Rodzaje żyłek do metody odległościowej

/ 9 odpowiedzi
Witam.
Zaczynam zabawę z wędkowaniem metodą odległościową. Moje pytanie brzmi:
1. czy wędka tele match 420 cm jest ok.
2. czy można stosować żyłkę feeder śr. 14-18 (podobno lepiej się zatapia)
Dzięki za wszelkie odpowiedzi wytrawnych wędkarzy.
destruktor

witam wędka sie nada a żyłka hmmmmmmmmmm trudno mi powiedzieć nigdy na taką na spławik nie łowiłem lepiej kup sobie jakąś uniwersalną albo typowądo metody odległościowej (2013/08/13 17:26)

kuba7128

Powinna sie nadać, podaj cw wędki.

Typowa żyłka do metody odległościowej którą aktualnie używam z dobrym skutkiem to Robinson Pro Match

(2013/08/13 22:35)

Malasix

Wiesz co jeśli chcesz łapać na wyrzutkę liny takie 1kg i leszcze 1kg to nie kupuj tak długich wędek 3.6m to jest dość. Ja mam węglową 3m troszkę krótka, ale na zawodach dostałem i na razie nie myślałem o zmianie, ale leszcze 1.5kg już nie 1 ciągnąłem na nią. 4m wędki teleskopowe to bardziej na wielkie ryby. Nie będziesz miał też takiej frajdy jeśli będzie to sztywna wędka. Tego modelu nie znam. A żyłka to 0.18mm , 0.20mm to już max. 0.16mm to żyłka główna na bata bardziej, może troszkę gruba, ale rybom nie przeszkadza na zawodach swoje robi.Co do tej żyłki feedera to nie wiem czy da radę. :)  Pozdrawiam.  (2013/08/13 23:22)

Malasix

Wiesz co jeśli chcesz łapać na wyrzutkę liny takie 1kg i leszcze 1kg to nie kupuj tak długich wędek 3.6m to jest dość. Ja mam węglową 3m troszkę krótka, ale na zawodach dostałem i na razie nie myślałem o zmianie, ale leszcze 1.5kg już nie 1 ciągnąłem na nią. 4m wędki teleskopowe to bardziej na wielkie ryby. Nie będziesz miał też takiej frajdy jeśli będzie to sztywna wędka. Tego modelu nie znam. A żyłka to 0.18mm , 0.20mm to już max. 0.16mm to żyłka główna na bata bardziej, może troszkę gruba, ale rybom nie przeszkadza na zawodach swoje robi.Co do tej żyłki feedera to nie wiem czy da radę. :)  Pozdrawiam.  (2013/08/13 23:22)

Malasix

Wiesz co jeśli chcesz łapać na wyrzutkę liny takie 1kg i leszcze 1kg to nie kupuj tak długich wędek 3.6m to jest dość. Ja mam węglową 3m troszkę krótka, ale na zawodach dostałem i na razie nie myślałem o zmianie, ale leszcze 1.5kg już nie 1 ciągnąłem na nią. 4m wędki teleskopowe to bardziej na wielkie ryby. Nie będziesz miał też takiej frajdy jeśli będzie to sztywna wędka. Tego modelu nie znam. A żyłka to 0.18mm , 0.20mm to już max. 0.16mm to żyłka główna na bata bardziej, może troszkę gruba, ale rybom nie przeszkadza na zawodach swoje robi.Co do tej żyłki feedera to nie wiem czy da radę. :)  Pozdrawiam.  (2013/08/13 23:23)

Malasix

Wiesz co jeśli chcesz łapać na wyrzutkę liny takie 1kg i leszcze 1kg to nie kupuj tak długich wędek 3.6m to jest dość. Ja mam węglową 3m troszkę krótka, ale na zawodach dostałem i na razie nie myślałem o zmianie, ale leszcze 1.5kg już nie 1 ciągnąłem na nią. 4m wędki teleskopowe to bardziej na wielkie ryby. Nie będziesz miał też takiej frajdy jeśli będzie to sztywna wędka. Tego modelu nie znam. A żyłka to 0.18mm , 0.20mm to już max. 0.16mm to żyłka główna na bata bardziej, może troszkę gruba, ale rybom nie przeszkadza na zawodach swoje robi.Co do tej żyłki feedera to nie wiem czy da radę. :)  Pozdrawiam.  (2013/08/13 23:23)

rad13

dawno już nie łowiłem metodą angielską ale jeszcze parę rzeczy pamiętam
żyłkę lepiej stosuj typu match ja mam z trabucco 20 trochę za grubą standard to ok 18  parę dni temu kupiłem żyłkę do feedera też z trabucco z tej samej serii co match różnią się rozciągliwością do feedera jest mniej rozciągliwa co pozwala lepiej zaciąć i widzieć brania na szczytówce w metodzie angielskiej zazwyczaj ryba ,,zacina się sama"przynajmniej takie jest moje wrażenie jeżeli chcesz żeby żyłka lepiej się zatapiała  polej ją ludwikiem  i przytop   ją po zarzuceniu zestawu.
Co do wędki sam posiadam kongera medalista 420/25 w trzech elementach i jak dla mnie jest bardzo dobra co do teleskopów jest z nimi taki problem że nie można w nich uzyskać takiej pracy kija jak w składówkach (2013/08/14 09:25)

kemp

Wędka Jaxon Eternum Tele Match 420 cm cw 5-20g waga wędki 245g (2013/08/14 11:36)

kemp

info dla kuba7128
Wędka Jaxon Eternum Tele Match 420 cm cw 5-20g waga wędki 245g
(2013/08/14 11:37)