Zaloguj się do konta

RodBuilding pracownie - wędkarskie zabijanie nudy

utworzono: 2013/01/13 20:10
Jacoslaw

Takie pytanko do @Jacoslaw, jak przechowujesz lakier? W lodowce czy normalnie w temperaturze pokojowej?

A jest jakaś różnica? Przecież to dwuskładnikowe więc bez połączenia nic nie powinno się dziać... Pytam się bo nie wiedziałem :-/



No wlasnie, tez jestem ciekawy. Czytalem ze sporo osob trzyma w lodowce, niby to przedluza przydatnosc do uzycia?



Cześć.
Lakiery przechowuję w temperaturze pokojowej. Owszem, większe ilości powinno się trzymać w lodówce, jeśli planujemy przechowywać je dłużej. U mnie jednak zbyt długo nie leżakują ;)
     Pisaliście wcześniej o opisywaniu blanków GelPenami. Nie wiem, która znana pracownia stosuje tego rodzaju rozwiązanie. 
Moim zdaniem najładniej ( w sensie najładniejszym pismem) opisuje blanki Krzysiek Zieliński. Robi to... metodą tampondruku :)
Prawda, ze łudząco przypomina pismo odręczne?:) [2013-03-24 18:35]

DelTor0

Omotki, wlasciwie to skonczylem swojego Seekera.

Co do opisow to podobaja mi sie te z pracowni Pstragman i @krzysiek z j.pl

[2013-03-24 18:46]

DelTor0

i Pstragman [2013-03-24 18:52]

piotrus19835

chyba wezme tego batsona DSS1025-2   RX6  2  2,60 10-28 mam juz wedke seryjna i chem sam sobie zbudowac takiego kija wlasnorecznie i ten blank bedzie "chyba"dobry bedzie wybor?? [2013-03-24 19:25]

DelTor0

chyba wezme tego batsona DSS1025-2   RX6  2  2,60 10-28 mam juz wedke seryjna i chem sam sobie zbudowac takiego kija wlasnorecznie i ten blank bedzie "chyba"dobry bedzie wybor??


Na szczuplego jak najbardziej trafny :)

[2013-03-24 19:53]

Jacoslaw

Faktycznie, bardzo przyjemnie dla oka opisuje @krzysiek. Pstrągman też ładnie, tyle, ze nie przepadam za "okręcaniem" napisów wokół blanku. [2013-03-24 20:07]

piotrcarp

Super wygladaja te opisy tylko pozazdroscic talentu:) A mam pytanko jak lakier sie miesza i podgrzewa to robi sie troche rzadszy bo ten co mam z CMW wydaje sie troche gestawy na pierwsza warstwe zeby dobrze przesiaklo omotke.http://www.cmw-angeln.de/angelgeraete-ruten-angelgeraete/angelgerate/LackKleber-Epoxy-2-Komp.-Lack-87-50/
[2013-03-24 21:15]

DelTor0

Ten lakier to HB? Jak tak to wystarczy jedna warstwa. Ja specjanie kupilem LB, jest zadszy ale trzeba polozyc dwie warstwy, wydaje mi sie ze jest tez latwiejszy w uzyciu i ma dluzszy czas kiedy mozesz lakierowac. Np. RodPro HB 10 minut, RodPro LB 45 minut. 

Co do podgrzewania to wloz pojemniki do cieplej wody (nie goracej), jak sie podgrzeja to oddziel proporcje i wymieszaj. 

