RodBuilding pracownie - wędkarskie zabijanie nudy

/ 2115 odpowiedzi / 528 zdjęć
DelTor0


Tak zeby nie strzepic jezyka :) montowanie rekojesci ;P


(2013/03/01 21:45)

DelTor0


a ten jeszcze lepszy ;)


(2013/03/01 21:48)

DelTor0


Sporo filmikow dodawalem tutaj, napewno sie przydadza :)

http://swietokrzyskiprzewodnikwedkarski.pl/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=47&id=3900&Itemid=363

(2013/03/01 21:51)

DelTor0



Co do dokładnej średnicy szczytu MB 843-2 to jak dobrze pamiętam jest ona ciut większa niż podane przez Pawła 2mm. Tylko kurde nie mogę znaleźć strony na której widziałem dokładne średnice. A z tym "TIP 5" dalej nie wiem co to za ułamek.


Co do srednicy szczytowki to zawsze warto sie zapytac, na stronie MHX podaja ze 2mm... ale ta sama strona podaje ze P904-2MHX ma szczytowke 1.6mm a faktycznie ma ja 1.37mm :D

Dodam jeszcze ze pierszy filmik to montowanie na tasme a drugi na arbor. Ten SKSS montowalem na arbory, ale teraz ze mam drewniany insert rozwiercony pod grubosc blanku, pojdzie tylko pod niego kawalek tasmy (uchwyt tez SKSS)

(2013/03/01 21:55)

DelTor0


Wystarczy standardowy DPS tylko jak sie go wkleja bo wiem tylko ze nawija sie tasme zeby go wyposrodkowac ale co dalej? Blank jak jest czarny mat to super wiec niema potrzeby go lakierowac? A z tym blankiem to sie zamieszalem bo jest jeszcze cos takiego https://www.rodpro.de/mhx-blanks/3176-hm-mb783-mhx tylko cena zupelnie inna:)

Dokladnie jak Tomas napisal, jest to odpowiednik zwyklego MB ale wykonany w wyzszego modulu wegla, jest bardziej sztywny 'suchy' i szybszy :) Ale dostepny tylko w jednoskladzie, czyli jak ktos nie ma problemow zeby transportowac taki kijek, to stanowczo lepszy niz dwusklad :)

Dodam tylko ze jak bym juz sie mial porywac na wersje HM MB843... to wlasciwie w podobnej cenie pewnie bym znalazl blank Phenixa i raczej to bylby moj wybor :)

(2013/03/01 22:16)

Iras1975


..."Co do srednicy szczytowki to zawsze warto sie zapytac, na stronie MHX podaja ze 2mm... ale ta sama strona podaje ze P904-2MHX ma szczytowke 1.6mm a faktycznie ma ja 1.37mm :D"...

Bo to trzeba uciąć do miejsca, w którym ma te 2mm i będzie ok. ;)))

Mnie ostatnio opuściła chęć do rodbuildingu, a właściwie, to czasu na to zbytnio nie mam. W jeden wieczór tunninguję ledwie trzy killery na garbusy, a do tego jeszcze pióra zawijam.

Chętnie jednak popatrzę na efekty pracy kolegów.

(2013/03/01 22:26)

piotrcarp


Dzieki za wszystkie rady teraz to juz spokojnie poradze sobie z tym uchwytem. A z tym kregoslupem to jest tak ze najlepiej montowac przelotki na tym przeskoku zeby kijek byl sztywniejszy podczas zaciecia? W tym przerabianym kiju tak zrobilem ale nie mialem okazji jeszcze go przetestowac na rybkach:) Bo podobno mozna tak zbroic jak zrobilem ten wczesniejszy kij lub po przeciwnej stronie tylko co jest lepsze? (2013/03/01 22:26)

DelTor0


..."Co do srednicy szczytowki to zawsze warto sie zapytac, na stronie MHX podaja ze 2mm... ale ta sama strona podaje ze P904-2MHX ma szczytowke 1.6mm a faktycznie ma ja 1.37mm :D"...

Bo to trzeba uciąć do miejsca, w którym ma te 2mm i będzie ok. ;)))

Mnie ostatnio opuściła chęć do rodbuildingu, a właściwie, to czasu na to zbytnio nie mam. W jeden wieczór tunninguję ledwie trzy killery na garbusy, a do tego jeszcze pióra zawijam.

