RodBuilding pracownie - wędkarskie zabijanie nudy

/ 2115 odpowiedzi / 528 zdjęć
piotrcarp

A jak sie podobaja nowe projekty? (2013/03/19 12:26)

DelTor0

Mnie sie podoba, ladnie komponuje sie z omotka przelotek. Ale ten odcinek przed rekojescia tez bym zmienil, zeby wedka byla na calej dlugosci w tym samym stylu :)   (2013/03/19 12:41)

piotrcarp

Czyli ta siateczke tez zmienic na paseczk i bedzie lepiej ? A ile rozrobic lakieru na jeden raz tak orietacyjnie? Czas pracy tym lakierem to 20min. (2013/03/19 13:04)

DelTor0

To jest rodbilding, to wszystko zalezy od Ciebie :) I rob tak jak Tobie najbardziej pasuje :) To ze ja bym zmienil na paski to nie znaczy ze Ty musisz. 

Tak na oko to pewnie z 8-10ml tego lakieru moze wyjsc (5ml lakieru i 5 ml utwardzacza). Ale to tez zalezy jaki lakier i jak bedzie wsiakal w omotke. Ale jakos strasznie duzo nie ma sensu rozrabiac. Jak malowalem ultralighta to rozrobilem 6ml i zostalo mi 3/4...

(2013/03/19 13:18)

piotrcarp

Suszarka gotowa. Zrobiona z silnika od kuli dyskotekowej mam nadzieje ze 3,5obr/min wystarczy do lakierowaniaomotek. (2013/03/19 16:48)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

DelTor0

Spokojanie wystacza. Mam taka 9 obrotow na minute i do lakierowania, szczegonie precyzyjnego malych omotek to troche za szybko. Robie to wtedy na wylaczonej suszarce, obracajac reka w miare potrzeby.

No dziecku samochodzik popsul... hehehe

(2013/03/19 16:55)

piotrcarp

Spokojanie wystacza. Mam taka 9 obrotow na minute i do lakierowania, szczegonie precyzyjnego malych omotek to troche za szybko. Robie to wtedy na wylaczonej suszarce, obracajac reka w miare potrzeby.

A zaraz tam popsul, tylko kola pozyczylem a samochodzik jest dobry:) (2013/03/19 17:10)

Jacoslaw

Ja znowu offtopem polecę bo nie będzie o kółkach od autka ;)DelTor0, gdzie kupowałeś ten blank seekera? Ktoś dystrybuuje w PL czy z zachodu przyjechał?
p.s. bajeczne zestawienie kolorów omotek. (2013/03/19 18:22)

u?ytkownik32263

A zaraz tam popsul, tylko kola pozyczylem a samochodzik jest dobry:)

Piotrze jak samochodzik może być dobry bez kółek:) Zresztą mogę Twój postawić na cegiełkach, też będzie OK? ;)

Może ciut poważniej. Twoje wstawki coraz bardziej mi sie podobają. Ale póki co to najbardziej ta pierwsza na dolniku, czarna omotka łączona z cieńszą złotą i przekładańcem w tym samym kolorze. Dla mnie super! (2013/03/19 19:03)

DelTor0

Ja znowu offtopem polecę bo nie będzie o kółkach od autka ;)DelTor0, gdzie kupowałeś ten blank seekera? Ktoś dystrybuuje w PL czy z zachodu przyjechał?
p.s. bajeczne zestawienie kolorów omotek.

Seeker z za wielkiej wody, razem z blankiem dostalem jeszcze clo i VAT ;) W PL, a wlasciwie w Europie praktycznie nie do dostania... Mozesz sie spytac Kawalca, czasami pojawiaja sie u niego ale w malych ilosciach.

