem na niskiej trawie, przy chodnikach oczywiscie tam gdzie cicho  ispokojnie, na dzialce ogrodniczej. Najlepiej wtedy kiedy jest wilgotno i ciemno , uzywam latarki o slabym swietle i zbieram do stu w pol godziny.  Przetrzymuje je w duzym naczyniu w chlodnym miejscu na sama gure wkladam darn z trawa. Polecam i pozdrawiam.


Najlepszy sposób na przetrzymywanie!
[2011-08-13 13:58]

latajacymoczykij

Przepraszam ale to jest odp. do tekstu Marka z Tczewa
[2011-08-13 13:59]