Chętnie jednak popatrzę na efekty pracy kolegów.



hehehe Irku, ale Ty pewnie juz z wanne kogutow naprodukowales :D

(2013/03/01 22:29)

DelTor0


Dzieki za wszystkie rady teraz to juz spokojnie poradze sobie z tym uchwytem. A z tym kregoslupem to jest tak ze najlepiej montowac przelotki na tym przeskoku zeby kijek byl sztywniejszy podczas zaciecia? W tym przerabianym kiju tak zrobilem ale nie mialem okazji jeszcze go przetestowac na rybkach:) Bo podobno mozna tak zbroic jak zrobilem ten wczesniejszy kij lub po przeciwnej stronie tylko co jest lepsze?


W tym MB montowalbym tradycyjnie, przelotki po miekkiej stonie blanku. Przyklad:

Wędki zbroimy i po kręgosłupie jak i po miękkiej, zależnie od tego co chcemy osiągnąć. Zwykle (w przemyślanych projektach) kwestię tą rozstrzyga typ łowiska i występujące w niej ryby. Opcja 1 po miękkiej – wędka jest sztywniejsza/mocniejsza podczas wyrzutu, wolniejsza w zacięciu, bardziej elastyczna podczas holu

Opcja2 kręgosłup po twardej – miękka podczas wyrzutu, szybsza w zacięciu, sztywniejsza podczas holu.

Przykład: kij na pstrągi w siurkach opcja 2 – łatwiej ładuje blank, jest bardziej precyzyjna, kij na trocie z plaży opcja 1 – zasięg wyrzutu, lepiej „dodaje” podczas holu

(2013/03/01 22:37)

piotrcarp


Dzieki za wszystkie rady teraz to juz spokojnie poradze sobie z tym uchwytem. A z tym kregoslupem to jest tak ze najlepiej montowac przelotki na tym przeskoku zeby kijek byl sztywniejszy podczas zaciecia? W tym przerabianym kiju tak zrobilem ale nie mialem okazji jeszcze go przetestowac na rybkach:) Bo podobno mozna tak zbroic jak zrobilem ten wczesniejszy kij lub po przeciwnej stronie tylko co jest lepsze?


W tym MB montowalbym tradycyjnie, przelotki po miekkiej stonie blanku. Przyklad:

Wędki zbroimy i po kręgosłupie jak i po miękkiej, zależnie od tego co chcemy osiągnąć. Zwykle (w przemyślanych projektach) kwestię tą rozstrzyga typ łowiska i występujące w niej ryby. Opcja 1 po miękkiej – wędka jest sztywniejsza/mocniejsza podczas wyrzutu, wolniejsza w zacięciu, bardziej elastyczna podczas holu

Opcja2 kręgosłup po twardej – miękka podczas wyrzutu, szybsza w zacięciu, sztywniejsza podczas holu.

Przykład: kij na pstrągi w siurkach opcja 2 – łatwiej ładuje blank, jest bardziej precyzyjna, kij na trocie z plaży opcja 1 – zasięg wyrzutu, lepiej „dodaje” podczas ho

A czy zmienia to ugiecie kija czy tylko zmienia akcje i szybkosc i czy zbrojac ten blank po miekkiej stronie nie bedzie problemu z zacieciem sandacza? (2013/03/01 22:51)

DelTor0


Tradycyjnie zbroi sie po miekkiej, takze firma opisujac blank jako fast ma raczej na mysli ze bedzie fast w zbrojoniu po miekkiej stronie... uff mam nadzieje ze nie namieszalem ;) Przykladowo sklepowe wedki pewnie blisko w 100% sa zbrojone po miekkiej


Ale tak naprawde to Ty decydujesz jak go uzbroisz, bo to twoja wedka i ma byc zbrojona pod Ciebie :)


Tego MHX 721-2 zbroilem po twardej zeby ladowal mi sie lepiej pod mikro przynetami, byl bardziej celny, troche sztywniejszy, moze naprawde minimalnie szybszy, ale to minimalnie... ale ma mniejszy zasieg - akurat nie potrzebowalem na ciurki o szerokosci 4 m :)

Jak bedziesz lowil tez szczupaki i na lekki trolling to przy zbrojeniu po miekkiej bedziesz mial bardziej plynne ugiecie podczas holu, wiekszy zasieg, szybkosc nie powinna sie zmienic :)


Tak czy siak to po miekkiej jest dobrze i po twardej jest dobrze :) Trzeba sie tylko zdecydowac ktore parametry sa dal nas wazniejsze :)


Jak chcesz sie upewnic to zamontuj przelotki na tasme po miekkiej a pozniej po twardej i porownaj :) Robilem tak, pozniej wybieralem opcje ktora mi najbardziej pasowala