[2013-03-24 21:32]

DelTor0

Co do przesiakania tego HB, to bez obaw, przesiaknie ale gdzies po godzinie pewnie. Zawsze po godzinie robie korekcje i czasami gdzies troche sciagne lakieru a gdzies go troche dodam. Dlatego tez wole LB bo po godzinie ciagle mozna na nim pracowac :) [2013-03-24 21:34]

piotrcarp

W opisie pisze zeby naniesc pierwsza warstwe tylko dla nasiakniecia omotki a druga po okolo 20minutach na gotowo i ze mozna dodac minimalnie acetonu dla szybszego przesiakania lecz nie jest to konieczne. Ale czy to jest HB czy LB  to niemam pojecia (czas pracy 20min) to tak chyba cos pomiedzy. Jak robilem na kawalku czystego blanku proby, to po kilku godzinach jeszcze jest lakier klejacy a po 48godz jest twardy ale jeszcze da sie paznokiec odcisnac.
[2013-03-24 21:57]

DelTor0

On po 4 godzinach obracania sie na suszarce bedzie klejacy, to normalne :) Ale juz po tych 4 godzinach nie powinien splywac z blanku. Moj po 12 godzinach juz jest sliski ale ciagle calkiem miekki jakby go mocniej nacisnac. Polimeryzowac zaczyna dopiero po 24 godzinach a pelna polimeryzacje ma po gdzies 3 dniach :)

Takze jak bedziesz mial lepiacy sie lakier po 4 godzinach na suszarce to nie ma co panikowac, ja za pierszym razem wystraszylem sie ze cos spierdzielilem ;) Tyle tylko ze juz nie powinien wcale sie przemieszczac i nie splywac z blanku. Wylaczam suszarke, zostawiam blank na niej na nastepne 12 godzin. A pozniej odstawiam kijek na 3 dni zeby doszedl ;) Pozniej juz mozesz go giac, przeciazac jak chcesz i lowic.

[2013-03-24 22:18]

DelTor0

Mozesz tez zrobic sobie jakas testowa omotke na jakims starym blanku i przetestowac, bedziesz dokladnie wiedzial jak sie zachowuje lakier i jak przesiaka. [2013-03-25 10:36]

Jacoslaw

Zima....zimno...śnieg...no to będzie na niebiesko. Poleci ktoś jakąś dobrą książkę? [2013-03-26 08:40]

DelTor0

No to sie szykuje nastepna kosa na zandera ;)

Co do mojego Seekera, to jeszcze mi zostalo zaimpregnowanie korka. Jak dorwe chwile jakiegos dobrego swiatla to porobie foty ;) Takie pierwsze obserwacje, kijek jest duzo szybszy niz sie tego spodziewalem... Jest tez deko sztywniejszy niz myslalem ze bedzie :) Z tego co slyszalem szklaki Batsona sa takie jakby mozna sie spodziewac po szklakach, czyli kluskowate ;) Ten Seeker kluskowaty napewno nie jest, a przy tym ma piekne paraboliczne ugiecie, i mase mocy w dolniku (16.5mm). Teraz sie nie dziwie ze ludziska holuja na to szczuple po 90cm z palcem w d... ;)

[2013-03-26 11:06]

Jacoslaw

Ha! Drzemie w szklaku Twoim dużo mocy oj drzemie:) Osobiście uwielbiam blanki o takiej właśnie kluskowatej pracy. Piękna parabola podczas pracy i ciepłe ugięcie podczas rzutów. To jest to :)
Co do szczupaków - właśnie zamówiłem dwa blaasy w FishingArt. SLF7620-2 i SLF9020-2. Teoretycznie identyczne blanki, różnią się wyłącznie długością. Zobaczymy w praktyce czy różnią się czymś jeszcze. [2013-03-26 13:35]

DelTor0

No to swietnie :) Jestem ciekaw tych blankow z FishingArt. Zawsze to fajnie miec porzadne blanki Made in Poland. [2013-03-26 14:58]

piotrcarp

Mam pytanko czy przed lakierowaniem omotek stosujecie cos takiego jak to http://www.cmw-angeln.de/angelgeraete-ruten-angelgeraete/angelgerate/Lack-Flex-Coat-Farbfixativ-87-52392/ i czy jest to konieczne do czarnej i zlotej metalicznej omotki
[2013-03-26 18:28]

said452

witam kolegów mam problem takiego typu.... kupiłem mhx dr1086 i nie wiem w co go uzbroić. chodzi mi o to że ten blank jest sam w sobie jest ciężki i nie wiem w co go uzbroić
[2013-03-26 18:46]

