RodBuilding pracownie - wędkarskie zabijanie nudy

/ 2115 odpowiedzi / 528 zdjęć
piotrcarp


Wesolych i rybnych:) A ja jutro z rana troche ze spinem polatam po obrzarstwie (2014/12/25 15:56)

Witheltz


Witam. Miałem wcześniej się pochwalic co przyniósł mikołaj ale jakoś tak zaczęło się robic więc od razu zdjęcia z postępów prac. Na razie wstępnie spasowane jeszcze nie sklejone. (2015/01/08 22:09)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Witheltz


A tak się prezentuje z docelowym kołowrotkiem. P.s. Dziwne forum że można zamieszczac tylko jedno zdjęcie w poście, albo coś przeoczyłem. (2015/01/08 22:17)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik32263


Ładnie, schludnie, czysto. Nic tylko pogratulować. Jednak ten diabeł nie taki straszny Kolego hehehe

Do siebie dodam że najbardziej podoba mi się ten mocno kielichowy fore, kurde chyba kształt skopiuję do następnego projektu;-)

PS. Niestety do jednego posta można wstawić fotę (lub foty?) o wadze do 100k a to tak mało że nawet nie próbowałem wrzucać dwóch. Bo nic by nie było widać... No i na tym forum liczy się ilość postów, a nie ich jakość. Przykre ale prawdziwe :-/ (2015/01/08 22:52)

Witheltz


Pierwszy fore był o połowę mniejszy i w innym kształcie ale dziwnie cienko wyglądał wraz z uchwytem przy zestawieniu z realgripem na  nakrętce, a tam nie za bardzo jest z czego odchudzic. A te mocne przetłoczenie wyszło trochę przypadkowo, po prostu w tym miejscu trzymam kciuk od góry i jest to wypadkowa ergonomi  z moim pojęciem estetyki. Najważniejsze że się jak na razie mojej żonie podoba i zapowiedziała że jak złowię na tą wędkę ładnego okonia, bo na tą rybę ją szykuję, to mi sponsoruje zestaw na budowę następnej wędki :) (2015/01/08 23:43)

Iras1975


Mój ulubiony młynek. :) 
Można wrzucać większą ilość fotek w jeden post, ale nie z każdego komputera daje radę.. chyba zależy to od przeglądarki.. nie znam się. Ja np z laptopa w domu mogę, wrzucam kilka fot na zmniejszacz i stamtąd kopiuję i wklejam tutaj w ramkę posta. Daje radę. Pewnie są też inne sposoby. (2015/01/09 08:10)

Witheltz


Witam. Żeby nie było że nic się nie dzieje ;) Rękojeśc już wklejona, uchwyt zamocowany jednak tak jak przewidział to producent bez insertu, tylko zaślepki dotoczone z korkogumy. A w między czasie skonstruowałem takie ustrojstwo, sklejka i silniczek 10rpm. Może nie wygląda to zbyt profesjonalnie, ale działa a to najważniejsze.Pozdrawiam. (2015/01/17 22:00)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

piotrcarp


Troche mnie nie bylo ale tez potwierdze slowa Tomka Ladnie czysto i schlidnie:) (2015/01/23 11:24)

Bolo8888


Witam wszystkich ,jestem nowy na forum lecz nie o to chodzi. Mianowicie chodzi o kij Ryobi Aurora 2,7m 10-30. Chcialbym go tak przezbroic aby mial uchwyt SKSS zamiast tego co ma aktualnie, no i naprawic, a w zasadzie przezbroic ostatnia szczytowa przelotke, ktos to niechlujnie zrobil. Nadmienie ze siedza na tym kiju Fuji SIC low rider. Glownie mi chodzi o obnizenie wagi tego kija i dopasowanie do Penna Slammera 260. (2015/02/03 00:00)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

piotrcarp


Ten uchwyt co tam jest jest faktycznie ciezki ale jak sie bawic w wymiane tego uchwytu to najlepiej cala wedke przebudowac. Sama wymiana uchwytu zmieni odleglosc kolowrotka od perwszej przelotki i skroci dolnik. Spowoduje to ze kij zacznie leciec na pysk. Jesli blank jest fajny to warto sciagnac wszystko z niego lacznie z lakierem i zaprojektowac od nowa. A zeby kijek zrobil sie szybszy i bardziej ciety to uzbroic go w Fuji KR a te stare przelotki zostawic do jakiegos mocniejszego kija. Milej zabawy:) (2015/02/03 08:26)

Bolo8888


Za duzo kombinacji, za duze koszta, czyli co niema sensu sie bawic w to i zostawic jak jest, powiedzcie chociaz co zrobic z ta szczytowa zeby to sie kupy trzymalo i wygladalo jak powinno. (2015/02/03 20:38)

u?ytkownik32263


Za duzo kombinacji, za duze koszta, czyli co niema sensu sie bawic w to i zostawic jak jest, powiedzcie chociaz co zrobic z ta szczytowa zeby to sie kupy trzymalo i wygladalo jak powinno.

