Zaloguj się do konta

RodBuilding pracownie - wędkarskie zabijanie nudy

utworzono: 2013/01/13 20:10
Iras1975

..."Co do srednicy szczytowki to zawsze warto sie zapytac, na stronie MHX podaja ze 2mm... ale ta sama strona podaje ze P904-2MHX ma szczytowke 1.6mm a faktycznie ma ja 1.37mm :D"...

Bo to trzeba uciąć do miejsca, w którym ma te 2mm i będzie ok. ;)))

Mnie ostatnio opuściła chęć do rodbuildingu, a właściwie, to czasu na to zbytnio nie mam. W jeden wieczór tunninguję ledwie trzy killery na garbusy, a do tego jeszcze pióra zawijam.

Chętnie jednak popatrzę na efekty pracy kolegów.

[2013-03-01 22:26]

piotrcarp

Dzieki za wszystkie rady teraz to juz spokojnie poradze sobie z tym uchwytem. A z tym kregoslupem to jest tak ze najlepiej montowac przelotki na tym przeskoku zeby kijek byl sztywniejszy podczas zaciecia? W tym przerabianym kiju tak zrobilem ale nie mialem okazji jeszcze go przetestowac na rybkach:) Bo podobno mozna tak zbroic jak zrobilem ten wczesniejszy kij lub po przeciwnej stronie tylko co jest lepsze?
[2013-03-01 22:26]

DelTor0

..."Co do srednicy szczytowki to zawsze warto sie zapytac, na stronie MHX podaja ze 2mm... ale ta sama strona podaje ze P904-2MHX ma szczytowke 1.6mm a faktycznie ma ja 1.37mm :D"...

Bo to trzeba uciąć do miejsca, w którym ma te 2mm i będzie ok. ;)))

Mnie ostatnio opuściła chęć do rodbuildingu, a właściwie, to czasu na to zbytnio nie mam. W jeden wieczór tunninguję ledwie trzy killery na garbusy, a do tego jeszcze pióra zawijam.

Chętnie jednak popatrzę na efekty pracy kolegów.



hehehe Irku, ale Ty pewnie juz z wanne kogutow naprodukowales :D

[2013-03-01 22:29]

DelTor0

Dzieki za wszystkie rady teraz to juz spokojnie poradze sobie z tym uchwytem. A z tym kregoslupem to jest tak ze najlepiej montowac przelotki na tym przeskoku zeby kijek byl sztywniejszy podczas zaciecia? W tym przerabianym kiju tak zrobilem ale nie mialem okazji jeszcze go przetestowac na rybkach:) Bo podobno mozna tak zbroic jak zrobilem ten wczesniejszy kij lub po przeciwnej stronie tylko co jest lepsze?


W tym MB montowalbym tradycyjnie, przelotki po miekkiej stonie blanku. Przyklad:

Wędki zbroimy i po kręgosłupie jak i po miękkiej, zależnie od tego co chcemy osiągnąć. Zwykle (w przemyślanych projektach) kwestię tą rozstrzyga typ łowiska i występujące w niej ryby. Opcja 1 po miękkiej – wędka jest sztywniejsza/mocniejsza podczas wyrzutu, wolniejsza w zacięciu, bardziej elastyczna podczas holu

Opcja2 kręgosłup po twardej – miękka podczas wyrzutu, szybsza w zacięciu, sztywniejsza podczas holu.

Przykład: kij na pstrągi w siurkach opcja 2 – łatwiej ładuje blank, jest bardziej precyzyjna, kij na trocie z plaży opcja 1 – zasięg wyrzutu, lepiej „dodaje” podczas holu

[2013-03-01 22:37]

piotrcarp

Dzieki za wszystkie rady teraz to juz spokojnie poradze sobie z tym uchwytem. A z tym kregoslupem to jest tak ze najlepiej montowac przelotki na tym przeskoku zeby kijek byl sztywniejszy podczas zaciecia? W tym przerabianym kiju tak zrobilem ale nie mialem okazji jeszcze go przetestowac na rybkach:) Bo podobno mozna tak zbroic jak zrobilem ten wczesniejszy kij lub po przeciwnej stronie tylko co jest lepsze?