Jacoslaw

Zbyt dużego wyboru nie masz.
Do tak mocnych wędzisk przelotki muszą być piekielnie mocne.Przy tego typu wędziskach waga nie jest najważniejszym kryterium.
Z Fuji możesz zastosować BMNAG. Ekonomiczne i dobre przelotki do sumówek to Batsonowskie BVDLG. Jeśli natomiast chcesz być pewny megamocy to najmocniejsze są Alpsy XBXNLG. Jednocześnie są to najcięższe przelotki tego typu i moim zdaniem do tego kija za mocne/ciężkie ( ale to tylko moja opinia ;) ).
Pozdrawiam. [2013-03-26 19:23]

said452

dzięki kolego a powiedz mi ile przelotek i jakie rozmiary kupić. chyba że w brc jest możliwość że mi tam ktoś doradzi ze wszystkimi materiałami
[2013-03-26 19:39]

said452

dzięki kolego a powiedz mi ile przelotek i jakie rozmiary kupić BVDLG. chyba że w brc jest możliwość że mi tam ktoś doradzi ze wszystkimi materiałami


[2013-03-26 19:47]

DelTor0

Mam pytanko czy przed lakierowaniem omotek stosujecie cos takiego jak to http://www.cmw-angeln.de/angelgeraete-ruten-angelgeraete/angelgerate/Lack-Flex-Coat-Farbfixativ-87-52392/ i czy jest to konieczne do czarnej i zlotej metalicznej omotki


Piotr, w zasadzie uzywasz trzech rodzajow nici (na przykladzie ProWrap):

- nylon, zwykle i trzeba je zapezpieczyc, ale z czarnymi to bym sie nie bawil, juz przeciez i tak nie sciemnieja ;)

- color fast nylon, nie trzeba niczym zabezpieczac, glownie ich uzywam

- metallic, tez nie trzeba zabezpieczac, zgaduje ze Twoja zlota to metalik? 


Takze jak masz zlota metalik i czarna (obojetnie jaka) to nie ma zadnej potrzeby. Jak bedziesz w przyszlosci kupowal to kupuj cos w rodzaju color fast i metaliki do ozdoby i zadnego 'color preserver' nie trzeba :)

[2013-03-26 20:27]

piotrcarp

Mam pytanko czy przed lakierowaniem omotek stosujecie cos takiego jak to http://www.cmw-angeln.de/angelgeraete-ruten-angelgeraete/angelgerate/Lack-Flex-Coat-Farbfixativ-87-52392/ i czy jest to konieczne do czarnej i zlotej metalicznej omotki


Piotr, w zasadzie uzywasz trzech rodzajow nici (na przykladzie ProWrap):

- nylon, zwykle i trzeba je zapezpieczyc, ale z czarnymi to bym sie nie bawil, juz przeciez i tak nie sciemnieja ;)

- color fast nylon, nie trzeba niczym zabezpieczac, glownie ich uzywam

- metallic, tez nie trzeba zabezpieczac, zgaduje ze Twoja zlota to metalik? 


Takze jak masz zlota metalik i czarna (obojetnie jaka) to nie ma zadnej potrzeby. Jak bedziesz w przyszlosci kupowal to kupuj cos w rodzaju color fast i metaliki do ozdoby i zadnego 'color preserver' nie trzeba :)

Ok. dzieki zlota to metalik a czarna to faktycznie nie sciemnieje ale czy nie wybleknie na sloncu

[2013-03-26 20:50]

DelTor0

A jaka ta nitke czarna masz?    [2013-03-26 21:00]

piotrcarp

A jaka ta nitke czarna masz?   

Cos takiego https://www.rodpro.de/thread/713-colorfast-a-/-100yds
[2013-03-26 21:16]