Rodzinne wędkowanie

/ 7 odpowiedzi
Proszę o poradę.Czy zabierając na łowisko  dwóch młodych adeptów wędkarstwa,którzy mają po 13 lat mogą oni wędkować każdy, swoją wędką,metoda gruntowa lub spławikowa,na mój limit.Czy ja też mogę wędkować na jedną?Oraz, jak w takim wypadku jest ze spiningiem.?
użytkownik57785

R A P R

6. Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:
a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu
    ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikową
    maja prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie
    stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną
    wędkę.
b) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby
    pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową.
Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę.

(2011/03/13 20:06)

pawlakczarny

upewni mnie czy dobrze ten przepis  interpretuje.na grunt i spławik  mogę zabrać dwóch, a na spining jednego. (2011/03/13 20:11)

sliwka15

na grunt i spławik mogą łowić każdy na jedną wędke , pod warunkiem że jest z nimi osoba pełnoletnia . Opiekun, czyli osoba pełnoletnia nie musi posiadać karty wędkarskiej;). Jeśli ty bierzesz ze sobą 2 dzieci to możesz łowić na 2 wędki ;) Takie jest moje spostrzeżenie regulaminu który podał Maciej ;) (2011/03/13 20:12)

sliwka15

Nie, przepraszam wszystko ok z tym że opiekun posiadający opłaconą kartę wędkarską na 1 wędkę , przepraszam za niedoczytanie ;) (2011/03/13 20:14)

JaroDaw

na grunt i spławik mogą łowić każdy na jedną wędke , pod warunkiem że jest z nimi osoba pełnoletnia . Opiekun, czyli osoba pełnoletnia nie musi posiadać karty wędkarskiej;). Jeśli ty bierzesz ze sobą 2 dzieci to możesz łowić na 2 wędki ;) Takie jest moje spostrzeżenie regulaminu który podał Maciej ;)

mylisz się , przeczytaj co napisał @Mastiff (2011/03/13 20:15)

JaroDaw

upewni mnie czy dobrze ten przepis  interpretuje.na grunt i spławik  mogę zabrać dwóch, a na spining jednego.

tak, dobrze rozumiesz, i w obu przypadkach każdy po jednej wędce (2011/03/13 20:17)