Zaloguj się do konta

RodBuilding pracownie - wędkarskie zabijanie nudy

utworzono: 2013/01/13 20:10
rafal-idler

Ja mam następujące pytanko do kolegów zajmujących się zbrojeniem czy przerabianiem wędzisk. Posiadam kijek Shimano FXS 70MHB-2 dokładnie taki jak tu:

http://www.ebay.com/itm/SHIMANO-FXS-70MHB-2-ROD-FREE-SHIPPING-/271199794394

Od razu przepraszam ale link trzeba skopiować i wkleić w adres przeglądarki bo nie wychodzi mi jakoś umieszczanie linków w postach. Co do w/w kijka to zastanawiam się czy byłby sens przerabiania go na typowy casting. Teraz wygląda bardziej na kij trolingowy (tak mi się wydaje, typowego dla castingów pazura nie ma). Rzucanie nim z tradycyjnym kołowrotkiem o stałej szpuli jest strasznie niewygodne przede wszystkim przez zbyt długi dolnik, do tego mam wrażenie że linka mocno hamuje na przelotkach. A może jednak to kij castingowy? W przeróbce chodziło by mi o zmianę długości dolnika, pewnie zmianę uchwytu kołowrotka no i przelotek (obecne pewnie nadawać się nie będą). Zastanawia mnie czy taka zmiana "budżetowa" miała by w ogóle sens, czy opłaci się jak to się mówi "skórka za wyprawkę". Kijek ogólnie jest dość ciekawy, niby mocny ale jednocześnie elastyczny. Może zastosował bym go do sporadycznego jerkowania.

[2014-10-25 14:10]

DelTor0

Szczerze, z ekonomicznego widzenia to sie nie oplaca. Sprzedaj ten i kup sobie casta.Przy cenie tej wedki to prawie drugie tyle bedziesz musial wlozyc w przelotki/uchwyt/pianke na rekojesc.No chyba ze nie patrzysz na koszty i chcesz sie pobawic, to juz inna bajka :)
A ta wedka to nie do jigowania w pionie? Pewnie dlatego zle sie rzuca.


[2014-10-26 01:10]

Kurcze dopiero zobaczyłem:-/

Paweł dobrze radzi, lepiej sprzedać patyka i kupić prawdziwego casta niż bawić się w przeróbki. Bo tu trzeba by wymienić praktycznie całe uzbrojenie co też jest czasochłonne i precyzyjne (skrobanie blanku-oj jak ja tego nie lubię, ustalenie rozstawu przelotek czy lakierowanie) I za drogo by to wyszło w porównaniu do tych ok 130-140zeta.

Po opisie raczej obstawiam średnią jerkówkę choć ciut długa a patyka niestety nie znam. Natomiast długi dolnik jest pewno dla lepszego wyważenia bo to bankowo ciężki kij (szklak z ciężkimi dwustopkowymi przelotkami)
[2014-10-26 01:38]

DelTor0

Nawet nie 140 zeta, znalazlem ta wedke za 14 dolcow w jakims sklepie ;)
----------------------
Dzisiaj po pierwszej wcierce, o dziwo odkrylem ze recznikiem papierowym wciera sie lepiej niz sciereczka z mikrofibry. Duzo cieniej, rowniej i paprochow tez nie ma. Jak wyschnie to dokladnie sobie to poodladam :) [2014-10-26 15:44]

piotrcarp

O to przydatna wiadomosc bo recznikiem jeszcze nie wcieralem:) Jak bedziesz mial jakies fotki to wstaw jak to wyglada. A jaki lakier wciewrasz?
[2014-10-26 19:07]

DelTor0

Ten sam co zawsze ;) RodPro LBAle po nowym roku bedzie nowy lakier. [2014-10-26 19:43]

Ręcznik papierowy?! W życiu bym nie wpadł, przecież "na oko" musi zostawiać paproszki. Hmm ciekawe, aż tak że jak będę lakierować omotki to chyba też zrobię test na jakimś złamasie:) Widać kombinatorstwo i dobry przepływ informacji to podstawa naszych wypocin hehehe.

Pozdro Pawełku!
[2014-10-26 22:56]

DelTor0

Przypadek ;) Chcialem zetrzec lakier z kawalka blanku. Tak scieram i patrze ze calkiem niezle to wyglada, duzo cieniej niz po sciereczce.Recznki papierowe maja cos takiego ze sie nie dra jak sa mokre. Przynajmniej te jakich uzywam.Juz tak wlasnie ogladalem przeschniety przed chwila i po pierwszej warstwie jest dobrze :) [2014-10-26 23:24]

rafal-idler

Dzięki za rady. Wychodzi na to, że dobrze przypuszczałem. Pozdrawiam [2014-10-27 09:11]

michal180183

Panowie mam problem z lakierem do woblerów. Mianowicie za groma nie chce wysychać. Ostatnio zakupiłem poliuretan dość dobrego producenta i znowu to samo ...3 tygodnie a on nadal miekki. Może polecicie mi jakiś lakier który wyschnie :) Zaznaczam że mieszkam w anglii i jest tu dość wilgotno. Pudło z wobkami umiejscowione jest na grzejniku i chodź grzejnik cały czas jest ciepły to nadal lakier nie wysycha. Zastosowałem lakier wodny który wysechł ale niestety efekt tekiego lakieru jest marny, a i jego wytrzymałość o wiele mniejsza. Zaproponujcie mi jakiś lakier dostępny w uk który wyschnie przy stosunkowo dużej wilgotności powietrza.
[2014-10-29 22:57]

