Zaloguj się do konta

Rolowanie kulek na karpia

utworzono: 2011/07/04 21:01
kargul

witam dzisiaj rollowałem kulki w rollerze ale taki byl problem że kulki zamias okragłe wychodziły jajowate lub takie czopki heh :d niewiem czego to wina ciasto ? [2011-07-04 21:01]

kargul

ktos wspomoże? [2011-07-04 21:55]

miszczunio

Walek musi miec praktycznie idealna grubosc. Jezeli jest za gruby to bedziesz rozciagal kulke a jak za cienki to nie bedzie sie rolowac na calej powierzchni. Musisz ustalic idealna grubosc walka i nie sugerowac sie tym, ze walkujesz rollerem bo niektore zwlaszcza tansze nie sa zbyt dokladnie wykonane. Druga sprawa jest taka, ze niektore ciasta po rozwalkowaniu potrafia wrocic troche i walek ma zbyt duza srednice. Albo po prostu masz kijowy przepis :) Poeksperymentuj z gruboscia walka taka moja rada.
[2011-07-04 22:20]

karpiarz006

sklad miksu masz nie odpowiedni kazdy skladnik musi byc w odpowiedniej ilosci poniewaz za duza ilosc ktoregos ze skladnikow moze zmarnowac nasza robote jestes tego swiadkiem poczytaj o bilansie i jaki skladnik za co odpowiada w danej kulce i bedzie git ja 2 lata myslalem zanim udalo mi sie zrobic dobre ciasto [2011-07-10 20:10]