RodBuilding pracownie - wędkarskie zabijanie nudy

/ 2115 odpowiedzi / 528 zdjęć
adamo0

Z tyczki od fasoli to ja sobie jutro zrobię wędkę nie przepraszam WĘDZISKO i wam pokażę jak się łowi.:)

OTAKE wędzisko sobie skonstruujemy.I w dodatku w 100% ekologiczne prawda Krzysiu ? (2013/02/15 20:44)

ryukon1975

A jak się w marcu na miętusach zimno zrobi to będzie z czego ognisko zapalić i na czym kiełbachę upiec.:) (2013/02/15 20:51)

Iras1975

Irku ładne te twoje sprzęciwo.Ale z tego co widzę to ty choćbyś wziął tyczkę od fasoli,lub palik od pomidorów to i tak tych wielgachnych Okoni nałowisz! 

Mile połechtany tym komplementem, zmuszony jestem przyznać rację. ;))) Choć łowienie takich wspaniałych ryb sprzętem klasy "fasolowego kija", przypomina picie szampana z musztardówki, niby ten sam trunek co w kryształowym naczyniu, ale wrażenia podczas picia nieco inne. :)

Ogólnie wracam do korzeni, przygodę ze spinnem rozpoczynałem od szklaka ok 170cm, a witka na foto ma 175. Zasadnicza różnica będzie taka, że ryb złowię więcej niż w latach 80-tych.

A kolegom wyżej zaczynającym przygodę z rodbuildingiem przepowiem przyszłość.  Za jakiś czas przestaniecie łowić na wędziska masowo produkowane(szczególnie spinningowe). ;)

Zaraz pogrzebię w archiwach i może znajdę fotę z której pewnie się pośmiejecie...

(2013/02/15 21:00)

DelTor0

A kolegom wyżej zaczynającym przygodę z rodbuildingiem przepowiem przyszłość.  Za jakiś czas przestaniecie łowić na wędziska masowo produkowane(szczególnie spinningowe). ;) 

Zaraz pogrzebię w archiwach i może znajdę fotę z której pewnie się pośmiejecie...

Z tym ciezko sie nie zgodzic ;) teraz juz ciezko bedzie kupic kija ze sklepu :D

(2013/02/15 21:04)

Iras1975

Kumplowi " wyremonciłem " trzy kołowrotki a sobie nawet nie ma czasu ( albo mi się nie chce ? ) uzbroić pięciu nowych topów do tyczki ..

Szewc w dziurawych butach chodzi.  :) (2013/02/15 21:11)

adamo0

Wiecie co koledzy?Wszyscy kombinujemy coś nowego i wiadomo że tak będzie do samego  końca.Ostatnio robiąc porządki w piwnicy znalazłem stare supersprzęciccho. Jest to spinning samoróba 1,1 m, c.w.ok.150 g. ciężar całkowity ok.1,3 kg.Zrobiony jest z KLINGI (pełen metal).Kołowrotek (bębenek) też by się znalazł!Aż mnie korci by latem go użyć nad wodą.Takim się uczyłem rzucać,więc mam ochotę sobie powspominać.Ciekawi mnie jednak reakcja ludzi którzy by to zobaczyli.Pewnie skazano by mnie za kłusownictwo? Szpadą ryby? (2013/02/15 21:43)

piotrcarp

Dzieki koledzy za slowa uznania az sam sie dziwie ze kijek tak sie udal i pasuje do reki. Faktycznie lepiej cos samemu zbudowac pod siebie niz kupic gotowca. Nawet po takiej przerobce sie przekonalem ze warto poswiecic na to troche czasu bo efekty sa zaskakujace (2013/02/15 21:58)

Iras1975

A oto jedna z mioch pierwszych szpad, kijek był chyba drugi albo trzeci z tych chand made, foto robione w 2002r ale patyczek montowany wcześniej. Wędeczka miała ok 180cm i jako ciekawostę dodam, że największy okoń jaki wyjechał na tym kijku z brzegu, miał 42cm(wtedy jeszcze mierzyłem okonie).

(2013/02/15 22:10)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

piotrcarp

Fajne foto Irku i fajne ugiecie kija (2013/02/15 22:24)

Iras1975

Fajne foto Irku i fajne ugiecie kija

Wklejaneczka. :) (2013/02/15 22:35)

piotrcarp

Fajne foto Irku i fajne ugiecie kija

Wklejaneczka. :)

to tak jak ta moja teraz juz wklejaneczka dosc szybka a wczesniej byl to zwykly spin wolniejszy niz teraz i o innym ugieciu (2013/02/16 14:24)

adam-konopnicki

Pełno tu majsterkowiczów ;) Nie wiecie co możnaby zrobic z połamanego spinningu 10-30, częśc szczytowa się ułamała chyba przy trzeciej przelotce. Mam pomysł aby przerobic ten toporek na wklejanke i wstawic szczytówkę od feedera. Tylko nie mam pomysłu czym to wkleic i jak aby było fajnie. Co o tym sądzicie ? (2013/02/16 14:51)

DelTor0

Pełno tu majsterkowiczów ;) Nie wiecie co możnaby zrobic z połamanego spinningu 10-30, częśc szczytowa się ułamała chyba przy trzeciej przelotce. Mam pomysł aby przerobic ten toporek na wklejanke i wstawic szczytówkę od feedera. Tylko nie mam pomysłu czym to wkleic i jak aby było fajnie. Co o tym sądzicie ?