DelTor0

Michal, na lakierowaniu woblerow sie nie znam, ale moj do omotek spokojnie wysycha w tej angielskiej wilgotnosci :) 

Zaczekaj na Piotrka @Piotrcarp, moze on doradzi Tobie jaki lakier stosuje. [2014-11-02 23:19]

michal180183

Dobra... dzięki, poczekam ;)
[2014-11-03 01:50]

DelTor0

Dobra... dzięki, poczekam ;)


Michal, a w jakiej okolicy w tym yukeju mieszkasz?


[2014-11-03 10:57]

piotrcarp

Ja ukurat stosuje hartzlack ale tez domalux jest dobry i akurat te lakiery potrzebuja wilgoc do schniecia:)
[2014-11-03 21:53]

DelTor0

A ja dzisiaj po drugiej wcierce w blank, za pare dni zaczynam omotkowanie ;) [2014-11-09 15:20]

michal180183

Dobra... dzięki, poczekam ;)


Michal, a w jakiej okolicy w tym yukeju mieszkasz?


40 mil od liverpoolu miasteczko winsford.

piotrcarp dzięki sprawdze tego hartzlacka bo już mnie jasna cholera bierze.... szczupłe walą jak oszalałe,  a mi woblery nie chcą schnąć :/




[2014-11-09 19:02]

DelTor0

Szkoda Michal, troche daleko odemnie ;) [2014-11-11 00:59]

DelTor0

Yyyyyyyyy....... Wiec czas na najglupsze pytanie pod sloncem...Czlowiek sie nudzi i rozne glupoty mu przychodza do glowy.
Wiec tak, po wcierce jeszcze tak mi wpadlo do glowy zeby troche wypolerowac blank, tak z ciekawosci... Wiec mozna to zrobic pasta polerska, ktorej nie posiadam, wiec jak ktos sie zna to moze by polecil jakas. I tutaj mozna zaczac sie zmiac :D ktos probowal polerki pasta do zebow? :D :DBo widzialem ze rozne rzeczy wlasnie pasta poleruja ;) [2014-11-11 01:05]

Yyyyyy Pasty zębowej ;-) jeszcze nie próbowałem... Ale skocz do pierwszego lepszego sklepu samochodowego lub stacji benzynowej i kup szuwaks. Czyli pastę do polerki lakieru samochodowego. Powinno jakoś zadziałać, potestuj a i ja potem przetestuję hahaha
[2014-11-11 20:44]

Oooo ale jaja, awatar mi się zmienił. To znaczy wczoraj próbowałem to zrobić ale ciągle był ten zedzik a dziś miłe zaskoczenie, trotka:)
[2014-11-11 20:47]

DelTor0

hehehe zobacze, na tym patyku rozne testy moge sobie robic, na vegterze raczej nie bede :P [2014-11-11 21:21]

89krzysztof

Yyyyyyyyy....... Wiec czas na najglupsze pytanie pod sloncem...Czlowiek sie nudzi i rozne glupoty mu przychodza do glowy.
Wiec tak, po wcierce jeszcze tak mi wpadlo do glowy zeby troche wypolerowac blank, tak z ciekawosci... Wiec mozna to zrobic pasta polerska, ktorej nie posiadam, wiec jak ktos sie zna to moze by polecil jakas. I tutaj mozna zaczac sie zmiac :D ktos probowal polerki pasta do zebow? :D :DBo widzialem ze rozne rzeczy wlasnie pasta poleruja ;)

Ja trochę porysowałem lakier na patyku i chcą do 'odratować' przejechałem pastą. Rysy nie znikły, ale był wyraźnie bardziej świecący i połyskujący.
[2014-11-11 21:21]

DelTor0

No to sobie zobacze jak wyjdzie ta pasta do zebow ;) [2014-11-11 21:35]

89krzysztof

No to sobie zobacze jak wyjdzie ta pasta do zebow ;)

Ale ja miałem na myśli pastę polerską. Taką do rys na samochodach itp. Ale zwykła do zębów raczej żadnego innego efektu nie przyniesie.
[2014-11-11 22:13]

piotrcarp

Dobrze dziala pasta Tempo nawet goly blank mozna fajnie przepolerowac i bez lakierowania ciekawie wyglada tak inaczej:)
[2014-11-11 23:33]