Zaloguj się do konta

RodBuilding pracownie - wędkarskie zabijanie nudy

utworzono: 2013/01/13 20:10
DelTor0

A tak na oko, to pewnie okonie mniejsze niz 40cm to bedzie gubic? [2013-03-20 20:55]

A tak na oko, to pewnie okonie mniejsze niz 40cm to bedzie gubic?

Niech mnie bogowie Olimpu bronią przed pochańbieniem tej wędki przez pasiaka! Jego przeznaczeniem jest tylko SANDACZ! :)))

Co do gubienia to niekoniecznie pasiaczki będą spadać. Kwestia operowania wędką i hamulcem. Lecz faktycznie patyk ma za zadanie łowić skutecznie zanderki ale jeśli taki (o)koń +40 się podczepi to się nie obrażę:)

A foty rzeczywiście przekłamują, dolnik zgiął mi się ledwo co a te dolne 30 szczytówki niewiele więcej choć hamulec Reda był skręcony na spokojne 80%. Fakt wędka była trzymana pod kontem rozwartym ale i tak w kijku pracuje praktycznie tylko 70-80 cm szczytówki. Reszta już bardzo ciężko się poddaje. Cholernie specyficzny kijek, właściwie blank. Matuszewski, co zresztą też wiele razy czytałem, mówił mi że nie ma takiej drugiej dwuczęściowej konstrukcji w innych firmach. Czyli "odszczepek" ;)
[2013-03-20 21:29]

piotrcarp

Oj Tomaszu spoko nie nerwuj sie bo kijek fajne ma ugiecie a i masz racje zdiecia przeklamuja i nie oddaja tego co jest w rzeczywistosci:) A tego mojego robie tez z mysla o sandaczu i tez mysle ze sie sprawdzi
[2013-03-20 21:46]

DelTor0

hehehe tez bym sie na okonia 40cm nie obrazil :D Trzeba przyznac ze to bardzo specyficzny blank,  tylko i wylacznie do jednego celu ;)

P843 jest jeszcze bardziej szczytowy, no ale odsluzy mniejsze przynety. 

[2013-03-20 21:57]

ZanderHunter

A tak na oko, to pewnie okonie mniejsze niz 40cm to bedzie gubic?

Niech mnie bogowie Olimpu bronią przed pochańbieniem tej wędki przez pasiaka! Jego przeznaczeniem jest tylko SANDACZ! :)))

Co do gubienia to niekoniecznie pasiaczki będą spadać. Kwestia operowania wędką i hamulcem. Lecz faktycznie patyk ma za zadanie łowić skutecznie zanderki ale jeśli taki (o)koń +40 się podczepi to się nie obrażę:)

A foty rzeczywiście przekłamują, dolnik zgiął mi się ledwo co a te dolne 30 szczytówki niewiele więcej choć hamulec Reda był skręcony na spokojne 80%. Fakt wędka była trzymana pod kontem rozwartym ale i tak w kijku pracuje praktycznie tylko 70-80 cm szczytówki. Reszta już bardzo ciężko się poddaje. Cholernie specyficzny kijek, właściwie blank. Matuszewski, co zresztą też wiele razy czytałem, mówił mi że nie ma takiej drugiej dwuczęściowej konstrukcji w innych firmach. Czyli "odszczepek" ;)






Tomku bardzo fajny kijek i gnat ugięcie...:) nic dodać nic ująć delikatna szczytówka + moc w dolniku = idealna szpada na mętnookie...życzę Ci aby na "patyku" zawitała jako pierwsza rybka zgodnie z przeznaczeniem...czyli sandacz...zresztą tak jak i było w moim przypadku...:) powiem Ci jeszcze że mój Batson HS1021F moc 6-15lb też ma bardzo podobną akcję i ten jego cw.3-15g oj....sporo nie do szacowane...minimum dla niego to główka 8g + guma 3"...komfort główka 12-15g guma 3.5"-4" aczkolwiek rozumiem kolegów z za wielkiej wody...należy "dmuchać na zimne"...:)


Pozdrawiam.




