RodBuilding pracownie - wędkarskie zabijanie nudy

/ 2115 odpowiedzi / 528 zdjęć
DelTor0

Najwiecej kosztuje pierwsza wedka bo caly osprzet musisz kupic/zrobic :) Ale pozniej juz tylko korzystasz :D (2013/03/23 21:13)

DelTor0

Pewno że niewykonalne. Chyba że szarpniesz się na jakiegoś STC Legenda lub boronka:)

No ale za 750 stowki to takich nie kupisz ;)

(2013/03/23 21:14)

u?ytkownik32263

A ja dziś sobie zrobiłem podliczenie kosztów nowego kijka, tego MBka 843-2 MHX. I wyszło całkiem przyjaźnie. Na przelotkach Fuji "Y" SIC wszystko zamyka się w okolicach 7 i pół stówy, na Alconite te ok 150 zeta mniej. Czyli jak na tą klasę super. A w pracowni było by o co najmniej 3-4 stówki więcej. Czyli nasza zabawa się opłaca:) I ile przy tym frajdy;)

Oplaca sie oplaca ;) Juz nie mowie o pracowni, ale kup taki kij w tej cenie w sklepie ;) nie wykonalne...

Pewno że niewykonalne. Chyba że szarpniesz się na jakiegoś STC Legenda lub boronka:)

Miałem jeszcze dodać że kosztowało by to ze 3-4 razy drożej. (2013/03/23 21:14)

piotrcarp

To jakos tanio wyszlo bo mnie na alconitach i szczytowa sic wyszlo 170euro

Bo ja już nie muszę liczyć kosztów pobocznych czyli lakierów, omotek, kleju i blank jest tańszy:) Ale oczywiście pierw musiałem w nie zainwestować, było to przy kupnie P844-2

Faktycznie ja jeszcze kupowalem omotki,lakier,do tego 3 dodatkowe przelotki i jeszcze 2x za przesylke placilem bo blank byl zamawiany w Rodpro a reszta w CMW.  A do tago korek tez nie byl tani:) Mimo wszystko mysle ze i tak warto samemu robic bo to super zabawa i daje wiele mozliwosci:) (2013/03/23 21:19)

DelTor0

Takie pytanko do @Jacoslaw, jak przechowujesz lakier? W lodowce czy normalnie w temperaturze pokojowej? (2013/03/23 21:49)

u?ytkownik32263

Takie pytanko do @Jacoslaw, jak przechowujesz lakier? W lodowce czy normalnie w temperaturze pokojowej?

A jest jakaś różnica? Przecież to dwuskładnikowe więc bez połączenia nic nie powinno się dziać... Pytam się bo nie wiedziałem :-/ (2013/03/23 22:33)

DelTor0

Takie pytanko do @Jacoslaw, jak przechowujesz lakier? W lodowce czy normalnie w temperaturze pokojowej?

A jest jakaś różnica? Przecież to dwuskładnikowe więc bez połączenia nic nie powinno się dziać... Pytam się bo nie wiedziałem :-/

No wlasnie, tez jestem ciekawy. Czytalem ze sporo osob trzyma w lodowce, niby to przedluza przydatnosc do uzycia?

(2013/03/23 23:08)

piotrus19835

Witam mam zamir skrecic sobie wedke na takim blanku IST1025F RX7 2 2,60 10-28 10-17 Mod/F Med/H pod szczupaki glownie przynety beda stosowanedo gumu 6do 10cm i gr glowki do 20g i woblery 10cm i wahadlowki 25g czy bedzie to odpowieni blank. jeszcze mam na oku ST1023-MHX Graphite 2 2,60 10-21 6-12 Fast Medium.Prosze o porade. Naj taniej znalezlem u pana matusiaka taki blank batsona u innych sa drozsze. (2013/03/24 15:40)

DelTor0

ST1083F-MHX Graphite 2 2,75 7-18 6-12 X-Fast

ST1023F-MHX Graphite 2 2,60 7-18 6-12 X-Fast Medium

Popatrz sobie na te tez, szczupak na lekko. Jak chcesz polowic sandala tez to bardziej model ST1023-MHX (ten bez F)

(2013/03/24 16:09)

piotrcarp

Hej Pawel jak tam lakierowanie wyszlo? Wstaw jekies fotki jak bedziesz mial czas:) Ja narazie mam pauze z moim kijaszkiem bo czekam na tusz ale mam nadzieje ze jutro dotrze (2013/03/24 16:44)

DelTor0

Wlasnie jakies piec minut temu wylaczylem suszarke ;) Dzisiaj byla druga warstwa (lakieruje lakierem LB na dwa razy)

Jak juz dobrze spolimeryzuje to moze jakies foty wstawie jutro (lub kiedy zlapie jakies lepsze swiatlo) Jak narazie moge powiedziec ze jest postep, wyglada to duzo lepiej niz w MHX, rowne szklo ;) Generalnie jestem zadowolony, bo widze ze zrobilem jakis postep w lakierowaniu.

Calego kijka lakierowalem, obracajac go recznie, na wylaczonej suszarce. Duzo precyzyjniej sie lakieruje :)

(2013/03/24 17:04)

Jacoslaw

A jest jakaś różnica? Przecież to dwuskładnikowe więc bez połączenia nic nie powinno się dziać... Pytam się bo nie wiedziałem :-/

No wlasnie, tez jestem ciekawy. Czytalem ze sporo osob trzyma w lodowce, niby to przedluza przydatnosc do uzycia?

