Zaloguj się do konta

RodBuilding pracownie - wędkarskie zabijanie nudy

utworzono: 2013/01/13 20:10
piotrcarp

Ugiecie tez mi sie podoba a kijek jak narazie na tasmach jest szybki ciekawe jak po omotkowaniu i lakierowaniu wyjdzie? Przelotki sa zalozone po miekkiej stronie jak dawalem po kregoslupie kijek byl bardziej sztywny i ugiecie mial bardziej paraboliczne wiec wole po miekkiej. Rozmieszczenie przelotek 11,5 12  13  14  15  17  19  22. Mysle ze kijek bedzie dobry i pod sandacza bo jest wystarczajaco mocny i ma mocny dolnik a jednoczesnie dobrze bedzie amortyzowal wyskoki szczupakow. Juz mi sie podoba a jeszcze nie skonczony.
[2013-03-17 16:06]

Ugiecie tez mi sie podoba a kijek jak narazie na tasmach jest szybki ciekawe jak po omotkowaniu i lakierowaniu wyjdzie? Przelotki sa zalozone po miekkiej stronie jak dawalem po kregoslupie kijek byl bardziej sztywny i ugiecie mial bardziej paraboliczne wiec wole po miekkiej. Rozmieszczenie przelotek 11,5 12  13  14  15  17  19  22. Mysle ze kijek bedzie dobry i pod sandacza bo jest wystarczajaco mocny i ma mocny dolnik a jednoczesnie dobrze bedzie amortyzowal wyskoki szczupakow. Juz mi sie podoba a jeszcze nie skonczony.

Czyli "pojechałeś" zgodnie ze spacingiem Fuji dla 7 stopówek na przelotkach "Y". No poza ostatnią bo wg. Fuji startowa powinna być 23 cm:) Dzięki!
[2013-03-17 16:27]

piotrcarp

No dokladnie tak ale 23 cm wydaje mi sie za daleko odsunieta w porownaniu do reszty przelotek a nic to nie zmienia chyba co do ugiecia bo probowalem tez i na 23 i bylo tak samo.
[2013-03-17 16:34]

DelTor0

Piotr, kawal swietnej roboty :) Roznica w ugieciu pewnie dlatego ze zbrojony po miekkiej stronie, ale to w Twojej bardziej mi sie podoba. Kijek pewnie bardziej dynamiczny i deko szybszy? 

Jak bedziesz omotkowal to sprobuj robic ze 3-5 obrotow nitki i odrazu wejscie na stopke przelotki, omotki beda krotsze i pojdzie mniej lakieru, i te pare gramow odpadnie ci z wagi na szczycie :)

[2013-03-17 16:52]

piotrcarp

Piotr, kawal swietnej roboty :) Roznica w ugieciu pewnie dlatego ze zbrojony po miekkiej stronie, ale to w Twojej bardziej mi sie podoba. Kijek pewnie bardziej dynamiczny i deko szybszy? 

Jak bedziesz omotkowal to sprobuj robic ze 3-5 obrotow nitki i odrazu wejscie na stopke przelotki, omotki beda krotsze i pojdzie mniej lakieru, i te pare gramow odpadnie ci z wagi na szczycie :)

Witam dokladnie tak jak piszesz kijek jest dosyc szybki i dynamiczny a omotki bede zakladal jak najkrutsze zeby nie robic niepotrzebnej wagi na szczycie. Mysle jeszcze o zrobieniu jakiegos oplotu na dolniku w miejscu dzielenia ale to sie jeszcze zastanowie i zobacze jak to bedzie wychodzilo.
[2013-03-17 17:21]

DelTor0

Wyplatanka na dolniku to troche pracy ;) Jak sie zdecydujez to bede kibicowal :D

Zawsze mozna polakierowac przelotki a z wyplatanka bawic sie w miare jak czas jest, no chyba ze masz zamiar testowac kijek juz niedlugo ;)

[2013-03-17 17:26]

piotrcarp

Czasu mam sporo bo mam jeszcze inne spiningi do lowienia a co do tej wplatanki to myslalem tylko o jakims oplocie krzyzowym ze zlotej nitki cos prostego nie takie jak chlopaki robia na jerkbait pl.
[2013-03-17 17:34]

DelTor0

Czasu mam sporo bo mam jeszcze inne spiningi do lowienia a co do tej wplatanki to myslalem tylko o jakims oplocie krzyzowym ze zlotej nitki cos prostego nie takie jak chlopaki robia na jerkbait pl.