(2013/03/19 22:37)

DelTor0

Jakby ktos sie nudzil i chcial sobie zbudowac kijka pod muche, a przy tym zaszalec to sa dostepne na Ebay ciekawe rekojesci do muchowek za okolo 40$ (2013/03/20 11:40)

Jacoslaw

Tak myślałem. Szkoda, że nikt na starym kontynencie nie docenił potencjału tej firmy. Może czas na zmiany? ;)

Nawiązując do  opisywania blanków. Nie wiem czy ktoś już o tym pisał ale raz jeszcze nie zaszkodzi. Od dłuższego już czasu do opisywania blanków stosuję rapidografy zamiast tradycyjnych stalówek. Na zdjęciu komplet rapidografów zakupiony na allegro. Pisaki same w sobie proste w obsłudze i konserwacji. Można opisywać blanki dowolnie wybranym kolorem tuszu oraz, ze względu na mnogość grubości końcówek, również dowolną grubością kreski.Cena jest bardzo zachęcająca. Posiadają jeszcze jedną zaletę - nie rysują blanków :) i nie trzeba ich "tępić" przed stosowaniem tak jak stalówek.
Pozdrawiam (2013/03/20 12:02)

DelTor0

Tez zastanawialem sie nad rapidografem, szczegolnie takim z koncowka 0.25mm, ale akurat spojzalem na ceny Rotringa, a to mnie skutecznie odstraszylo hehehe

Co do Seekera, to fakt, szkoda ze ciezko kupic te blanki w Europie. Jak bede sie wyjatkowo nudzil na jesieni to moze szarpne sie znowu na jakiegos SP653 i SP654 ;) Myslalem o SP603, ale dostalem info ze nie ma takiego plynnego ugiecia i brakuje mu mocy w dolniku w porownaniu do dluzszych wersji.

(2013/03/20 12:27)

Jacoslaw

Pewnie dlatego, że amatorów szklaków jest stosunkowo niewielu ( a szkoda bo to przednie blanki). Jeśli się nie rozmyślisz przed jesienią to i ja się skuszę na jednego SP654 lub jeszcze SP703 :) (2013/03/20 13:04)

DelTor0

Jak znajde czas to wreszcie polakieruje mojego SP703 w ten weekend. I pozniej testowanie :) (2013/03/20 13:14)

89krzysztof

Jeśli potrzebujecie rapidografu tylko na jedno opisanie, to podskoczcie do jakiegoś znajomego geodety. Na pewno ma je w biurze, powinien pożyczyć.
A pisanie rotringiem różni się od pisania jakimś noname ... (2013/03/20 14:56)

DelTor0

Nie wiem czy sie rozni Krzysiek, pewnie nie ;) Rotring poprostu drogi jest.  Z Rotringa to tylko tusz mam i przyznam ze jest swietny. 

Chwilowo zostane jednak przy stalowce :) To i tak duzy skok jakosciowy w porownaniu z cienkopisem ;)

(2013/03/20 15:10)

Jacoslaw

Nie wiem czy pisanie Rotringiem różni się od pisania nonamem bo nigdy nonamem nie pisałem. Rotringiem natomiast pisze mi się równie dobrze jak polskimi Rystorami. Charakteru pisma niestety żaden nie poprawia ;) (2013/03/20 15:12)

DelTor0

No wlasnie... najgorszy problem to ten charakter pisma hehehe Seekera podpisywalem chyba ze 40 minut (podpis i zwywanie z blanku, i tak no okraglo). Napis i tak wyszedl lepiej niz w poprzednim MHX, ale do jakiegos fajnego wygladu to jeszcze mu duzo brakuje :D (2013/03/20 15:17)

Jacoslaw

Wiesz jak ja robiłem? Wpisywałem sobie w Wordzie napis, który chciałem umieścić na blanku. Wybierałem ze trzy rodzaje czcionki ( oczywiście te najbardziej zbliżone do pisma odręcznego), drukowałem i 'kopiowałem'. Wychodziło różnie ;) (2013/03/20 15:27)

DelTor0

A ten patent wyprobuje na nastepnym kijku, dzieki :)

Najpierw musze pocwiczyc na rownym, a pozniej na jakis starych blankach.

(2013/03/20 15:34)

piotrcarp

A do opisywania wedki musi byc specjalny tusz czy to jest zwykly bialy do rapidografu i jak sie zachowuje pod lakierem? (2013/03/20 17:33)