Ustawić top prosto, pierdyknąć omotkę, zalakierować. I wsio, po sprawie. (2015/02/03 22:56)

Jędrula


Za duzo kombinacji, za duze koszta, czyli co niema sensu sie bawic w to i zostawic jak jest, powiedzcie chociaz co zrobic z ta szczytowa zeby to sie kupy trzymalo i wygladalo jak powinno.

Ustawić top prosto, pierdyknąć omotkę, zalakierować. I wsio, po sprawie.






Taaaa Tomuś ! Zazdroszczę Wam tych umiejętności . (2015/02/03 23:04)

Bolo8888


Doradzcie co i jak i czym, nie bede specjalnie kupowal lakieru itp zeby zrobic jedna przelotke. (2015/02/04 21:33)

u?ytkownik32263


Za duzo kombinacji, za duze koszta, czyli co niema sensu sie bawic w to i zostawic jak jest, powiedzcie chociaz co zrobic z ta szczytowa zeby to sie kupy trzymalo i wygladalo jak powinno.

Ustawić top prosto, pierdyknąć omotkę, zalakierować. I wsio, po sprawie.






Taaaa Tomuś ! Zazdroszczę Wam tych umiejętności .

Eee tam Jędruś, żadne mi tam wielkie umiejętności;-) Tylko trochę treningu, nic więcej. Gorzej z kładzeniem lakierku na całym blanku, toczeniem rękojeści bez tokarki czy prawidłowym rozmieszczeniem przelotek. Tu faktycznie trzeba mieć trochę wiedzy i umiejętności. Ale i tak wszystko rozbija się o ilość powtórzeń. Czyli trening:-)

Kolego @Bolo8888 jeśli nie chcesz się pakować w jakiekolwiek koszty możesz omotkę zrobić z delikatnej nitki krawieckiej i polakierować cienko ze 2-3 razy lakierem do paznokci. Byle by równo. Szału nie będzie ale wszystko powinno się dobrze trzymać. (2015/02/04 21:57)

Bolo8888


Nie sciagac tej przelotki przed tym zabiegiem?, czy moze niby omotke z nitki pokryc klejem typu poxipol czy cos na zywicy. (2015/02/05 17:41)

u?ytkownik32263


Nie sciagac tej przelotki przed tym zabiegiem?, czy moze niby omotke z nitki pokryc klejem typu poxipol czy cos na zywicy.

Z tego kąta, na zamieszczonej fotce, nie widzę czy top jest krzywo wobec następnych "L"ek ale wydaje mi się że nie. Jeśli mam rację to nie musisz jej przekręcać. Jednak gdyby była faktycznie krzywo podgrzej przelotkę abyś mógł nią ruszczyć i ustaw. Potem omotka, której też nie zaciska się na maksa a stosuje dość lekkie napięcie.

Natomiast odpuść sobie lakierowania żywicami czy klejami. Sama nazwa Ci wskazuje co masz użyć: lakier. I pamiętaj, przelotek-dokładniej ich stopek się nie przykleja a tym bardziej nie smaruje omotek klejem. Najprostszy, najtańszy sposób jaki podałem wcześniej wystarczy aby przelotka się trzymała.  Każda, nawet największa startowa. (2015/02/05 21:13)

Witheltz


Witam. Korzystając z bezwietrznej pogody testowałem mojego MHX S871-2. Przelotki fuji sic zdemontowane z połamanego kongera zamocowane na taśmę, żyłka 0,16, kołowrotek spro blue arc 9200. Wyniki testu rzutowego
salmo hornet 3f 16-18m
kenart diver 4cm 20-22m
twister 1" główka 1g ok 20m
twister 1,5" główka 2g ok 23m
twister 1,5" główka 3g ok 25m
kopyto 2" główka 3g ok 30m
meps aglia 2 ok 25m
sama główka jigowa 2g ok 20m
Jak myślicie odległości ok czy próbowac wyciągnąc więcej?
Z testów ugięcia jestem w sumie zadowolony, niestety nie mam czym zrobic zdjęc ale przy obciążeniu 500g gnie się po samą rękojeśc.
Pozdrawiam Paweł B.
(2015/02/22 15:23)

piotrcarp


Po zmianie mieszkania zmienilem akwarium na 240l. A zeby bylo pewnie i stabilnie to wymurowalem podstawe z ytongow:) (2015/03/17 16:26)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.