[2013-03-20 22:06]

Oj Tomaszu spoko nie nerwuj sie bo kijek fajne ma ugiecie a i masz racje zdiecia przeklamuja i nie oddaja tego co jest w rzeczywistosci:) A tego mojego robie tez z mysla o sandaczu i tez mysle ze sie sprawdzi

Ależ Piotrze ja się nie denerwuję, zbyt wyluzowany ze mnie człek. Ten tekst miał mieć odcień sarkastyczny:)

Pawle tego P843 nie miałem w ręku więc nie wiem czy jeszcze jest bardziej szczytowy. Ale jego dolnik musi być dużo słabszy. To w końcu "tylko" 12 funtówka, a mój "piętnastka".

Andrzeju mi chodziło o to że nie ma na świecie innego podobnego blanku dwuczęściowego przy tej długości, do 7 stóp. Bo dłuższe są, podobniej jak jednoczęściówki +/- "siódemki". No dziękuję że życzysz mi pierwszej ryby zgodnie z przeznaczeniem. Ale to chyba się nie sprawdzi bo patyk będzie testowany dużo wcześniej niż 1.06. Przecież muszę mieć czas na przyzwyczajanie się do niego i odpukać w niemalowane, na ewentualne poprawki jeśli by mi coś nie pasowało. A może bo jestem "dość" wymagający;)

Pozdro wszystkim! :)
[2013-03-20 22:20]

DelTor0

Wstaw jeszcze pare fot calego kijak w swietle dziennym :) [2013-03-20 23:58]

DelTor0

A tak z innej beczki :) Przegladalem wczoraj nasza prase wedkarska i trafilem na reklame super duper podlodowki znanej firmy... Jednym z najwazniejszych sloganow w danej reklamie bylo: Wedka wazy tylko 31gram!!!

Hmmm... to moja wykalaczka 185cm wazy 57g, a co to by bylo gdyby zbudowac kijek na blanku Phenix Mirage? 2.10m blank wazy 18 gram... :)

[2013-03-21 11:19]

DelTor0

Jak ktos ma jakies doswiadczenie z mikro tokarkami to moze sie wypowiedziec w temacie:

http://forum.wedkuje.pl/f,mikro-tokarka-do-drewna,622402,0.html


Dzieki

[2013-03-21 11:53]

Jak ktos ma jakies doswiadczenie z mikro tokarkami to moze sie wypowiedziec w temacie:

http://forum.wedkuje.pl/f,mikro-tokarka-do-drewna,622402,0.html


Dzieki


"Byczku" Pawełku coś znalazłem chyba odpowiedniego. I to za grosze:)

http://allegro.pl/tokarka-do-drewna-nutool-400w-1000mm-230v-promocja-i3099997194.html
[2013-03-21 15:00]

DelTor0

Fajny sprzet, tylko akurat nie mam teraz tyle miejsca zeby cos takiego postawic :D Duze troche, 145cm dlugosci, metrowa czesc na rekojesc mozna na tym toczyc ;)

Mysle teraz na taka z rozstawem 25-35cm, wieksza/dluzsza chyba juz mi sie nie przyda :)

[2013-03-21 15:27]

piotrcarp

Witam Pawle jakiej srednicy stalowki uzyles do opisania tego Seekera? Dzisiaj oblecialem cale miasto i znalazlem tylko 0.5mm ale tuszu niema nigdzie tylko na internecie a na probe kupilem markera edding 780 bialego ale ten ma 0.8mm. Lepiej to wychodzi niz pedzelkiem ale to nie to. Musze zamowic ten tusz co poleciles i przypomniec sobie pisanie stalowka chyba to bedzie najlepsze:)
[2013-03-21 22:16]

Fajny sprzet, tylko akurat nie mam teraz tyle miejsca zeby cos takiego postawic :D Duze troche, 145cm dlugosci, metrowa czesc na rekojesc mozna na tym toczyc ;)

Mysle teraz na taka z rozstawem 25-35cm, wieksza/dluzsza chyba juz mi sie nie przyda :)


Oj tam, jakie nie przyda się? Na tej tokarce od razu machniesz trzy dolniki na raz:)))
Pozdro!
[2013-03-21 22:44]

DelTor0

Witam Pawle jakiej srednicy stalowki uzyles do opisania tego Seekera? Dzisiaj oblecialem cale miasto i znalazlem tylko 0.5mm ale tuszu niema nigdzie tylko na internecie a na probe kupilem markera edding 780 bialego ale ten ma 0.8mm. Lepiej to wychodzi niz pedzelkiem ale to nie to. Musze zamowic ten tusz co poleciles i przypomniec sobie pisanie stalowka chyba to bedzie najlepsze:)



Kupilem takie do rysowania (drawing), 3 sztuki, sa naprawde cienkie. 

http://www.cultpens.com/acatalog/Brause-Pack-of-3-Nibs.html#a25675

MHXa podpisywalem markerem 0.8mm i to nie to, za grubo pisze.

