Zaloguj się do konta

Rolka prowadząca przy kabłąku. Naprawa

utworzono: 2011/04/16 13:15
bartbmp

Witam. Mam problem z rolką prowadzącą żyłkę w kołowrotku. Otóż żyłka wyżłobiła mi w niej mały rowek, który teraz przeciera zyłkę przy zwijaniu. Już kiedyś miałem podobny problem i wtedy zakupiłem nową rolkę, ale przy tym kołowrotku ( jakiś pomniejszy dragon) już mi się tego nie opłaca robić , bo za młynek zapłaciłem ok 100. a rolka z przesyłką bedzie ze 30 zł kosztować. Macie jakieś domowe sposoby na skasowanie takiego rowka? Wygładzić czymś ? Zalać? Tak zeby przetrwało chociaż jeden sezon... W następnym już na młynku zydzić nie będe i raczej zakupię coś lepszego i trwałego. 

Pozdrawiam

[2011-04-16 13:15]

Nigdy nie słyszałem o jakiejś złotej metodzie na taką awarię,nie smarowałeś trzpienia rolki to się rozdupczył.Ja czasami naprawiam pogwarancyjny sprzęt znajomym i gdy mam akurat podobny temat na tapecie to spasowuję poszczególne elementy od innych kołowrotków,tych nienaprawialnych.Rolka,łożysko ,tuleja i dwa płaszcze w wielu modelach są podobne,lub wręcz takie same,więc jeśli masz w posiadaniu jakieś kręciołki w stanie is death to spróbuj przekładkę zrobić.Teoretycznie do takiego niedzielnego,niezbyt zawodowego łowienia,możnaby się posłużyć wypełnieniem rowka poxipolem lub żywicą,potem polerka do uzyskania idealnej gładkości i dawaj na ryby...To tylko jednak teoria...
[2011-04-16 13:33]

news34

wstaw fotke uszkodzenia,owa rolka powinna sie obracać i przetarcia nie powinno być.

naprawiałem podobne przetarcie w kołowrotku za 400zł,błąd tkwił w tym ,że plecionka wychodziła minimalnie poza obręb rolki i wchodziła na korpus kabłąka,dorobiłem tulejke dystansową i jest ok,

Nawet najdroższy sprzęt ma wady,prawie  tzn 99% sprzętu w polsce to CHINA

pozdrawiam

[2011-04-16 16:59]

bartbmp

Na zdjęciu nic się nie zobaczy. W samym środku rolki jest malutki rowek. Rolka kręci się bez problemu. I to mnie troche dziwi ;/ W poprzednim młynku miałem zepsute łozysko i to był kłopot. Rolka się nie obracała i się wytarło. W tym nie wiem czemu doszło do takiego stanu. Spróbuje przekładki z innego młynka. Moze coś spasuje... [2011-04-16 18:14]

miałem podobny problem, wygładzanie nic ci nie da ponieważ rolka jest wykonana z brązu i tylko utwardzana, po czasie i tak rowek wyjdzie, znalazłem na to sposób;

wziąłem rolkę , poszedłem do tokarza i wytoczył mi rolki z teflonu, tak wykonane rolki mam do dnia dzisiejszego , żadnego rowka, mam kilka w zapasie .............

[2011-04-16 19:54]

bartbmp

Sandokan bardzo dobry pomysł :) Chyba najlepsza opcja. Drogo wyszła Cię taka impreza? Do jakiego modelu taka rolka? Może mały handel ;> :) [2011-04-16 20:06]

Chomikus

Witaj
Sandokan45 dobrze Ci radzi zrób rolkę z teflonu albo z tarnamidu (handlowa nazwa poliamidu pa6 ). Dasz tokarzowi jakieś piwko i bez problemu  strugnie Ci roleczkę :)
[2011-04-16 22:13]

Ja prowadząc warsztat naprawy sprzętu wędkarskiego toczyłem takie rolki z "nierdzewki". Nie miały prawa się przetrzeć. Najlepiej znajdź tokarza, który ci to wytoczy i po problemie.Pozdrawiam Bogdan. [2011-04-18 18:32]

Ja prowadząc warsztat naprawy sprzętu wędkarskiego toczyłem takie rolki z "nierdzewki". Nie miały prawa się przetrzeć. Najlepiej znajdź tokarza, który ci to wytoczy i po problemie.Pozdrawiam Bogdan.

Jest jeszcze jedna opcja możesz przyjechać do mnie to Ci to wytoczę.Mam tokarkę i mam też nierdzewkę. Mieszkam w Suchej Psinie woj opolskie. [2011-04-18 19:46]