Cześć.
Lakiery przechowuję w temperaturze pokojowej. Owszem, większe ilości powinno się trzymać w lodówce, jeśli planujemy przechowywać je dłużej. U mnie jednak zbyt długo nie leżakują ;)
     Pisaliście wcześniej o opisywaniu blanków GelPenami. Nie wiem, która znana pracownia stosuje tego rodzaju rozwiązanie. 
Moim zdaniem najładniej ( w sensie najładniejszym pismem) opisuje blanki Krzysiek Zieliński. Robi to... metodą tampondruku :)
Prawda, ze łudząco przypomina pismo odręczne?:) (2013/03/24 18:35)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

DelTor0

Omotki, wlasciwie to skonczylem swojego Seekera.

Co do opisow to podobaja mi sie te z pracowni Pstragman i @krzysiek z j.pl

(2013/03/24 18:46)

piotrus19835

chyba wezme tego batsona DSS1025-2   RX6  2  2,60 10-28 mam juz wedke seryjna i chem sam sobie zbudowac takiego kija wlasnorecznie i ten blank bedzie "chyba"dobry bedzie wybor?? (2013/03/24 19:25)

DelTor0

chyba wezme tego batsona DSS1025-2   RX6  2  2,60 10-28 mam juz wedke seryjna i chem sam sobie zbudowac takiego kija wlasnorecznie i ten blank bedzie "chyba"dobry bedzie wybor??

Na szczuplego jak najbardziej trafny :)

(2013/03/24 19:53)

Jacoslaw

Faktycznie, bardzo przyjemnie dla oka opisuje @krzysiek. Pstrągman też ładnie, tyle, ze nie przepadam za "okręcaniem" napisów wokół blanku. (2013/03/24 20:07)

piotrcarp

Super wygladaja te opisy tylko pozazdroscic talentu:) A mam pytanko jak lakier sie miesza i podgrzewa to robi sie troche rzadszy bo ten co mam z CMW wydaje sie troche gestawy na pierwsza warstwe zeby dobrze przesiaklo omotke.http://www.cmw-angeln.de/angelgeraete-ruten-angelgeraete/angelgerate/LackKleber-Epoxy-2-Komp.-Lack-87-50/ (2013/03/24 21:15)

DelTor0

Ten lakier to HB? Jak tak to wystarczy jedna warstwa. Ja specjanie kupilem LB, jest zadszy ale trzeba polozyc dwie warstwy, wydaje mi sie ze jest tez latwiejszy w uzyciu i ma dluzszy czas kiedy mozesz lakierowac. Np. RodPro HB 10 minut, RodPro LB 45 minut. 

Co do podgrzewania to wloz pojemniki do cieplej wody (nie goracej), jak sie podgrzeja to oddziel proporcje i wymieszaj. 

(2013/03/24 21:32)

DelTor0

Co do przesiakania tego HB, to bez obaw, przesiaknie ale gdzies po godzinie pewnie. Zawsze po godzinie robie korekcje i czasami gdzies troche sciagne lakieru a gdzies go troche dodam. Dlatego tez wole LB bo po godzinie ciagle mozna na nim pracowac :) (2013/03/24 21:34)

piotrcarp

W opisie pisze zeby naniesc pierwsza warstwe tylko dla nasiakniecia omotki a druga po okolo 20minutach na gotowo i ze mozna dodac minimalnie acetonu dla szybszego przesiakania lecz nie jest to konieczne. Ale czy to jest HB czy LB  to niemam pojecia (czas pracy 20min) to tak chyba cos pomiedzy. Jak robilem na kawalku czystego blanku proby, to po kilku godzinach jeszcze jest lakier klejacy a po 48godz jest twardy ale jeszcze da sie paznokiec odcisnac.
(2013/03/24 21:57)

DelTor0

On po 4 godzinach obracania sie na suszarce bedzie klejacy, to normalne :) Ale juz po tych 4 godzinach nie powinien splywac z blanku. Moj po 12 godzinach juz jest sliski ale ciagle calkiem miekki jakby go mocniej nacisnac. Polimeryzowac zaczyna dopiero po 24 godzinach a pelna polimeryzacje ma po gdzies 3 dniach :)

Takze jak bedziesz mial lepiacy sie lakier po 4 godzinach na suszarce to nie ma co panikowac, ja za pierszym razem wystraszylem sie ze cos spierdzielilem ;) Tyle tylko ze juz nie powinien wcale sie przemieszczac i nie splywac z blanku. Wylaczam suszarke, zostawiam blank na niej na nastepne 12 godzin. A pozniej odstawiam kijek na 3 dni zeby doszedl ;) Pozniej juz mozesz go giac, przeciazac jak chcesz i lowic.

(2013/03/24 22:18)

DelTor0

Mozesz tez zrobic sobie jakas testowa omotke na jakims starym blanku i przetestowac, bedziesz dokladnie wiedzial jak sie zachowuje lakier i jak przesiaka. (2013/03/25 10:36)

Jacoslaw

Zima....zimno...śnieg...no to będzie na niebiesko. Poleci ktoś jakąś dobrą książkę? (2013/03/26 08:40)