RodBuilding pracownie - wędkarskie zabijanie nudy

/ 2115 odpowiedzi / 528 zdjęć
DelTor0

Mam zwykly bialy od Rotringa, podobno sie nie rozmazuje przy lakierowaniu, oczywiscie nie zaleca sie jezdzenie pedzelkiem po napisie zbyt mocno. Bedzie test w sobote to dam znac ;)

Podobno zloty i srebrny sie rozmazuja.

Mam taki:

http://www.londongraphics.co.uk/products/Graphic-Supplies/Markers-Pens-Pencils/Rotring-Isographs-Rapidographs/Refill-Cartridges-Inks/RO591018_Rotring-Isograph-Drawing-Ink-White-23ml

(2013/03/20 17:49)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

piotrcarp

To jutro skocze do sklepu i cos musze kupic do opisywania wedek albo stalowke albo rapidograf bo ten moj napis jakos mi sie nie widzi. (2013/03/20 19:36)

u?ytkownik32263

Foty robiene z "ręki" więc nie dokońca oddają rzeczywistość. Ale jestem zadowolony:) (2013/03/20 20:07)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

DelTor0

Szczytowe ugiecie widac :) Teraz tylko czekac na testy z nad wody. (2013/03/20 20:23)

piotrcarp

No super to wyglada pod lekkim obciazeniem ugiecie szczytowe a pod wiekszym przechodzi w polparabole tak mi sie wydaje i widac moc w dolniku:) Oby pod rybkami tak sie wyginala lub bardziej:) (2013/03/20 20:31)

u?ytkownik32263

No super to wyglada pod lekkim obciazeniem ugiecie szczytowe a pod wiekszym przechodzi w polparabole tak mi sie wydaje i widac moc w dolniku:) Oby pod rybkami tak sie wyginala lub bardziej:)

Piotrze tu żadnej półparaboli nie ma. Ten blank ugina się w niecałej 1/2 i to pod cholernie mocnym obciążeniem. Ten popping ma wręcz betonowy dolnik a i dolne 30 cm szczytówki jest też bardzo sztywne. To typowa zanderowa szpada, finezyjna jest tylko sama końcówka szczytówki, reszta jest tylko po to aby było potężne zacięcie a że mam dobry refleks i mocne cięcie taki kij powinien mi dobrze leżeć w łapie. Obym się nie mylił:) (2013/03/20 20:42)

DelTor0

Pewnie takie wrazenie ze parabola, bo zdjecie z boku :) Ale co powinno uginac sie w tym blanku to tylko szczytowka, pozniej to juz kolek :)

(2013/03/20 20:53)

DelTor0

A tak na oko, to pewnie okonie mniejsze niz 40cm to bedzie gubic? (2013/03/20 20:55)

u?ytkownik32263

A tak na oko, to pewnie okonie mniejsze niz 40cm to bedzie gubic?

Niech mnie bogowie Olimpu bronią przed pochańbieniem tej wędki przez pasiaka! Jego przeznaczeniem jest tylko SANDACZ! :)))

Co do gubienia to niekoniecznie pasiaczki będą spadać. Kwestia operowania wędką i hamulcem. Lecz faktycznie patyk ma za zadanie łowić skutecznie zanderki ale jeśli taki (o)koń +40 się podczepi to się nie obrażę:)

A foty rzeczywiście przekłamują, dolnik zgiął mi się ledwo co a te dolne 30 szczytówki niewiele więcej choć hamulec Reda był skręcony na spokojne 80%. Fakt wędka była trzymana pod kontem rozwartym ale i tak w kijku pracuje praktycznie tylko 70-80 cm szczytówki. Reszta już bardzo ciężko się poddaje. Cholernie specyficzny kijek, właściwie blank. Matuszewski, co zresztą też wiele razy czytałem, mówił mi że nie ma takiej drugiej dwuczęściowej konstrukcji w innych firmach. Czyli "odszczepek" ;) (2013/03/20 21:29)

piotrcarp

Oj Tomaszu spoko nie nerwuj sie bo kijek fajne ma ugiecie a i masz racje zdiecia przeklamuja i nie oddaja tego co jest w rzeczywistosci:) A tego mojego robie tez z mysla o sandaczu i tez mysle ze sie sprawdzi (2013/03/20 21:46)

DelTor0

hehehe tez bym sie na okonia 40cm nie obrazil :D Trzeba przyznac ze to bardzo specyficzny blank,  tylko i wylacznie do jednego celu ;)

P843 jest jeszcze bardziej szczytowy, no ale odsluzy mniejsze przynety. 

(2013/03/20 21:57)

ZanderHunter

A tak na oko, to pewnie okonie mniejsze niz 40cm to bedzie gubic?

Niech mnie bogowie Olimpu bronią przed pochańbieniem tej wędki przez pasiaka! Jego przeznaczeniem jest tylko SANDACZ! :)))

Co do gubienia to niekoniecznie pasiaczki będą spadać. Kwestia operowania wędką i hamulcem. Lecz faktycznie patyk ma za zadanie łowić skutecznie zanderki ale jeśli taki (o)koń +40 się podczepi to się nie obrażę:)

A foty rzeczywiście przekłamują, dolnik zgiął mi się ledwo co a te dolne 30 szczytówki niewiele więcej choć hamulec Reda był skręcony na spokojne 80%. Fakt wędka była trzymana pod kontem rozwartym ale i tak w kijku pracuje praktycznie tylko 70-80 cm szczytówki. Reszta już bardzo ciężko się poddaje. Cholernie specyficzny kijek, właściwie blank. Matuszewski, co zresztą też wiele razy czytałem, mówił mi że nie ma takiej drugiej dwuczęściowej konstrukcji w innych firmach. Czyli "odszczepek" ;)