(2013/03/01 23:06)

piotrcarp


Mysle ze po miekiej bedzie lepiej na kiju widac opad a po kregoslupie bedzie bardziej ciety. A tak z ciekawosci sprawdzilem zbrojenie innych spiningow co mam w domu to tylko Balcer Alegra vertical lure edition IM12 190 7-32g jest zbrojony po kregoslupie ale jest to kij przystosowany tez do baitcasta a daiwa infinity i shimano technium sa zbrojone po miekkiej stronie. (2013/03/01 23:47)

DelTor0


Mysle ze po miekiej bedzie lepiej na kiju widac opad a po kregoslupie bedzie bardziej ciety. A tak z ciekawosci sprawdzilem zbrojenie innych spiningow co mam w domu to tylko Balcer Alegra vertical lure edition IM12 190 7-32g jest zbrojony po kregoslupie ale jest to kij przystosowany tez do baitcasta a daiwa infinity i shimano technium sa zbrojone po miekkiej stronie.

 Moje wszystkie sklepowe byly po miekkiej ;) Casty maja wlasnie odwrotnie, standardowo zbroi sie je po twardej, ale gna sie i tak w ta sama strone :)

(2013/03/01 23:59)

piotrcarp


To nic nie pozostalo jak tylko zamowic blank i skapletowac calom reszte (dolnik,przelotki pierscienie wykanczajace) no i bedzie znowu troche zabawy:) (2013/03/02 00:13)

DelTor0


To nic nie pozostalo jak tylko zamowic blank i skapletowac calom reszte (dolnik,przelotki pierscienie wykanczajace) no i bedzie znowu troche zabawy:)

Ja tam mysle ze bedziesz zadowolony :) Teraz tez nie moge sie zdecydowac czy P844 czy MB843 jako nastepny kijek... a moze poczekam i cos z tych blankow Fishing Art...

(2013/03/02 02:44)

piotrcarp


To nic nie pozostalo jak tylko zamowic blank i skapletowac calom reszte (dolnik,przelotki pierscienie wykanczajace) no i bedzie znowu troche zabawy:)

Ja tam mysle ze bedziesz zadowolony :) Teraz tez nie moge sie zdecydowac czy P844 czy MB843 jako nastepny kijek... a moze poczekam i cos z tych blankow Fishing Ar

Tez mysle ze to byl dobry wybor ten blank ma sporo dobrych opini. Zamowienie juz poszlo narazie blank i nici a reszta bedzie zamawiana w CMW Angelgeräte na nastepny tydzien jak blank przyjdzie, dopiero se dokladnie przemierze i przemysle co zamowic. Chodzi o rekojesc pianka czy korek ale mysle chyba ze korek bo przy zwyklym DPS jakos lepiej sie prezentuje tak mi sie wydaje (2013/03/02 11:10)

DelTor0


Ciekawy kijek:

http://www.rodbuildingforum.com/index.php?showtopic=30747

(2013/03/03 01:07)

u?ytkownik32263


To nic nie pozostalo jak tylko zamowic blank i skapletowac calom reszte (dolnik,przelotki pierscienie wykanczajace) no i bedzie znowu troche zabawy:)

Ja tam mysle ze bedziesz zadowolony :) Teraz tez nie moge sie zdecydowac czy P844 czy MB843 jako nastepny kijek... a moze poczekam i cos z tych blankow Fishing Art...

O których blankach piszesz Pawle? O te boronki czy całkowicie nową serię? (2013/03/03 13:55)

DelTor0



Ja tam mysle ze bedziesz zadowolony :) Teraz tez nie moge sie zdecydowac czy P844 czy MB843 jako nastepny kijek... a moze poczekam i cos z tych blankow Fishing Art...

O których blankach piszesz Pawle? O te boronki czy całkowicie nową serię?



Wszystkie serie blankow maja nowe, sami zwieli sie za produkcje :) Czekam wlasciwie jak ktos sie skusi i pojawia sie piersze opinie :)

http://www.fishingart.eu/8,Blanki.aspx

(2013/03/03 18:34)

DelTor0


Piotr, co do tego zbrojenia to niedlugo bedzie jeszcze jedna opcja dostepna, KR dla ciezszych blankow nawet do 30lb.

By wygladalo to w tym stylu:

25KH, 12KH, 5.5KH 5.5KB 5.5KT (x5) + szczyt 5.5

Al jak narazie przelotki niedostepne, moze niedlugo sie gdzies pojawia :)

(2013/03/04 13:24)

DelTor0


Nowy ulepszony system Fuji KR, nadaje sie nawet dla kijkow do 30lb (2013/03/04 21:00)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.