A widzialem, fajnie to wyglada i duzo mniej zabawy z tym.

[2013-03-17 17:43]

piotrcarp

Taka prawdziwa wplatanka to sporo roboty i skaplikowane to jest chyba nie mam na takie cos cierpliwosci do tedo trzeba miec kilka kolorow omotki:)Dzisiaj jak dzieciaczki pogonie do spania to zaczne zakladac przelotki bo przy tych lobuziakach to sie nie da.
[2013-03-17 17:54]

DelTor0

Dzisiaj meczylem sie ze 40 minut nad tym... Juz nie cienkopis, ale stalowka i tusz ;) Wyglada lata swietlne lepiej, ale takie proste juz nie jest hehehe Jutro moze wstawie jakas fote porownawcza z innego kijka, podpisanego cienkopisem :)

[2013-03-17 21:57]

piotrcarp

Tak z ciekawosci mam pytanko takie naklejki pod lakier z napisem jaki to blank to sie kupuje osobno czy dostaje sie razem z blankiem?
[2013-03-18 14:06]

DelTor0

Razem z blankiem. Naprzyklad MHX daje taka naklejke, ale juz Seeker nie. [2013-03-18 14:21]

piotrcarp

To mi lobuzy nie dali hyba jakis wybrakowany blank dostalem:) Super wyglada taki napis lepiej niz naklejka. Ja na poprzednim kiju bawilem sie wykalaczka i lakierem nie tak fachowo to wyglada ale tez da sie wytrzymac
[2013-03-18 14:58]

DelTor0

To mi lobuzy nie dali hyba jakis wybrakowany blank dostalem:) Super wyglada taki napis lepiej niz naklejka. Ja na poprzednim kiju bawilem sie wykalaczka i lakierem nie tak fachowo to wyglada ale tez da sie wytrzymac

Tez zamawialem blank MHX z RodPro i dostalem naklejke :) Ale dla mnie bez roznicy, napisy wlasnoreczne, nawet koslawe sa fajniejsze :)

Kupilem ze trzy stalowki i tusz Rotringa, i naprawde mozna bardzo fajne napisy robic, brakuje tylko wprawy ;) 

[2013-03-18 15:21]

DelTor0

Jak dorwiesz odpowiednia stalowke to mozna naprawde bardzo male literki pisac :)

Wczesniej uzywalem cienkopisu niby do wedek, ale grubosc napisu 0.8mm to stanowczo za duzo. Nie wyglada to tak fajnie.

Mozna jeszcze uzyc isograph, tez z Rotringa, o grubosci napisu 0.25mm, ale sa dosc drogie...

[2013-03-18 15:26]

Oj ja w życiu bym się nie brał za napisy na blanku. Nie dość że na płaskim piszę jak kura pazurem to na okrągłym... Lepiej nie pisać jaka była by to fuszerka:)

Ale za to już dziś złożyłem kijek bo wysechł. I nawet nawet wygląda:) Ugięcie też mi się podoba, omotkami i rozstawieniem go nie spartoliłem, za to kijek jednak ciut zwolnił. To znaczy jest szybki ale po lakierowaniu jednak widzę leciutką różnicę. Ale nie bardzo mi ona przeszkadza. Jak znajdę kogoś do aparatu to pyknę foty ugięcia.
Pozdro!
[2013-03-18 17:02]

DelTor0

Daj mu jeszcze z dzien zeby lakier dobrze spolimeryzowal ;) 

Co do napisow to nie jest tak zle, ja normalnie po sobie doczytac sie nie moge, a kijku cos tam widac i rozszyfrowac sie da hehehe

[2013-03-18 17:23]

DelTor0

Obczajcie sobie Rastka na Aledrogo :) Fajna szpadka na pasiaki ;)

http://allegro.pl/restaffine-xstream-ult-63-sul-0-8-4g-i3109869230.html

[2013-03-18 21:07]

piotrcarp

Obczajcie sobie Rastka na Aledrogo :) Fajna szpadka na pasiaki ;)

http://allegro.pl/restaffine-xstream-ult-63-sul-0-8-4g-i3109869230.html

kijek fajny ale cena tez fajna
[2013-03-18 21:22]

piotrcarp

a to dzisiejsze efekty
[2013-03-18 21:23]

piotrcarp

[2013-03-18 21:24]

piotrcarp

cos mi dzisiaj kiepsko wyszly te fotki ale cos widac
[2013-03-18 21:25]

piotrcarp