Tomku bardzo fajny kijek i gnat ugięcie...:) nic dodać nic ująć delikatna szczytówka + moc w dolniku = idealna szpada na mętnookie...życzę Ci aby na "patyku" zawitała jako pierwsza rybka zgodnie z przeznaczeniem...czyli sandacz...zresztą tak jak i było w moim przypadku...:) powiem Ci jeszcze że mój Batson HS1021F moc 6-15lb też ma bardzo podobną akcję i ten jego cw.3-15g oj....sporo nie do szacowane...minimum dla niego to główka 8g + guma 3"...komfort główka 12-15g guma 3.5"-4" aczkolwiek rozumiem kolegów z za wielkiej wody...należy "dmuchać na zimne"...:)

Pozdrawiam. (2013/03/20 22:06)

u?ytkownik32263

Oj Tomaszu spoko nie nerwuj sie bo kijek fajne ma ugiecie a i masz racje zdiecia przeklamuja i nie oddaja tego co jest w rzeczywistosci:) A tego mojego robie tez z mysla o sandaczu i tez mysle ze sie sprawdzi

Ależ Piotrze ja się nie denerwuję, zbyt wyluzowany ze mnie człek. Ten tekst miał mieć odcień sarkastyczny:)

Pawle tego P843 nie miałem w ręku więc nie wiem czy jeszcze jest bardziej szczytowy. Ale jego dolnik musi być dużo słabszy. To w końcu "tylko" 12 funtówka, a mój "piętnastka".

Andrzeju mi chodziło o to że nie ma na świecie innego podobnego blanku dwuczęściowego przy tej długości, do 7 stóp. Bo dłuższe są, podobniej jak jednoczęściówki +/- "siódemki". No dziękuję że życzysz mi pierwszej ryby zgodnie z przeznaczeniem. Ale to chyba się nie sprawdzi bo patyk będzie testowany dużo wcześniej niż 1.06. Przecież muszę mieć czas na przyzwyczajanie się do niego i odpukać w niemalowane, na ewentualne poprawki jeśli by mi coś nie pasowało. A może bo jestem "dość" wymagający;)

Pozdro wszystkim! :) (2013/03/20 22:20)

DelTor0

Wstaw jeszcze pare fot calego kijak w swietle dziennym :) (2013/03/20 23:58)

DelTor0

A tak z innej beczki :) Przegladalem wczoraj nasza prase wedkarska i trafilem na reklame super duper podlodowki znanej firmy... Jednym z najwazniejszych sloganow w danej reklamie bylo: Wedka wazy tylko 31gram!!!

Hmmm... to moja wykalaczka 185cm wazy 57g, a co to by bylo gdyby zbudowac kijek na blanku Phenix Mirage? 2.10m blank wazy 18 gram... :)

(2013/03/21 11:19)

DelTor0

Jak ktos ma jakies doswiadczenie z mikro tokarkami to moze sie wypowiedziec w temacie:

http://forum.wedkuje.pl/f,mikro-tokarka-do-drewna,622402,0.html

Dzieki

(2013/03/21 11:53)

u?ytkownik32263

Jak ktos ma jakies doswiadczenie z mikro tokarkami to moze sie wypowiedziec w temacie:

http://forum.wedkuje.pl/f,mikro-tokarka-do-drewna,622402,0.html

Dzieki

"Byczku" Pawełku coś znalazłem chyba odpowiedniego. I to za grosze:)

http://allegro.pl/tokarka-do-drewna-nutool-400w-1000mm-230v-promocja-i3099997194.html (2013/03/21 15:00)

DelTor0

Fajny sprzet, tylko akurat nie mam teraz tyle miejsca zeby cos takiego postawic :D Duze troche, 145cm dlugosci, metrowa czesc na rekojesc mozna na tym toczyc ;)

Mysle teraz na taka z rozstawem 25-35cm, wieksza/dluzsza chyba juz mi sie nie przyda :)

(2013/03/21 15:27)

piotrcarp

Witam Pawle jakiej srednicy stalowki uzyles do opisania tego Seekera? Dzisiaj oblecialem cale miasto i znalazlem tylko 0.5mm ale tuszu niema nigdzie tylko na internecie a na probe kupilem markera edding 780 bialego ale ten ma 0.8mm. Lepiej to wychodzi niz pedzelkiem ale to nie to. Musze zamowic ten tusz co poleciles i przypomniec sobie pisanie stalowka chyba to bedzie najlepsze:)
(2013/03/21 22:16)

u?ytkownik32263

Fajny sprzet, tylko akurat nie mam teraz tyle miejsca zeby cos takiego postawic :D Duze troche, 145cm dlugosci, metrowa czesc na rekojesc mozna na tym toczyc ;)

Mysle teraz na taka z rozstawem 25-35cm, wieksza/dluzsza chyba juz mi sie nie przyda :)

Oj tam, jakie nie przyda się? Na tej tokarce od razu machniesz trzy dolniki na raz:)))
Pozdro! (2013/03/21 22:44)

DelTor0

Witam Pawle jakiej srednicy stalowki uzyles do opisania tego Seekera? Dzisiaj oblecialem cale miasto i znalazlem tylko 0.5mm ale tuszu niema nigdzie tylko na internecie a na probe kupilem markera edding 780 bialego ale ten ma 0.8mm. Lepiej to wychodzi niz pedzelkiem ale to nie to. Musze zamowic ten tusz co poleciles i przypomniec sobie pisanie stalowka chyba to bedzie najlepsze:)

Kupilem takie do rysowania (drawing), 3 sztuki, sa naprawde cienkie. 

http://www.cultpens.com/acatalog/Brause-Pack-of-3-Nibs.html#a25675

MHXa podpisywalem markerem 0.8mm i to nie to, za grubo pisze.

(2013/03/21 23:16)