W tym MB montowalbym tradycyjnie, przelotki po miekkiej stonie blanku. Przyklad:

Wędki zbroimy i po kręgosłupie jak i po miękkiej, zależnie od tego co chcemy osiągnąć. Zwykle (w przemyślanych projektach) kwestię tą rozstrzyga typ łowiska i występujące w niej ryby. Opcja 1 po miękkiej – wędka jest sztywniejsza/mocniejsza podczas wyrzutu, wolniejsza w zacięciu, bardziej elastyczna podczas holu

Opcja2 kręgosłup po twardej – miękka podczas wyrzutu, szybsza w zacięciu, sztywniejsza podczas holu.

Przykład: kij na pstrągi w siurkach opcja 2 – łatwiej ładuje blank, jest bardziej precyzyjna, kij na trocie z plaży opcja 1 – zasięg wyrzutu, lepiej „dodaje” podczas ho

A czy zmienia to ugiecie kija czy tylko zmienia akcje i szybkosc i czy zbrojac ten blank po miekkiej stronie nie bedzie problemu z zacieciem sandacza?
[2013-03-01 22:51]

DelTor0

Tradycyjnie zbroi sie po miekkiej, takze firma opisujac blank jako fast ma raczej na mysli ze bedzie fast w zbrojoniu po miekkiej stronie... uff mam nadzieje ze nie namieszalem ;) Przykladowo sklepowe wedki pewnie blisko w 100% sa zbrojone po miekkiej


Ale tak naprawde to Ty decydujesz jak go uzbroisz, bo to twoja wedka i ma byc zbrojona pod Ciebie :)


Tego MHX 721-2 zbroilem po twardej zeby ladowal mi sie lepiej pod mikro przynetami, byl bardziej celny, troche sztywniejszy, moze naprawde minimalnie szybszy, ale to minimalnie... ale ma mniejszy zasieg - akurat nie potrzebowalem na ciurki o szerokosci 4 m :)

Jak bedziesz lowil tez szczupaki i na lekki trolling to przy zbrojeniu po miekkiej bedziesz mial bardziej plynne ugiecie podczas holu, wiekszy zasieg, szybkosc nie powinna sie zmienic :)


Tak czy siak to po miekkiej jest dobrze i po twardej jest dobrze :) Trzeba sie tylko zdecydowac ktore parametry sa dal nas wazniejsze :)


Jak chcesz sie upewnic to zamontuj przelotki na tasme po miekkiej a pozniej po twardej i porownaj :) Robilem tak, pozniej wybieralem opcje ktora mi najbardziej pasowala

[2013-03-01 23:06]

piotrcarp

Mysle ze po miekiej bedzie lepiej na kiju widac opad a po kregoslupie bedzie bardziej ciety. A tak z ciekawosci sprawdzilem zbrojenie innych spiningow co mam w domu to tylko Balcer Alegra vertical lure edition IM12 190 7-32g jest zbrojony po kregoslupie ale jest to kij przystosowany tez do baitcasta a daiwa infinity i shimano technium sa zbrojone po miekkiej stronie.
[2013-03-01 23:47]

DelTor0

Mysle ze po miekiej bedzie lepiej na kiju widac opad a po kregoslupie bedzie bardziej ciety. A tak z ciekawosci sprawdzilem zbrojenie innych spiningow co mam w domu to tylko Balcer Alegra vertical lure edition IM12 190 7-32g jest zbrojony po kregoslupie ale jest to kij przystosowany tez do baitcasta a daiwa infinity i shimano technium sa zbrojone po miekkiej stronie.


 Moje wszystkie sklepowe byly po miekkiej ;) Casty maja wlasnie odwrotnie, standardowo zbroi sie je po twardej, ale gna sie i tak w ta sama strone :)


[2013-03-01 23:59]

piotrcarp

To nic nie pozostalo jak tylko zamowic blank i skapletowac calom reszte (dolnik,przelotki pierscienie wykanczajace) no i bedzie znowu troche zabawy:)
[2013-03-02 00:13]

DelTor0

To nic nie pozostalo jak tylko zamowic blank i skapletowac calom reszte (dolnik,przelotki pierscienie wykanczajace) no i bedzie znowu troche zabawy:)

Ja tam mysle ze bedziesz zadowolony :) Teraz tez nie moge sie zdecydowac czy P844 czy MB843 jako nastepny kijek... a moze poczekam i cos z tych blankow Fishing Art...