No to dokladnie chcesz zrobic to co @Piotrcarp wlasnie zrobil :) Takze da sie. Poszukaj sobie jakies weglowej szczytowki, szklane sa troche przywolnawe...

(2013/02/16 15:09)

adam-konopnicki

Jakoś w miarę się udało ;) Jutro sprawdzę nad wodą jak działa to coś ;) (2013/02/16 15:33)

piotrcarp

Jakoś w miarę się udało ;) Jutro sprawdzę nad wodą jak działa to coś ;)

Wstaw fotki jak to wyszlo. Dobrze w miejscu laczenia wzmocnic omotka. W tej mojej w miejscu laczenia dalem przelotke i dziala jako wzmocnienie (2013/02/16 20:10)

Iras1975

Wstaw fotki jak to wyszlo. Dobrze w miejscu laczenia wzmocnic omotka. W tej mojej w miejscu laczenia dalem przelotke i dziala jako wzmocnienie

Tak jak piszesz, inaczej sobie nie wyobrażam robienia wklejanek, a ta twoja pod sandałka powinna być w sam raz.

Tutaj moja żyleta podlodowa, miała 100cm, ale brat tak namiętnie skubał lód na szczytowej przelotce, że została mu w palcach, po naprawie ma 99cm. Taka długość jest moim zdaniem konieczna przy połowie dużych okoni, ma już na koncie rekordowe sztuki.

(2013/02/16 21:00)

DelTor0

Tak jak piszesz, inaczej sobie nie wyobrażam robienia wklejanek, a ta twoja pod sandałka powinna być w sam raz.

Tutaj moja żyleta podlodowa, miała 100cm, ale brat tak namiętnie skubał lód na szczytowej przelotce, że została mu w palcach, po naprawie ma 99cm. Taka długość jest moim zdaniem konieczna przy połowie dużych okoni, ma już na koncie rekordowe sztuki.

Szklo czy weglowka?

(2013/02/16 21:11)

Iras1975

..."Szklo czy weglowka?"...

To kawałek szczytówki wędziska matchowego Jaxon Odeon 4,5m.. węgiel niesamowicie sprężysty i najprawdopodobniej ten sam co w Diaflexach Robinsona.

A to kurki kręcone w nudne, zimowe wieczory. :)

(2013/02/16 21:20)

DelTor0

..."Szklo czy weglowka?"...

To kawałek szczytówki wędziska matchowego Jaxon Odeon 4,5m.. węgiel niesamowicie sprężysty i najprawdopodobniej ten sam co w Diaflexach Robinsona.

A to kurki kręcone w nudne, zimowe wieczory. :)

Domyslam sie ze sprzet nie pod male przynety ;) Jakie mniej wiecej realnie obsluzy? 

(2013/02/16 21:34)

Iras1975

..."Domyslam sie ze sprzet nie pod male przynety ;) Jakie mniej wiecej realnie obsluzy?"...

Wagowo nie wiem, ale rozmiarowo łowiłem ok 8-12cm co na lodzie jest raczej ewenementem, plan się powiódł w 100%  ;)

A tutaj banda rzeźników, która też jest owocem nudy. :) 

(2013/02/16 21:44)

piotrcarp

Wstaw fotki jak to wyszlo. Dobrze w miejscu laczenia wzmocnic omotka. W tej mojej w miejscu laczenia dalem przelotke i dziala jako wzmocnienie

Byla robiona z mysla o wiekszych okoniach,teczakach a i z sandaczem chyba se poradzi dzieki mocnemu dolnikowi (2013/02/16 21:50)

DelTor0

..."Domyslam sie ze sprzet nie pod male przynety ;) Jakie mniej wiecej realnie obsluzy?"...

Wagowo nie wiem, ale rozmiarowo łowiłem ok 8-12cm co na lodzie jest raczej ewenementem, plan się powiódł w 100%  ;)

A tutaj banda rzeźników, która też jest owocem nudy. :) 

Selektywnie, co pozniej widac po Twoich wynikach :)

(2013/02/16 21:54)

michal180183

Fajnie że się wątek rozwinął. Widać wędkarze nie próżnują i działają cały czas :) piotrcarp wędeczka fajna napewno dużo pracy kosztowała bo trudniej jest dobrze przerobić wędzisko niż je zbudować od podstaw. Oby tak dalej panowie.  (2013/02/17 00:11)

michal180183

Dodam jeszcze że wędeczka podlodowa z mojego pierwszego postu zainspirowała mnie jeszcze do zrobienia kiwoków z butelki od pepsi, spławików ze starych rozwalonych spławików i ukręcenia paru mikro robali na okonki. Zanętę zrobiłem z własnego przepisu i ruszyłem ze wszystkim made in home nad wodę. Wywierciłem 3 przeręble nawrzucałem własnej śmierdzącej czosnkowej zanęty i rzuciłem spławik z ochotką. Efekt 26 płoci jeden leszcz w jakieś cztery godziny, Potem założyłem to co ukręciłem (na foto) efekt kilka okonków z czego jeden naprawdę ładny. Może to nie imponujące wyniki i ryby niewielkiego rozmiaru ale to uczucie że łowi się rybki na sprzęt który zrobiło się samemu niezapomniane. Tak więc zachęcam do budowania własnych zabawek tych którzy jeszcze tego nie robili. Niedługo wrzucę fotki mojej sandaczówki ;) (2013/02/17 00:34)