[2013-03-21 23:16]

DelTor0

Oj tam, jakie nie przyda się? Na tej tokarce od razu machniesz trzy dolniki na raz:)))

Pozdro!


Jak zaczne robic wedki na marlina to sie skusze hehehe ;)

[2013-03-21 23:17]

piotrcarp

Znalazlem jeszcze cos takieg na innym forum podobno tez jest dobre do opisywania  blankow Hybrid Gel Grip k-118
[2013-03-22 14:06]

DelTor0

Takiego jeszcze nie uzywalem, ciekawe jak bezie sie tym pisalo. Tez ma 0.8mm koncowke czy mniejsza? [2013-03-22 15:52]

said452

koledzy sory że się wtrące ale gdzie moge znajść jak zrobić wędke od podstaw
[2013-03-22 16:32]

DelTor0

koledzy sory że się wtrące ale gdzie moge znajść jak zrobić wędke od podstaw


A mozesz zaczac od przeczytania tego:

http://deltor0.wedkuje.pl/blog/index.php?p=news&ID=54552

A tu masz mase filmikow na ten temat:

http://swietokrzyskiprzewodnikwedkarski.pl/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=47&id=3900&Itemid=363

[2013-03-22 16:48]

piotrcarp

Takiego jeszcze nie uzywalem, ciekawe jak bezie sie tym pisalo. Tez ma 0.8mm koncowke czy mniejsza?

 Na jerkbait pl. to wyczytalem ze niby znane pracownie tym opisuja ale nie jest napisane ktore, a srednice znalazlem od 0,4 mm http://www.ebay.com/itm/230776885858 Moze to jest jakies rozwiazanie. Ale narazie zamowilem tusz rotringa a stalowke juz mam to jak przyjdzie to bede cos probowal:)
[2013-03-22 17:59]

DelTor0

Dwie pracownie z najlepszymi opisami jakie widzialem to stalowka :) No ale, jak @Jacoslaw zauwazyl... stalowka czy rapidograf charakteru pisma nie zmieni. Trzeba bedzie pismo pocwiczyc ;) [2013-03-22 18:07]

piotrcarp

Stalowka ma swoj urok dlatego kupilem stalowke i zamowilem tusz a pisownie to musze pocwiczyc i to sporo
[2013-03-22 18:14]

DelTor0

Kreci sie ;) Jak narazie tusz bialy Rotringa sie nie rozmywa. Ale odczekalem okolo tygodnia od robienia napisu do lakierowania, tak na wszelki ;) [2013-03-23 19:23]

Koledzy znalazłem dziś takie cudo:

http://allegro.pl/spinning-na-blanku-st1141-2-mhx-nie-talon-batson-i3121752818.html

Chodzi mi dokładnie o samo zestawienie kolorystyczne dolnika. Dla mnie rewelacja a jak bym do tego dodał złote wstawki mogło by być superancko. Widzi Wam się czarny blank z czarnym dolnikiem korkowym i złotymi wstawkami przy omotkach?

Piszta szczerze;)

Pozdro!
[2013-03-23 19:39]

DelTor0

Podobaja mi sie ciemne dolniki :) Mam plana zrobic kijka calego czarnego i pomysl na drugiego wlasnie podobnego z tej licytacji, ciemny dolnik plus niebieskie wstawki.

Mnie osobiscie zloto i niebieski jakos tak nie bardzo pasuje, ale nie widzialem takiego zestawienia i jakbym zobaczyl to moze bym zmienil zdanie ;)


Ps. Ten kij byl wystawiony na j.pl pare dni temu za 1000zl


Ps. oczywisie nie omieszkalem spytac eksperta kolorystycznego (kobieta) hehehe. I bardziej podobno pasi srebrny i niebieski ;) 

[2013-03-23 19:50]