[2013-03-02 02:44]

piotrcarp

To nic nie pozostalo jak tylko zamowic blank i skapletowac calom reszte (dolnik,przelotki pierscienie wykanczajace) no i bedzie znowu troche zabawy:)

Ja tam mysle ze bedziesz zadowolony :) Teraz tez nie moge sie zdecydowac czy P844 czy MB843 jako nastepny kijek... a moze poczekam i cos z tych blankow Fishing Ar

Tez mysle ze to byl dobry wybor ten blank ma sporo dobrych opini. Zamowienie juz poszlo narazie blank i nici a reszta bedzie zamawiana w CMW Angelgeräte na nastepny tydzien jak blank przyjdzie, dopiero se dokladnie przemierze i przemysle co zamowic. Chodzi o rekojesc pianka czy korek ale mysle chyba ze korek bo przy zwyklym DPS jakos lepiej sie prezentuje tak mi sie wydaje
[2013-03-02 11:10]

DelTor0

Ciekawy kijek:

http://www.rodbuildingforum.com/index.php?showtopic=30747

[2013-03-03 01:07]

To nic nie pozostalo jak tylko zamowic blank i skapletowac calom reszte (dolnik,przelotki pierscienie wykanczajace) no i bedzie znowu troche zabawy:)

Ja tam mysle ze bedziesz zadowolony :) Teraz tez nie moge sie zdecydowac czy P844 czy MB843 jako nastepny kijek... a moze poczekam i cos z tych blankow Fishing Art...

O których blankach piszesz Pawle? O te boronki czy całkowicie nową serię?

[2013-03-03 13:55]

DelTor0


Ja tam mysle ze bedziesz zadowolony :) Teraz tez nie moge sie zdecydowac czy P844 czy MB843 jako nastepny kijek... a moze poczekam i cos z tych blankow Fishing Art...

O których blankach piszesz Pawle? O te boronki czy całkowicie nową serię?



Wszystkie serie blankow maja nowe, sami zwieli sie za produkcje :) Czekam wlasciwie jak ktos sie skusi i pojawia sie piersze opinie :)

http://www.fishingart.eu/8,Blanki.aspx

[2013-03-03 18:34]

DelTor0

Piotr, co do tego zbrojenia to niedlugo bedzie jeszcze jedna opcja dostepna, KR dla ciezszych blankow nawet do 30lb.

By wygladalo to w tym stylu:

25KH, 12KH, 5.5KH 5.5KB 5.5KT (x5) + szczyt 5.5

Al jak narazie przelotki niedostepne, moze niedlugo sie gdzies pojawia :)

[2013-03-04 13:24]

DelTor0

Nowy ulepszony system Fuji KR, nadaje sie nawet dla kijkow do 30lb [2013-03-04 21:00]

DelTor0

[2013-03-04 21:01]

DelTor0

Wersja pod casta [2013-03-04 21:03]

DelTor0

[2013-03-04 21:09]

DelTor0

Przykladowe zbrojenie KH  [2013-03-04 21:16]

DelTor0

Ptzelotki K [2013-03-04 21:21]

DelTor0

Przelotki Y [2013-03-04 21:22]

DelTor0

Casting [2013-03-04 21:23]

Piotr, co do tego zbrojenia to niedlugo bedzie jeszcze jedna opcja dostepna, KR dla ciezszych blankow nawet do 30lb.

By wygladalo to w tym stylu:

25KH, 12KH, 5.5KH 5.5KB 5.5KT (x5) + szczyt 5.5

Al jak narazie przelotki niedostepne, moze niedlugo sie gdzies pojawia :)


Eee tam, przelotki są już u Matuszewskiego od ok 2 tygodni. Byłem dziś i gadałem na ich temat z Hubertem-młodym. Tylko że jeszcze chyba nic nie uzbroili. No i w końcu kupiłem P844 oraz osprzęt do niego!!! Bym się zabrał i dziś już za klejenie korka ale walnąłem 7 i pół stówy autem i padam na pyszczek;) Foty też będą później:)
[2013-03-04 21:31]

piotrcarp

Musze poszukac to moze i tu tez juz sa dsostepne nowosci:)
Gratuluje zakupu Tomas81 i milej zabawy a i na fotki czekamy
[2013-03-04 21:41]