Rogale marcińskie

/ 3 odpowiedzi
Tylko u nas tylko w Poznaniu Poznaniacy  zażerają się tym pieczywem  na specjalną okoliczność jaką jest imieniny Marcinaktóry zwiastuje śnieg w tym dniu jadąc na siwym (białym) koniu. Za dzieciaka wypatrywało się już od rana przez zamknięte okno czy jedzie Marcin. Jak padał śnieg krzyczeliśmy, mamo, tato jest, jest przyjechał Marcin na białym koniu, bo spadł śnieg.Jak nie spadł śnieg, porażka nie przyjechał  to rodzice mówili nam że na pewno przyjedzie.Co dziś z tą tradycją dziecięcych marzeń wyglądania przez okno, Umknęło nam jak przez palce. 
Piotr 100574


Marcin wyjechał za granicę jak większość :) (2015/11/10 21:15)

zbynio 33


Witam. W moim regionie nigdy Marcin nie jeździł na białym koniu choć rogale można kupić. Dziś mamy Narodowe Święto Niepodległości, a Ty tu o jakimś Marcinie na białym koniu... (2015/11/11 05:49)

pstrag222


Witam. W moim regionie nigdy Marcin nie jeździł na białym koniu choć rogale można kupić. Dziś mamy Narodowe Święto Niepodległości, a Ty tu o jakimś Marcinie na białym koniu...

Nom Święto i te marsze niepodległosci połączone z zadymami kiboli:)))bez cenne ciekawe co sie stanie w tym roku, jak zobaczą w czasie marszu paru uchodzców:)))))
(2015/11/11 08:06)